Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ma jeste dnes vyznam kupovat plasmu ?

nem.p (29)|13.6.2008 06:24
Zdravim, potrebuji novou telku, tak do 30.000,- Klonim se spise k plasme (hlavne k Panasonic th-42px80e), ale ma to dnes jeste vyznam. Chci aby vydrzela tak minimalne 5 let. Neni lepsi jit do LCD s Full HD.
Nyni poustim hlavne DVD a HD ripy z PC a pripojit chci digitalni satelit, ale tv vysilani moc nesleduji, tak z 20%. No a mozna vyjimecne nejakou hru, ale velmi zridka. Proste hlavne filmy. Diky za rady.
Man5on (661)|13.6.2008 07:38
nem.p: Proč by neměla vydržet 5 let? Pokud udává výrobce u 42PX80 teoretickou životnost 100tis. hodin, tak tě ta telka přežije. Pokud chceš placku jako televizi na filmy a sat, tak plazma je jasná volba. Pokud to chceš jako monitor k PC nebo HTPC, tak si kup radši LCD.
Hmm (1739)|13.6.2008 08:12
Aj aj nem.p, tos teda otevřel téma pro šílence Hulána a Jarino1978. Jejich příspěvky určitě ignoruj, jsou naprosto neobjektivní. O jejich naprosté nesoudnosti svědčí termín plazmošrot, který převzal jeden od druhého. Přitom zcela objektivně nejlepší obraz mají plazmy Pioneer a poráží všechna dosud testovaná LCD. Jsou ale cenově naprosto ulítlé mimo realitu. Nicméně třeba nové fullHD G9 plazmy Pioneer již nabízené v eurozóně přijdou v 50" palcích na cca od 80 tisíc, a to by relativně šlo, protože za kvalitu se platí. Jinak kvalitní plazma je s LCD obrazově minimálně srovnatelná, ale nevýhoda vyšší spotřeby (nikoli drakonicky, ale viditelně ano) a krátkodobého "vypalování" za určitých situací jsou neoddiskutovatelné. Takže plazma není zastaralá technologie, když se jí jeden z největších a dále jeden z nejfajnovějších výrobců spotřební elektroniky dál drží. Životnost je víc než dostatečná, kvalita vysoká. Není ale nad to přesvědčit se na vlastní oči a to nikoli v přesvětleném obchodě, ale někde v hifi-studiu, kde ti vytvoří obdobné podmínky, za kterých budeš TV provozovat. (ne)Kvalitu signálu ti asi stejnou nevytvoří, ale světelné podmínky by mohli. Pak uvidíš u třeba hororů ve tmě tu LCD "černou" atd.... Ale jde o to, na co ta TV bude. Na masivní gamesování raději LCD.
michal_h (492)|13.6.2008 08:13
Man5on: souhlas
nem.p (29)|13.6.2008 08:27
Spotreba mi nevadi a verim ze me plasma prezije,ale jde mi spise o technologicky pokrok (je mi ovsem jasne, ze bude stale neco lepsiho).
Mam stale vice filmu ve vysokem rozliseni, tak jestli treba za rok (to uz budu mit zrejme i BD mechaniku) nebude rozliseni zbytecne nizke. Ja rozhodne plasmu nezavrhuji. Hru si mozna na tom zahraji tak dve hodiny tydne...spise mene.
Pana Hulana znam z jinych for, takze vim, ze jeho prispevky jsou spise pro pobaveni.
bizzi (38)|13.6.2008 08:34
no puvodne sem premejslel taky nad tim samim. s tim ze sem byl ochotnej 7k si priplatit. Nejdriv sem chtel FullHd a protoze nejsem nejmajetnejsi, chtel tv nejen kvalitni jak ze stranky "papirove" tak ze stranky poruchovosti. To by u me asi vyhral panasonic 42pz80.

jak si ale tak procitam, rikam si, ze na tech 5 let me asi opravdu bude stacit nejaka hdckova telka ktera bude skorem o polovinu levnejsi a za tech 5 let uz ta elektronika bude opravdu nekde jinde. A rikam si taky, ze nez abych si kupoval drahyho panaka, tak na tech par let si asi vystacim s levnejsim samsungem:p

