Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Foto z videa

petrt (63)|27.6.2008 15:00
Zdravím a mám prosbu.
Ke kameře SONY CX7 jsem dostal program "Picture motion Browser" kde je možno z vybraného snímku videa uložit fotku. Má po uložení 1 - 2 MB, ale fotka je "vypočítaná" velice nekvalitně.
Uložím-li fotku z VEGAS 8a , má kvalitu i při maximálním nastavení náhledu cca 400 kB, což je na slušnou fotku málo.
Zná někdo recept či program jak dostat z videa fotku ve slušné kvalitě? Děkuji P.
Ondras_ (204)|27.6.2008 16:14
A co jako z 1440x1080 a navíc prokládaného čekáš? Přimysli si deinterlace a interpolaci na 1920x1080 a musí ti být jasná, že z toho žádná sláva nebude. Btw. kvalitu fotografie neurčuje její velikost. Pokud chceš radu, tak osobně bych to típal ve VirtualDubu (soubor natažen přes AVISynth DirectShowSource), deinterlace metodou TomsMoComp (balík ffdshow / ffvdub) a uložení ve tvém oblíbeném programu pro zpracovávání fotek přes clipboard.
petrt (63)|28.6.2008 07:27
Díky za odpověď. Tvoji radu vyzkouším, zda to nebude lepší. Čekal jsem asi nějaký zázrak - a ty se nekonají.
peco (772)|29.6.2008 18:32
Vseobecne nevyhody prekladaneho zaznamu pri vytvarani "mrtvoliek" mozno eliminovat tak, ze zaznam sa rozdeli na jednotlive polsnimky a "mrtvolka" sa vytvori az potom, lenze pri AVCHD to je trochu problem.
Ondras_ (204)|29.6.2008 20:38
[QUOTE=peco;183214]lenze pri AVCHD to je trochu problem.[/QUOTE]

Důvod? Vůbec radit dělat mrtvolku jen z jednoho půlsnímku je poněkud nerozumné, ale pokud je účelem získat ještě horší výsledek, tak proč ne?