Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avid Media Composer 3.0 - používáte někdo?

MIHI (940)|22.6.2008 17:52
Zdravíčko, zkoušeli jste někdo MC 3.0? Hledám lidi kteří mají české windowsy a upgradovali z MC 2.8 Na počítači s EN Windowsama vše bez problémů, na CZ furt nějaký chyby. Tak se snažím zjistit jestli je to náhoda, nebo to fakt souvisí s českou lokalizací. Více zde:

http://community.avid.com/forums/p/59746/334674.aspx
Pave1 (4279)|22.6.2008 21:19
Dík za varování .-) .

Mrknu i, co máme teď za verzi v práci, ale tam je anglický systém, mám pocit že tam není problém (jen ověřím, že už tam je opravdu 3.0)
MIHI (940)|22.6.2008 22:11
Jo, na anglickejch v pohodě, dokonce i na Adrenalinu (a to tam píšou že to nesmí dávat na adrenalin:). Ale právě se bojím pokračovat v upgradu, abych tím neodstavil střižny z provozu. To by byl průůů......s...er.) Ale zatím nemám pořád potvrzeno že to má souvislost s CZ verzí Win XP nebo jestli je to jen náhoda.
Pave1 (4279)|22.6.2008 22:43
jj, pokud se něco dozvím, ozvu se.
MIHI (940)|24.6.2008 23:04
Rob na Aviďáckém fóru doporučil následující (je to mnou lehce upravená verze, jeho originalní znění http://community.avid.com/forums/p/59746/337585.aspx#337585 )

1. Vytvoř adresář Data Aplikaci:
C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikaci\
(použijte krátké i místo í!!)

2. Zkopíruj obsah složky z:
C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikací\Avid Media Composer\
do:
C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikaci\Avid Media Composer\

3. Spusť Regedit and změň hodnotu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Avid Technology\AvidMedia Composer\3.0\DataLocation
na:
C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikaci\Avid Media Composer

Spusť Media Composer.


Pokud porovnáte moji a Robovu verzi, máme tam jiné složky i cestu ke klíči registru(!), protože tam žádnou složku Avid technology nemám (tento návod jsem psal podle toho, co jsem dělal skutečně já). Zdá se, že mi teď všechno funguje tak jak má. Nevím jestli to bude fungovat i jinde, protože se dívám že na Adrenalinu třeba vůbec takové složky v all users nemám.) Protože je tam zásah do systémových složek a registru, tak to zkoušejte jen zkušení uživatelé, kteří víte co děláte. Jinak na vlastní riziko.))
Pave1 (4279)|25.6.2008 00:29
Na anglických opravdu žádný problém, na cz problémy stejné, jak jsi je popisoval.

Dík za info, Mihi, ahoj.
StuFi (1)|29.9.2008 20:07
Ahoj mám problém po instalaci a opravě českých windows mám další nemalý problém. Po nahrání dat v MXF a uložení na disk začnu stříhat zatím vše v poho, ale po vložení efektů mí to napíše " Exception: Unsupported Resolution ", ale vše je nastavený správně a po tomto vložení efektu obraz zamrzne po smazání efektu vše zase funguje. A nemohu nikde tento problém najít. Poradí mi někdo prosím AMC 3.0 WIN XP PRO CZ HP 8710w. Dík
Pave1 (4279)|29.9.2008 22:42
Je to pořád ta samá záležitost, špatně jsi provedl tu opravu pro instalaci na český OS (XPPro).

Udělej to znovu a dobře, pak se zbavíš všech těchto varování (nejspíš jsi zkopíroval nesprávné soubory, případně ne všechny). Plete se to, to ano.
kajak66 (2)|18.2.2009 22:32
dobrý den, najde se tu někdo kdo umí pracovat s programem avid na profesionální úrovni a byl by případně schopnej někoho zaučit??
MIHI (940)|23.2.2009 15:38
[QUOTE=kajak66;216681]dobrý den, najde se tu někdo kdo umí pracovat s programem avid na profesionální úrovni a byl by případně schopnej někoho zaučit??[/QUOTE]