Jen jsem jeste trosku na vazkach... jde o to, ze i kdyz se tu spousta lidi predhani o tom, ze s lcd za rok usetris 236kc na elektrice a ze plazma je 2x cernejsi nez cerna pneumatika, kdezto lcd je jen 1x cernejsi jak ta sama guma, tak ve finale ty doma nepoznas rozdil. bude ti pripadat krasnej obraz jak z lcd tak plazmy. myslim ze jde totiz taky o desing ty tv. me osobne se teda moc stary typy lesklych samsungu nelibi. Je na tom videt jakykoliv opatlani, prach atd. v tom je matnej povrch o moc lepci,ale zase nova rada panasonicku (vyjma PZ85 ta je pekna) je s tim levnym stribrnym obloukem dost otresna. Proto jsem docela premejslel o LE40A656. je sice drazsi, nez HD tv, ale mrkni na nej v kramu. je to fakt moc pekny. a myslim ze obyvak s tim bude vypadat o moc lip.
Hmm (1739)|13.6.2008 08:42
Jinak pokud bys chtěl fullrozlišení jako přípravu na Bluray a HD vysílání, tak panákplazmu 42PZ80 prý měli v akci v Datartu za 32 tisíc, což není o tolik nad tou třicítkou, ale to už asi neplatí a obecně je v ČR něco málo pod 35t, a to už je asi hodně. U full LCD lze s ohledem na slušnou kvalitu a hranici 30 tisíc uvažovat o Samsungu LE40a656, který je nabízen na netu od cen pod 31 tisíc.
nem.p (29)|13.6.2008 08:44
hm, mame podobny nazor...na toho samsunga jsem jiz koukal, ale moc se mi nechce davat tolik penez. Mozna Panasonic udela lepsi sluzbu za mene penez. Beru to take jako doplnek pokoje a proto se mi libi sklo na plasme.
Man5on (661)|13.6.2008 08:53
[QUOTE=nem.p;181168]...jde mi spise o technologicky pokrok (je mi ovsem jasne, ze bude stale neco lepsiho).[/QUOTE]

Plazma není zastaralá technologie, jak tady lidi rádi tvrděj (a ikdyby byla, jde přeci o kvalitu obrazu a ne o technologii!!!), ale je to drahá technologie oproti levným LCD panelům.
Hmm (1739)|13.6.2008 08:56
[QUOTE=bizzi;181169]Jen jsem jeste trosku na vazkach... jde o to, ze i kdyz se tu spousta lidi predhani o tom, ze s lcd za rok usetris 236kc na elektrice a ze plazma je 2x cernejsi nez cerna pneumatika, kdezto lcd je jen 1x cernejsi jak ta sama guma, tak ve finale ty doma nepoznas rozdil. bude ti pripadat krasnej obraz jak z lcd tak plazmy.[/QUOTE]
No záleží na podmínkách sledování a oblíbeném žánru. Hulán si koupil Samsunga 46A656 a všude mele o tom, že je ve všech ohledech lepší než plazmošroty, včetně černé, (mimochodem, byl nadšen z PZ80 a teď po koupi LCD se k tomu nezná), ale už předtím přidal obrázky své TV. Ano, černá ve dne se zapnutou optimalizací je výborná, ale v noci je to místo černé flekatá namodralá plocha. Takže nic pro horory a vesmírné sci-fi ve tmě. Kdo sleduje TV se zapnutou lampičkou, světlem či zářivkou, asi mít problém nebude. Ale ve skutečném kině je tma, takže nic pro mě. Mimochodem, jakmile jsem začal ty jeho obrázky dosvědčující co jeho skvost (ne)umí linkovat pod jeho anti-plazma příspěvkama, odstranil je. :-)
nem.p (29)|13.6.2008 09:05
V uplne tme koukat nebudu. Za zady me ze stropu budou svitit diodove bodovky...spise takova atmosfera.
Koukam na vsechny zanry, ale nejradeji filmy jako Hrdina a podobne.
Taky myslim, ze pan Hulan nekde vychvaloval svozu plasmu Panasonic a ted je to najednou srot.
Hmm (1739)|13.6.2008 11:31
[QUOTE=nem.p;181178]Taky myslim, ze pan Hulan nekde vychvaloval svozu plasmu Panasonic a ted je to najednou srot.[/QUOTE]
Čert ví co měl předtím doma. Tohle je citace z jeho příspěvku z doby kdy zkoumal kandidáty až se rozhodl pro LCD.
"Obraz na 46PZ80 byl krásný, a kdyby plazma netrpěla vypalováním (takže na ní hrát desítky hodin jednu hru moc nejde), mám ji doma místo LCD. Dokonce i běžný PAL z DVB-T na té plazmě (PZ80) vypadal fantasticky".
Prostě kvůli konzoli koupil LCD a teď lže o tom, co předtím potvrdil. Přece musí mít, on génius, doma to nej, ne?
axicom (626)|13.6.2008 11:38
Copak se da vubec koupit neco lepsiho nez plazma pokud chces kvalitni obraz?
Ted v dobe fotbalu je krasne videt jak maji plasmy navrh, proste nadhera!
LCD tak k PC a na TV a DVD plasmu!
roman2277 (582)|13.6.2008 11:53
[QUOTE=nem.p;181157]Zdravim, potrebuji novou telku, tak do 30.000,- Klonim se spise k plasme (hlavne k Panasonic th-42px80e), ale ma to dnes jeste vyznam. Chci aby vydrzela tak minimalne 5 let. Neni lepsi jit do LCD s Full HD.
Nyni poustim hlavne DVD a HD ripy z PC a pripojit chci digitalni satelit, ale tv vysilani moc nesleduji, tak z 20%. No a mozna vyjimecne nejakou hru, ale velmi zridka. Proste hlavne filmy. Diky za rady.[/QUOTE]Rozhodně to cenu má!Na filmy z DVDček není lepší volba.(mimo drahých projektorů).A tenhle Panasonic je za ty peníze(25k) bestseller.Mimo jiné na FULL HD televize v našich končinách zdaleka ještě nedozrála doba.(a hned tak nedozraje)Pár filmů na Blue-ray a co dál...?Opět se opakuje historie hardware poněkud předběhl software.
roman2277 (582)|13.6.2008 12:00
[QUOTE=axicom;181221]Copak se da vubec koupit neco lepsiho nez plazma pokud chces kvalitni obraz?
Ted v dobe fotbalu je krasne videt jak maji plasmy navrh, proste nadhera!
LCD tak k PC a na TV a DVD plasmu![/QUOTE] Velmi rozumný názor.A i všechny výše napsané.Na fotbal jedině Plazmu nebo Projektor.Nebo dosluhující CRT televize.
Man5on (661)|13.6.2008 12:13
[QUOTE=roman2277;181225]Na fotbal jedině Plazmu nebo Projektor.[/QUOTE]

