Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s vyberem 32-37" LCD FullHD TV

bedik (3)|22.6.2008 21:12
Hodlam si koupit LCD TV, FullHD, 32" nebo 37" (dle financi), jenze mam kandidaty a nevim, jestli se vyplati ten nebo onen model.

1. Panasonic LZD85
2. Panasonic LZD80
3. SAMSUNG LE37A656
4. ....?

V prodejne mi rekli, ze nove TV panasonic jsou zdarile a ze kdyby se jednalo o drivejsi modely, tak by mi je rozmlouval. Kdyz jsem ukazal na Samsung, rikal ze sice maji vetsi kontrast a jsou levnejsi, ale ze barvy jsou vice prebuzene a horsi nez u Panasonic. Proto vicemene premyslim o Panasonic. Navic zde a na jinych forech si lide stezovali na cestinu v EPG u Samsungu,... mozna jsou i proti u Panasonicu, budu rad za ne.

Take premyslim, jestli v pripade Panasonic se vyplati model LZD85 nebo staci LZD80 - rozdil je ve 100Hz a 24p Real Cinema (pro model LZD85).
100Hz - Nejak se me nechce verit, ze ty potvurky kremikove dokazi vypocitat dokonale rozdil mezi snimkem A a B, jak tvrdi - navic, neni to na skodu?
24p - vyuziji to? Kolik TV to nema, a lide jsou spokojeni a ziji s nima...

Chapu, ze muzou byt pohledy 'kup si co nejlepsi', ale kdyz se tak divam, jak se ty modely za rok zmeni(ly) a jak ceny klesaji, neprijde mi to moc vyhodne se hnat za nejlepsim. Myslim si, ze koupi jedne z techto 3 televizi si na 5 let vystacim a za tu dobu bude zase vse jinak. Zase se desim toho, ze na jednom site dali LZD85 9.6 bodu a LZD80 dali 6.6 bodu - zase jinde to bylo cca. 90%. Tak nevim. Nebo je lepsi vzit 32" LZD85 nez 37" LZD80? [pocitam ze bude cca. 2.5m od pohovky]

Takze at to shrnu:
otazka 1: ktery model z vyse vypsanych?
otazka 2: je 100Hz technologie tak vytecna?
otazka 3: nemam BD prehravac, jen DVD, a HTPC - vyuziju 24p Real Cinema?
otazka 4: vzit radeji lepsi 32" nebo 'horsi' 37" :)