Ahoj, aviďáků tady na fóru moc není a nevím jestli budou mít čas na zaučení (pokud myslíš osobně). Nevím jak si s ovládáním daleko, ale můžeš se zkusit poohlídnout po internetu:
http://avidskola.tracosys.cz/ - Když se zaregistruješ, jsou tam (česky!!) ty nejzákladnější postupy a ovládání (je to sice na starší verzi programu ale to u Avidů příliš nevadí)
http://learn.avid.com/content/tutorials/ - pokud zvládáš alespoň průměrně angličtinu, je tu pár zajímavých tutoriálů od základů po vybrané konkrétní postupy. Zajímavé jak pro začátečníky, tak pro zkušenější uživatele.
http://www.youtube.com/avidtechnology - Aviďácký kanál na youtube, kromě oficiálních tutoriálů je na youtube i spousta videí od uživatelů

Když budeš mít problém můžeš se obrátit sem:), nebo na avid fórum http://community.avid.com/forums/
Pave1 (4279)|23.2.2009 16:18
[QUOTE=kajak66;216681]dobrý den, najde se tu někdo kdo umí pracovat s programem avid na profesionální úrovni a byl by případně schopnej někoho zaučit??[/QUOTE]

No, já jsme se "zaučoval" sám (bylo to sice tehdy krušný, ale prostě jsem ten manuál téměř celý jednou přečetl .-) ).

Vřele můžu doporučit tu českou školu z odkazu od MIHI, základy jsou tam komplet. Jinak si taky myslím, že na osobní zaučování nikdo nebude mít čas (nastuduj a používáním se pak doučíš zbytek, tak strašný to není).
MIHI (940)|23.2.2009 19:03
[QUOTE=Pave1;217267]No, já jsme se "zaučoval" sám (bylo to sice tehdy krušný, ale prostě jsem ten manuál téměř celý jednou přečetl .-) ).
[/QUOTE]
Tys to fakt celý četl?:) Vždyť koukám že jenom "Basics Guide" co tady mám, tak má 690 stran!:)
Pave1 (4279)|23.2.2009 19:09
jo, téměř celý .-) (ale PDF verzi).

Některé věci jsem tehdy vypustil (titulkovač je běžný, efekty apod), ale jinak podstatnou část ano (člověk se vždycky podiví, kolik věcí si myslí, že zná, a přesto se lecos nového dozví .-) ). Ale existuje pár maličkostí, které jsem tam (ani zpětně) nenašel, ale to je skutečně minimum.
píďa_m (716)|10.3.2009 16:05
to kajak66: ahoj, no učit někoho po internetu stříhat, je dost těžké, ale pokud by jsi mněl nějaký problém tak mi napiš soukromou zprávu. V Avidu stříhám tři roky. Jinak mám i český návod, ale papírový a kopírovat ca. 500 stránek nemohu, ale mohl bych ti ho půjčit. Jsem ze Západních Čech.
Jinak viz odkazy co dávali kluci nahoře.
MIHI (940)|10.3.2009 17:08
[QUOTE=píďa_m;218924]to kajak66: ahoj, no učit někoho po internetu stříhat, je dost těžké, ale pokud by jsi mněl nějaký problém tak mi napiš soukromou zprávu. V Avidu stříhám tři roky. Jinak mám i český návod, ale papírový a kopírovat ca. 500 stránek nemohu, ale mohl bych ti ho půjčit. Jsem ze Západních Čech.
Jinak viz odkazy co dávali kluci nahoře.[/QUOTE]

No chlape, ty děláš i na Avidu? Stejně ti závidím, už na základce stříhat na Velocitě a Avidu... Co já bych za to dal:)
Pytkin (7947)|10.3.2009 17:10
co ti brani doma strihat na avide ?
MIHI (940)|10.3.2009 17:49
[QUOTE=Pytkin;218928]co ti brani doma strihat na avide ?[/QUOTE]
To je na mě? Nic, já doma i tv dělám na Avidu i Velocity, jen obdivuji píďu_m a dnešní možnosti. Nevím kolik mu je let, ale v profilu má že je ještě na základce a ovládá sytémy jako Avid a Velocity... To není málo?:) Když jsem byl na základce tak jedinou možnost jak stříhat jsem měl, půjčit si od strejdy obyčejné video VHS a lineárně jednoduše "stříhat" kopírováním... Prostě jen závist!:) A navíc se bojím konkurence, která tu vyrůstá (jediné co mě ulkidňuje je, že píďa_m je z opačného konce republiky:))
Pave1 (4279)|10.3.2009 18:21
Je fakt, že masivnější zpracování videa na domácích počítadlech začalo s nástupem spotřebních DV kamer (s cenou do 30k). Pokud si to dobře pamatuju, první taková bylo JVC za 28k, někdy před vánoci v roce 1998.