Přesně jak píšeš. Teď v době Eura koukám na fotbaly všude možně (jen ne sám doma) a tak je krásný porovnání, LCD je trapas (neviděl sem teda opěvovaný Philipsy), CRT je prostě malá, jedinej opravdovej zážitek (pochopitelně v domácích podmínkách, plátno v knajpě a točený k tomu je jasná jednička) poskytne jedině plazma. Netvrdím, že je obraz dokonalost sama, aby mě zas někdo nechytal za slovo, ale i proti všem CRTčkám co sem viděl v běžných domácnostech, má plazma obrazově navrch.
nem.p (29)|13.6.2008 13:24
No tak fotbal to snad ani nikdy zobrazovat nebude :-) Na hry to opravdu tezko vyuziji. Jednou tydne si zahraju Flat out nebo jiny auta a to tak hodinu. Neni moc casu. Jak jsem psal, nyni halvne DVD a neco malo HD. Jo a pritelkyne kouka na Ulici :-)
Ja jsem v podstate rozhodnuty chci se hlavne utvrdit a poradit od nekoho kdo tomu rozumi.
V krame se mi jevil Panasonic jako nejlepsi obraz (subjektivni dojem)
Puup (71)|13.6.2008 13:41
nem.p: Mame hodne spolecneho (vcetne te Ulice :D ) a i ja pujdu do toho Panaka, pro pripadnou LCD TV Samsung 40" 6. rady by hovoril desing, nebot ta tmave cervena se nam dokonale hodi k nabytku, nicmene snad si ji pritelkyne nevsimne a bude to. Venoval jsem osobnimu pozorovani v 6 kramech nekolik hodin, ruzne prepinal, zoomoval menil nastaveni a zdroje signalu, proste co vsechno mi kde byli ochotni ukazat, resp me nechali vyzkouset a s prihlednutim ke vsemu zjistenemu a s tim, ze staticky obraz u me nehrozi, neni lepsi volby nez ten Panak, nic jineho se mi za cca stejne penize tak nelibilo.
axicom (626)|13.6.2008 15:07
Mel jsem to stejne dilema, nejdrive jsem chtel ful HD SONY a to 40W4000, pak jsem pokukoval po Sam 40A656, ale vubec nelituji ze jsem nepockal a koupil 42PX80. Ted jsem ji jeste doplnil o DVD-S100 a fakt bomba!
nem.p (29)|13.6.2008 16:31
axicom: a zkousel jsi uz nejake HD ripy z PC nebo rovnou BD disk ? Celkem by me zajimal rozdil jestli je znatelny oproti DVD. Prehravac DVD mam take pripraveny s HDMI tak snad to bude lepsi nez poze pres scart.
Jedine co mi mozna dela trochu starost kdybych koupil trebas PS3 tak bych asi ze zacatku vice paril hry a lezl treba obcas i na net.
Jak dlouho tam muze byt staticky objekt dokud se navzdy nevypali ?
axicom (626)|13.6.2008 17:01
Bohuzel, BD jsem chtel koupit, ale nakonec jsem to vzdal, kvalitni DVD je dostacujici. PC nemam s TV propojene, tak ze bohuzel nemohu slouzit. Kazdopadne s PX80 nebudes litovat.
Aka (94)|13.6.2008 17:09
ja jedu BD na PX80 a kvalita je KURVA znat dvd je proti tomu fakt blitka
a k tomu vypaleni: aby se ti vypalil navzdy musel by tam staticky objekt byt nekolik dnu takze bud v klidu
KOCOUR65 (653)|13.6.2008 17:31
tady je chytraku
nem.p (29)|13.6.2008 18:23
tak porad take KOCOUR65 rad vyslechnu kazdy nazor.
Ja myslel, ze se to tam muze vypalit podstatne driv...treba za den.
KOCOUR65 (653)|13.6.2008 19:05
tak muj nazor je takovy ze plazmicka se me po 12 mesicich pekne vypalila
Ivo Mašek (10205)|13.6.2008 19:24
10. Obávam se vypálení obrazovky.
[COLOR=#130f20]Odpověď: Vypálení obrazovky bylo záležitostí první generace PDP. Odolnost dnešních PDP proti vypálení je už ekvivalentní anebo vyšší než jakou mají obrazovky s katódovým dělem díky pokrokům v technologii a vývoji fosforu a jiných materiálů s dlouhou životností. Proto PDP při normálním používání netrpí na vypálení.[/COLOR]
[COLOR=#130f20]FAQ: http://www.plazma-lcd.cz/cz/faq/[/COLOR]
[COLOR=#130f20][/COLOR]

