Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání přes TV kartu - pár konkrétních otázek

kobop (11)|28.6.2008 10:44
Dobrý den, provádím digitalizaci přes TV kartu.

1) Mám videorekordér propojen přes anténní (tuším že se přesně nazývá koaxiální) kabel. Video má ještě scart výstup a TV karta S-Video vstup. Chtěl bych se zeptat, jestli by propojení SCART - sVideo nebylo náhodou znatelně kvalitněší. (bude rozdíl znát).
2) Náhrávám do formátu MPEG-2 chtěl bych se zeptat, jaký bitrate (s přihlednutím k úmyslům v bodu 3) byste doporučili, protože rozdíl mezi 6Mb/s a 10Mb/s není okem na 17 palcovém monitoru poznat, tak kolik mám zhruba nastavit, aby to bylo v poměru kvalita/místo nejvýhodnější
3)Nahrávali byste v rozlišení 768x576 PAL nebo 720x576 PAL mám v úmyslu video vypalovat na DVD a pouštět DVD přehrávačem v obyčejné české televizi

Za odpovědi předem moc děkuji
Pitomec (10211)|28.6.2008 11:27
1) Pokud nemá videorekordér S-Video výstup, tak to nemůžeš ani přes S-Video propojovat s TV kartou (na druhou stranu by ale karta měla mít i vstup CVBS, třeba přes nějakou redukci, a pak to s videorekordérem propojíš).
2) Co nejvyšší, samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že pokud budeš dělat následně DVD-Video, tak tam je limit video+audio stream max. 9800kbps (lepší je ale nepřekračovat 9000kbps) a pochopitelně i velikost DVD-Video je 4,37GB na jednovrstvém disku, s čím musíš počítat.
3) 720x576
kobop (11)|29.6.2008 19:17
Zvažoval jsem připojení SCART - SVideo pomocí tohoto přepínače http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=44986, TV karta vstup CVBS má. Zajímá mě tedy, které připojení bude nejkvalitnější a zda toto jiné propojení bude poznat a stát za to.
Pitomec (10211)|29.6.2008 20:02
S-Video vůbec neřeš, protože tvůj videorekordér takový výstup nemá. Takže zbývá CVBS, což je maximum, co z toho vytřískáš (když vynecháme digitalizaci analogu pomocí HW A/D převodníku, např. Canopus ADVC-1394, který bude mít lepší výsledky než TV karta - bohužel taky ale za úplně jiný peníz...).