Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lcd Toshiba 42XV505DG vs Plazma Panasonic 42PX70EA

tomas.juhas (25)|9.6.2008 16:33
Mám plazmu Panasonic 42PX70EA a uvažuji na výměně za Lcd Toshiba 42XV505DG ve fullHD.
Co na to říkáte je to blbost. Koukám hlavně na dvd na tv sem tam. Do budoucna uvažuji nad blu-ray nebo přehrávání HD z pc a sem tam si zahrát hru. Chtěl jsem někde mrknout na tuto Lcd, ale u nás nikde není. Má někdo zkušenost. Případně ve východních čechách Pardubice HK kde se dá na ni mrknout.
Pablo2 (41)|9.6.2008 17:20
Toshibu jsem viděl v Praze (myslím Dataart) , vedle byl Panasonic 37PX80E a další řada LCD a plazem. Na TV byl přiváděn signál z HD přehrávače - nějaká presentace pro HDTV. Ta Toshiba měla jednoznačně nejlepší obraz a Panasonic (přestože 37PX80E považuji za velmi dobrou TV) vypadal vedle Toshiby jak chudý příbuzný.
Já mám Toshibu ze starší řady 32" WL68 a jsem s kvalitou obrazu i zvuku maximálně spokojený. Také možnosti nastavení obrazu (menu) jsou u Toshib opravdu veliké.
roman2277 (582)|9.6.2008 21:49
Hm...klidně si to vyměň.Tyhle příspěvky mě připadají jako "snobárna".Co vlastně chceš slyšet? Já bych na LCDčko(na filmy) koukat nechtěl.
tomas.juhas (25)|9.6.2008 21:57
Chci pouze radu. Ten můj panák není špatnej ba dokonce obraz jak víno, ale můj strašák je když koukám na film který je natočen 2,35:1 a v černém pruhu když dávám hlasitost na dvd mě zůstane po dobu filmu obtisk.Nebo pokud náhodou posunu tak je tam šipka.
Je to dost nepříjemné a nějak bych to nečekal. Jediné co pomáhá je zom.
To u lcd zřejmě odpadne. Proto jsem rád za každou radu a podle příspěvků rozhodnu.
kruch (24)|10.6.2008 00:34
To ma vazne takovou "setrvacnost"?
Jinak skoda ze Pablo nerozvedl vic v cem byl ten obraz lepsi, to by me zajimalo - fullhd lcd bude pri pouziti hd zdroje "zvyhodneny" v rozliseni oproti hd ready plazme, ale co treba barevny podani atd... ?
tomas.juhas (25)|10.6.2008 08:01
Já používám k té plazmě dvd přehrávač Ferguson D-770HX ten má úvodní obrazovku v černé barvě a nápis červeně. OSD menu na obrazovce bílé a jak člověk něco přepne během přehrávání třeba posun hlasitost a je to zrovna v černém pruhu tak na to koukám celej film třeba na rozmazanej nápis hlasitost. To mě docela vadí. Samozřejmě jak se pak přehrává na celou obrazovku vše se smaže
roman2277 (582)|10.6.2008 11:19
[QUOTE=tomas.juhas;180679]Chci pouze radu. Ten můj panák není špatnej ba dokonce obraz jak víno, ale můj strašák je když koukám na film který je natočen 2,35:1 a v černém pruhu když dávám hlasitost na dvd mě zůstane po dobu filmu obtisk.Nebo pokud náhodou posunu tak je tam šipka.
Je to dost nepříjemné a nějak bych to nečekal. Jediné co pomáhá je zom.
To u lcd zřejmě odpadne. Proto jsem rád za každou radu a podle příspěvků rozhodnu.[/QUOTE]Zvláštní.U nových řad 80-800 jsem si tohodle nevšiml.Ovšem značku Ferguson jsem nikdy netestoval.(používám osvědčené značky Pioneer apod.)U LCDčka tohle zcela jistě nebude,ale zase ten "obraz".Hlavně v při večerním a nočním sledování-šedivka.
petrkos (23)|10.6.2008 12:57
A nedá se na tom Fergu.... zrušit OSD -bylo by po problému????? Pokud teda zrovna nehledáš nějakou konkrétní pasáž ( minuty atd.) pokud chci jen změnit hlasitost - na to mi stačí uši a né stupnice hlasitosti....
tomas.juhas (25)|10.6.2008 13:05
No tak jsem hledal v nastavení a OSD zrušit nejde. Nastavovat jde prakticky vše, ale toto ne.
paett (32)|10.6.2008 13:56
[QUOTE=tomas.juhas;180706]Já používám k té plazmě dvd přehrávač Ferguson D-770HX ten má úvodní obrazovku v černé barvě a nápis červeně. OSD menu na obrazovce bílé a jak člověk něco přepne během přehrávání třeba posun hlasitost a je to zrovna v černém pruhu tak na to koukám celej film třeba na rozmazanej nápis hlasitost. To mě docela vadí. Samozřejmě jak se pak přehrává na celou obrazovku vše se smaže[/QUOTE]

A nezkoušel jsi i jiné přístroje? Popřípadě i nějaká menu televize samotné jen na černem pozadi? Ferguson jsem si chtěl koupit a tvůj příspěvek mě docela znervoznil. I když technologicky nevidím problém v konkrétním DVD přehrávači. Řekl bych, že to budou dělat všechny, které ti budou něco kontrastního zobrazovat v místě, které pak ničím nepřekrýváš. Ale že by se projevilo i po tak krátké době jako je zobrazení OSD ???
Huncut (221)|10.6.2008 15:00
Tak to jsem netusil, ze je to u tech plazmovych TV az takovy problem. Nemam s tim zkusenost, predpokladal sem ze obraz ma setrvacnost jen kdyz je tam nejakou dobu, ale pokud staci jen pouhe menu pridani hlasitosti...tak to je bida :-( Skoda, skoda.
tomas.juhas (25)|10.6.2008 15:35
Stačí za film dvakrát třikrát něco přetočit tak je to tam. Nezbude než obraz zvětšit at se to přehraje pak je to zase v pohodě
tomas.juhas (25)|11.6.2008 17:04
Tak jsem dnes volal na zatoupení Toshiba v Praze a dané lcd bude koncem měsíce v nabídce Okay.Tak pokud má někdo zájem se podívat sledujte nabídku. Já jak tam bude hned půjdu otestovat
Strj (1)|11.5.2009 15:19
Ahoj všem,

může mi, prosím, někdo poradit s následující věcí? mám novou Lcd Toshiba 42XV505DG. Při sledování filmu z DVD mi každou chvilku ( cca 1x za 2-5min.) problikl obraz, tzn. jako by na 1/10vteřiny vypadl signál. Úplně stejně blikne televize pokud v průběhu filmu ručně přeformátuji obraz. Televize má v nastavení možnost volby automatický formát obrazu. Je možné, že by si v průběhu filmu televize automaticky ověřovala správnost formátu a formátovala obraz? Pokud jsem totiž tuto funkci vypl, problikávání, zdá se, skončilo..... Napadá někoho něco jiného čím by to mohlo být???? Vycházím z toho, že kontakty, vodiče a pod. jsou v pořádku....

Díky moc Jirka