Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih uprostřed klipu ve Vegas?

Krnavski (17)|5.7.2008 17:12
Prosím o potvrzení nemožnosti vystřihnout nějakým způsobem část úseku uprostřed klipu ve Vegas. Nechci stříhat ani zprava ani zleva, ale občas kousek úseku někde uprostřed. V Adobe P. to jde velmi jednoduše a rachle, ale ve Vegas ani po přečtení návodu jsem nenašel možnost. Zatím to řeším lopaťácky, že vždy po střihu dám totožný klip znovu a opět využiji jen jeho část. Tento způsob se mi ale zdá velmi nouzový.... :o(.
díky všem za postřehy.Martin.
peco (772)|5.7.2008 20:56
Oznac cast, ktoru chces vystrihnut mysou a stlac del, ake lahke :)
oznacenie.PNG vystrihnutie.PNG
stayman (12393)|6.7.2008 02:07
...a ked ma zapnute autoriple, tak mu to hned aj prisunie..
appalacio (201)|6.7.2008 08:32
nebo ještě jedna varianta, rozdělení klipu tlč S a pak konce jednotlivých částí posuneš dle potřeby

nebo označ střed klipu a tlč. S a udělá rozdělení na hranicích výběru

nebo CTRL+T .. nejprve označ část klipu uprostřed a uvedená zkratka ti zbytek smaže a nechá výběr .-)

kombinací a možností mnoho
peco (772)|6.7.2008 12:39
[quote]nebo CTRL+T .. nejprve označ část klipu uprostřed a uvedená zkratka ti zbytek smaže a nechá výběr .-)[/quote]On chce cast uprostred odstranit a ty mu radis toto 9-)
appalacio (201)|6.7.2008 22:24
[QUOTE=peco;183984]On chce cast uprostred odstranit a ty mu radis toto 9-)[/QUOTE]

ano radím, protože tu správnou radu už dostal a já jsem ji pouze rozvedl dále.. protože další věc, na kterou narazí je třeba jak si nechat výběr a zbytek smazat.. a proč by se měl ptát znovu... pokud to čteš a přemýšlíš o tom v kontextu tak je to v poho.... jinak jsi prokázal, že jsi docela natvrdlý... neb jsem popsal co to udělá... ach jo, bože proč.....
Krnavski (17)|6.7.2008 23:07
[QUOTE=appalacio;184027]ano radím, protože tu správnou radu už dostal a já jsem ji pouze rozvedl dále.. protože další věc, na kterou narazí je třeba jak si nechat výběr a zbytek smazat.. a proč by se měl ptát znovu... pokud to čteš a přemýšlíš o tom v kontextu tak je to v poho.... jinak jsi prokázal, že jsi docela natvrdlý... neb jsem popsal co to udělá... ach jo, bože proč.....[/QUOTE]

Chlapi,
moc díky za rady - připadám si jako idiot, jelikož jsem měl pocit, že jsem kombinaci výběru s DELETEm zkoušel... oba jste mi bezva poradili , takže jeětě jednou díky. Martin.
peco (772)|7.7.2008 07:34
[quote=appalacio;184027]ano radím, protože tu správnou radu už dostal a já jsem ji pouze rozvedl dále.. protože další věc, na kterou narazí je třeba jak si nechat výběr a zbytek smazat.. a proč by se měl ptát znovu... pokud to čteš a přemýšlíš o tom v kontextu tak je to v poho.... jinak jsi prokázal, že jsi docela natvrdlý... neb jsem popsal co to udělá... ach jo, bože proč.....[/quote]

Nie kazdy ma chut citat medzi riadkami, hlavne ak cely text je bez ladu a skladu (tym myslim cely tvoj prispevok).

