Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenost s nákupem na ebay od hkbay852

vlads (23)|2.6.2008 12:44
Je mi líto se přiznat, že jsem na http://www.ebay.de našel a zaplatil 20. března přes Paypal akumulátor pro Sony HDR-HC5. Stálo mne to i s poštovným 305 Kč. Akumulátor do dnešního nepřišel přes množství e-mailů jak na prodejce hkbay852, tak na ebay.de. Ebay se chová, jak by se to jeho vůbec netýkalo a ani mi není schopný sdělit adresu prodejce. V podstatě mne vysoká úspěšnost prodeje od hkbay852 na ebay.de přesvědčila, abych akumulátor zaplatil.

Prodejce hkbay852 vždy hbitě odpoví na všechny dotazy, akumulátor poslal 2x (to mu ale již nevěřím) a tak stále čekám. Když jsem mu sdělil doporučeným dopisem na jeho jím udanou poštovní adresu (a který jsem ale zároveň poslal e-mailem), že jsem ochoten mu připlatit za registrovanou zásilku, tak mi odpověděl, že to v jeho firmě nejde. Hkbay852 vychází z toho, že se s ním nikdo soudit nebude (kdo se bude soudit o 305 kč s někým v Hong Kongu?) za nedodání zaplaceného zboží, a může tento podvod s pomocí ebay provádět do nekonečna. Ebay vůbec nemusí mít snahu vyloučit tohoto prodejce z aukcí, protože má z tohoto prodejce trvalý příjem.

Kdyby se někdo chtěl seznámit s mými e-maily mezi hkbay852 a ebay.de a mnou, rád mu je přepošlu. V případě zájmu umístím e-maily na internetu.
Ondras_ (204)|2.6.2008 13:07
IMHO to leží na celnici.
pravidelnycitatel (213)|2.6.2008 13:19
Smutny pribeh..clovek si roky setri a pak toto :))
vlads (23)|2.6.2008 13:39
[QUOTE=Ondras_;179832]IMHO to leží na celnici.[/QUOTE]

Co je to IMHO, prosím?

Pokud to leží na celnici, tak je to dost dlouho. Když jsem byl na poště, tak se mne ptali na referenční číslo zásilky. To z prodejce nemohu dostat, takže kdybych se obrátil na celnici, tak by si mysleli...

Toto má prodejce na webu ebay:

We will ship the item(s) within 2 business days after the payment is completed through PayPal. The item(s) will be sent from Hong Kong post by registered air mail. We accept PayPal payment. Please ask us if you wish to use other payment method.
Ondras_ (204)|2.6.2008 13:56
Imho ? Utfg !
stani (1647)|2.6.2008 13:57
[QUOTE=pravidelnycitatel;179834]Smutny pribeh..clovek si roky setri a pak toto :))[/QUOTE]

:-E :D :p
stayman (12393)|2.6.2008 15:37
tiez ma pobavil ten citatel :-D
vlads (23)|3.6.2008 16:47
[QUOTE=Ondras_;179837]Imho ? Utfg ![/QUOTE]

Googla já rád (GJR)
glbco (93)|3.6.2008 23:51
Kupoval som od neho bateriu a ziadny problem,zasielka prisla. Dostal odo mna positiv feedback.
Kolko uz cakas? Trva to aj mesiac aj viac,obcas.
vlads (23)|10.6.2008 07:38
[QUOTE=glbco;179993]Kupoval som od neho bateriu a ziadny problem,zasielka prisla. Dostal odo mna positiv feedback.
Kolko uz cakas? Trva to aj mesiac aj viac,obcas.[/QUOTE]

Dostal jsi to od stejného prodejce http://stores.ebay.de/HKBay852 ? Já už čekám od 20 března. Byli jsme v čilém e-mail kontaktu, protože se první zásilka údajně ztratila. Zkontrolovali jsme i mojí adresu. Později jsem zjistil, že v rozporu s nabídkou to neposílá doporučeně! a kdoví jestli to vůbec poslal
vlads (23)|12.6.2008 20:14
[QUOTE=glbco;179993]Kupoval som od neho bateriu a ziadny problem,zasielka prisla. Dostal odo mna positiv feedback.
Kolko uz cakas? Trva to aj mesiac aj viac,obcas.[/QUOTE]