Vypalování obrazovky a mrtvé body

U dřívějších generací plazmových televizorů docházelo při delším statickém obraze k tzv. vypalování bodů, kdy došlo k nevratným změnám v úrovni jasu jednotlivých bodů plazmového televizoru. Například dlouhodobě přítomné logo televizní stanice po čase již zůstalo v obrazovce natrvalo vypálené. Naštěstí elektronika v novějších generacích plazmových televizorů již dokáže tento jev eliminovat. Novější generace plazmových televizorů používají například tzv. Pixel Shifting, což je neznatelný posun obrazu v pravidelných intervalech, aby nedocházelo k vypalování bodů.

U LCD televizorů tento jev nehrozí. Zde se naopak vyskytují tzv. mrtvé body, které potom svítí stále. I u moderních LCD televizorů značkových výrobců na prodejnách můžete někdy nalézt například červeně svítící body, které již barvu nezmění a zůstávají neustále přítomny při jakékoliv změně obrazu.
Upozornění pro hráče. Hodláte-li často televizor využívat ke hraní her (ať již připojený k počítači, nebo konzoli), je u plazmového televizoru přece jen jisté riziko, že vám například při častém závodění ve virtuálním autě zůstane tachometr na obrazovce přítomný natrvalo.
KOCOUR65 (653)|13.6.2008 19:48
hry nehraji pouze sleduji sirokouhle filmy s cernymi pruhy nahore a dole - skoro po roce se pri filmech na cele obrazovce daji postrehnout pozustale pruhy - model panasonic 70e
Ivo Mašek (10205)|13.6.2008 19:56
[quote=KOCOUR65;181280]hry nehraji pouze sleduji sirokouhle filmy s cernymi pruhy nahore a dole - skoro po roce se pri filmech na cele obrazovce daji postrehnout pozustale pruhy - model panasonic 70e[/quote]
To je právě ta podobnost s tím "tachometrem". Je to samozřejmě problém, a nepříjemný.
Roli (137)|13.6.2008 22:12
No lidi my máme TV asi tři čtvrtě roku syn na ní přes zimu a když je špatné počasí hraje hry z PS 2 většinou právě ony tachometry a není to jen na pět minut klidně i nějakou hodinku když se sejdou jeho kamarádi nebo obě moje děti sledují stanici JETIX a kdo zná jejich logo dá mi za pravdu že je pěkně výrazné a ne zrovna malé a můžu říct že na panelu žádné změny nepozoruji.
KOCOUR65 (653)|13.6.2008 23:13
ja take nic nepozoroval az tak po 11 mesicich - cizi clovek si toho moc nevsimne ale ja to vidim - ten problem aspon u modelu 70 existuje - pocitam ze jeste tak rok vydrzi a pak ji posilam pod kyticky - bude treba koupit lepsi tv jak panasonic - z prvotniho nadseni jsem vystrizlivel - tuto tv mam jen na domaci kino a myslim ze pristi tv k tomuto ucelu bude plne hd rozliseni a urcite ne panasonic
losos (2977)|13.6.2008 23:48
Plně souhlasím. Jedině Full HD má dnes smysl. Časem všichni poznáme proč ! (Můžete zatím hádat).
Mám Plazmu HD ready (Thompson) dva roky, žádnou černou jsem na ní ještě neviděl ani ve dne ani v noci. Dnešní plazmové panely jsou možná lepší, ale o tom, že má plazma lepší černou se psalo i před těmi dvěma roky a přesto to (alespoň u té mé TV) nebylo pravda. Dnešní LCD (dokonce i LG) jsou paráda ve všech směrech. Právě se také chystám tu mou plazmu bez černé vyměnit za (samozřejmě Full HD) LCD. Jen jsem se ještě nerozhodl pro určitý typ. Překvapily mě ty LG, ale líbí se mi i Philipsy a Samsungy. Babo raď ! Já to neumím....
