Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kabely FireWire

algida (17)|9.7.2008 07:57
Zdravim,
mam objednanou kameru Canon HV30. Docela se tesim, zatim jsem jenom amatersky fotil, takze takova nova hracka. Zacinam se seznamovat ctenim for co a jak a poprosil bych o radu.
Ma cenu kupovat FireWire kabel za 500 Kc s pozlacenymi konektory oproti "normalnimu" kabelu za 70 Kc?
Dekuji A.
jarino1978 (8045)|9.7.2008 08:21
nie, nemá
algida (17)|9.7.2008 18:08
Diky taky sem mel ten pocit.
Da se nekde najit nejake blizsi info o kabelech. Osobne by me zajimalo, u kterych kabelu nema cenu setrit a kde se naopak nevyplati utracet.

Diky moc
jarino1978 (8045)|9.7.2008 18:16
[QUOTE=algida;184353]Diky taky sem mel ten pocit.
Da se nekde najit nejake blizsi info o kabelech. Osobne by me zajimalo, u kterych kabelu nema cenu setrit a kde se naopak nevyplati utracet.

Diky moc[/QUOTE]

- kabeláž, ktorá slúži napr. len na prenos dát ( USB, FIREWIRE ) da dajú kľudne použiť aj no name výrobky, na kvalitu prenosu to vplyv nemá
- kabeláž, ktorá slúži na prenos videa a audia - oplatí sa radšej doplatiť, či už je to SCART, HDMI, YUV, reprokáble a pod.
clee (6592)|9.7.2008 19:06
na datovejch kabelech nesetrim akorat v pripade ze se jedna o delsi metraz, 2m a vejs...
Ondras_ (204)|9.7.2008 20:59
[QUOTE=jarino1978;184356]- kabeláž, ktorá slúži napr. len na prenos dát ( USB, FIREWIRE ) da dajú kľudne použiť aj no name výrobky, na kvalitu prenosu to vplyv nemá
- kabeláž, ktorá slúži na prenos videa a audia - oplatí sa radšej doplatiť, či už je to SCART, HDMI, YUV, reprokáble a pod.[/QUOTE]

Spíše jsi to měl rozdělit na analog / digital. Pak ve druhé skupině nemá co dělat HDMI. Po HDMI jde čistě digitální signál. Největší brutal za poslední dobu v kabelech je Denoní 1.5m dlouhé UTPéčko za 500 bucků. :D

artam (1147)|9.7.2008 21:09
[QUOTE=jarino1978;184279]nie, nemá[/QUOTE]

Ale má!
Pozlatene konektory maju svoje opodstatnenie.
Škoda, že som ho už vyhodil, ale zhodou okolnosti som mal na dovolenke 2 usb kable k fotaku (na stahovanie do ntb), jeden mal klasicky plech a jeden pozlateny. Do kabely mi zatieklo. Kabel s pozlatenymi konektormi funguje doteraz. Hadaj, ako hrdzavo po nejakom case vyzeral ten druhy kabel (ktory som musel vyhodit)? ;-)
Ondras_ (204)|9.7.2008 21:14
To je argument jako noha. Koncovky kabelů vyztužené betonem, taky odolají více ranám kladiva. Mají tedy význam?
jarino1978 (8045)|9.7.2008 22:22
[QUOTE=artam;184386]Ale má!
Pozlatene konektory maju svoje opodstatnenie.
Škoda, že som ho už vyhodil, ale zhodou okolnosti som mal na dovolenke 2 usb kable k fotaku (na stahovanie do ntb), jeden mal klasicky plech a jeden pozlateny. Do kabely mi zatieklo. Kabel s pozlatenymi konektormi funguje doteraz. Hadaj, ako hrdzavo po nejakom case vyzeral ten druhy kabel (ktory som musel vyhodit)? ;-)[/QUOTE]

- jasné, je rozdiel, keď má kábel zlatené koncovky, to je jasné. ale prenesú oba spoľahlivo dáta, akurát teoreticky ten pozlátený má lepšiu odolnosť a vodivosť
jarino1978 (8045)|9.7.2008 22:24
HDMi som spomínal preto, lebo v dnešnej dobe je veľmi dôležitý a rozšírený, čiže treba si dávať pozor na verziu HDMI, či podporuje CEC a pod.
algida (17)|11.7.2008 01:16
Diky moc za odpovedi :-)
Pave1 (4279)|13.7.2008 02:17
s problémem u levných kabelů jsem se setkal, koncovka byla "o pár setin" tlustší, než měla být, takže hrozilo poškození konektoru (např. v kameře).

Sám mám i jeden dražší kabel FW, který většinou používám (je perfektně vyrobený v tolerancích a pružinky asi taky budou kvalitnější). ALe používal jsem i levnější kabely, co jsem dostal k ADVC 100, a ty byly v pohodě. Takže pokud je kabel mechanicky v toleranci, žádný problém (musí jít zasunout do malého 4PIN konektoru hladce, sedět ale musí pevně).