Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak převést obraz s-video + zvuk na scart?

pkovak (43)|24.6.2008 10:47
Mám grafiku GF 8800 GT s výstupem, ke kterému je v krabici i redukce na S-Video a 3 barevné konektory (modrý Pb/Video out, zelený Y out a červený Pr out).
Zvukovka je integrovaná na desce http://www.softcom.cz/DetailPage.asp?CD=MBGI0114
Konkrétně se jedná o HD Audio (Realtek ALC889A).
Mám 5.1 reproduktory a proto jsou přední, zadní a centrál + subwoofer obsazené, ale ještě mám volný výstup na boční repro (zvukovka zvládá 7.1)
TV karta je Winfast DTV2000H a funguje OK.
Vzdálenost TV od PC je asi 2-3m, 4m pokud chci vést kabely tak aby nebyly na očích.

Televize je značky AIWA a má vzadu dva SCART konektory a vepředu AV3 vstupy. Přesnější informace můžu dodat po konzultaci manuálu když bude třeba.

Tolik k zapojení a teď co vlastně s tím chci provést:
Chci dostat signál z počítače do televize, abych mohl zároveň sledovat nějaký film například uložený z televizní karty nebo jen tak video co mě napadne.
Základní problém vidím v tom že konektory PC a TV se neshodnou ani na tom jestli vyjde slunce, ale našel jsem tuto redukci:
http://www.softcom.cz/produkt/adapter-scart-m-s-vhs-f/3x-rca-f/?flist=1
a další reducki z jacku na cinch: http://www.softcom.cz/produkt/adapter-1x-stereo-jack-m-2x-cinch-f-02m/?flist=1
Tím doufám převedu všechen potřebný signál z PC na TV.

Otázka 1: je lepší tahat až k televizi S-video a zvukový kabel / kabely (podle toho jestli napojím cinch hned u PC nebo na konci) nebo hned na začátek umístit redukci na SCART a táhnout ten? Jde mi hlavně o rušení, viděl jsem SCART kabely i 10m dlouhé ale kvalitou si nejsem jistý.

Otázka 2: Je moje řešení životaschopné? Existuje nějaké lepší?

Otázka 3: Je možné nějakým nástrojem nastavit aby reproduktory hrály něco jiného než televize (pouštět do výstupu "bočních" reproduktorů zvuk pro televizi například a ostatní výstupy by šly na reproduktory) ? Pochybuju že to jde, ale člověk nikdy neví.
pkovak (43)|24.6.2008 10:55
Tak teď jsem ještě našel potencionálního vítěze, který má na jedné straně jack + s-video a na druhé scart:
http://www.softcom.cz/produkt/kabel-scart-m-s-video-m/stereo-jack-35mm-m-5m/?flist=1
marek62 (168)|25.6.2008 14:43
s redukci ti neporadim, ale doma taham z PC signal po desetimetrove S-Video snure (telka ma tento vstup) a ruseni tam neni. Snura je nejaka normalni asi za petikilo.
pkovak (43)|25.6.2008 18:33
No ukazuje se že to funguje s kabelem scart / s-video + jack . Tedy, musel jsem si nejdřív trochu pohrát s nastavením ovladačů grafiky aby přestala se obraz na televizi přestal chvět a hodně zvýšit saturaci barev, protože předtím se zdálo že je obraz černobílý (změna režimu PAL-D nebo PAL-K nepomáhala).

Takže zůstaly dva problémy, ten jeden pravděpodobně můj vlastní:
A) Televize vydává pokud zpracovává vztup z PC velmi vysoký pískot / šum, vím že slyším frekvence které většina ostatních neslyší takže jiným to vadit nemusí, nevím.

B) To je horší: Ovladače grafiky mi nabízí několik možností jak zpracovávat obraz pro monitor a TV:
1- na obou stejný obraz
2- obrazovky vedle sebe vodorovně
3- obrazovky vedle sebe svisle
Já ale nechci roztáhnout plochu, chci do TV posílat obraz a zvuk, nic jiného. Navíc pokud zvolím možnost 2 (nejspíš i 3, to jsem netestoval tolik) tak mi LCD monitor 19" jede maximálně 1024x768, což nepotěší.

Prostě: chci na svém monitoru pracovat jako obvykle, ale místo naladěné televize na nějaký program na ni posílat z počítače program vlastní. Jak na to?
chilly (11)|29.6.2008 19:03
Na 9600GT mam nastavene dualview. Mas pak 2 nezavisle pracovni plochy a muzes mezi nima prenaset normalne okynka. Osobne mam zase ale jinej problem. Na bedne zaboha nenastavim vic, nez 25Hz Interlaced. Uz jsem hledal na nvidia forech a je tam vic takovych nestastnych (mluvim o Vistach x64). Na XP mi to jelo spravne tj. 60Hz.
marek62 (168)|30.6.2008 10:06
pkovak: hledej v nastaveni grafiky nejakou moznost, ktera se bude blizit terminu cinema. Alespon me se to tak nejak jmenuje u ATI. Pak pustm film v PowerDVD a v TV je to jako normalni film z vysilace.