Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

televize k HD kamere

dyne (25)|30.5.2008 18:39
Ma smysl kupovat HD kameru, budu li vlastnit LCD televizor s rozlisenim 1366 x 768. O koupi full HD televizoru neuvazuji.
stayman (12393)|31.5.2008 01:22
1. cim si sa tak isto rozhodol, ze full HD nechces?
2. cim si tak silno presvedceny, ze pre HD kameru musis vlastnit LCD?
dyne (25)|31.5.2008 15:47
1. V nejblizsi dobe (10 let?) si nebudu z financnich duvodu kupovat HD televizor.
2. Nejsem presvedceny... ptam se... dopurucil bys mi dnes jinou televizi nez LCD?
stayman (12393)|31.5.2008 19:11
1. to som vobec nepochopil, akoze su neskutocne drahe?
2. toto som tiez nepochopil, pisal si, ze vlastnit budes LCD, ale problem si mal s HD kamerou a teraz mas chaos aj s tym LCD?
Pitomec (10211)|31.5.2008 19:24
[quote=dyne;179633]1. V nejblizsi dobe (10 let?) si nebudu z financnich duvodu kupovat HD televizor.
2. Nejsem presvedceny... ptam se... dopurucil bys mi dnes jinou televizi nez LCD?[/quote]
2. Každopádně Plazmu. LCD se hodí tak akorát k PC.
Antonin (238)|1.6.2008 08:30
1. Všechno, co není HD, nebude za čas k ničemu. Za jaký čas? Závisí na tom u nás doma už "včera". Jinde třeba za rok, ještě jinde za ještě delší dobu. je to stejný proces jako kdysi přechod na barevnou televizi.
2. HD přehraješ i na stařičké CRT televizi, akorát neuvidíš všechno, co bys byl býval mohl.
3. S HD je spojena spíše hromada problémů se zpracováním (výkonné kompy, softy).
4. Je jen velmi málo kamer, které jsou schopny opravdového "FullHD", tedy 1920x1080p. většina HD kamer nahrává v menších rozlišeních 720p, 1080i.
5. Záznamy pravděpodobně přežiijí jak kameru, tak televizi, ne?
Pitomec (10211)|1.6.2008 10:58
V oblasti TV vysílání je všechno jenom o penězích a jelikož je dnešní trend co nejvíc ušetřit, tak už SD 720x576 se slušným datovým tokem je úspěch - nezřídka člověk vidí vysílání 544x576 nebo 480x576 a datový tok na úrovni VCD. HD je tedy spíš utopie, v CZ podmínkách určitě a ostatně i vypnutí SRN HD kanálů alá Pro7 jasně dokládá, že SD je priorita číslo 1 a HD je prázdná bublina na druhé (ne-li na třetí) koleji.
Pave1 (4279)|1.6.2008 19:18
Přidám svou trochu do mlýna:

- ano, platí, že u našich TV bude ještě cca 8 - 10let trvat, než HD bude víc rozšířené v skutečně HD kvalitě.

- zároveň ale platí, že pokud máš dnes možnost koupit "starou SD kameru" nebo o 5 tisíc dražší "novou HD kameru" (Canon nebo Sony HDV), tak rozumný člověk koupí asi tu HD (tedy pro mne HDV, AVC je zatím na mě ještě čerstvé .-) ).

Proč? Protože záznam děláš vždy pro budoucnost a při "přiměřené míře financí" je vždy dobré zvolit nejkvalitnější možné řešení (v rámci těch financí).
Pokud dnešní SD kamery (záznam miniDV) stojí 8 - 12k a špatně podporují 16:9, a pokud současně dnešní HD videokamery (záznam HDV) stojí kolem 22 - 30k, pak bych radši koupil HDV za 22 než miniDV za 14k.

Lepší podpora 16:9 (už na čipu), lepší možnost využití v budoucnu na zobrazovačích, o kterých třeba dnes ani nevíme že existují .-) a kvalitnější zpracování signálu (dík modernější elektronice) by měly být důvody "pro".
Jistě existují i drobné důvody "proti", ale dle mého opravdu nejsou v převaze.

