Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Změna velikosti titulků v sw DVD přehrávačích ?

meandrybotice (2)|22.11.2004 18:55
Asi si řeknete že jsem pěkná lama, ale dá se při přehrávání DVD filmů na poči změnit velikost titulků (jestli nejsem moc náročnej tak i případně font)? Používám sw přehrávač ASUSDVD XP - origoš co jsem dostal společně se zákl. deskou. Pak jsem zkoušel i jiné. Je to jenom záležitost chabých nastavení sw přehrávače (pokud jo, jaký tedy doporučíte?) nebo to vůbec nejde?
stayman (12393)|22.11.2004 19:18
A na DVDplayeri ti to jde? 9-)
clee (6592)|22.11.2004 19:40
no titulky sou na dvd ulozeny jako bitmapy, takze s tim nic moc neudelas
meandrybotice (2)|23.11.2004 10:44
[quote=clee]no titulky sou na dvd ulozeny jako bitmapy, takze s tim nic moc neudelas[/quote]

Přesně tohle jsem si myslel, ale říkal jsem si, že přece takovou blbost by nevymysleli. Ne všichni mají širokoúhlé obrazovky a uhlopříčky od dveří k oknu... Tak že na devatenátce monitoru to vychází dost bezútěšně.

Znáte někdo účel tohoto počínání výrobců DVD ?? Tam kde lze použít vektorový formát je přece nesmysl používat rastr. O výhodách vektoru se nedá vůbec diskutovat.
Pokud vtom nejsou nějaké technické problémy, což nepředpokládám, ostatní přehrávače (pro MPEG4 atd.) pracují pouze s textovýma titulkama, vtom budou marketingové tahy a antikopírovací ochrany výrobců, které určitě přinesou vyšší zisky a obranu proti nám zlejm zákazníkům. Mýlím se ??
mirekv (7169)|23.11.2004 11:05
[quote=clee]no titulky sou na dvd ulozeny jako bitmapy, takze s tim nic moc neudelas[/quote]
No ono by to teoreticky jít mělo, je to jen další vrstva, ale praxe...
clee (6592)|23.11.2004 20:57
no ani teoreticky nevim jak bych to vymejslel ta bitmapa ma napevno 720x576 a jedinej zpusob by byl zoomnout to, pak by se to zas muselo vyhlazovat a dalsi problem na obzoru, uz ted pulka dvd nema na titulkach antialias...
dixi (33)|13.12.2004 20:48
meandrybotice: Muj kamos ma stolni DVD prehravac a to o cem pises mu funguje, teda pokud si dobre vzpominam.
Pujcoval sem mu jedno DVD kde byl sirokouhlej film 2,35:1 a byla tam scena, kde sou na pocitaci titulky od jednoho kraje k druhemu a on daval postupne ruzny stupne orezani a titulky kupodivu visely porad na spravnym miste a neorezavaly se. Taky bych tuto funkci uvital na nejakym SW prehravaci.
bury-z (1)|12.1.2011 15:59
taky me stvaly hnusne a male titulky v dvd, hledal jsem kde to slo a nakonec se podarilo:

subrip mi vytahl titulky do .srt a v prehravaci jsem si je dal behem filmu jednoduse nacist