A tento tvoj prispevok:
[quote=appalacio;183959]nebo ještě jedna varianta, rozdělení klipu tlč S a pak konce jednotlivých částí posuneš dle potřeby

nebo označ střed klipu a tlč. S a udělá rozdělení na hranicích výběru

nebo CTRL+T .. nejprve označ část klipu uprostřed a uvedená zkratka ti zbytek smaže a nechá výběr .-)

kombinací a možností mnoho[/quote]
nema vobec ziadnu vypovedenu hodnotu, pretoze clovek co s tym nerobi vobec nevie o com pises a ten, co s tym robi tak to uz davno vie. Tak hlavu hore a nauc sa pisat, nejaky cas to potrva, ale dlhodoby trening dokaze divy.
appalacio (201)|7.7.2008 07:50
[QUOTE=peco;184041]Nie kazdy ma chut citat medzi riadkami, hlavne ak cely text je bez ladu a skladu (tym myslim cely tvoj prispevok).

A tento tvoj prispevok:

nema vobec ziadnu vypovedenu hodnotu, pretoze clovek co s tym nerobi vobec nevie o com pises a ten, co s tym robi tak to uz davno vie. Tak hlavu hore a nauc sa pisat, nejaky cas to potrva, ale dlhodoby trening dokaze divy.[/QUOTE]

Tak jsem přemýšlel zda odpovíš a v jakém tónu...a... nezklamal jsi...nejsi natvrdlý jsi i***t.. měl jsem připravenu odpověď asi tak na 30 řádků ,ale pak mě to přišlo naprosto zbytečný....pokud prostě chceš mít navrch, prosím, mě to žíly nerve... snad jedině mě napadá takovej citát, ale já ho ještě trochu poupravím... "Kdyby hloupost nadnášela, tak tu dnes máme loveckou sezónu".
peco (772)|7.7.2008 08:24
[quote=appalacio;184043]Tak jsem přemýšlel zda odpovíš a v jakém tónu...a... nezklamal jsi...nejsi natvrdlý jsi i***t.. měl jsem připravenu odpověď asi tak na 30 řádků ,ale pak mě to přišlo naprosto zbytečný....pokud prostě chceš mít navrch, prosím, mě to žíly nerve... snad jedině mě napadá takovej citát, ale já ho ještě trochu poupravím... "Kdyby hloupost nadnášela, tak tu dnes máme loveckou sezónu".[/quote]

Vsjo vparjadke, akurat sa prosim zdrz urazlivych invektiv. Ale ak sa ti ulavilo, prosim.
Pave1 (4279)|7.7.2008 10:03
[QUOTE=appalacio;184043]Tak jsem přemýšlel zda odpovíš a v jakém tónu...a... nezklamal jsi... ...měl jsem připravenu odpověď asi tak na 30 řádků ,ale pak mě to přišlo naprosto zbytečný....pokud prostě chceš mít navrch, prosím[/QUOTE]

každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán, appalacio .-) .
Tvá rada byla dobrá, pokud tazatel nezná split, tak jistě nezná ani ostatní, pomohl jsi (ti vegasisti jsou nějaký horkokrevný). Byl jsem zvědavý, jak takovou banalitu tady ošetří a koukám, jak je to napínavý .-) .

Základním nástrojem pro střih na timeline je u běžných nástrojů vždy "ostrý střih" (split, žiletka u premči, Edius či Avid s jeho add edit- je to vždy to samé, s jinými názvy), zbytek klipu se vystřihne pomocí in - out na timeline, případně otrimuje - pro jemné doladění. Jakékoliv další "obrzličky" (výběrů a selekcí) se v profi střihových sw nenacházejí, Vegas je (i v tomhle) např. poněkud jiný (původně to byl čistě audio sw, což si se sebou stále nese). U většiny sw se pak už "jen" rozlišují stopy, kterých se střih týká (většinou se aplikuje pouze na vybrané, některé sw přidávají ještě i "nadbytečnou možnost" střih přes všechny stopy, ale je to zbytečná "opšn..").