Od té doby už to nebyla doména jen drahého vybavení na úrovni profi studia, ale začla éra DV a sw střižen (na běžném OS). Je to něco přes deset let, takže Píďa mohl doma začít šmikat klidně ve třech letech :-) .
píďa_m (716)|10.3.2009 19:22
... no já jen chtěl pomoci tomu kajak66. Jinak se bojím tady psát, neb se to netýká tohohle vlákna. Takže jen v rychlosti: doma mám DPS Velocity a analogovou Betu (komplet střižnu). Avidy máme v regionálním zpravodajském studiu, jedné TV, kde trošku pomahám, (překážet).
Minulý týden jsem mněl zase na jedné celoplošné TV v hlavních zprávách repku, kterou jsem sám natočil a sestříhal, (kluci střihači mi to jen zkontrolovaly...). Není to ale pro mně lehké, neb mám malá ramena a udržet klasickou profi DVcam na rameni moc dlouhou nevydržím, aby to nebylo rozklepané a rovně. Nejradši točím se Z1 nebo 2000.
Pro lepší představu, to trdlo v avataru jsem já. (jinak viz fotky v albu na mém profilu, ale ty jsou už o držku...). Stříhám a točím od 11-cti let.
to MIHI: Velocity sem od té doby ješťe nerozchodil, ty vánoční videa sem musel po večerech dodělat na avidu ve studiu... nemám čas. Ale chtěljsem tě poprosit, zda by jsi mi s tím příští týden nepomohl, neb v TV velocity nikdo nezná.
promiňte, .. píďa
Pave1 (4279)|10.3.2009 19:38
Píďo, buď v klidu :-) . (každý nějak začíná a je úplně jedno, kolik mu je právě let .-) , takže to k tématu je).

Ty jen nejsi "klasický amatér", rodinný dokumentarista. Začínáš na jiné úrovni (a máš své dobré učitele). Přesto je fajn, že ukazuješ, že i na těchto "profi" sw může pracovat každý, kdo je ochoten se alespoň trošku učit (základy jsou koneckonců velmi podobné s Adobe Premiere, která podle mě "hodně okoukala" právě z koncepce těchto sw .-) ).

Přesto je jasné, že s učitelem se to zvládá lépe, ale jde to i bez něj.
MIHI (940)|10.3.2009 19:49
Neboj se tu psát, tohle vlákno je o Avidu, sem chodí jen tak 3-4 lidi!:) :) :) A navíc buď v klidu, tady spoustu "odborníků" hravě strčíš do kapsy.
Pod velkou kamerou se někdy taky klátím, zvlášť když to má člověk tahat celý den, ale buď opatrný, je to jednostranná zátěž na záda, proto se jí radši zatím vyhýbej.
Na ty fotky jsem právě koukal už kdysi a docela mě to překvapilo.)
A s tou Velocitou, jak budeš u ní, tak napiš, kouknem na to. Jsem myslel že už ti to šlape, a že si právě jen neměl u sebe nikoho, kdo by to rozchodil.
Pave1 (4279)|10.3.2009 20:29
ad) "sem chodí tak 3 - 4 lidi, tady spoustu "odborníků" hravě strčíš do kapsy ...

Myslíš Pytkina, mě a sebe :-) ?
MIHI (940)|10.3.2009 20:32
ty 3-4 lidi jo.) "Odborníky" myslím jiné:)
Pave1 (4279)|10.3.2009 20:41
Jen mě pobavily ty počty ;) .

Je dobře, že tu je další aviďák (navíc s tak príma přezdívkou .-) ).
píďa_m (716)|10.3.2009 22:02
grr..neblněte s tim, že je to p... . Je to přeci jen veřejný forum, kdyžtak pište SZ. Nerad bych mněl průšvih.
dík
MIHI (940)|10.3.2009 22:22
Dobře budeme se držet tématu:)
A jedna soutěžní otázka (a následně možná tip) pro všechny Aviďáky:
Umíte uložit vlastní, vytvořený přechodový efekt do té nabídky rychlých přechodů, jak bývá na timeline?

