Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek DVR3100H - kolize aplikací (?)

sajmonn (21)|15.6.2008 12:38
Po instalaci nešel spustit program WinFast PVR2 - "Program DVBTAP.EXE provedl neplatnou operaci a bude ukončen ..." Dělal jsem různé pokusy, ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem přeinstaloval Windows XP, a vše fungovalo do té chvíle, než jsem nainstaloval Pinnacle Studio 11 Plus, poté PVR2 opět padal. Zkusil jsem ho tedy odinstalovat, pročistit registry nástrojem od Pinnacle, odstranil jsem ovladač "Pinnacle Marvin Bus", ale aplikace PVR2 se nechtěla spustit ani po její reinstalaci. V systému tedy zůstalo nějaké nastavení, nebo program, který se nainstaloval s instalaci Pinnacle Studia. Nevím co s tím dál. Ten počítač, na kterém se to stalo není můj, takže jsem mu v této chvíli přeinstaloval systém a Pinnacle Studio jsem ani neinstaloval. Setkal jste se s tím někdo? On by tam rád to Studio měl, byla by to škoda peněz ho nevyužít kvůli programu od TV karty a nerad bych mu tam vnucoval nějakou alternativu k TV kartě.
Ivo Mašek (10205)|15.6.2008 13:29
Ano, jedná se o kolizi programů, které na jednom PC nebudou spolupracovat.
Pinnacle Studio používají tv tunery Pinnacle., Ulead používají tv tunery Leadtek. (ten Ulead je dokonce dodáván standardně na CD v každém plnohodnotném balení tunerů Leadtek)
sajmonn (21)|15.6.2008 23:18
Děkuji Vám za odpověď, není mi to ale úplně jasné. Pokud jsem odinstaloval jeden software, proč ten druhý pořád nechtěl pracovat? Je to programátorská chyba, nebo konkurenční záměr? Existuje nějaké řešení, nebo je to marné?
Ivo Mašek (10205)|16.6.2008 18:34
[QUOTE]
Je to programátorská chyba, nebo konkurenční záměr?
[/QUOTE]
Ani jedno, ani druhý. Pravděpodobně zůstaly pozůstatky v registrech dat (což se dá řešit výmazem), ale to podstatné je, že se s největší pravděpodobností přepsaly knihovny (*dll). A tam pommůže pouze reinstal OS (nebo návrat k nějakému bodu obnovení)
Doom (2331)|17.6.2008 07:19
já ted u známýho řešil podobnej problém - bilo se PVR2 s něčím, v systému bylo pinnacle studio 11 a powerdvd 7 - odinstalace obou nepomohla, byl nutný reinstal. nakonec to dělal ten powerdvd, pvr2 a studio 11 se po reinstalu snesly v pohodě
Ivo Mašek (10205)|17.6.2008 08:09
[QUOTE]
nakonec to dělal ten powerdvd,
[/QUOTE]
No vidíš, a já zase běžně PowerDVD (verze 5) používám., tv tuneru je to šuma fuk - nevadí mu to.
StD (8612)|17.6.2008 12:10
Vyšší verse PwrDVD používají "leccos navíc", třeba i vlastní piny dekoderů a WDM ovladače, které jsou v pozadí i v SysTray po spuštění (třeba PowerBar)... Když nevíš kam a jak šáhnout, tak to "Neználek" jen tak neodinstaluje.
Doom (2331)|17.6.2008 12:29
přesně tak. největší problém dělal zmíněný powerbar, když ten běžel, tak PVR2 nešlo vůbec pustit, okamžitě to spadlo. po vykopání powerbaru z paměti se pvr2 spustilo a havarovalo po pěti minutách :-(

a než se srát s odinstalací, raději jsem smazal windows a znova nainstaloval... v directshow se moc nevyznám, takže to bylo podstatně rychlejší řešení
StD (8612)|17.6.2008 12:42
Ten přitom jde úplně jednoduše zrušit ve Spybotu (Nástroje - Po startu...) nezaškrtnutím v příslušném okénku a jednoduše se nespustí - jeho "nepřítomnost" nemá na funkci PwrDVD žádný vliv... :-E
Doom (2331)|17.6.2008 12:46
powerbar jsem sice vyhnal, ale celé powerdvd ten systém prostě totálně dojebalo
sajmonn (21)|18.6.2008 08:16
No, na tom počítači o kterém jsem psal naštěstí PowerDVD vůbec není. Hodně jsem se ale podivil, že Doom měl instalaci s Pinnacle a fungovalo to. 2Doom: jaké komponenty jste vybral při instalaci toho Studia? Já jsem zvolil "typickou instalaci".
Doom (2331)|18.6.2008 08:33
plnou instalaci - ten komp není můj a nechtěl jsem, aby majiteli skákaly hlášky o absenci nějaké komponenty
Cacio (2)|30.6.2008 23:06
V jednou příspěvku jsem psal, že jsem na svém PC rozběhl obě verze Dongle i Doungle H a včera večer jsem dal dodal i Pinnacle Studio 9.4.3. Po restartu byl s PVR2 ámen.
Na webu jsem našel odkaz na novější verzi PVR2 - http://rapidshare.com/files/123307238/WinFastPVR2_setup_20306.zip.html.
Sice jsem po re-instalaci musel doinstalovat DIRECTX9, ale ono to FUNGUJE.
Jak se mi to povedlo?
Na verzi s CD (která se nechtěla ani spustit) jsem plácl rovnou staženou verzi rapidu. Po doinstalaci PVR2 a restartu je vše FUNKČNÍ.
Funguje PVR2 (analog i digi), dál. ovládání i STUDIO 9.4.3

----
Hewlett Packard - WinXP SP2, 2 GB RAM, grafika Intel, zvuk SoundMax
WinFast PVR2 v2.0.3.6
WinFast Dongle H - 3.10.0.0