Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém propojeni plazma - notebook přes hdmi

michal_h (492)|2.6.2008 08:56
Propojuji kabelem HDMI plazmu pan50PX70EA a notebook sony vaio vgn-fz21z (vista 32bit, grafika NVIDIA GeForce 8600M GS). Doposud (cca půl roku) vše bez problémů, vždy po připojení kabelu k notebooku a přepnutí tv na příslušný av výstup vše proběhlo automaticky. Včera propojení přestalo fungovat. Kabel i tv jsou v pořádku - otestoval jsem to tak, že jsem na ten kabel připojil ps3 a vše běželo normálně. Notebook je také v pořádku - otestováno na jiné tv (také přes hdmi). Když připojím notebook k plazmě pan a přepnu av na tv, tak tv jakoby "hledala" signál. Když se podívám v notebooku na vlastosti grafické karty, tak je tam zobrazena televize Panasonic, z toho je zřejmé, že to propojení je funkční, ale nechápu proč se na tv nic nezobrazí. Zkusil jsem ručně v pc nastavit jiné režimy zobrazení (pouze tv, klon atd) - nepomohlo, v pc jsem nic neinstaloval, přesto jsem vrátil nastavení cca o dva týdny zpět, kdy bylo vše 100% v pořádku, nic nepomohlo, ovladače v pc aktuální...Kdyby někoho napadlo co s tím...
michal_h (492)|3.6.2008 21:34
tak jsem zkoušel ještě měnit nastavení grafické karty a nejsem z toho schopen schopen dostat lepší obraz na tv..., vůbec tomu nerozumím
:-(
michal_h (492)|8.6.2008 16:03
tak jsem provedl kompletní reinstalace ntb na tovární nastavení a problém to nevyřešilo, vypadá to, že zakopaný pes bude v tv, asi mi nezbude nic jiného než reklamace
kadell (212)|8.6.2008 21:58
Zkousels to propojit pres VGA vstup? Teda, jestli ho v PC/notebooku mas... Takhle mam pripojenou stejnou televizi a vsechno chodi bez problemu. Sice to tvuj problem nevyresi, ale aspon si vyzkousis, jestli to tak funguje...
michal_h (492)|9.6.2008 08:59
[QUOTE=kadell;180551]Zkousels to propojit pres VGA vstup? Teda, jestli ho v PC/notebooku mas... Takhle mam pripojenou stejnou televizi a vsechno chodi bez problemu. Sice to tvuj problem nevyresi, ale aspon si vyzkousis, jestli to tak funguje...[/QUOTE]
nezkousel, vyzkouším :-)
michal_h (492)|9.6.2008 15:52
[QUOTE=kadell;180551]Zkousels to propojit pres VGA vstup? Teda, jestli ho v PC/notebooku mas... Takhle mam pripojenou stejnou televizi a vsechno chodi bez problemu. Sice to tvuj problem nevyresi, ale aspon si vyzkousis, jestli to tak funguje...[/QUOTE]
vga je ale pouze analog ne? :-(
já jsem dnes otestoval dalších cca deset kousků tv (v Electroworldu: panasonic, samsung, lg jak plazmy tak lcd) a nic, pouze na lg se něco chytalo, ale nedalo se na to koukat, vypadá to, že notebook skončí v servisu, hdmi out u něj asi odchází do věčných lovišť
kadell (212)|9.6.2008 19:10
[QUOTE=michal_h;180629]vga je ale pouze analog ne? :-(
já jsem dnes otestoval dalších cca deset kousků tv (v Electroworldu: panasonic, samsung, lg jak plazmy tak lcd) a nic, pouze na lg se něco chytalo, ale nedalo se na to koukat, vypadá to, že notebook skončí v servisu, hdmi out u něj asi odchází do věčných lovišť[/QUOTE]

jo jo, je to analog, v dobe, kdy jsem ho kupoval jsem netusil, ze existuje HDMI-DVI, tak jsem koupil VGA. jsem vul, no :)
nksh (116)|10.6.2008 06:47
[QUOTE=michal_h;180629]vga je ale pouze analog ne? :-(
já jsem dnes otestoval dalších cca deset kousků tv (v Electroworldu: panasonic, samsung, lg jak plazmy tak lcd) a nic, pouze na lg se něco chytalo, ale nedalo se na to koukat, vypadá to, že notebook skončí v servisu, hdmi out u něj asi odchází do věčných lovišť[/QUOTE]

ty samice od hdmi konektoru vubec nic nevydrží, tipuju tak 100x zapojit/vypojit a je konec. Samci jsou trochu odolnější :)
michal_h (492)|10.6.2008 09:46
[QUOTE=nksh;180701]ty samice od hdmi konektoru vubec nic nevydrží, tipuju tak 100x zapojit/vypojit a je konec. Samci jsou trochu odolnější :)[/QUOTE]
to máš někde ověřené???
nksh (116)|10.6.2008 14:39
[QUOTE=michal_h;180713]to máš někde ověřené???[/QUOTE]

to je moje zkušenost, ale taky zalezi jak jemně to zapojuješ, zlatý cinche :)

Ted mě napadá nemáte někdo zkušenost s hdmi kabelen o 10m délce, jak je na tom šum atd.?
iqtiqe (2)|10.7.2008 23:18
[QUOTE=nksh;180768]to je moje zkušenost, ale taky zalezi jak jemně to zapojuješ, zlatý cinche :)

Ted mě napadá nemáte někdo zkušenost s hdmi kabelen o 10m délce, jak je na tom šum atd.?[/QUOTE]

Dneska jsem poprvé propojoval Panasonic TV (LCD; HDMI) s PC (GF6600; DVI) s použitím 10m HDMI kabelu + redukce HDMI(F)-DVI(M) a komplikací bylo víc než dost. Obraz na TV prakticky nekoukatelný - buď žádný nebo přerušovaný, dostat na něj video nešlo už vůbec (i když tam bude asi chyba na mé straně).
Suma sumárum:
1080p/i, 720p - TV problikává - zhruba po sekundách, možná špatná frekcence
576p, 480p - vše ok (ale video opět nikde).

Takže si troufám odhadovat, že s 10m kabelem HDMI by neměl být problém, otázka je, co ostatní děmám blbě...
Vitop (28)|10.7.2008 23:47
Já používám HDMI kabel 7,5m a bez jakýchkoli problémů.A to memám žádný z těch drahých za cca 500kč