Přišlo to doporučeně, nebo jen tak?
glbco (93)|14.6.2008 20:49
Priniesol mi to postak az domov. Problem bude niekde po trase. Ma vyborny feedback.Urcite nema zaujem ta okradnut. To by uz na Ebay davno skoncil.Sytem funguje tak, ze peniaze mu nabiehaju cez paypal az po odoslani tovaru.Ma vyse 60000 predajov a to je vela na to aby ta chcel obrat o many.Tovar ma poisteny az do vysky 1000eur.Teraz som kupoval od ineho predajcu z HK a ten mi dal sledovanie tovaru po trase.
Keby si ho poziadal o tuto sluzbu,tak vidis ako a kde ti baterka cestuje.
rado101k (298)|14.6.2008 22:12
Presne tak vypytaj si "track number" a mozes si to doma sledovat kde sa tovar nachadza....
vlads (23)|15.6.2008 22:59
[QUOTE=glbco;181382]Priniesol mi to postak az domov. Problem bude niekde po trase. Ma vyborny feedback.Urcite nema zaujem ta okradnut. To by uz na Ebay davno skoncil.Sytem funguje tak, ze peniaze mu nabiehaju cez paypal az po odoslani tovaru.Ma vyse 60000 predajov a to je vela na to aby ta chcel obrat o many.Tovar ma poisteny az do vysky 1000eur.Teraz som kupoval od ineho predajcu z HK a ten mi dal sledovanie tovaru po trase.
Keby si ho poziadal o tuto sluzbu,tak vidis ako a kde ti baterka cestuje.[/QUOTE]

Feedback má hkbay852 výborný, ale ti, co jsou ošizeni o málo peněz mu asi nedají negativní feedback. Nepodařilo se mi od něho dostat registrační číslo zásilky ani jednou (chtěli jej na poště) - nemá jej - to mi i napsal. Ochotně se mnou komunikuje a po stížnosti u ebay, který neudělal nic, je si naprosto jistý, že má zadarmo moje peníze. O ně jsem rovněž žádal, aby je poslal zpět. Moji korespondenci s hkbay8752 a i s ebayem později uveřejním na internetu. Za 5 dnů to bude 3 měsíce od zaplacení.

Myslím, že je v zájmu ebay mi nepomoci, protože má od prodejce trvalý příjem. Doposud nevím, na koho mám být více naštvaný, zda na prodejce, nebo ebay.de.

Rovněž pochybuji o tom, že má tovar pojištěný, když nemá potvrzení o poslání zásilky.

Mimochodem, odkaz na toto forum jsem rovněž poslal prodejci - mohl se k mému nářku vyjádřit. Rád bych mu jej i přeložil.
pepitoCZ (3)|17.6.2008 15:16
vlds: IMHO = In My Humble Opinion = dle mého skromného názoru
vlads (23)|17.6.2008 19:18
[QUOTE=glbco;181382]Priniesol mi to postak az domov. Problem bude niekde po trase. Ma vyborny feedback.Urcite nema zaujem ta okradnut. To by uz na Ebay davno skoncil.Sytem funguje tak, ze peniaze mu nabiehaju cez paypal az po odoslani tovaru.Ma vyse 60000 predajov a to je vela na to aby ta chcel obrat o many.Tovar ma poisteny az do vysky 1000eur.Teraz som kupoval od ineho predajcu z HK a ten mi dal sledovanie tovaru po trase.
Keby si ho poziadal o tuto sluzbu,tak vidis ako a kde ti baterka cestuje.[/QUOTE]

System funguje tak, že peníze má prodávající předem. To vím určitě, protože mi hkbay852 za ně poděkoval. Platí to obecně.
Hkbay852 není z HK, ale pravděpodobně ze Schenzenu, což je blízko HK. Adresu ebay.de nesdělí, ale poradí, že mohu jít na policii.
Tracking číslo Hkbay852 nesdělí, protože jej nemá a ani datum odeslání nesdělí.
Pojištění nemůže mít, když nemá tracking číslo.
Na ebayi neskončí, protože jsem zmeškal 2 dny po 60 dnech pro možnost reklamace, protože jsem mu věřil, že to poslal znova a neustále mne ujišťoval že je to na cestě. Rovněž jsem věřil, že to je pojištěné Paypalem. Mimochodem, ten má lhůtu na reklamaci 45 dnů, ale peníze prodejce skutečně dostal.
Kdo je ten slušný prodejce, prosím?