Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s přístrojem Topfield TF-5100 PVRt HDMI

StreamLine (7)|28.6.2008 19:02
Na základě recenze Topfield TF5100PVRt - je libo DVB-T rekordér s HDMI?, viz https://www.tvfreak.cz/recenze-topfield-tf5100pvrt-je-libo-dvb-t-rekorder-s-hdmi/2178, jsem se rozhodl zakoupit tento přístroj. Prý je super...

Mé osobní zkušenosti jsou však po pouhých několika dnech používání velmi špatné!!! Snažím se komunikovat s oficiálním distributorem (Antenex.cz), ale jedná se pouze o snahu - Antenex nejeví o komunikaci téměř žádný zájem.

Mé strasti jsou popsány v připojeném dokumentu, z něhož vybírám to nejpodstatnější:

1) Český manuál je absolutně nepoužitelný, protože je nepřehledný a chybí v něm obrázky. Podle vyjádření Antenexu by měl být nový manuál k dispozici po letních prázdninách 2008.
Mám k dispozici také anglický manuál, ale i v něm spousta věcí chybí (není popsána).

2) Dálkové ovládání TF-5100 ovlivňuje můj satelitní přijímač PremiumX 7100 PGU PVR. Podle vyjádření Antenexu se jedná o neodstranitelný problém!!!

3) Český firmware není k dispozici!!! Podle oficiálních stránek výrobce byl v poslední verzi odstraněn problém s EPG, což je u TF-5100 skutečně VELKÝ PROBLÉM!!!

4) Přístroj zřejmě nepodporuje PDC!!!

5) Při nahrávání z módu StandBy pomocí timeru nastaveného přes EPG zpravidla chybí začátek záznamu (i několik desítek vteřin); tj. začátek záznamu v timeru nastaveném pomocí EPG nutno dodatečně (manuálně) posunout začátek záznamu, nejlépe o několik minut.

6) POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!!
Při sledování živého vysílání či nahraného programu se zasekává obraz i zvuk (několikavteřinové výpadky 3 - 5x za hodinu) na libovolném kanálu. :-( :-( :-(
(příjem na pokojovou anténu Hama, zisk 40dB, velmi silný signál, velmi kvalitní signál)
Mám nainstalovaný HD je Seagate Barracuda 250GB / ST3250620A / 16MB / ATA100 (řada 7200.10); viz např.
http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?SD=on&CD=92401403. Disky Seagate řady 7200.10 doporučuje i Antenex.

7) V režimu SlowMotion (přehrávání) je obraz VELMI NEKVALITNÍ !!! (kostičkování, přeskakování framů)
:-( :-( :-(

Téměř nepoužitelný je i software pro dodatečnou editaci nahraných pořadů (body 8 až 13):
8) Nepřesné nastavování bookmarků: bookmark se nenastaví přesně na tom místě záznamu, kde bylo stisknuto zelené tlačítko; je tam rozpětí několika vteřin a velmi těžko se trefuje do daného místa, např. začátek nebo konec reklamy; nastavení 8 bookmarků v záznamu dlouhém 2hod 13 min mi trvalo cca. 45 minut.

9) Nelze nastavit bookmark na úplný konec záznamu (aby se dal bookmark použít v TAP třetí strany).

10) Po zatuhnutí přístroje při kopírování souboru (viz níže) se bookmarky ZTRATÍ !!!

11) Při výmazu části záznamu (funkce Cut) se někdy vymaže i část záznamu, která vymazána neměla být (několik vteřin).

12) Při převodu .REC souboru do souboru .MPEG se kvůli původnímu nekvalitnímu záznamu (.REC) ztrácí hodně frames, někdy i celé bloky.

13) Při kopírování části nahraného programu (1 celý film) se stává, že přístroj zatuhne, čímž se ztratí velmi cenné bookmarky. Jak jsem již zmínil, k nastavování bookmarků je zapotřebí skutečné trpělivosti.

A poslední SUPER-SUPER-SUPER-perlička:
14) Tento přístroj s HDMI nedovede MPEG-4 !!!!!!!!!!!!!! Nicméně, s tímto vědomím jsem si přístroj kupoval. Rozhodně však nerozumím kombinaci HDMI bez MPEG-4.


Mimochodem, přístroj získal ocenění časopisu Stereo & Video Výrobek roku 2007-2008, viz http://www.topfield.cz/tf5100pvrt.html. No, při úrovni recenzí v onom časopise se tomu ani nedivím. Ale kdybych býval o tomto ocenění věděl předem, rozhodně bych si Topfield TF-5100 PVRt nekoupil!

