Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Praktické zkušenosti se správnou velikosti úhlopříčky u LCD TV na záladě vzdálenosti a rozlišení.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Dobrý den,
    Vím, že už se tady o tom hodně mluvilo včetně tabulek vzdáleností atd. ale přesto se musím zeptat. Rozhoduji se mezi koupi 40 a 46 palcové FULL HD LCD televize. Televizi budu sledovat ze vzdálenosti 2,5 metru. Nejčastěji asi z 50% budu sledovat to největší rozlišení přes blu-ray, herní konzoli PS3, připojení počítače, prohlížení fotek atd. Z 30% DVD a 20% obyčejná televize přes DVB-T. Kterou úhlopříčku mě doporučíte? Zajímají mě především praktické zkušenosti lidí, kteří televizi používají obdobným způsobem tj. blue-ray, připojení PC, herní konzole, DVD.
    Děkuji za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2007

na PS3, pc, BD klidně i 46, ale na dvbt bude i 40 nic moc (slušně řečeno )

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od michal_h Zobrazit příspěvek
    na PS3, pc, BD klidně i 46, ale na dvbt bude i 40 nic moc (slušně řečeno )
    Souhlas.
    Na HD materiál klidně 46" z 2,5 m, ale na SD signál max 40" z 2,5 m.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od pavelka Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,
    Vím, že už se tady o tom hodně mluvilo včetně tabulek vzdáleností atd. ale přesto se musím zeptat. Rozhoduji se mezi koupi 40 a 46 palcové FULL HD LCD televize. Televizi budu sledovat ze vzdálenosti 2,5 metru. Nejčastěji asi z 50% budu sledovat to největší rozlišení přes blu-ray, herní konzoli PS3, připojení počítače, prohlížení fotek atd. Z 30% DVD a 20% obyčejná televize přes DVB-T. Kterou úhlopříčku mě doporučíte? Zajímají mě především praktické zkušenosti lidí, kteří televizi používají obdobným způsobem tj. blue-ray, připojení PC, herní konzole, DVD.
    Děkuji za radu
    No; na 2,5 metru si spíš vyškrtni to DVB-T /občas se na to sice bude dát koukat, ale budou tu i častější krušnější chvilky/, z DVD doporučuji jen opravdu kvalitní nahrávky. Ostatní v pohodě.

Je tu občas Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    Feb 2007

U úhlopříčky je to snadné - čím větší, tím lepší. Koukám na 46" (117cm) ze skoro 4m, a je to málo, měl jsem jít do 52" . SD obraz vypadá úžasně, FullHD snese rozlišení vyšší. 46" je tak na 3m max. Pokud někdo tvrdí, že stačí například 40" pro běžnou českou místnost (ty 3m), je to pouze proto, že si cosi namlouvá (většinou si tím "racionalizuje" svoji koupi prcka a nedostatek financí).

Na svůj 30" 2560x1600 monitor koukám z 50cm a je to akorát

Je tu pravidelně
    Registrace
    May 2007

kocour65 - ze na neho reagujes... at si klidne chodi na ortopedii s krkem nebo k ocari s ocima... popr. k psychiatrovi s egem... to je jeho vec, pravdou je to ze tady siri bludy a jsou i takovi, kteri mu uveri a koupi si hovadinu a pak se biji do hlavy...

Lidi neblbnete, dneska ma doma LCD/Plazmu spousta lidi (znamych) zajdete se k nim kouknout na SD signal a uznate ze na 2,5m je 32" max 37" . Nemluvim o HD to je jinde... ale taky je tu omezeni, ktere spociva v perifernim videni cloveka a pri extremne velke uhlopricce a male vzdalenosti musi clovek kroutit hlavou aby postrehl vsechny detaily filmu...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Panove ze vas porad bavi to napadani.Nekdo tu chce radu a ne to co se tu predvadi.
    [COLOR=Black]pavelka[/COLOR]:Na tve potreby je podle me plne rozliseni a klidne co nejvetsi uhlopricka.Pro dlouhodobe hrani her pak LCD.Dvb-t ,pokud tam pusti kvalitni zdroj(film), vypada docela dobre i na plnem rozliseni.Me na 2,5-3 m staci 42" .A kompenzovat horsi zdroj mensi uhloprickou je podle me hloupost.Pak si pustis kvalitni film z blue-ray a litoval bys ze mas "jen"treba 40".Proc se chodi do kina,preci taky pro to ,ze je to poradne velky ne?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od robert.kotasek Zobrazit příspěvek
    ale taky je tu omezeni, ktere spociva v perifernim videni cloveka a pri extremne velke uhlopricce a male vzdalenosti musi clovek kroutit hlavou aby postrehl vsechny detaily filmu...
    jj, BD na 50" z metru se nedá...

