Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosim pomoc - s kartou LifeView pocitac zamrza

kvasinka (3)|20.11.2004 19:44
Pred niekolkymi mesiacmi som si kupil kartu LifeView FlyTV Prime 34 FM a od začiatku mam s nou problem, s ktorym sa sice da zit, ale taky zivot nestoji za vela :-).

Pocitac po spusteni TV natvrdo zamrza - zatuhne obrazovka a pomoze len tvrdy reset (niekedy vsak ide dalej zvuk z TV! - vacsinou vsak nie).
Niekedy zmrzne okamzite po spusteni ATV 2000, niekedy az po par hodinach sledovania, niekedy vobec.
Zamrzanie je velmi nepravidelne, vypozoroval som zatial len toto:
- pravdepodobnost zamrznutia je o to vacsia, cim dlhsie s pocitacom predtym pracujem. Restartom sa pravdepodobnost zmrznutia znizuje.
- Pravdepodobnost zamrznutia sa zvysuje s poctom inych otvorenych programov pocas sledovania TV. Avsak ziaden otvoreny program nezarucuje, ze to nespadne.
- pocitac zamrzne na 100 %, ak sa pokusim nieco z televizneho vysielania nahrat na disk - v lubovolnom programe (ATV 2000 alebo standardny dodavany s kartou).

Pouzivam ATV 2000 2.1.1.2., TV ide z kablovky. PC AMD 1,6 Ghz, 512 MB ram.

Vyskusal som uz kopu veci, zakazat komunikaciu so sietou, systematicky spustat TV s roznymi programami, ale ziadne ine zakonitosti som neobjavil.
Vidi sa mi, ze problem musi suvisiet s vyuzitim systemovych zdrojov pocitaca, ale netusim ako a co by sa s tym dalo robit.

Budem velmi vdacny za Vase nazory, co by mohlo problem sposobovat a ako by sa to dalo odstranit.
Vopred vdaka.
Ivo Mašek (10205)|20.11.2004 20:19
Ovladače tv-karty odinstaluj (regulérně) a také odinstaluj všechny kodeky - obzvlášť ty "all in - všechny v jednom". Potom opět nainstaluj potřebné ovladače tv-karty a vyzkoušej to.
Možná budeš překvapen. :-)
kvasinka (3)|20.11.2004 21:46
vďaka, určite vyskúšam - myslíš si ale, že problém môže byť len v poradí inštalácie? Teda - keď všetko odinštalujem a znova nainštalujem, môžem nakoniec znova aj samostatné kodeky? Alebo si budem musieť vybrať, či chcem pozerať TV alebo filmy vyžadujúce kodeky? (Sofiina voľba :-) )
Používam codecpack.com. Ešte raz vďaka.
Ivo Mašek (10205)|20.11.2004 21:58
Alebo si budem musieť vybrať, či chcem pozerať TV alebo filmy vyžadujúce kodeky?
Provoz tv-karty nejdříve vyzkoušej bez těch kodeků (i tv-karta si nějaké "nekonfliktní" kodeky nainstaluje sama - potřebuje je a jsou obsaženy v jejích ovladačích / driverech). Aby jsi věděl, na čem vlastně jsi.

Já používám pro sledování filmů PowerDVD, a jeho software si také nainstaluje své kodeky. A ty, alespoň s mojí TV2000XP nejsou v konfliktu. Jiné kodeky nejsou potřeba.

Používam codecpack
Ten většinou (není pravidlem) dělá problémy.
Sally (142)|20.11.2004 22:16
Originální ovladače ani neinstaluj. Z téhle stránky http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm si stáhni ovladače i software který je dělaný přímo na tuhle kartu. Karta mě s tím funguje na 100%, ovšem netvrdím, že zrovna tobě to pomůže.
Milosbb (889)|20.11.2004 22:29
Ten originálny soft tam nedávaj a ak, tak ako predvoľbu na naladenie kanálov nedávaj Slovensko (421),ale napr. Poľsko.Ja mám túto kartu už takmer rok a som s ňou spokojný.Pred pár dňami som si stiahol novú verziu originál aplikácie TVR,ale zas to nešlo,takže som sa vrátil k asi najlepšiemu programu k čipu Philips 7134,ktorý táto karta používa.Tým programom je ruský FLY 2000 TV .Je to síce shareware,ale je naozaj dobrý.Podrobnejšie o ňom nájdeš na tejto adrese,možno to vyrieši Tvoje problémy-http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
kvasinka (3)|22.11.2004 20:39
Vďaka všetkým, odinštaloval som kodeky aj ovládače, prešiel na Fly2000TV a kodeky ťahám vždy samostatne s pomocou VideoInspector a zdá sa, že to chodí a nepadá.

Objavil sa už len jeden nový problém, ktorý bude asi na http://www.fuckinggoogleit.com/, prípadne na iný thread, ale dovolím si vyskúšať to najprv tu, ak vám ešte trpezlivosť nedošla: vo FLY 2000 TV mi nejde zvuk, jedine ak zaškrtnem "Render audio stream through internal ADC at playback" - vtedy ale po chvíli prestane byť synchronizovaný s obrazom.
Je to nejaký typický problém, alebo treba len experimentovať s nastaveniami zvuku?
Zvukovka na doske, MSI.
Ivo Mašek (10205)|22.11.2004 20:51
Mrkni sem:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
Nenech se odradit a dojdi až k druhé půlce stránky.
Sally (142)|22.11.2004 20:58
[quote=kvasinka] vo FLY 2000 TV mi nejde zvuk, jedine ak zaškrtnem "Render audio stream through internal ADC at playback" - vtedy ale po chvíli prestane byť synchronizovaný s obrazom.
[/quote]
Pokud máš tohle zaškrtnuté, tak zvuk ti jde přes PCI sběrnici. V opačném případě musíš mít TV kartu (Line Out) propojenou audio kabelem se zvukovou (Line In).