Zkusím si s Toppym chvilku hrát, ale když do půl roku nebudou ve firmwaru odstraněny výše zmíněné vady, přístroj jednoduše vrátím.
StreamLine (7)|29.6.2008 09:21
15) Po vypnutí do módu StandBy se stává, že se přístroj po chvilce sám opět zapne, i když není naprogramován žádný timer! Podle informací z http://en.wikibooks.org/wiki/Topfield_5800/Troubleshooting by pak bylo asi nejlépší přístroj odpojit od elektrické sítě na cca. 20 sekund a pak opět do sítě zapoji.
To jsem udělal, ale BACHA!!! Viz bod 16.

16) Přístroj má po odpojení z elektrické sítě a opětovném připojení vynulovaný čas!!! Přístroj zřejmě nemá žádné dodatečné napájení časovače!!! Tj. když náhodou dojde k výpadku elektrické sítě, může se stát, že všechny naprogramované timery jsou leda tak na dvě věci. :-( :-( :-(
KOCOUR65 (653)|29.6.2008 09:50
za vcasu to vrat - ty chyby uz nikdo neodstrani a kdyz se o to nahodou pokusi v novem firmwaru tak to bude zase zlobit jinak
StreamLine (7)|29.6.2008 13:25
KOCOUR65 (653)|29.6.2008 14:22
ja si myslim ze signal je perfekt
Mike (617)|4.7.2008 09:42
> 1) Český manuál je absolutně nepoužitelný, protože je nepřehledný a chybí v něm obrázky. Podle vyjádření Antenexu by měl být
> nový manuál k dispozici po letních prázdninách 2008.
> Mám k dispozici také anglický manuál, ale i v něm spousta věcí chybí (není popsána).
>
To je bohužel problém snad všech výrobků. Některé dokonce dávají jen návod na zapojení již ne na obsluhu. Osobně to nepovažuji za problém, protože manuály většinou nečtu, pokud nepotřebuji nějakou specialitu. Většinou to ale není třeba
> 2) Dálkové ovládání TF-5100 ovlivňuje můj satelitní přijímač PremiumX 7100 PGU PVR. Podle vyjádření Antenexu se jedná o
> neodstranitelný problém!!!
>
Ano to je neodstranitelný problém, protože používají stejné kódování. Stává se to často a nelze za to vinit jednoho z výrobců, protože počet kódů je omezený a tak se některé přístroje prostě potkak musejí.
> 3) Český firmware není k dispozici!!! Podle oficiálních stránek výrobce byl v poslední verzi odstraněn problém s EPG, což je u TF-5100
> skutečně VELKÝ PROBLÉM!!!
>
V době recenze tam čeština byla já přece nemohu za to, že již ji tam nedávají. Stěžujte si dovozci.
> 4) Přístroj zřejmě nepodporuje PDC!!!
>
A znáte přístroj, který ho podporuje? Mnoho stanic PDC ani nevysílá, takže ho výrobci většinou neimplementují.
> 5) Při nahrávání z módu StandBy pomocí timeru nastaveného přes EPG zpravidla chybí začátek záznamu (i několik desítek vteřin); tj.
> začátek záznamu v timeru nastaveném pomocí EPG nutno dodatečně (manuálně) posunout začátek záznamu, nejlépe o několik minut.
>
To je problém vysílání a ne přístroje, že nedokáží vysílat pořad na čas. Většinou je to ale naopak - chybí konec, takže je třeba zvětšit dobu záznamu někdy až o 20-30 minut.
> 6) POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!!
> Při sledování živého vysílání či nahraného programu se zasekává obraz i zvuk (několikavteřinové výpadky 3 - 5x za hodinu) na
> libovolném kanálu.
> (příjem na pokojovou anténu Hama, zisk 40dB, velmi silný signál, velmi kvalitní signál)
> Mám nainstalovaný HD je Seagate Barracuda 250GB / ST3250620A / 16MB / ATA100 (řada 7200.10); viz např.
> http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?SD=on&CD=92401403. Disky Seagate řady 7200.10 doporučuje i Antenex.
>
Jednoznačně problém se signálem. Digitální příjem vyžaduje signál hlavně čistý a bez odrazů, jeho síla (pokud je dostačující) již není tak zásadní. Právě v interiérech a v městské zástavbě je signál často šptný, protože je tam hodně odrazů - řešením je externí směrová anténa (klidně bez zesilovače). Když už si člověk koupí drahý přijímač, tak může těch pár stovek za pořádnou anténu investovat.
> 7) V režimu SlowMotion (přehrávání) je obraz VELMI NEKVALITNÍ!!! (kostičkování, přeskakování framů)
>
O přeskakování nic nevím, kostičkování bude způsobené nekvalitou vysílání, o té jsme již také psali.
>
> Téměř nepoužitelný je i software pro dodatečnou editaci nahraných pořadů (body 8 až 13):
> 8) Nepřesné nastavování bookmarků: bookmark se nenastaví přesně na tom místě záznamu, kde bylo stisknuto zelené tlačítko; je
> tam rozpětí několika vteřin a velmi těžko se trefuje do daného místa, např. začátek nebo konec reklamy; nastavení 8 bookmarků v
> záznamu dlouhém 2hod 13 min mi trvalo cca. 45 minut.
A není to dané I-snímky? N P nebo B snímky bookmark asi dát nepůjde
>
> 9) Nelze nastavit bookmark na úplný konec záznamu (aby se dal bookmark použít v TAP třetí strany).
>
Je to zřejmě proti principu bookmarků a pro přístroj by takový bookmark neměl smysl.
> 10) Po zatuhnutí přístroje při kopírování souboru (viz níže) se bookmarky ZTRATÍ!!!
>
Zkuste nový firmware, i když je bez češtiny, víc asi poradit nelze.
> 11) Při výmazu části záznamu (funkce Cut) se někdy vymaže i část záznamu, která vymazána neměla být (několik vteřin).
>
Půjde zřejmě opět o I-snímky, nelze mazat uprostřed GOPu
> 12) Při převodu.REC souboru do souboru.MPEG se kvůli původnímu nekvalitnímu záznamu (.REC) ztrácí hodně frames, někdy i celé
> bloky.
>
To může souviset s nekvalitním signálem a chybami ve streamu.
> 13) Při kopírování části nahraného programu (1 celý film) se stává, že přístroj zatuhne, čímž se ztratí velmi cenné bookmarky. Jak
> jsem již zmínil, k nastavování bookmarků je zapotřebí skutečné trpělivosti.
>
viz 10
> A poslední SUPER-SUPER-SUPER-perlička:
> 14) Tento přístroj s HDMI nedovede MPEG-4!!! Nicméně, s tímto vědomím jsem si přístroj kupoval. Rozhodně však nerozumím
> kombinaci HDMI bez MPEG-4.
HDMI je systém vido výstupu a ne systém příjmu a dekódování. Přístroj s MPEG-4 by byl zase o něco dražší a jelikož jde již o starší přístroj, kdy MPEG-4 nebylo příliš aktuální, tak ho tam výrobce prostě nedal. Ale to není vada