[ATTACH=CONFIG]19561[/ATTACH]

(Jak je tam Dissolve, Film Dissolve, Film Fade,.... )

Mě vždycky na tom Avidu něco překvapí...

PS: cena soutěže je samozřejmě pouze dobrý pocit a zefektivnění práce:)
transition.jpg
Pave1 (4279)|10.3.2009 22:37
[QUOTE=MIHI;218974]Mě vždycky na tom Avidu něco překvapí...[/QUOTE]

Tak tomuhle jsem napřed nechtěl věřit, ale teď to plně podepisuju :D .
MIHI (940)|10.3.2009 22:50
Dobře odpovím si sám:)
Stačí pojmenovat bin "Quick transitions" a přetáhnout do něho vytvořený přechod....
Tradáá! A v nabídce jsou i naše přechody...
Úžasné na tom je, že si člověk může naanimovat i poměrně složitý přechod třeba pomocí BCC pluginů.

Samozřejmě sem na to nepřišel sám, ani čtením návodu, ale tady:
http://community.avid.com/forums/p/60365/338387.aspx#338387
píďa_m (716)|10.3.2009 23:02
..mně jen překvapí, jak při tom vždycky rychle spadne.
Ale asi to bude těmi PC...
to MIHI: take máte ve studiu v síti napojen aspoň jeden sinolodži?
MIHI (940)|10.3.2009 23:06
[QUOTE=píďa_m;218979]to MIHI: take máte ve studiu v síti napojen aspoň jeden sinolodži?[/QUOTE]
To netuším:) Co to je?
píďa_m (716)|10.3.2009 23:19
to MIHI: já nevim jak se to píše asi sinologi.
Proste server po místní síti nekolik terra..
když je zaplej, tak nejdou dělat ty rychlý efekty ve střižnách avidu, který jsou naj připojený.
Promiňte, ale už musím jít fakt spát, neb zítra škola.
píďa_m (716)|10.3.2009 23:21
... prostě novej AVID neumí diskový pole, kdežto starej silver jo..
MIHI (940)|10.3.2009 23:22
No rychle, jdu taky (zítra práce.) Proberem to příště.
Pave1 (4279)|10.3.2009 23:32
Trik s přejmenováním binu je dobrý, to jsem nevěděl .-) (jediné, co mi v tom menu quick transitions prudí, je absence přechodu nejen přes černou ale i přes bílou - flash, ale už jsem si dávno zvykl si uložit různě dlouhé flash předem).

A vrcholem nesmyslů je ta hláška "nenašel sem žádný efekt k přerenderování" (která se ovšem musí potvrdit, jinak nejde dělat dál .-) ). Z těhle základních pitomin je do třetice skvělé, že avid ani po letech nehodlá dát na první místo v předvolbě způsobu výroby mrtvolky "interpolated" (a stále tam drží prakticky zcela nepoužitlené "duplicated").

Za to je miluju :D .
Pytkin (7947)|11.3.2009 01:06
[QUOTE=MIHI;218931]To je na mě? Nic, já doma i tv dělám na Avidu i Velocity, jen obdivuji píďu_m a dnešní možnosti. Nevím kolik mu je let, ale v profilu má že je ještě na základce a ovládá sytémy jako Avid a Velocity... To není málo?:) Když jsem byl na základce tak jedinou možnost jak stříhat jsem měl, půjčit si od strejdy obyčejné video VHS a lineárně jednoduše "stříhat" kopírováním... Prostě jen závist!:) A navíc se bojím konkurence, která tu vyrůstá (jediné co mě ulkidňuje je, že píďa_m je z opačného konce republiky:))[/QUOTE]

To predsa nemozes zrovnavat .. Moj 3oj rocny syn so mnou stavia pocitace .. Vies co som robil ja ked som mal 3 roky ?
Pytkin (7947)|11.3.2009 01:09
Ja mam tusim tiez dakde v supliku velocity .. Ale mam pocit , ze uz v dnesnej dobe to nejak nema zmysel vobec sa tou kartou zaoberat ..
Pytkin (7947)|11.3.2009 01:12
[QUOTE=píďa_m;218981]to MIHI: já nevim jak se to píše asi sinologi.
Proste server po místní síti nekolik terra..
když je zaplej, tak nejdou dělat ty rychlý efekty ve střižnách avidu, který jsou naj připojený.
Promiňte, ale už musím jít fakt spát, neb zítra škola.[/QUOTE]