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2007

Jsem uživatelem který si vychutnává obraz ve velikosti 117 cm a nebo 210 cm (lze i současně) z pozorovací vzdálenosti od 1,6 m až cca 3,6 m (mimo pozorovací kolmici obrazu i 5-6 m), a to v prvém případě na SONY LCD TV 46" W4000 a v druhém případě na full HD LCD projektoru Panasonic PT-AE2000E (promítaný obraz na speciálním panelu).A výsledek je tento, při méně kvalitním signálu (SD SAT např Czech link) mohu u projektoru sedět i 1,6 m ale u LCD TV lépe cca 2 m a více, u HD signálu v obou případech od 1,6 m.Samozřejmě ten nejlepší HD signál je hezčí na LCD TV než na projektoru (pokud mohu % tak o cca 20%), a naopak projektor si asi lépe poradí (a nebo tím že je méně dokonalý oproti LCD TV) s SD signálem (v poměru - velikost zobrazované plochy : pozorovací zdálenosti).
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DLAZBA 010.jpg 
Zobrazení: 298 
Velikost: 876.9 KB 
ID: 2625  

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    U úhlopříčky je to snadné - čím větší, tím lepší. Koukám na 46" (117cm) ze skoro 4m, a je to málo, měl jsem jít do 52" . SD obraz vypadá úžasně, FullHD snese rozlišení vyšší. 46" je tak na 3m max. Pokud někdo tvrdí, že stačí například 40" pro běžnou českou místnost (ty 3m), je to pouze proto, že si cosi namlouvá (většinou si tím "racionalizuje" svoji koupi prcka a nedostatek financí).

Na svůj 30" 2560x1600 monitor koukám z 50cm a je to akorát
    Ty asi hůře vidíš, ne? Pro mě je pro SD obraz a vzdálenost 4m od něj nejlepší variantou 37" /max. 40"/ - zde je obraz parádní a nejsou toliko vidět neduhy "horšího" SD signálu. Ty 4 metry u 46"-52" a absolutní spokojenosti, Ti věřím jen u kvalitní nahrávky na DVD, nebo jen výjimečně u digit.vysílání. Jestli na to koukáš v těch brýlích, tak to je jiná, to se moc omlouvám. SD obraz je široký pojem, musíš ovšem do něj zahrnout i vykopávky staršího data či méně povedené nahrávky, kterých je poměrně dost a CRT-čko nám je kolikrát nechtělo ani prozradit.
    Naposledy upraveno uživatelem teplitz: 13-06-2008 v 16:44

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Ml.lidé vidí jednotl.body i z větší vzdál.(až překvapivě větší!).Pro nás starší je to trochu jinak,můžeme jít k obraz.blíž.Já osobně sleduji u 42" SD obraz,když je v dobré kvalitě,přesně ze vzdálenosti 275 cm. Při horším obraze trochu couvnu-asi na 290 cm. Na obraz HD mohu jít blíže-až asi na 1,7 m. Blíže již vidím body také u HD. Je to potom ale jako v kině z 1.řady. V praxi se na HD obraz dívám ze vzdál. asi 240-250 cm, kdy ještě nemusím kroutit hlavou a očima, abych mohl pohodlně vidět celou plochu obrazovky. Zvláště u akčních snímků, nebo sportu, je určitá minimální vzdál. nutná. (A to je těch asi 2,5 m) Vnukové s perfektním zrakem vidí body i ze 3-4 metrů, ale nevadí jim to, klidně se dívají i ze 2,5 m. Tak si vyberte. Jak tedy na to? Je to jednoduché! Zajděte do obchodu a změřte si sám, kdy ještě nevidíte body. A JE TO ! Ale dojdete asi ke stejnému závěru jako já po dvou letech sledování... Ahoj.
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 08-08-2008 v 17:59

Nováček Avatar uživatele oroszlan
    Registrace
    Mar 2008

na bednu čumím z takové dálky, jak se mi to hodí a vždycky se mi to líbí. vlastní rozum a vkus si cením a řídím se jimi. proč potřebujete od někoho, koho ani neznáte, vědět, za jakých podmínek se máte dívat na vlastní televizor?
    Naposledy upraveno uživatelem oroszlan: 14-06-2008 v 19:34

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od oroszlan Zobrazit příspěvek
    na bednu čumím z takové dálky, jak se mi to hodí a vždycky se mi to líbí. vlastní rozum a vkus si cením a řídím se jimi. proč potřebujete od někoho, koho ani neznáte, vědět, za jakých podmínek se máte dívat na vlastní televizor?
    Nu, já to chápu, nemůže se rozhodnout, jak velkou obrazovku si má pořídit.
    Takže to shrnu : pro 42" je ideální minimální pozorovací vzdálenost pro HD 2,5 m a více. Pro SD od 2,75 m a více.

Je tu občas Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    Feb 2007

Jak píšu, u úhlopříčky je to snadné - čím větší, tím lepší.

Někteří si zde budou namlouvat, že 37" je vlastně lepší volba na 3m než 52", ale to jen maskují svůj nedostatek sevebědomí a chudobu. Pokud na to máš, kup si co největší úhlopříčku a FullHD. Pokud na to nemáš, kup si prcka a zvyšuj si sebevědomí tím, že si budeš nalhávat, že větší stejně nemá smysl (má).

PS: moje oči jsou 100% (změřena nutná korekce 0 dioptrií), ale klidně se přiznám, že místo 46" jsem měl vzít 52". Zato s 30" LCD monitorem 2560x1600 a sledování z 50-60cm jsem moc spokojen, to je naprosto božská pracovní plocha

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

takze rozumis - kup aspon jak vrata od stodoly - mensi nema smysl - i tak za tyden budes nastvanej ze jsi si nekoupil imax 3d a pujdes spachat sebevrazdu jako hulan

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Jak vybrat tu spravnou ( plynulost obrazu )
    Od Georginek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 24-11-2010, 17:07
  2. Velikost uhlopříčky
    Od Antigos v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 111
    Poslední příspěvek: 02-10-2008, 12:13
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-06-2008, 11:35
  4. Velikost úhlopříčky
    Od lada22 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12