Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamera do 10 000 Sk - 16:9, 25p, stabilizátor obrazu

Tilk (295)|13.7.2008 11:28
Ahoj.

Potreboval by som poradiť z výberom kamery. MiniDV, HDD, príp. DVD. Cena do 10000Sk. Dôležitá je pre mňa hlavne kvalita obrazu a nasledujúce parametre - 16:9 záznam (kvôli širokoúhlej TV), 25p (kvôli prehrávaniu na 100Hz TV resp. LCD) a hardwarový (optický) stabilizátor obrazu (čo najúčinnejší, nahrávať sa budú dovolenky, žiadny statív - keď som sa o to pred pár rokmi zaujímal, najlepšie stabilizátory mal Panasonic, ako je to teraz už neviem).

Ďakujem za vaše typy

TiLK
Tilk (295)|13.7.2008 12:17
Ako si tak čítam tu na fóru tak 25p pri tomto type kamery a použitia je asi hlúpy nápad...

Zatial ma zaujali tieto:

http://www.hej.sk/audio-video/obchod/484861/panasonic/panasonic-sdr-h40ep-s/
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/484869/panasonic/panasonic-nv-gs90ep-s/
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/312770/panasonic/panasonic-nv-gs230/

Medzi PANASONIC NV-GS90EP-S a PANASONIC NV-GS230 je skoro 4000Sk rozdiel. Zaujímalo by ma, aký rozdiel bude v kvalite obrazu. Obe majú ale 3CCD a lacnejšia ešte aj 42x optický zoom. Drahšia má SIS stabilizátor, pri lacnejšej je napísané iba "optický" (neviem, či tam bude nejaký rozdiel). Idem skúmať ďalej.
Tilk (295)|14.7.2008 17:37
To radšej nie. Kvalita obrazu je pre mňa dôležitejšia ako technologické novinky. Okrem toho H264 by sa dosť blbo editovalo.

Na inom fóre mi povedali, že práve Panasonic je jeden z tých so slabšími stabilizátormi a vraj najlepšie sú na tom Canon a Sony. Ibaže medzi nimi sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť model s optickým stabilizátorom v danej cenovej hladine.
artam (1147)|14.7.2008 18:48
Mno, obavam sa, ze v uvedenej cenovej hladine "do 10000,- Sk" si moc vyskakovat nemozes. Dobry opticky stabilizator cosi stoji a "dobry" opticky stabilizator skutocne v danej cenovej hladine nenajdes.
Nehnevaj sa, ale pokial ti ide o kvalitu obrazu, ako tu stale zdoraznujes, tak je to v prikrom rozpore so snahou kupit kameru za taky lacny peniaz.
artam (1147)|14.7.2008 18:52
Este k tym tvojim kameram, co ta zaujali: vsetky maju pidi snimaci cip 1/6", takze rovno zabudni na nejake obrazove zazraky, hlavne pri nizsej hladine osvetlenia zaplaces nad vysledkom.
Ale povedzme este tak na filmovanie na slnecnej plazi,... no ako chces.
michal_h (492)|15.7.2008 07:54
jak píše artam, za ty peníze žádnou kvalitu nečekej...
Tilk (295)|15.7.2008 08:04
To mi je jasné. Čokoľvek čo vyberiem bude silný kompromis. Napriek tomu sa za tie isté prachy dá kúpiť hrozná kamera a "len trochu hrozná" kamera. Preto som si stanovil podmienky (i keď ťažko splniteľné) a pomaly z nich budem zľavovať, kým nenájdem niečo čo mi bude vyhovovať. Inde mi odporučili kamery s 1mpx snímačom, napr. SONY DCR-HC62 alebo Canon MD255. Majú len elektronický stabilizátor, no vraj nie najhorší. Otázka znie či je lepší alebo horší ako optický stabilizátor v tejto cene u Panasonicu.

V prípade, že si nemôžem dovoliť kameru s kvalitným optickým stabilizátorom, ktorá kamera/technika má v cene, ktorú som si určil, najlepšie výsledky pri stabilizovaní obrazu (hlavne pri trasúcej sa ruke, resp. veľkom zoome).
Pave1 (4279)|15.7.2008 13:06
ten optický u levných pana vyjde na stejno se slušným elektronickým, tím bych se asi neřídil. Spíš si je vyzkoušej, v této třídě moc rozdílů nebude.