Dik za odpovedi. A nekamenujte me, uz jsem prosel snad vse a jsem uz jen zoufaly :)
kadell (212)|22.6.2008 21:19
K tomu 24p, mam 50" plazmu HDready, ktera nepodporuje 24p a BR jsou trhane, ale da se na to koukat. Prehravac PS3
radon (142)|23.6.2008 00:21
no taky jsem si zoufal, snad ti trochu pomůžou osobní dojmy z "prvního kontaktu", právě jsem měl doma na víkend Samsung 37M87 :
- jsem příjemně překvapený, žádné problémy s artefakty jako jsem viděl v obchodech (DVB-T), parádní spolupráce s HTPC (1920x1080 dokonce i přes VGA krásně ostré), sportovní pořady také relativně ostré (žádné duchy za míčem jako se někdy zmiňuje v diskuzích u LCD). Jestli je něco slabší, jsou to barvy. Na CRT ty LCD ještě fakt nemají. Rozdíl ale není příšerný, pouze znatelný, pomůže doladění a navíc, připadá mně u všech LCD dost podobný. A pak samozřejmě kontrast, tedy podání černé. To je v okamžicích kdy je v obraze alespoň 30% bílé barvy dokonalé, problém nastane když potemní celá obrazovka, to je pak černá pouze tmavě šedá. Půjčoval jsem si ho, protože jsem váhal nad úhlopříčkou, teď to vidím takhle, na běžné SD vysílání a vzdálenost od 2,5m tutově 37", pod 1,8m tutově 32" ... no a vzdálenost mezi tím je individuální. Nové inscenace točené na digi kamery (pořad Trapasy) jsou "jako víno", filmy či starší seriály (Zdivočelá země) mají už pod 2m vzdálenost znatelný drobný šum ale pořád jinší káva, než ta nudle na CRT. Po připojení HTPC a puštění HD obsahu nirvána, náš Cinema Star se může jít se svými nekontrastními vybledlými filmy zahrabat. Jediný problém je v tom, že filmy s 2:1 poměrem nevyužijí celé rozlišení panelu a že je nutné přisednout si tak 1,5m od TV.
Osobně to teď vidím na obyčejného Samsunga 37A559, protože tak nějak tuším, že ty příplatky za 100Hz apod. nejsou adekvátní tomu co přinesou navíc ...
jkl.lcd (70)|27.6.2008 21:58
No ja prave jsem na hranici cca 2,5m a nejdriv jsem si vypocital ze bude nejlepsi 37" Ale pak jsem zacal spekulovat o 40" v kramu mi to neprijde zas tak velky a koukat se doma na 37" s tim, ze bych si porad rikal, ze jsem mel vzit tu 40"...
denisek (260)|28.6.2008 04:23
[QUOTE=jkl.lcd;183044]No ja prave jsem na hranici cca 2,5m a nejdriv jsem si vypocital ze bude nejlepsi 37" Ale pak jsem zacal spekulovat o 40" v kramu mi to neprijde zas tak velky a koukat se doma na 37" s tim, ze bych si porad rikal, ze jsem mel vzit tu 40"...[/QUOTE]

Přesně tak, já jsem také na 3m přemýšlel jak velkou a šel jsem do 46" , nejdřív jsem se zhrozil jak jsem to hodil na stolek ale za 2-3 dny je to normální a v pohodě
Karel129 (503)|2.7.2008 20:41
[quote=jkl.lcd;183044]No ja prave jsem na hranici cca 2,5m a nejdriv jsem si vypocital ze bude nejlepsi 37" Ale pak jsem zacal spekulovat o 40" v kramu mi to neprijde zas tak velky a koukat se doma na 37" s tim, ze bych si porad rikal, ze jsem mel vzit tu 40"...[/quote]
Presne tak.Jde jen o prvni sok a pak byva vetsinou "proc jsem si nevzal vetsi".Na 2,5m je podle me min.40".Ja mam 42" a pokud je kvalitni film na obyc.Dvb-t, tak uvazuju o vetsi.Kvalita zdroje bude (doufam)cim dal lepsi,myslim TV vysilani,tak proc se omezovat uhloprickou.A to nemyslim na dalsi zdroje signalu.
bedik (3)|27.7.2008 18:32
Tak se mi nakonec povedlo koupit 37LZD85F, protože sem ji novou sehnal v Datartu za 26.990kč. Není nad to, když se problémy vyřeší samy :) Kvalitnější model za cenu toho horšího :) Nevím, kde soudruzi udělali chybu, ale na stránkách maji 32" model o ~1000kc dráž než jsem koupil 37" :)
aragorn (96)|29.7.2008 10:29
hm, a kde konkretne si ju nasiel za taku cenu? :)
bedik (3)|29.7.2008 10:34
[QUOTE=aragorn;186105]hm, a kde konkretne si ju nasiel za taku cenu? :)[/QUOTE]

Datart v TESCO, ve Zline... ja jsem se ho ptal, jestli to mysli vazne a on ze jo, a dokonce sem ho upozornil, ze na strankach maji za 32" model ~28 a on dava 37" za ~27. Tak to zkontroloval, rekl ze ma 1 na sklade, jednu vystavenou, tak jsem vzal tu ze skladu :) Doma podival, zadny vadny pixel a vypadal fakt nove, tak snad tam nebude nikde 'zakopany pes' :) Osobne si myslim, ze meli udelat slevu na nejaky podobny model (LXD?) a prehledli se... ale je to domenka, mozna to neni ani mozne :)