Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z kamery do PC-která bude lepší karta?

T13 (12)|5.6.2008 04:26
Ahoj.Chtěl bych si z kamery Hi8 stáhnout do PC nahrané videa (a pak nějak v PC zpracovat).Na netu mám možnost koupit tyto karty: WinTV-PVR-350 a Canopus DVRaptor RT-2.Která by byla lepší?U toho Canopusu se mi zdá, že není možnost analogového vstupu (vstup pouze digitální).Bohužel, moje kamera má jen analogové výstupy (s-video nebo kompozit).Nebo prosím, jestli máte jiný tip, poraďte něco jiného.Jde mi hlavně dostat záznam do PC v co nejmíň zhoršené kvalitě.
Díky moc, jsem v tomto nováček.
Pitomec (10211)|6.6.2008 08:35
Canopus ADVC-1394, AceDVio, ADVC-50(55), 100(110), 300. Nebo kameru D8 s reprodukcí Hi8.
Alf (888)|6.6.2008 19:55
RT-2 není určená pro grabování analogu a použitelná je v tomto případě pouze s Pitomcem zmíněnou kamerou D8.
PVR-350 má HW enkodér do MPEG-2 a je to jednoznačně lepší volba. Pitomcem doporučované Canopusy jsou drahé a mají význam pouze v případě následné úpravy nagrabovaného videa nějakými filtry.
T13 (12)|7.6.2008 01:57
[QUOTE=Alf;180339]RT-2 není určená pro grabování analogu a použitelná je v tomto případě pouze s Pitomcem zmíněnou kamerou D8.
PVR-350 má HW enkodér do MPEG-2 a je to jednoznačně lepší volba. Pitomcem doporučované Canopusy jsou drahé a mají význam pouze v případě následné úpravy nagrabovaného videa nějakými filtry.[/QUOTE]
Starší názory od Pitomce jsem četl, ale ty Canopusy jsou jistě dobré, ale drahé.Díval jsem se trochu i po inzerci-nic jsem nenašel.A nová, myslím že ten typ 50 stojí kolem 4700,-.Takže ta PVR 350 to zkomprimuje rovnou do MPG2 a stím se už v PC mnoho dělat nedá?Jako žádné třeba zesvětlení, přibarvení, zosření atd, jestli tomu dobře rozumím?Nepude to uložit v nějaké nekomprimované formě?Díky moc za odpověď.
Jo a ještě otázka: ten výsledek (kvalita videa) převodu přes tu "350ku" nebude nic moc?Jako zdroje mám kazety z kamery Hi8.
Alf (888)|7.6.2008 09:07
Na PVR-350 je tady minirecenze. Podle ní je údajně kvalita velmi dobrá, dokonce prý lepší než z karet AIW a ty byly výborné.
Pokud jde o MPEG-2, není pravdou, že se video nedá upravovat, ale při použití filtrů dochází k rekompresi, což vždycky snižuje kvalitu původního videa. Vzhledem k systému a úrovni původní komprese je tedy MPEG-2 na tom hůř než video nekomprimované, komprimované bezeztrátově nebo i komprimované do DV. Podle mých zkušeností to ale není nijak kritické. V každém pžípadě je grabovámní do MPEG-2 nejrychlejším způsobem jak dostat video na DVD.
Alf (888)|7.6.2008 09:08
Už zmiňované karty AIW měly možnost úpravy videa už při grabování, takže následné úpravy nebyly nutné. Možná že to umí i PVR-350...
Pitomec (10211)|7.6.2008 10:59
[quote=T13;180386]Starší názory od Pitomce jsem četl, ale ty Canopusy jsou jistě dobré, ale drahé.Díval jsem se trochu i po inzerci-nic jsem nenašel.A nová, myslím že ten typ 50 stojí kolem 4700,-.Takže ta PVR 350 to zkomprimuje rovnou do MPG2 a stím se už v PC mnoho dělat nedá?Jako žádné třeba zesvětlení, přibarvení, zosření atd, jestli tomu dobře rozumím?Nepude to uložit v nějaké nekomprimované formě?Díky moc za odpověď.
Jo a ještě otázka: ten výsledek (kvalita videa) převodu přes tu "350ku" nebude nic moc?Jako zdroje mám kazety z kamery Hi8.[/quote]
Zpracování MPEGu je problematické už v tom, že drtivá většina softů je stavěná na DV, takže pro MPEG je jich využitelných pouze pár, a to ještě ty softy nic neumí (v porovnání se softy na DV) - v podstatě jenom vystřižení nepotřebného, nějaká prolínačka a tím to tak končí. U lepších softů na DV je A/B roll, 99 stop, použitelný titulkovač, široká možnosti editace audia atd.
T13 (12)|8.6.2008 17:27
Kluci, zatím díky moc.Tu "350ku" koupím (cca za 200,-) a vyzkouším, co se z toho dá vymáčknout.Lepší by byly ty karty, jak navrhoval Pitomec, ale na nové nemám a na jeté jsem nikde nenarazil :-( .
Jo a ještě otázka na ten všudevychvalovaný VirtualDub.S ním a s MPEG2 by se to nedal udělat nějaký solidní výsledek?
Pitomec (10211)|8.6.2008 20:33
Na MPEG-2 jedině Womble MPEG Video Wizard
mirekv (7169)|9.6.2008 07:05
Na střih Womble, jak radí Pitomec, neupravované části videa jen kopíruje, navíc je možno stříhat kdekoli, I-snímky si dopočítá. VirtualDubMod sice MPEG-2 načte, dá se stříhat, ale neumí uložit, jedině formou rekomprese.
T13 (12)|9.6.2008 22:48
Jo, tak už ten rozdíl chápu.Díky.