Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 66

Téma: Doporučili byste mi nějakou knížku/stranky o zpracovávání videa?

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Rád bych se naučil pořádně komprimovat videa do DivXu nebo Xvidu, případně z nich vytvářet DVD-Video (zvláště pro účely přehrávání sestříhaných videí na stolním přehrávači). Nevíte o nějaký knížce/zdroji, která by mě mohla naučit (aspoň základy).
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Knihu nevím, ale i zde najdeš dost.

Je tu pravidelně Avatar uživatele dalizije
    Registrace
    Dec 2007

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Diky. Omrknu to.

Mozna bych se mohl zeptat i na vase osobni zkusenosti, jakym zpusobem si ukladate natocena a sestrihana digitalni (HDV) videa pro vysledne prehravani (internet, stolni DVD prehravace) a jake programy k tomu pouzivate? Za kazdy tip od lidi, co tomu rozumi, budu vdecny.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Doporučím z knihovničky AMU (najdeš na netu) základy střihové skladby - Josef Valušiak, dá se koupit za sto kaček cca.

HDV videa ukládám na pásku, na disk (m2t v HDV specifikaci), pro prohlížení používám m2t (z disku), h264 aneb mpeg4 avc (koncovka mp4) případně o vous nižší kvalitu wmv s dat tokem kolem 3Mbps (stačí pro běžné počítače).

Nejlepší školou je ale trenink - střih a (smysluplné) rady zkušenějších. Lecos se dá vypozorovat z tv, záleží co chceš dělat za žánr (cestopis, dokument, rodiné video, akční sešmiky nebo extrem sporty atd).

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Tu knihu mam. Pan Valusiak me dokonce ucil Se strihem zkusenosti mam. O tvurci veci mi nejde. Akorat se potrebuju naucit technicky zalezitosti ohledne zpracovani digitalniho videa (export, komprimace, prevody).

Ty strihas nekde profesionalne?

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Jo, něco takového dělám .-) .

Technicky to je horší (s učebnicema), základy nestačí a helpy a nápovědy někdy taky ne. Ale na netu se najde hodně věcí, pak existuje technické vzdělávání, ale placené, samozřejmě. Samozřejmě se tenhle obor učí i na škole (technicky), takže existují učebnice a různá scripta. Spolu s přednáškama a praxí lze pak získat ucelenější přehled, ale otázka je, jestli to opravdu ke střihu potřebuješ.

Tam by ti měly stačit základy (formáty, poměr stran, různé typy kompresí apod). Nastavení je věcí praxe.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

2 cuaron: Pokud máš znalosti o kumštu jako takovém, jak uvádíš, a jedná se ti v zásadě o technologii střihu, tak jednak co ti bylo už výše doporučeno za knihu - digitální video - a potom hodně záleží na konkretním střihovém SW. Já dělám v současnosti na Premiere Pro 2.0 a Encore DVD 2.0. V tomto případě je k dispozici bohatá knižní literatura, kde jsou konkrétní technické věci střihu dobře popsány a vysvětleny. Dokonce k poslední verzi (Premiere CS3) je překlad oficiální učebnice Premiere včetně DVD s příklady. Další poměrně rozšířený SW je Vegas a k tomu je na stránkách www.*********** poměrně rozsáhlý seriál.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

rozsáhlý a dobrý!!!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

takže odkaz se mi nedaří, či-li stránka jako je tato ale s prefixem "sk"

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

No me slo spis o zpracovani jiz sestrihanyho videa. Ke strihani pouzivam vetsinou Vegas (s nim jsem nikdy problem nemel). Ale nikdy jsem moc neumel sestrihany video napr. kvalitne zkomprimovat na mensi velikost (pro internet) na urovni obrazu filmu sirenych po internetu (kde treba dvouhodinovej film ma 700MB a da se na to koukat i na velkym monitoru - takoveho pomeru "velikost x kvalita" se mi nikdy nepodarilo dosahnout). Taky se chci naucit prevadet sestrihany video do formatu DVD-Video tak, aby to slo bez problemu prehrat aspon na vetsine stolnich prehravacich (na mym se mi treba po urcity dobe vzdy rozsypaval obraz, kdyz jsem se neco v DVD Architektovi snazil udelat). Takze abych si prohloubil znalosti o tom, co, kde, jak a co nastavit, aby melo vysledny video co nejkvalitnejsi obraz a slo bez potizi prehrat (na internetu nebo na stolnich DVD prehravacich).

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

takže kvalitní distribuce, o tom už se dá mluvit .-) .

Předpokladem je co nejlepší kvalita originálu a pak nikoliv "digitální tvrdost" (a kontrast) obrazu, ale spíš perfektní "analogově-filmová" měkkost originálu. Ale ani tohle není úplně přesně (správně) řečeno, obraz může být dokonce "digitálně tvrdý", ale musí být perfektně vyhlazený (a taky samozřejmě perfektně nasnímaný).

Právě tímhle si liší DivX distribuce o velikosti 700MB od svý "neprofi" digi kolegů (neklidné video, šumící a digitálně už v kameře doostřované je největší problém).

Pokud ale vezmeš např. HD video a uděláš z něj DC do SD rozlišení (s kvalitním vyhlazením přes VirtualDub), tak následně vyrobený SD mpeg2 má vynikající kvalitu, stejně jako wmv atd. Zaexperimentuj, je to o kvalitě zdroje, zpracování i testování export nastavení.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Co je "DC"?

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Downconvert

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou 3D kameru byste doporučili?
    Od bastlir v sekci Videokamery
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 19-09-2011, 12:01
  2. Jakou byste mu doporučili 40" TV
    Od mcmurdock v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 15-12-2009, 16:41
  3. VD: Jakou videokameru byste doporučili a proč?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 04-02-2009, 08:18
  4. Aku myšku by ste mi doporučili na hranie FPS hier???
    Od Bergo v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 07-12-2005, 22:13
  5. Prosím o kontrolu stránky
    Od Tano v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 28-07-2005, 19:53