-------

A jaký typ zobrazovače? To je na tvém výběru, narozdíl od jednou natočeného materiálu máš kdykoliv možnost svoji volbu opravit - u dříve natočeného materiálu ale už takovou možnost nemáš, to je ten hlavní rozdíl.
Antonin (238)|1.6.2008 22:13
1. Pro7 nikdy nebyl opravdový HD kanál a vypnuli ho proto, že takový polotovar smyslu nemá.
2. Právě začal vysílat v HD Eurosport a ORF HD. Vysílá Suisse HD, Premiere HD, Discovery HD, National Geo HD, Filmbox HD, SkyUK má tři sportovní a tři filmové kanály...a jsou desítky dalších kanálů mnoha providerů. Že nejsou pro každého, že je každý neumí přijímat, to ještě neznamená, že neexistují.
3. Že to v Česku je poněkud zaostalejší (Albánie má několik HD kanálů) je důsledek názorů ala Pitomec. V Česku je jich hodně. I u českých televizí se ale v řádu roku dá očekávat vysílání v HD, na O2 i kabelech už HD kanály jsou. Uvažuje se už o Olympiádě v HD na ČT přes satelit. Nova už má experimenty za sebou.
4. Kamera není jenom o současnosti, ale snad záznamy budou mít svoji hodnotu hlavně za mnoho let. Nemá valného smyslu je pořizovat v SD. I když to s HD v mnoha místech drhne a komplikuje se. SD kamera je asi tak stejně užitečná jako digitální fotoaparát s 2 Mpx.
5. Otázka není, jestli HD nebo SD kameru, ale jakou HD kameru.

Každý si může koupit, co chce, ale blbosti by u toho hlásat nemusel. SD je minulost.
Pave1 (4279)|1.6.2008 22:46
Jen výše (na mě zbytečně halasné .-) ) info doplním. Co se týče českých TV, tak vytvoření potřebného množství (kvalitního) HD obsahu (českého) bude trvat těch cca 6 - 8 let. Samozřejmě jsou tu zahraniční programy, ale beru jako bernou minci jistou statistiku, která v našich zeměpisných šířkách hovoří o tom, že nejrozšířenější je stále pozemní příjem TV (a kabel ve městech).

V tomto kontextu našich TV je to opravdu otázka vytvoření potřebného množství HD obsahu (pořadů pro HD program tuzemské produkce, řekněme), v jisté kvalitě (v rozsahu běžné produkce seriálů, publicistiky, dokumentu, zábavy atd, jako dnes na hlavních českých programech).

-----

Zbytek nechávám bez komentáře (AVC vs HDV).
Antonin (238)|2.6.2008 08:23
Ono to souvisí s tou koncentrací nehalasných Pitomců v těch našich zeměpisných šířkách.

Jednu otázku byste si mohli položit: jaktože to blábolení neplatí v Rakousku pro ORF HD, jaktože může být Eurosport HD, když ten obsah bude až tak za deset let? Jaktože vysílá Sky HD? Jaktože je BBC HD, ITV HD? Jaktože?
A jednu hlasitou vám dám já: Myslíte, že v USA jsou nějaké HD kanály? Nebo taky až tak za šest až osm let?
A jednu tichou nakonec: Jsme opravdu tak neschopní, zaostalí a retardovaní? Nebo by stačilo se neřídit hlasem nezkušených neinformovaných neznalých pseudoodborníků?
stayman (12393)|2.6.2008 11:39
[QUOTE=Pitomec;179652]2. Každopádně Plazmu. LCD se hodí tak akorát k PC.[/QUOTE]

