Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem se synchronizaci obrazu u projektoru

E6400 (1)|29.6.2008 04:05
Zdravim,
koupil jsem si nedavno projektor (Optoma HD700X) a pres maximalni spokojenost mam jeden problem, reseni jsem nevygoogloval, ale moc nevim jak to konkretne definovat, spatne se popisuje, proto jsem mozna odpoved nenasel.
Jde o to, ze obraz neni uplne staly. Vypada to jako u her kdyz je vypla vertikalni synchronizace obrazu, fps nesedi s obnovovaci frekvenci monitoru a pak jsou celkem postrehnutelne takove horizontalni predely, kdy je obraz jakoby ze dvou casti, ktere na sobe uplne nesedi, jde to celkem postrehnout u rychlejsich scen a nejvic asi v momentech kdy jde kamera nahoru nebo dolu. Pri statickem obraze ve filmech mi to nedela, pri statickych obrazech z TV jo, pri pohledu na plochu ve Win ne :) Je to takove divne, nevim jestli jsem to popsal tak, aby to slo pochopit, ale kdo vi, co cem mluvim, tak snad vi cim to muze byt a jestli to jde nejak poladit/spravit. Idealni by bylo to natocit na video, staci najit vhodnu scenu a po peti vterinach by bylo jasne o cem mluvim . Neni to tak rusive, jak by se mohlo zdat, ale proste sem tam to je videt a lepsi by byl bezchybny, homogeni obraz :)
Projektor je zapojeny pres 10metrovy noname HDMI kabel (nevim, jestli to neni treba tim kabelem, ale jinak je obraz po vsech strankach naprosto super) do PC, konkretne do integrovane ATI HD 3200, signalem to asi nebude, dela to u vseho (od analogove kabelove TV po 1080p filmy).
Je to moje prvni ATI v pocitaci a ovladace proti Nvidii mi pripadnou nic moc se tyce prehlednosti, ale vertikalni synchronizaci jsem tam nasel a zapnuti/vypnuti nic neresi, ale mozna je tam potreba nastavit neco jinak/jinde...nevim. Mohl bych zkusit to pripojit jinym zpusobem nez pres HDMI, ale musel bych stehovat pocitac a navic to chci mit pres HDMI, ale rikal jsem si, ze zkuseni snad poradi nez se do toho dam, treba to jde vyresit nejakym softem nebo neco na ten zpusob:) Jinak OSD projektoru jsem projel cele a nenasel jsem tam zadnou polozku, ktera by tohla nejak mohla poresit, tak fakt nevim...
Diky predem za pripadne odpovedi ;)