losos (2977)|13.6.2008 23:58
Asi je to dnes celkem jedno. Stačí si vybrat velikost panelu, matnou obrazovku, aby měla ty konektory, které potřebujeme (např. pro připojení PC, sluchátek, počet HDMI a podobně). A ovšem i cenu. Naopak nemusí mít 100 Hz technologii, ani nějaké další speciální vylepšení obrazu, neboť, jak vyplývá z diskuze nových majitelů těch nových drahých strojů (zde na fóru), stejně tyto vychytávky většinou při provozu nepoužívají, mají je vesměs trvale vypnuty.....(škoda peněz). A tak jedině to Full HD má opravdu smysl, jinak budete za chvíli kupovat novou, stejně jako já.... tak dobrý výběr a ahoj.
nem.p (29)|14.6.2008 07:42
tak panove je to v pytli...moje pritelkyne si vsimla Samsunga 40A656 a je na me vytvaren novy natlak :-) Zaroven se nemuzu take zbavit pocitu, ze skutecne Full HD bude mit v pristich letech vyznam.
Kdyz jsem pred dvemi lety stavel PC tak jsem take premyslel o dvoujadrovem procesoru a na foru jsme si notovali, ze to neni takovy rozdil a hle. Uz delsi dobu to dvoujadro neni vubec spatny.
Tim nechci tvrdit, ze tohle je stejna situace, ale vyvoj je opravdu rychli a jiz ted mam minimalne 20 filmu ve vysokem rozliseni a denne pribyvaji dalsi.
Lepsi nic nekupovat :-)
axicom (626)|14.6.2008 08:34
[QUOTE=losos;181300]Plně souhlasím. Jedině Full HD má dnes smysl. Časem všichni poznáme proč ! (Můžete zatím hádat).
[/QUOTE]

Zajimalo by me co tim chtel autor rict?
Pokud myslis budouci vysilani CT 1 v HD, tak pochybuju ze vsechno bude ve full HD, maxmalne jejich nova tvorba a par zahranicnich filmu, jinak cely archiv v SD, to same Nova. Tak ze full HD, na co?

[QUOTE=nem.p;181309]tak panove je to v pytli...moje pritelkyne si vsimla Samsunga 40A656 a je na me vytvaren novy natlak :-) Zaroven se nemuzu take zbavit pocitu, ze skutecne Full HD bude mit v pristich letech vyznam.
[/QUOTE]

Mrkni se pred tim do fora o Samsungu vseobecne, problemu vic nez dost! Bedna to je pekna, ale TV si asi kupujes aby bez problemu fungovala a ne aby si porad hledal nejake nove fw.
oroszlan (44)|14.6.2008 09:09
[QUOTE=losos]Jen jsem se ještě nerozhodl pro určitý typ. Překvapily mě ty LG, ale líbí se mi i Philipsy a Samsungy. Babo raď ! Já to neumím....[/QUOTE]
neboj, určitě si vybereš tu pravou pro sebe :-)

na rozdíl od velkého množství lidí si nemyslím, že lcd placky lze rozdělit od nejhorší po nejlepší. respektive by to šlo, ale vždy půjde o víc nebo méně subjektivní kritéria, kterými se ten hodnotící řídí.
někdo se půjde oběsit pokud se mu na panelu neobjeví ultra-mega-blackhole-černá, co mu vycucne i oko, další by zešílel, kdyby si nemohl nastavit podsvícení a jiný by si bez 100Hz vypíchl oči dálkovým ovladačem.

