Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"řádkování" po výstupu z Vegas?

Krnavski (17)|11.7.2008 12:16
Předem se omlouvám za zdvojení tématu z jiné sekce, jelikož mi nikdo nereagoval...
Prosím o radu zkušené. Jsem nový uživatel vegas 8 a AVCHD kamery.Po rendování projektu z Vegas /už. verzi MainConcept MPG2 - šablona HDV 1080-50i/ mi výsledek hlavně ve švenkovacích pasážích připadá "neostrý-jakoby řádkování před použitím deinterliesem... S předchozí Adobe jsem výsledná AVI přetáhnul v TMPGEnc a obraz byl jak víno.Netuší pls někdo kde dělám chybu nebo co je po exportu třeba ještě udělat. předem díky za postřehy. martin.
Scifa (10)|12.7.2008 13:24
[QUOTE=Krnavski;184588]Předem se omlouvám za zdvojení tématu z jiné sekce, jelikož mi nikdo nereagoval...
Prosím o radu zkušené. Jsem nový uživatel vegas 8 a AVCHD kamery.Po rendování projektu z Vegas /už. verzi MainConcept MPG2 - šablona HDV 1080-50i/ mi výsledek hlavně ve švenkovacích pasážích připadá "neostrý-jakoby řádkování před použitím deinterliesem... S předchozí Adobe jsem výsledná AVI přetáhnul v TMPGEnc a obraz byl jak víno.Netuší pls někdo kde dělám chybu nebo co je po exportu třeba ještě udělat. předem díky za postřehy. martin.[/QUOTE]

Pred nedavnem jsem mel stejny problem. Podivej se do nastaveni projektu metoda prokladani musim mit nastavene michani radku.
vegas nastaveni.jpg
Krnavski (17)|13.7.2008 09:48
[QUOTE=Scifa;184665]Pred nedavnem jsem mel stejny problem. Podivej se do nastaveni projektu metoda prokladani musim mit nastavene michani radku.[/QUOTE]

Moc díky za postřeh, nicméně vše jsem již kombinoval a při srovnání náhledu v PMB /pisture motion brow/,kde je záznam surový bez úprav z kamery, kde je obraz "normální" je po výstupu z Vegas obraz při švenkování lehce trhaný a u osob jsou "duchové". Jsem z toho dost zklamaný /již se s tím drbu cca 14 dní/ - očekával jsem od AVCHD a vegas vyšší vizuální komfort a kvalitu, možná počkat na Adobe až se probudí a dodají verzi na AVCHD. Zkusím si ještě pohrát s výstupem v AVI a něco s tím provést...., ale myslím, že to bude mít vliv na kvalitu.
Lark (365)|13.7.2008 12:45
[QUOTE=Krnavski;184721]Moc díky za postřeh, nicméně vše jsem již kombinoval a při srovnání náhledu v PMB /pisture motion brow/,kde je záznam surový bez úprav z kamery, kde je obraz "normální" je po výstupu z Vegas obraz při švenkování lehce trhaný a u osob jsou "duchové". Jsem z toho dost zklamaný /již se s tím drbu cca 14 dní/ - očekával jsem od AVCHD a vegas vyšší vizuální komfort a kvalitu, možná počkat na Adobe až se probudí a dodají verzi na AVCHD. Zkusím si ještě pohrát s výstupem v AVI a něco s tím provést...., ale myslím, že to bude mít vliv na kvalitu.[/QUOTE]

Ten výstup prohlížíš na PC, nebo TV? Na TV by to mělo být v pořádku. Vyzkoušej.
stayman (12393)|13.7.2008 18:35
To kvoli comu deinterlacujete? :eek:
Krnavski (17)|13.7.2008 19:34
[QUOTE=stayman;184766]To kvoli comu deinterlacujete? :eek:[/QUOTE]

