Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Nalezenec" Sony-Ericsson Cybershot K800i, co s ním?

StD (8612)|29.6.2008 16:59
Naše čuba Andula v Londýně v parku Wandsworth Common vyčmuchala a přinesla ztracený mobil s fotoaparátem 3,2 MPixel výše uvedené značky a já jako duše neposkvrněná tímto ďáblovým nástrojem, který jsem nikdy nevlastnil, nechci vlastnit a ani nevím, jak se s tím zachází, se ptám, jak s ním nyní naložit. Má to německou O2 SIM-kartu, nyní pochopitelně neaktivní (hlásí to v Menu), baterii z 55 % nabitou a vlastní 12místné číslo uživatele začíná 447, tudíž je asi kdesi v Anglii. Varianty jsou, řekl bych, tři:

A) Vrátit majiteli, lze to vůbec podle čísla zjistit a vyplatí se to vůbec při dnešním poštovném z Kocourkova?

B) Zprovoznit ho vložením jiné české SIM-karty, jde to? Na koho se obrátit? Potom bych ale asi potřeboval přinejmenším originál nabíječku, která asi taky nebude zrovna nejlevnější, že? Ale mohl bych ho pak dát vnukovi za vysvědčení do života...

C) Prodat ten přístroj do nějakého bazaru. Jaká je přibližná orientační hodnota takového evidentně "silně ojetého" telefonu (a psí donáška mu také na kráse nepřidala...)?

Co by jste mi starému dědkovi poradili? Nemáte někdo tento stroj, eventuelně manuál třeba v PDF, než to zítra začnu hledat po webu? Předem dík!
PetrJ (149)|29.6.2008 18:33
Volil bych variantu č. 2, protože u varianty č.1 bys asi opravdu na poštovném prodělal boty a anglický původní majitel si zřejmě již zakoupil telefon nový a ještě bys mu přidělal akkorát problémy, co s telefonem navíc.. :-)) ( Navíc bys mohl působit jako příliš poctivý blb )

Nabíječku koupíš cca za 100 peněz a v případě, že do toho narveš českou simku a nepůjde, tak odblokování u nás v OV stojí přibližně 200 peněz. Vnuk tě za tento počin bude jistě milovat, tento přístroj není vůbec špatný, 3 megovej foťák taky není k zahození, i když např. Nokie N95 má foťák jistě lepší ...

Jináč v bazaru či zastavárně se moc prodávat nevyplatí, jsou tam zvyklí vykupovat různé čórky a tím pádem se od toho odvíjí i nižší ceny.. To už je lepší využít např. Aukro případně nějaké Avízo, Anonci apod...
Pitomec (10211)|29.6.2008 18:49
Horší by bylo, kdyby s tím mobilem někdo spáchal trestný čin (resp. použil ho při páchání trestného činu), protože podle IMEI by ho hravě našli - toto se stalo známýmu, že koupil mobil z druhé ruky a pak si pro něho přišli policajti a musel dokazovat, že ho jenom koupil a na ničem se nepodílel (bylo to údajně nějaký eLPíčko).
stani (1647)|29.6.2008 18:54
eLPíčko.... ha ha ha :D :p :-E

Ty se nějak vyznáš....:-E ;)
Pitomec (10211)|29.6.2008 19:01
Naštěstí ne prakticky :-D
StD (8612)|27.7.2008 20:46
Tak především díky návodu PetrJ spolehlivě vyřešeno (ještě jednou dík), bez odblokování - nebyl zamčený, jen SIMkarta - a phone už přes týden spolehlivě maká. A umí toho opravdu hodně, včetně VideoCall (zkoušeno do Anglie přes i-net).

Stálo mne to sice skoro tisícovku za Memory Stick 2GB na fotky, SIMkartu s kreditem, originál USBkabel a nabíječka (koupeno po i-netu z Opavy), ale bezdrát-modem je pro mne docela skok...

A aby té detektivce nebyl konec, tak málem jsem o něj včera zase přišel, když mi náš pudl nečekaně škubl vodítkem a telefon letěl obloukem tři metry do křoví. Lehce nabyl, lehce pozbyl, zatím to ale phone přežil.

P.S. Jo a byl jsem tuhle v Softcomu pro nějaké zboží a nějaká dáma si tam tentýž stroj zrovna pořizovala nový (za 4900 peněz). Tak jsem jí s úsměvem doporučil, ať si raději pořídí pejska...