Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání ze dvou multiplexů

ravie (31)|2.7.2008 19:49
Zdravím kolegy,
jsem z Brna. Naladil jsem Primu (CSLink) a zároveň chytám samozřejmě multiplex ČRa. Používám DVB viewer 3 Pro. Rád bych se zeptal, jestli je nějakým způsobem nahrávat kanály ze dvou (výše uvedených) multiplexů současně - v rámci ČRa to samozřejmě není problém, programy se klidně můžou překrývat...ale v případě, že chci současně nahrávat třeba Novu a Primu, nejde to.
Jak z toho ven?
Možná pitomá otázka, ale co mi zbývá? :)
Díky!
Ravie
mirekv (7169)|2.7.2008 20:59
Nejde. Jsou to dva různé datové toky.
ravie (31)|2.7.2008 21:31
[QUOTE=mirekv;183595]Nejde. Jsou to dva různé datové toky.[/QUOTE]

A teoreticky - ze dvou DVB-T tunerů?
Aliens_II (380)|3.7.2008 08:23
[QUOTE=ravie;183601]A teoreticky - ze dvou DVB-T tunerů?[/QUOTE]

Jistě, stačí mít dva tunery.
evicka (2)|3.7.2008 09:10
[QUOTE=Aliens_II;183623]Jistě, stačí mít dva tunery.[/QUOTE]


Jasný....otázkou je, jestli se nějak nebudou kousat kodeky....?
Dal bych IQligentnější otázku...kdybych tomu rozuměl :)
Díky ještě jednou!
Aliens_II (380)|3.7.2008 09:16
[QUOTE=evicka;183634]Jasný....otázkou je, jestli se nějak nebudou kousat kodeky....?
Dal bych IQligentnější otázku...kdybych tomu rozuměl :)
Díky ještě jednou![/QUOTE]

Neboj, nic se kousat nebude. :D
mirekv (7169)|3.7.2008 17:58
Dva tunery (každý na svůj kanál) nestačí, muselo by být zdvojené vše. Dekodér dekóduje a rozloží jen svůj tok (transport stream) a může uložit i více jeho částí. ale sousední najednou už ne.
Aliens_II (380)|3.7.2008 18:50
[QUOTE=mirekv;183710]Dva tunery (každý na svůj kanál) nestačí, muselo by být zdvojené vše. Dekodér dekóduje a rozloží jen svůj tok (transport stream) a může uložit i více jeho částí. ale sousední najednou už ne.[/QUOTE]

Co to? Mám normálně duální DVB-T kartu a když chci tak současně nahrávám z Muxu A a i z Muxu B. Nevím v čem je problém?
ravie (31)|3.7.2008 19:16
[QUOTE=Aliens_II;183714]Co to? Mám normálně duální DVB-T kartu a když chci tak současně nahrávám z Muxu A a i z Muxu B. Nevím v čem je problém?[/QUOTE]


To zní zajímavě. Mohl bys hodit odkaz na tu kartu, jestli se někde prodává?
Mirku, tohle je pro mě trochu španělská vesnice, taky nemám ale pocit, že by to nemohlo jít - jedině snad že bych musel použít dva softwary na současné nahrávání, každý na jeden tuner? Dva tunery a antény (v případě potřeby), s tím počítám...
Díky :)
Ravie
artam (1147)|3.7.2008 20:23
[QUOTE=mirekv;183710]Dva tunery (každý na svůj kanál) nestačí, muselo by být zdvojené vše. Dekodér dekóduje a rozloží jen svůj tok (transport stream) a může uložit i více jeho částí. ale sousední najednou už ne.[/QUOTE]

Pre nahravanie programu z transport streamu netreba ziadny dekoder, ide len o demux paketov prislusneho programu a ich poskladanie do mpeg program streamu, pripadne ich nahrat na disk rovno ako transport stream. To su pomerne primitivne veci a zvladaju to hravo aj pomalsie procesory. Pri nazravani z viac DVB-T multiplexov jednoducho bezia dva taketo samostatne procesy sucasne, tunery len dodavaju dva TS streamy.
Dekoder je potreba az pri zobrazovani.
Aliens_II (380)|4.7.2008 08:07
[QUOTE=artam;183725]Pre nahravanie programu z transport streamu netreba ziadny dekoder, ide len o demux paketov prislusneho programu a ich poskladanie do mpeg program streamu, pripadne ich nahrat na disk rovno ako transport stream. To su pomerne primitivne veci a zvladaju to hravo aj pomalsie procesory. Pri nazravani z viac DVB-T multiplexov jednoducho bezia dva taketo samostatne procesy sucasne, tunery len dodavaju dva TS streamy.
Dekoder je potreba az pri zobrazovani.[/QUOTE]

Má pravdu předsedo. Tak to je.
ravie (31)|4.7.2008 16:59
[QUOTE=artam;183725]Pre nahravanie programu z transport streamu netreba ziadny dekoder, ide len o demux paketov prislusneho programu a ich poskladanie do mpeg program streamu, pripadne ich nahrat na disk rovno ako transport stream. To su pomerne primitivne veci a zvladaju to hravo aj pomalsie procesory. Pri nazravani z viac DVB-T multiplexov jednoducho bezia dva taketo samostatne procesy sucasne, tunery len dodavaju dva TS streamy.
Dekoder je potreba az pri zobrazovani.[/QUOTE]


Takže rozumím tomu správně, že bych musel mít dva tunery, a stačí pravděpodobně použít jeden program (třeba ten DVB Viewr pro), který si to rozhodí?
Díky :)
Ravie
artam (1147)|4.7.2008 17:48
ravie:
Rozumieš tomu správne. Potrebuješ dva tunery a program, ktorý ich obidva vidí. DVB Viewer nepoznám, ale predpokladám, že umožňuje viacnásobné tunery.
mirekv (7169)|8.7.2008 10:37
Že jde jen o kopírování a ne o dekodování vím. Ale ze dvou různých multiplexů? No asi jo, jak čtu, ale jsem překvapen, nemám možnost to vyzkoušet.
artam (1147)|8.7.2008 11:53
mirekv:
Samozrejme, ze to ide - ak mas 2 tunery, kazdy tuner moze dodavat iny multiplex ako io stream...
Na urovni operacneho systemu je to zhruba to iste, ako ked napriklad kopirujes sucasne z dvoch harddiskov, z kazdeho jeden velky subor a ukladas na treti harddisk. To dufam uznas, ze to funguje. :-)