Většina sw má podobné ovládání, jak pochopíš jeden, znáš 80pct jiného (krom Vegasu, který je v tomhle opravdu jiný). Edius, Premča, Avid atd mají ale mnoho společného a hádat se tady o takových základech, jako je "add edit", je opravdu mimo, peco :-) .
appalacio (201)|7.7.2008 12:05
[QUOTE=Pave1;184062]každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán, appalacio .-) .
Tvá rada byla dobrá, pokud tazatel nezná split, tak jistě nezná ani ostatní, pomohl jsi (ti vegasisti jsou nějaký horkokrevný). Byl jsem zvědavý, jak takovou banalitu tady ošetří a koukám, jak je to napínavý .-) .

Základním nástrojem pro střih na timeline je u běžných nástrojů vždy "ostrý střih" (split, žiletka u premči, Edius či Avid s jeho add edit- je to vždy to samé, s jinými názvy), zbytek klipu se vystřihne pomocí in - out na timeline, případně otrimuje - pro jemné doladění. Jakékoliv další "obrzličky" (výběrů a selekcí) se v profi střihových sw nenacházejí, Vegas je (i v tomhle) např. poněkud jiný (původně to byl čistě audio sw, což si se sebou stále nese). U většiny sw se pak už "jen" rozlišují stopy, kterých se střih týká (většinou se aplikuje pouze na vybrané, některé sw přidávají ještě i "nadbytečnou možnost" střih přes všechny stopy, ale je to zbytečná "opšn..").

Většina sw má podobné ovládání, jak pochopíš jeden, znáš 80pct jiného (krom Vegasu, který je v tomhle opravdu jiný). Edius, Premča, Avid atd mají ale mnoho společného a hádat se tady o takových základech, jako je "add edit", je opravdu mimo, peco :-) .[/QUOTE]

.-) ano tak nějak jsem čekal, že by se mohla debata rozjet, porovnání s jinými softíky, každý přidá něco ze své praxe, co se mu osvědčilo, co je lepší co horší... tak nějak jsme si to i původně i představoval..dík že jsi to vrátil do původních mezí .-)))
Pave1 (4279)|7.7.2008 12:57
Já vím .-) .

Úplně nejjednodušší je pak (u hodně sw) prostě označení IN-OUT části na timeline, kterou chceš vystřihnout (s tím, že většina sw má dva módy, kdy po vystřižení buď zůstane "díra" nebo se klipy "přisunou" a stopáž se o vystřiženou část zkrátí) a zmáčknutí onoho "lift" nebo "extract", či jak se to v tom kterém sw jmenuje (vystřižení "s dírou" nebo s přisunutím).

Druhou možností je vystřižení "pomocí myši" (práce na timeline může být s "lasem" a myší, nebo přes klávesnici, kursor a zkratky), kdy "lasem" nebo myší označíš daný "segment" a vystřihneš ho (pomocí DEL nebo jiné zkratky dle použitého sw).

Někdo pracuje víc s klávesnicí, někdo víc s myší, záleží i na fázi prací (hrubý střih je většinou realizovaný spíš přes klávesnici, při jemném doladování může být myš někdy výkonnější).
Krnavski (17)|7.7.2008 20:55
Ještě jednou bych Vás požádal o radu. Jedná se o vkládání audia.
Normálně si vytvořím novou audio stopu a pomocí exploreru vložím nejčastěji mp3 do stopy. Jenže audio v nové audio stopě mi počátek projektu vždy odsune na konec audia. Existuje nějaký fígl, jak vložit a současně si nehýbat s projektem. Jinak ztlumení orig. náhrávky dělám ručně poklikem na stopu a myší ztlumuji nebo naopak.
Ještě jednou předem díky za postřehy. Martin.
BOBA (590)|7.7.2008 22:17
Nahoře na liště máš "autoriple" a to si vypni.
Krnavski (17)|7.7.2008 22:53
SUPR. moc díky. M.