prostě, pokud si aspoň trochu sesumíruješ, co od placky chceš a před nákupem se rozhlídneš kolem - nepochybuju, že to přesně máš v plánu - nemůžeš si vybrat špatně.
jen věř raději víc svým očím a uším než tomu co čteš. sto lidí - sto chutí; co jednoho znechutí, jiného nadchne a ty nemůžeš vědět, kam mezi ně přesně patříš, nepřesvědčíš-li se sám.

věř si, budeš si umět vybrat :-)
Hmm (1739)|14.6.2008 11:17
[QUOTE=nem.p;181309]tak panove je to v pytli...moje pritelkyne si vsimla Samsunga 40A656 a je na me vytvaren novy natlak :-)[/QUOTE]
A co, líbí se ji obraz nebo hlavně design, příp. obojí?
kadell (212)|14.6.2008 12:35
Kdyby mi nebylo lito penez(teda spis kdybych na to mel) :), tak kupuju fullHD. Pokud jsi ochoten priplatit za fullHD, tak to ma asi smysl, ale jestli jsi ve stejny situaci jako jsem byl ja, kdy jsem vybiral mezi 42" fullHD nebo 50" HDready (je to tak nejak stejna cena), tak bych znovu sel do vetsi s mensim rozlisenim. Uz HDready je paradni obraz a u televize nesedim min jak 4m, takze rozdil bych mozna ani nepoznal. Udajne uz je na spadnuti QuadHD a japonci dokonce chteji za par let rozjet UltraHD, takze to si clovek opravdu nevybere.

Koupil jsem Panasonica TH-50PX70EA a zatim spokojenost. Porad se bojim toho vypalovani a faktem je, ze na obrazovce obcas neco zustava, ale zatim je to vratna zalezitost. Rozhodoval jsem se mezi Samsungem rady Q a prave timhle panakem. Na Samsugu se mi zda ostrejsi obraz, ale Panasonic vyhral diky automaticke zmene obrazu. Pravdou je, ze jsem Samsunga nevidel, jak automacky pracuje se zoomem, ale z ohlasu na foru to neumi tak dobre jako Panasonic. Jen co mi nejak bylo jedno a ceho lituju je to, ze jsem nehledel na pocet HDMI konektoru. Mam ted 2 a kdybych chtel, tak uz je mam plny. V jednom mam PS3, v druhym PC a kam pripojim HD satelit netusim

