Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC analog ruší MUXB s primou? Co s tím?

tumam (10)|4.6.2008 15:53
Prosím o radu,

Mám rekordér Panasonic DMR-EX87 s s kombo tunerem a jením anténním vstupem. Problém je v tom, že při naladěným DVB-T se všemi programy po připojení Analogového UPC koaxiálu, ztratím signál na Mux B s Primou.
Přitom je několik programů na UPC analog které jsou rušeny, zejména Film+ a české programy.
Je možné že toto propojení se navzájem ruší? nebo se mohou rušit "jen" koax kabely?

Prosím poraďte děkuji
MT
Pitomec (10211)|4.6.2008 16:49
Kabelovka UPC vůbec DVB-T signál nešíří, takže pokud ho někdy chytneš, tak jenom na naprosto mizernou účastnickou šňůru mezi zásuvkou a TV, která nemá vůbec žádné stínění a DVB-T tam proniká jako rušák, protože je velká pravděpodobnost, že na stejné frekvenci na jaké vysílá DVB-T, se v kabelovce šíří nějaký TV program (o tom svědčí i problém s příjmem tebou uváděných analogových programů). Takže buď a nebo, kabelovka nebo DVB-T - oboje dohromady nedáš.
tumam (10)|5.6.2008 12:07
Chyba se mi vloudila!!!zapoměl jsem dodat že samozřejmě používám samostanou anténu pro DVB-T a Coaxiál mám pouze pro vyvedení Analogu UPC z krabice k rekordéru. A až u rekordéru mám anténním slučovačem obojí připojené do Rec..

[QUOTE=Pitomec;180096]Kabelovka UPC vůbec DVB-T signál nešíří, takže pokud ho někdy chytneš, tak jenom na naprosto mizernou účastnickou šňůru mezi zásuvkou a TV, která nemá vůbec žádné stínění a DVB-T tam proniká jako rušák, protože je velká pravděpodobnost, že na stejné frekvenci na jaké vysílá DVB-T, se v kabelovce šíří nějaký TV program (o tom svědčí i problém s příjmem tebou uváděných analogových programů). Takže buď a nebo, kabelovka nebo DVB-T - oboje dohromady nedáš.[/QUOTE]
Pitomec (10211)|6.6.2008 08:41
Sloučit signál kabelovky a pozemního vysílání je dost problém, protože jak jsem už psal, tak se frekvence obvykle vzájemně překrývají, nehledě na odlišnou úroveň signálů. Tady je nejlepší to používat odděleně nebo signál DVB-T překonvertorovat někam na konec UHF pásma, kde už kabelovka nic nemá (ovšem bude to něco stát).