Nahodou DVDcka su na LCD krasne, aj moje :D
dyne (25)|2.6.2008 16:19
Takze chlapci dekuji za debatu, presvedcili jste o vyhodach HDV kamery.
Muze nekdo vysvetlit jak se zobrazuje zaznam z HDV kamery na "nefull" telku?
dyne (25)|2.6.2008 16:23
[QUOTE=stayman;179651]1. to som vobec nepochopil, akoze su neskutocne drahe?
2. toto som tiez nepochopil, pisal si, ze vlastnit budes LCD, ale problem si mal s HD kamerou a teraz mas chaos aj s tym LCD?[/QUOTE]

Nejsou neskutecne drahy...jsou drazssi, to asi vis ne? Ale momentalne si ji nebudu z financnich duvodu kupovat. Co na tom nechapes? Navic na sledovani televiznich programu to nebude mit nejakou dobu smysl...
dyne (25)|2.6.2008 16:29
[QUOTE=stayman;179651]1. to som vobec nepochopil, akoze su neskutocne drahe?
2. toto som tiez nepochopil, pisal si, ze vlastnit budes LCD, ale problem si mal s HD kamerou a teraz mas chaos aj s tym LCD?[/QUOTE]

2. Chci si porad koupit LCD... nechapu jak si prisel na to, ze jsem presvedceny ze pro HD kameru musim vlastnit LCD.
Tak sem ti chtel pomoct a zeptat proc by tohle spojeni nefungovalo a ty zacnes mlyt neco o chaosu...
stayman (12393)|2.6.2008 16:33
[QUOTE=dyne;179847]Nejsou neskutecne drahy...jsou drazssi, to asi vis ne? Ale momentalne si ji nebudu z financnich duvodu kupovat. Co na tom nechapes? Navic na sledovani televiznich programu to nebude mit nejakou dobu smysl...[/QUOTE]

Zmysel to ma uz pri tej kupe, vsetko ostatne je nezmysel, neviem kde chodis na rozumy,ale je mi to jedno. Drahsie? No leda tak model od modelu, ale snad mi nechces povedat, ze vsetky HDready su lacnejsie, ako nejaky fullHD. Vobec si nepovedal vysku investicie.
stayman (12393)|2.6.2008 16:35
[QUOTE=dyne;179848]2. Chci si porad koupit LCD... nechapu jak si prisel na to, ze jsem presvedceny ze pro HD kameru musim vlastnit LCD.
Tak sem ti chtel pomoct a zeptat proc by tohle spojeni nefungovalo a ty zacnes mlyt neco o chaosu...[/QUOTE]

Chces, ale neskor sa vyvracias, presnejsie si neisty. Nechapem ako si na to prisiel, ze chces LCD. Co je na tom, ako to mam pochopit, ked nic o tom nepises? Ja som presvedceny, ze LCD a este nie fullHD, ze nie je najlepsia kupa, pretoze su zobrazovace lepsie za podobny peniaz.
Pitomec (10211)|2.6.2008 17:52
[quote=Antonin;179805]Ono to souvisí s tou koncentrací nehalasných Pitomců v těch našich zeměpisných šířkách.

Jednu otázku byste si mohli položit: jaktože to blábolení neplatí v Rakousku pro ORF HD, jaktože může být Eurosport HD, když ten obsah bude až tak za deset let? Jaktože vysílá Sky HD? Jaktože je BBC HD, ITV HD? Jaktože?
A jednu hlasitou vám dám já: Myslíte, že v USA jsou nějaké HD kanály? Nebo taky až tak za šest až osm let?
A jednu tichou nakonec: Jsme opravdu tak neschopní, zaostalí a retardovaní? Nebo by stačilo se neřídit hlasem nezkušených neinformovaných neznalých pseudoodborníků?[/quote]
Co to pindáš ty jelimane - ORF je HD asi stejně jako ČT v O2, tj. přepočtem z SD (což ostatně dělá většina stanic a jenom jelimani jako seš ty na to skočí), samozřejmě vyjma následujícího EURO, které po 3 týdnech skončí a vymalováno. A mimochodem skutečné HD není rozhodně to, co předvádí ORF (720p), ale BR (1080p). Musíš se víc vžít do reality a nelítat duchem někde v oblacích :cool: Nemluvě o tom, že v ČR mě zajímají CZ a SK stanice a ne nějaké zahraniční a jistě nejsem sám (stejně jako občan UK asi nebude čučet na Novu...).
Antonin (238)|2.6.2008 20:48
Můj nick není jeliman, pitomče.
A že neumíš nijak jinak, než česky, za to já nemůžu, aspoň sis zvolil adekvátní nick.