http://www.synology.com/
Pytkin (7947)|11.3.2009 01:13
Minule mi jeden strihac rozpraval o peknej ficure , ze ked je rozbity TC na paske , tak AVID sa prepne na counter a natahuje podla neho .. a potom sa zase prepne naspat .. to je pekna vychytavka ..
Pytkin (7947)|11.3.2009 01:15
[QUOTE=píďa_m;218982]... prostě novej AVID neumí diskový pole, kdežto starej silver jo..[/QUOTE]

Jak neumi diskovy pole ? co to znamena ?
píďa_m (716)|11.3.2009 17:06
no my máme propojen synology z 5-ti střižnama. A na té kde je avid liquid Edition Pro nejdou dělat rychlé efekty když se to tahá z toho synology.
píďa_m (716)|11.3.2009 17:24
.... ale mám horší problém. Teť jsem zapojil monitor na kompozitní výstup recorderu sony HVR-M15J (on ten recorder nemá display). Recorder je propojen přes DV1394 s Avidem Liquid Edition Pro. Když střihám, tak vidím na tom monitoru obraz z timeline, ale jen do té doby, než tam udělám sebemenší efekt. Pak je na monitoru vidět pouze menu recorderu...
Pochybuji že to pujde vyřešit, ale líná huba... Já se raději koukám na pořádný monitor, než na lcd při střihu. Vím, že bych mohl zapojit monitor na kompozitní výstup avidu, ale stratil bych tak možnost odkuku z recorderu bez použití střižny (když třeba něco hledám na kazetě). Uff snad ste mně opochopili.
Pave1 (4279)|11.3.2009 17:33
Píďo, není Avid jako Avid, tohle vlákno je spíš o MediaComposer 3.0.

Jde jen o malé nedorozumění, diskuzi o Avid Liquid bych ale raději oddělil od tohoto vlákna, aby v tom nebyl totální binec :-) .
píďa_m (716)|11.3.2009 17:37
no, jo vlastně, promiň. Můžeš to prosím přesunout ?
jibarr (792)|11.3.2009 18:09
Jaký je ten nový fluid stabilizer v Composeru ??
Pave1 (4279)|11.3.2009 18:19
[QUOTE=píďa_m;219068]no, jo vlastně, promiň. Můžeš to prosím přesunout ?[/QUOTE]

To nemůžu. Ale klidně založ vlákno Avid Liquid, např. Jibarr na něm taky pracuje ;) .


Jirko, je zhruba stejný, nevím o nějakých změnách (je samozřejmě velmi dobrý).
MIHI (940)|11.3.2009 18:19
Chystám se ho nainstalovat teprv dneska večer:) Jinak doplním info pro všechny (i neaviďáky), že nová verze 3.5 (která obsahuje právě ten fluid stabilizer, podporu čtení xdcam ex a další novinky) je dostupná už také jako 14denní trial verze!
Pave1 (4279)|11.3.2009 18:25
fluid byl přeci i v 3.0, ale jestli je "nový" :-) .
jibarr (792)|11.3.2009 18:28
[quote=MIHI;219078]Chystám se ho nainstalovat teprv dneska večer:) Jinak doplním info pro všechny (i neaviďáky), že nová verze 3.5 (která obsahuje právě ten fluid stabilizer, podporu čtení xdcam ex a další novinky) je dostupná už také jako 14denní trial verze![/quote]
Tu jsem si právě stáhl. Uvádějí v 3.5 verzi jako novinku vylepšený fluid stabilizér, tak jsem na to zvědavý. Že bych na něj přešel.

http://www.avid.com/forms/info.asp?iTrackingID=MC35TRIALDL
MIHI (940)|11.3.2009 18:28
Asi si to pleteš s "normální" stabilizací, která tam opravdu je od v3.
To je úplně nový placený upgrade Avidu (Composeru, Symphony..)

http://www.tracosys.cz/produkty/detail/?product=110&name=Avid
http://www.avid.com/products/Media-Composer-Software/features.asp
Pave1 (4279)|11.3.2009 18:35
Chápu upgrade, jen jsem zvědavý na to vylepšení fluid trackeru ;) .

Zkusím ten trial.