Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Počítač nestíhá,nechápu proč?

bufalobil1 (3)|30.5.2008 23:13
Rozchodil jsem kartu Gigabyte GT-PTV-TAF-RH pod vista64 s programem power cinema 5, vše funguje jak by mělo.Mám ale jeden problém, snažím se stáhnou analogové video nahrávky ze staré videokamery přes s-video vstup do karty na straně počítače a av výstup na straně kamery. Když dám ale náhrávání s nastavením nejlepší kvality(tzv.best, bohužel v nastavení jsou pouze tři možnosti good, better a právě best, bez bližších parametrů) tak počítač nestíhá.Nerozumím proč? Mám novej počítač (2 jádrovej procesor a 5GB operační paměť, grafárnu GigaByte GeForce 8600GT GV-NX86T256H 256MB ) myslím, že rychlej by měl být dost?Nakonec se mi ale podařilo, kazetu do počítače při kvalitě best přehrát a když jsem výslednou videonahrávku projel gspotem tak jsem zjistil že kodek je mpeg2 a rozlišení 720x576 což mi nepříjde příliš náročné na hardware. Když nastavím stupen better tak ma vystupní video rozlišení 352x576 a počítač v pohodě stíhá. Nevíte někdo v čem by mohl být problém??Díky za každou odpověď.
bufalobil1 (3)|1.6.2008 08:41
[QUOTE=bufalobil1;179587]Rozchodil jsem kartu Gigabyte GT-PTV-TAF-RH pod vista64 s programem power cinema 5, vše funguje jak by mělo.Mám ale jeden problém, snažím se stáhnou analogové video nahrávky ze staré videokamery přes s-video vstup do karty na straně počítače a av výstup na straně kamery. Když dám ale náhrávání s nastavením nejlepší kvality(tzv.best, bohužel v nastavení jsou pouze tři možnosti good, better a právě best, bez bližších parametrů) tak počítač nestíhá.Nerozumím proč? Mám novej počítač (2 jádrovej procesor a 5GB operační paměť, grafárnu GigaByte GeForce 8600GT GV-NX86T256H 256MB ) myslím, že rychlej by měl být dost?Nakonec se mi ale podařilo, kazetu do počítače při kvalitě best přehrát a když jsem výslednou videonahrávku projel gspotem tak jsem zjistil že kodek je mpeg2 a rozlišení 720x576 což mi nepříjde příliš náročné na hardware. Když nastavím stupen better tak ma vystupní video rozlišení 352x576 a počítač v pohodě stíhá. Nevíte někdo v čem by mohl být problém??Díky za každou odpověď.[/QUOTE]

Tak ještě jeden problém zkusil jsem power cinema odinstalovat a kartu spustit pod WindowsMediaCentrem, ale přestože má karta certifikát WMC tak nefunguje. Lépe řečeno, tato karta je hybridní a řekl bych že se pokouší nainstalovat digitální programy, ale já bych potřeboval naistalovat analogový tuner! Během nastavování programu mi není tato možnost nabídnuta. Víte někdo kde se dá nastavit, rozpoznávání analogového tuneru pod WMC?
bufalobil1 (3)|1.6.2008 21:50
[QUOTE=bufalobil1;179690]Tak ještě jeden problém zkusil jsem power cinema odinstalovat a kartu spustit pod WindowsMediaCentrem, ale přestože má karta certifikát WMC tak nefunguje. Lépe řečeno, tato karta je hybridní a řekl bych že se pokouší nainstalovat digitální programy, ale já bych potřeboval naistalovat analogový tuner! Během nastavování programu mi není tato možnost nabídnuta. Víte někdo kde se dá nastavit, rozpoznávání analogového tuneru pod WMC?[/QUOTE]

Jelikož se nenašel, nikdo kdo by tušil řešení mého problému, tak jsem rozdělil disk a naistaloval zase své pirátské xp.Pod nima jsem spustil komp nainstaloval drivery a soft a všechno šlape jako hodinky.Zatížení procesoru se pohybuje na 40%!!!! Bohužej jsem si visty koupil a je to poprvé naposledy co jsem kupoval operační systém, tenhle systém zatěžuje i hodně výkonej počítač tak že není schpon zachytávat ani mpeg2!!!!! A nebo stojej za pytel ovladače gigabytu. Zkusím ještě kámošovou kartu leadtek a jsem zvědavej???
Ivo Mašek (10205)|2.6.2008 06:41
[QUOTE]
Zkusím ještě kámošovou kartu leadtek a jsem zvědavej???
[/QUOTE]
A možná budeš i mile překvapen.