Programů v HD je pro nepitomce dostatek. Že nejsou české, to je bohužel jenom zrcadlo.
Pitomec (10211)|3.6.2008 07:19
Já si zvolil jenom nickname, ty seš pitomec a jeliman doopravdy. A jestli si myslíš, že jazyková vybavenost je na světě jediným a hlavním, tak všichni svatí s tebou, protože pro mě osobně je mnohem lepší si např. umět uvařit, než umět breptat v 5-ti světových jazycích a v kuchyni připálit i vodu na čaj. Občas by sis měl nafackovat před zrcadlem, to ti jenom prospěje...
RomaneRoman (143)|3.6.2008 07:37
[QUOTE=Pitomec;179894].... protože pro mě osobně je mnohem lepší si např. umět uvařit, než umět breptat v 5-ti světových jazycích ...[/QUOTE]

Ja som myslel, ze okrem ineho nato mame zeny :D Nie ze by som nevedel nieco ukuchtit aj sam :P
Antonin (238)|3.6.2008 08:51
Pitomče k diskusi si budeš muset najít sobě rovného umývače nádobí, který umí jenom česky.
Nomen omen.
Se mnou si mnoho nepopovídáš, jak vidíš.
Pitomec (10211)|3.6.2008 18:52
Já si s jelimanem jako seš ty ani povídat nechci, na to si tady na TVFREAKu už vykládám dost dlouho s jinými a mnohem inteligentnějšími, než s nějakou naplaveninou, která tady má 128 příspěvků a dělá jakoby sežrala moudrost světa 9-)
H-J (53)|3.6.2008 23:31
Pitomec: Ve vší úctě - nepleťte si kvalitu s kvantitou. Jinak doporučuji http://www.vareni.cz/
Pitomec (10211)|4.6.2008 07:50
Vůbec nevím o čem mluvíš a jak to tak vypadá, tak to nevíš ani ty sám 9-)
dyne (25)|4.6.2008 16:59
[QUOTE=stayman;179851]Chces, ale neskor sa vyvracias, presnejsie si neisty. Nechapem ako si na to prisiel, ze chces LCD. Co je na tom, ako to mam pochopit, ked nic o tom nepises? Ja som presvedceny, ze LCD a este nie fullHD, ze nie je najlepsia kupa, pretoze su zobrazovace lepsie za podobny peniaz.[/QUOTE]

Bezva, mohl bys rict priklad ?
stayman (12393)|4.6.2008 17:41
[QUOTE=dyne;180098]Bezva, mohl bys rict priklad ?[/QUOTE]

Neviem aky mas, tak nemozem ;)
dyne (25)|5.6.2008 10:35
[QUOTE=stayman;180104]Neviem aky mas, tak nemozem ;)[/QUOTE]

Nemam jeste zadny... chci znat lepsi zobrazovac za stejny peniz...jak si napsal
stayman (12393)|5.6.2008 10:43
[QUOTE=dyne;180155]Nemam jeste zadny... chci znat lepsi zobrazovac za stejny peniz...jak si napsal[/QUOTE]

jaky peniz?
dyne (25)|5.6.2008 11:52
[QUOTE=stayman;180156]jaky peniz?[/QUOTE]

do 15000,-
stayman (12393)|5.6.2008 12:10
[QUOTE=dyne;180165]do 15000,-[/QUOTE]

Aha, no tak za to si kupis ozaj kvaliktny LCD :D

Inak napr. http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/490145/samsung/samsung-le32a559-/