Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV k HTPC s HDMI out?

Puup (71)|10.6.2008 10:24
Zdravim,

potreboval bych poradit ohledne investice do sve prvni ploche TV. Cele by to melo bezet na UPC digitalni kabelovce, takze obraz by snad mel mit urcitou kvalitu. Jako prehravac/nahravac/proste vsechno krome samotneho TV signalu bych mel mit k dispozici HTPC s D-Sub, DVI a HDMI outem, takze konektivita na urovni. Ted k me otazce:

Nemusim se u Plasmy bat ( mam vyhlidnuteho Pana TH-42PX80E anebo pripadne LG 42PG3000), ze se mi tam casem z prostredi HTPC neco "vypali"? Pokud ano, jakou LCD TV si dnes vybrat? PRedstavuji si 42" a cenu do 30k s dani, pricemz 30k je opravdu strop a radeji bych neco kolem 26-27k. Diky vsem za pomoc.
michal_h (492)|11.6.2008 08:30
jestliže to htpc budeš používat hlavně pro přehrávání a nahrávání, tak bych šel určitě do plazmy, otázka je ale jestli by ti v takovém případě nevyhovoval lépe nějaký hdd rekordér...
Puup (71)|11.6.2008 08:39
Mno v podstate mas pravdu, hlavne prehravani/nahravani a mozna tu a tam nejaka ta aplikace, ovsem rozhodne ne cteni netu apod. HDD rekorder stoji tak od 5k nahoru a k tomu jeste potrebuju DVD prehravac, coz dela necele 2k, takze za oboji +/- 7k a HD ripy si na tom tak jako tak nepustim.

Na druhe strane HTPC se da postavit za stejne penize a da se casem dovybavit i BR mechanikou, takze mi to prijde vyhodnejsi, ne ?
michal_h (492)|11.6.2008 09:11
[QUOTE=Puup;180845]Mno v podstate mas pravdu, hlavne prehravani/nahravani a mozna tu a tam nejaka ta aplikace, ovsem rozhodne ne cteni netu apod. HDD rekorder stoji tak od 5k nahoru a k tomu jeste potrebuju DVD prehravac, coz dela necele 2k, takze za oboji +/- 7k a HD ripy si na tom tak jako tak nepustim.

Na druhe strane HTPC se da postavit za stejne penize a da se casem dovybavit i BR mechanikou, takze mi to prijde vyhodnejsi, ne ?[/QUOTE]
tak to máš asi pravdu, já používám na hd ripy notebook a hdd rekordér na tv signál, manželka by mě asi hnala s nějakým htpc :-)
jak jsem psal, plazma bude asi pro tebe ideální, šel bych do toho paňáka...
Puup (71)|11.6.2008 09:34
Mno notas mam, resp budu mit taky, ale do nej casem BR mechaniku nenarvu (az to snad nekdy bude v CR aktualni) a pak u notaska je jen Dsub out, coz neni idealni. Dalsi vec je kvalita zvuku, musel bych prikoupit nejakou externi 5.1 zvukovku a to je dalsi 1k. Nemluve o tom, ze takhle mas vsude v byte kabely, anebo mas notas u TV a musis k nemu chodit, nebo poridit dalkac a to je opet tisicovka nebo dve.

Chci se zeptat, jakou k tomu notasu pouzivas TV, resp s jakym rozlisenim? Pac ten Panak nema ani HD ready nativ, tak netusim jak to do nej poustet, jestli v jeho nativu, nebo vic, aby to dobre vypadalo. Na druhou stranu pro to LG mluvi hlavne desing, ktery je IMHO moc povedeny, takze to bude jeste tezke rozhodovani. Puvodne jsem chtel 50" LG PG3000, ale narazil jsem na stejny problem, jako ty se svym potencionalnim HTPC :PPP
michal_h (492)|11.6.2008 11:10
[QUOTE=Puup;180862]Mno notas mam, resp budu mit taky, ale do nej casem BR mechaniku nenarvu (az to snad nekdy bude v CR aktualni) a pak u notaska je jen Dsub out, coz neni idealni. Dalsi vec je kvalita zvuku, musel bych prikoupit nejakou externi 5.1 zvukovku a to je dalsi 1k. Nemluve o tom, ze takhle mas vsude v byte kabely, anebo mas notas u TV a musis k nemu chodit, nebo poridit dalkac a to je opet tisicovka nebo dve.