Jinak souhlasim s oroszlanem, nekdy tu mam pocit, ze sem chodi jen lidi, co musi mit dok,onalej obraz. Nemuzu si pomoct, ale mne na vsech televizich pripada cerna cerna. :)
roman2277 (582)|14.6.2008 12:56
[QUOTE=losos;181300]Plně souhlasím. Jedině Full HD má dnes smysl. Časem všichni poznáme proč ! (Můžete zatím hádat).
Mám Plazmu HD ready (Thompson) dva roky, žádnou černou jsem na ní ještě neviděl ani ve dne ani v noci. Dnešní plazmové panely jsou možná lepší, ale o tom, že má plazma lepší černou se psalo i před těmi dvěma roky a přesto to (alespoň u té mé TV) nebylo pravda. Dnešní LCD (dokonce i LG) jsou paráda ve všech směrech. Právě se také chystám tu mou plazmu bez černé vyměnit za (samozřejmě Full HD) LCD. Jen jsem se ještě nerozhodl pro určitý typ. Překvapily mě ty LG, ale líbí se mi i Philipsy a Samsungy. Babo raď ! Já to neumím....[/QUOTE] FULL HD TV v dnešní době a následujících pár let nemá vůbec smysl.Kolikpak je na trhu stanic vysílájích v 1080p? A kolik je ostatního materiálu v 1080p? Není to moudré kupovat už z finančního hlediska.Za 1-2 roky budou FULL HD TV za "babku".Tak proč vyhazovat za zbytečně nevyužité "krámy"?Ale každý ať se na tím zamyslí sám.Tečka.
nem.p (29)|14.6.2008 13:39
Hmm: samozrejme sem ji tu telku ukazal pouze na obrazku :-)
kadell: Ja vetsi nez 42 ani nechci. Budu koukat nejdal ze tri metru a to je si myslim tak akorat. Lito penez mi samozrejme je. Nejradeji bych koupil neco za dvacku a jeste mi zbyde na ten satelit.
Ty mas na te plasme PS3 a normalne hrajes hry a zatim bez problemu ? No HDMI vstupu chci mit dost. Pripojim DVD...HTPC...satelit a mozna PS3, takze tri vstupy minimum.
kadell (212)|14.6.2008 17:08
nem.p: Jasan, jen jsem uvadel priklad, jestli taky nahodou neuvazujes o mensi FullHD nebo vetsi HDready. Jinak s tim PS3. Jestli na tom hraju hodinu tydne, tak je to hodne, spis to masti deti a jak jsem psal vyse. Po hrani tam neco zustane a je to videt jen z uplne blizkosti a na cerne obrazovce, ale jak pustis treba DVB-T, tak se to vymaze. To neni problem jen PS3, dela to treba i kdyz na cerne obrazovce otevres menu, jak ho zavres, tak tam zustanou obrysy. Jinak PS3 je podle meho nejlepsi prehravac, prehraje vsechno, snad jen krome HD DVD, na co si vzpomenes (divx, wmv, mpeg...), pichnes na nej fotak a muzes prohlizet fotky, ma sloty na pametove karty, Firmware je aktualizovanej kazdou chvili a co je prijemna vychytavka, ze nemusis dalkovym ovladacem mirit, prenos zabezpecuje bluetoth. No a jestli hrajes hry, tak si na nem i zahrajes. Jedinou nevyhodou snad je to, ze by nekoho mohl rusit ventilator
roman2277 (582)|14.6.2008 18:56
nem.p: Já mám na Plazmových TV připojeny konzole(PS3,X360,PS2,Wii) už pár let a vše zatím bez problému.(ovšem nesmí se to moc přehánět).A přesně jak to vidíš-kup něco lehce přes 20K a za zbytek pořiď něco dalšího.Navíc her v 1080p je jako "šafránu".Převažují v 720p a někdy ani to ne.
axicom (626)|14.6.2008 19:05
[QUOTE=roman2277;181341]FULL HD TV v dnešní době a následujících pár let nemá vůbec smysl.Kolikpak je na trhu stanic vysílájích v 1080p? A kolik je ostatního materiálu v 1080p? Není to moudré kupovat už z finančního hlediska.Za 1-2 roky budou FULL HD TV za "babku".Tak proč vyhazovat za zbytečně nevyužité "krámy"?Ale každý ať se na tím zamyslí sám.Tečka.[/QUOTE]

Presne tak, mluvis mi z duse!
losos (2977)|14.6.2008 21:04
Mám možnost sledovat jediný to HD program s českým zvukem - Filmbox HD z HotBirdu (je to zcela jiný zážitek, než neostrý, nekvalitní obraz SD vysílání), a již jen kvůli němu stojí za to mít to Full HD. I když je pravda, že jej lze sledovat i na televizorech HD ready.... a přes Scart dokonce i na CRT televizorech a nebo dokonce i se zavřenýma očima. Kterou variantu si vyberete ? Já se již dávno rozhodl pro tu první....(a ty zavřené oči si nechám až napotom, až s nimi nebudu moci hýbat !) pěkný obraz všem, ahoj.
roman2277 (582)|14.6.2008 21:46
A myslíš ,že vysílá (vše) v 1080p? Ne,ne-takže naprosto stačí mít TV HD ready. FULL HD TV je v dnešní době (mimo Blue-ray) jen mrhání penězi zákazníků.Já TV občas prodávám a každému to říkám zcela na rovinu
jaká je situace na televizním trhu.
losos (2977)|14.6.2008 22:04
Blue-ray je další důvod, proč Full HD - a nezapomeňme, že i kamery jsou dnes již také full HD (tedy, aspoň se tak tváří...). Je zcela jasné, že již "zítra" si budeme všichni kupovat nové přehrávače (samozřejmě Blue-ray), tak jako jsme si kupovali DVD stroje.... To "zítra" bude brzy, na to vemte jed. Trochu to zbrzdil boj s konkurencí, ale brzy se to rozjede....(určitě během dvou let). Tak můžeme začít šetřit.... ahoj.
radekhulan (185)|14.6.2008 23:49
[QUOTE=Hmm;181216]Čert ví co měl předtím doma. [/QUOTE]