No..., já mám také pocit, že deinterlace by měla byt pouze po exportu do AVI, kdyz ale ono to tak oproti staženemu originalu z kamery v tom exporu v mpg-u taky tak vypadá...
Prostě jesště jednou: v Browseru kdyz nahlizim na stazeni orig. z AVCHD kamery, tak je to OK, ale po rendru z Vegas /vsechny mozne varianty/, to ma na duchy a "podobne" radkovani jako v AVI... Vse prohlizim na LCD DELLu za dost penez..., tak fuck uz nevím.... Kazdopadne diky za kazdej podnet. Martin.
stayman (12393)|13.7.2008 20:33
A co z toho robis? DVD? Nevidim v tom ziadny problem..
Alf (888)|13.7.2008 22:17
[QUOTE=Krnavski;184772]...v Browseru kdyz nahlizim na stazeni orig. z AVCHD kamery, tak je to OK, ale po rendru z Vegas /vsechny mozne varianty/, to ma na duchy a "podobne" radkovani jako v AVI...[/QUOTE]A do čeho renderuješ?
Pytkin (7947)|13.7.2008 22:20
zdroj je AVCHD (HD) a ide s tym na DVD (SD) .. Tiez som musel nastavit v projekte deinterlacovanie ked som HDV daval na DVD .. Inak na HDV zaberoch boli take divne "hrube" pasy .. nie uplne interlacing .. ale z neho to vyplyvalo samozrejme ..
Krnavski (17)|14.7.2008 00:03
[QUOTE=stayman;184782]A co z toho robis? DVD? Nevidim v tom ziadny problem..[/QUOTE]

Ano, zatím zkouším pouze do mpg na DVD. V rendru nastavuji /HDV 1080-50i (1440x1080; 25,000 fps) nebo HDV 720.../ a v metodě prokládání jsem již vyzkoušel vše: nic, míchání i prokládání / prokládání mi subjektivně připadá o fous lepší, ale zřejmě to bude shodné/. Ještě jsem měnil různě bitrade z 25 na 20 a 15....
Jak jsi myslel žádný problém...? To jako na na TV nebo to provést jinak?

to Pytkin: jak jsi to pls vyřešil ty, nakonec?
Předem vše za radu.
Pytkin (7947)|14.7.2008 00:38
krnavski : no v setupe projektu som nastavil deinterlacovanie .. a vsetko je v poradku ..
stayman (12393)|14.7.2008 08:09
Krnavski, nic nenastavuj, ak chces mat dobry vystup na DVD, musis pouzit Downconvert
a nie deinterlaciu http://www.fantas.ic.cz/tvfreaksk/DownconvertVegasu-VD-Avisynth-CarbonCoder.pdf
Pytkin (7947)|14.7.2008 14:34
stayman : downconvert si spravi vegas sam .. ak teda miesas DV a HDV , co bol moj pripad ..
stayman (12393)|14.7.2008 15:30
[QUOTE=Pytkin;184877]stayman : downconvert si spravi vegas sam .. ak teda miesas DV a HDV , co bol moj pripad ..[/QUOTE]

Ano, ale kvalita je mimo.
Pytkin (7947)|14.7.2008 15:36
stayman : na domace video , je to postacujuce ..
stayman (12393)|14.7.2008 15:37
[QUOTE=Pytkin;184893]stayman : na domace video , je to postacujuce ..[/QUOTE]

to neviem, take nerobim.
Krnavski (17)|14.7.2008 21:57
Díky za rady - vyzkouším, nicméně mě zaráží, pokud si pořídím novou spotřební kameru včetně softu, /Sony+Vegas/ který by měl být určen primárně k úpravám, tak nejsem schopen jednoduše /kromě výstupu na TV přes kabel/ se záznamem provést odpovídající kvalitní, finální výstup na něco. Nějakou dobu si již s videem hraji/dříve Adobe P./, nevím ovšem co by dělal na mém místě úplný laik, který navíc nemá ponětí ani o tomto fóru, za což díky...