Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS MyCinema P7131 Dual - zamrza obraz

mironto (7)|28.6.2008 09:26
Zaobstaral som tuto kartu do novej jednoduchej zostavy pre kamosa. Instalacia ovladacov ako aj CyberLink PowerCinema prebehla ok, hardware bol rozpoznany a stanice naladene bez problemov (na analogovy signal, digitalny je velmi slaby a nepodarilo sa mi nic naladit). Problem je vsak v tom, ze ked pozeram nejaky program, po case sa zacne obraz zasekavat (zvuk stale bezi ok). Niekedy to vydrzi dlhsie (10-15 minut), ked viacej prepinam alebo indem do nastaveni tak sa to zasekava uz po chvili. Vsimol som si, ze useky zamrznuteho/nezamrznuteho obrazu su priblizne rovnake, dlzka sa rozne lisi. Zvycajne je to okolo 4-5s, niekedy aj viac az 10s, tzn. ze obraz ide ok 4s, potom na 4s zamrzne, potom opat 4s bezi atd. Nepomoze restart aplikacie, jedine restartovat Windows.

Prehladal som cele forum ale podobny problem s touto kartou som este nenasiel. Vymenil som Power Cinema Suite za Power Cinema 5.0, skusil Fly2000TV, ChrisTV, vymenit kartu do ineho PCI slotu ale vsade to robi to iste.

Vybral som zo suflika moju staru LifeView TV Prime 34 FM, naistaloval ju do volneho slotu a v Fly2000TV bezala bez problemov.

V zariadeniach nemam ziaden konflikt, IRQ ma karta pridelene samostatne (21), bezim WinXP so SP3, ovladace a updaty su vsetky najnovsie.

Nakolko vidim ze tato karta je uz nejaky ten rok na trhu a viacmenej kazdy ju bol schopny rozbehat a nenarazil na podobny problem, netuism co by som este mal skusit.

Zostava: Athlon X2 BE-2350, doska MSI K9AGM3 F (intergrovane audio, video, LAN), zvuk ALC 883 7.1, video ATI X1250, HDD SATAII WDC 7200ot 160GB 8M cache, DVD RW LG GSA-H55N, zdroj 350W.
Ivo Mašek (10205)|29.6.2008 08:53
Ten tuner údajně sežere hodně systémových prostředků (je náročný na systém) - to mám odposlechnuto., a to zamrzání se většinou stává vždy, když nestíhá nějaká součást OS, nebo něco na pozadí pravidelně skenuje systém (je tam někde "brzda")
mironto (7)|29.6.2008 13:23
Je tam Athlon X2 a 1GB RAM, vytazenie pocas prehravania je 10% takze tym to nebude.
Okrem toho ako som pisal, ked restartnem pocitac, tak to ide plynule niekolko minut, niekedy aj 20.
StD (8612)|30.6.2008 07:46
...no a jaké jsou tam teploty a voltáže jednotlivých větví. Co je tam za zdroj? Atd. To zas' bude výslech.
mironto (7)|30.6.2008 21:37
Zdroj je tam standardny 400W (aj ked nie je znackovy, myslim ze na tie komponenty bohate staci - kedze je vsetko na doske a CPU je len 45W).
Napatie na vetvach s tym asi nebude mat nic spolocne, to by som skor ocakaval nejake padanie systemu alebo chybove hlasky.
A teplotou to nebude tiez, zapojil som osobitny ventilator ktorym som ochladzoval priamo jednotlive chipy a tuhlo to veselo dalej.

Dnes som tam skusil dat WinXP MCE ale pre zmenu po naistalovani driveru (pre MCE) a spusteni MC mi vyhodi zakazdym hlasku ze Media Center Receiver Service padol a tympadom MC nerozpozna tuner.
Ivo Mašek (10205)|30.6.2008 21:54
Nevím, jestli ti to pomůže, ale našel jsem k této kartě diskuzi:
http://www.digitalnitelevize.cz/forum/dvb-t-pc-pcmcia-usb-karty-asus/asus-mycinema-p7131-dual-2626/
mironto (7)|1.7.2008 21:59
No tak ta diskusia mi az tak nepomohla, vacsinou tam riesili digitalne vysielanie.

Ale ja som to vyriesil tak, ze som nainstaloval Vistu. Vsetko prebehlo korektne, PowerCinema bezi v pohode.
V MCE mi sice naladilo vsetky stanice, ale ked pustim TV tak ide len zvuk, obraz je cierny, po chvili vyhodi chybu ze signal je prilis slaby a nie je mozne nahravat.
Zrejme treba doinstalovat MCE plugin ale ten dodavany na CD nejde naistalovat, nakolko na zaciatku zahlasi, ze je nutne najprv aktivovat (?) PowerDVD, potom spusti instalaciu PowerDVD 7.0 a po jej instalacii ostane instalacia MCE pluginu zamrznuta.
Nejako sa mi to uz velmi nechce riesit, som rad ze to ide aspon tak ako to ide. Pocitac nie je pre mna takze ho odovzdam do uzivania a nabuduce sa vyhnem ASUS produktom :D