Na Hmm si dej pozor. Je chudý, doma má jen 22" stařičkou Orava CRT, ale zamiloval se platonicky do plazmy, a tak tu neustále oblézá na fóru a vychvaluje plazmu (kterou nemá). Je to prostě pubescent jak vyšitý :-)

PS: prodejci ti budou doporučovat plazmošrot, protože na tom je mnohem vyšší marže, a protože za 2 roky tě uvidí zase, až si půjdeš konečně koupit LCD. Plazma je mrtvá. Tečka. Pár lidí, co mají doma plazmu, bude řvát, ale nedej na ně. Jdi se podívat na Samsung LExxA656 a pochopíš.

Lepší TV než Samsung LExxA656 dnes neexistuje, ať se to týká kvality obrazu tak designu.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/samsung_le40a656.htm

A neptej se zde, ale v zahraničí na fórech. Zde většina lidí nechápe o co jde, mají dva roky starou vypálenou plazmu, tak ji do krve brání aby se necítili tak blbě, moderní LCD samozřejmě neviděli, Samsung LExxA656 neviděli, či jsou rovnou platonicky zamilovaní jako Hmm.
JM_ (353)|15.6.2008 01:42
[QUOTE=radekhulan;181430]

Lepší TV než Samsung LExxA656 dnes neexistuje, ať se to týká kvality obrazu tak designu.

[/QUOTE]

Ale samozřejmě že existuje. IMHO by třeba takovou Toshibu 40ZF355DG kolega nem.p přítelkyni ukazovat neměl ... ;-)
axicom (626)|15.6.2008 09:20
[QUOTE=losos;181402]Blue-ray je další důvod, proč Full HD. Je zcela jasné, že již "zítra" si budeme všichni kupovat nové přehrávače (samozřejmě Blue-ray), tak jako jsme si kupovali DVD stroje.... To "zítra" bude brzy, na to vemte jed. Trochu to zbrzdil boj s konkurencí, ale brzy se to rozjede....(určitě během dvou let). Tak můžeme začít šetřit.... ahoj.[/QUOTE]

No rekl bych ze prave boj s konkurenci umoznoval bojovat prave cenou, ted nikoliv. Je jediny format a pokud ho budes chtit, musis platit. Cena napr. za SONY 300 8tis je zbytecny luxus. Jo, mozna za 5let bude prehravac BD za cenu dnesnich DVD prehravacu, ale to uz bude i TV technika jinde a na dnesni full HD LCD si mozna ani nevzpomeneme. Navic kupovat si filmy na BD domu na sklad? V pujcovne u nas maji napr. 4 BD a kvuli tomu si prehravac koupit nepoletim. Ruku na srdce, kolik z vas si dnes kupuje filmy na DVD? Mnoho z vas se tu ohani ful HD a koukaji na divx, ale ono rici mam doma full HD TV za 35tis zni moc hezky a hlavne cesky!
axicom (626)|15.6.2008 09:34
[QUOTE=radekhulan;181430]A neptej se zde, ale v zahraničí na fórech. Zde většina lidí nechápe o co jde, mají dva roky starou vypálenou plazmu, tak ji do krve brání aby se necítili tak blbě, moderní LCD samozřejmě neviděli, Samsung LExxA656 neviděli, či jsou rovnou platonicky zamilovaní jako Hmm.[/QUOTE]

Osobne jsem na toho Samsunga koukal, musim rict ze jako bedna je ta TV opravdu povedena, ale to same uz se neda rici o obrazu, chapu ze kdyz uz ji mas doma, tak nebudes psat ze stoji za prd. Problem je ze to co nekdy v obchodech pousti do tech TV je des, napriklad Elektroworld v Liberci (Globus) Kdo je z okoli at se jede podivat, prave ze ta 40A656 zakaznika primo odradi.
roman2277 (582)|15.6.2008 10:37
[QUOTE=losos;181402]Blue-ray je další důvod, proč Full HD. Je zcela jasné, že již "zítra" si budeme všichni kupovat nové přehrávače (samozřejmě Blue-ray), tak jako jsme si kupovali DVD stroje.... To "zítra" bude brzy, na to vemte jed. Trochu to zbrzdil boj s konkurencí, ale brzy se to rozjede....(určitě během dvou let). Tak můžeme začít šetřit.... ahoj.[/QUOTE]Zítra?Blue-ray? Hm...zítra bude pár let.A modré disky jsou na naše poměry stále předražené.Takže co z toho vyplývá...?