Chci se zeptat, jakou k tomu notasu pouzivas TV, resp s jakym rozlisenim? Pac ten Panak nema ani HD ready nativ, tak netusim jak to do nej poustet, jestli v jeho nativu, nebo vic, aby to dobre vypadalo. Na druhou stranu pro to LG mluvi hlavne desing, ktery je IMHO moc povedeny, takze to bude jeste tezke rozhodovani. Puvodne jsem chtel 50" LG PG3000, ale narazil jsem na stejny problem, jako ty se svym potencionalnim HTPC :PPP[/QUOTE]
pan 50thpx70ea, výstup z ntb přes hdmi 720p

nějak jsi ale zapomněl dodat z jaké vzdálenosti na to budeš koukat...
Puup (71)|11.6.2008 12:05
To je prave to, co zatim presne nevim, nebot v tom byte, kde to bude stat jsem byl jen jednou a cekam na konec mesice,az bude volny. Odhadem to mohlo byt od steny, kde bude stat TV k planovanemu gauci tak 3-3,5 metru, pricemz tam urcite jeste bude i kreslo stojici o neco bliz.

Jinak ta tvoje plazmicka vypada rovnez libove, byt je teda o generaci starsi. Jake s ni mas prozatim zkusenosti? S cenou tesne nad 30k bych snad doma jeste uspel, ale ta uhlopricka bude asi prilis a nechci to poslouchat kazdy vecer pri zpravach (zejmena kdyz na filmy a sport chci jeste poridit projektor :D)
michal_h (492)|11.6.2008 12:39
[QUOTE=Puup;180881]To je prave to, co zatim presne nevim, nebot v tom byte, kde to bude stat jsem byl jen jednou a cekam na konec mesice,az bude volny. Odhadem to mohlo byt od steny, kde bude stat TV k planovanemu gauci tak 3-3,5 metru, pricemz tam urcite jeste bude i kreslo stojici o neco bliz.

Jinak ta tvoje plazmicka vypada rovnez libove, byt je teda o generaci starsi. Jake s ni mas prozatim zkusenosti? S cenou tesne nad 30k bych snad doma jeste uspel, ale ta uhlopricka bude asi prilis a nechci to poslouchat kazdy vecer pri zpravach (zejmena kdyz na filmy a sport chci jeste poridit projektor :D)[/QUOTE]
já jsem spokojenej (dokonce i manželka uznala, že to byl dobrý kauf :-) ), jinak na ty 3m pozorovací vzdálenosti je asi 42 palců akorát...
Puup (71)|11.6.2008 12:47
A ty mas tu svoji jak daleko od tveho oblibeneho mista? Zkousel jsem si ty vzdalenosti ruzne krokovat v obchode a tech 50" mi prislo v pohode i na 3 metry, jenze ja jsem trosku deformovan z dlouhodobeho pouzivaní 24" LCD na stole, kde to mam celkem standartne od oci a prijde mi to tak akorat, snesl bych na praci i vice :P Bohuzel zena je jineho nazoru a vse se ji zda obrovske :))
michal_h (492)|12.6.2008 08:47
[QUOTE=Puup;180888]A ty mas tu svoji jak daleko od tveho oblibeneho mista? Zkousel jsem si ty vzdalenosti ruzne krokovat v obchode a tech 50" mi prislo v pohode i na 3 metry, jenze ja jsem trosku deformovan z dlouhodobeho pouzivaní 24" LCD na stole, kde to mam celkem standartne od oci a prijde mi to tak akorat, snesl bych na praci i vice :P Bohuzel zena je jineho nazoru a vse se ji zda obrovske :))[/QUOTE]
já to mám něco kolem 4 až 4,5 metrů, pod tři metry bych ale nešel určitě. Já v tv koukám z 90% na dvbt a to je myslím ideální tak kolem 4 metrů, kvalitnější signál může jít až k těm 3m, zkoušel jsem si sednout úplně před tv (cca 1m) při sledování bluray, ale to už byl hardcore :-), nakonec jsem si stejně sednul na ty mé oblíbené 4 metry :-D