Nahrajte si nový firmware, udělejte pořádnou anténu a pak uvidíte, co dál.
StreamLine (7)|19.7.2008 08:39
[QUOTE=Mike;183795]Nahrajte si nový firmware, udělejte pořádnou anténu a pak uvidíte, co dál.[/QUOTE]

Nový český firmware NENÍ!!! To mi napsali z antenex.cz (oficiální dovozce). Až budu mít chvilku, napíšu přímo výrobci... a také jim napíšu, jak se antenex.cz k věci staví: "Vzhledem k tomu, že tento přijímač právě získal evropské ocenění a vzhledem k Vaší náročnosti doporučuji tento přijímač do 14 dnů vrátit, peníze Vám budou vráceny."

Ano, jsem náročný, ale takto to odpálkovat, to by mě nenapadlo. Kdyby alespoň měli snahu věci řešit. Ale to jsem asi naivka. Řešení problémů asi není věcí oficiálního dovozce. Tak nevím, uvidíme, co mi napíšou Korejci.

P.S. Jinou anténu vyzkouším, jen co to bude možné.
Mike (617)|20.7.2008 20:47
Tyto problemy musi vyresit vyrobce, dovozce, coz je jen prodejce, na ne muze tlacit, ale pokus s tim nic neudelaji, tak nemuze nic. Pokud se Vam vyrobek nelibi, tak ho vratte, kdyz to prodejce nabizi, zda se mi to ferovy pristup, protoze je mu asi jasne, ze neni v jejich silach vyresit Vase pozadavky.