Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

strih hdv

bardo (13)|30.5.2008 15:44
Zdravim,
mel bych na vas takovy dotaz.Vlastnim notebook AcerAspire, 2,6 Ghz, 1GB Ram, Geforce FX Go5600, 64 MB, coz uz je peknej starecek. Chtel jsem se zeptat, zda by slo na tomhle stroji jeste strihat nejake to video v hd kvalite? Samozrejme je me jasny ze samotny notebook k tomu stacit nebude. Ale nevim, zda by to slo, kdyby jsem si k tomu koupil nejakou externi striznu (viz. Pinnacle 710 usb) + nejaky externi hdd pres usb. Zatim se mi nechce investovat 30 tis do novyho kompu. Tak jestliby byla nejaka takovadle alternativa, byl bych rad. Video bych strihal ze Sony HDR-SR11E. Ve striznach se nevyznam.
Prosim poradte co by jste delalina mem miste, kdyby se vam nechtelo kupovat novej komp.
Dikec
Pitomec (10211)|30.5.2008 16:16
Za HW HDV kartu dáš mnohem víc než za novej komp a navíc i HW karta potřebuje slušný "železo" a ne stroj určený akorát na office+net :-)
bardo (13)|31.5.2008 13:58
dikec za rychlou odpoved. Jen to nejak nechapu. jakto ze zakladni strihani (prolinacky, strih atd) muzu provadet primo v kamere, kde vlastne zadnejvykonej procesor ci grafarna nejni? Tak jsem si mslel,ze na zakladni strih mi postaci externi strizna rychlejsi externi hadr a ten muj notas. Tak nejak jsem doufal, ze vsechnu praci udela prave ta krabicka vedle pocitace :)
Napriklad minimalni konfigurac pro tu striznu pinnacle 710 usb je 1,5 ghz, optimalni 2,4 ghz a jamam 2,6. Sice grafarna shit, ale to jsem myslel ze to prave dozenu tou ext.striznou. A stoji jen kolem 4tis. Myslis ze kdyz to dam dohromady tak na strih to nebude? Koupil jsem si tu kameru ,ale zatim nemam lepsi pocitac, tak potebuju alternativu. Rikam chci jen nejaky prolinacky, prdat nejakou hudbu a zakladni strih. Nic vic.
Jak to vidis.....mam sanci? Ma to cenu to zkouset?

Dikec opet za radu a nejake ty odborne zkusenosti a informace......
Pitomec (10211)|31.5.2008 18:12
Budeš editovat formát AVCHD (nikoliv HDV, jak je chybně uvedeno, takže ani Pinnacle 710 ti k ničemu není!) a jestli přímo v kameře, tak nepochybně jenom základní střih, tj. vystřižení nepotřebných pasáží. Ostatně na CZC je recenze kamery a dole v diskuzi je i uvedeno něco o editaci právě toho formátu AVCHD.
Pokud jde o HW střižny (myšleno skutečně HW, kde výpočet akceleruje čip na kartě a nikoliv CPU), tak to rozhodně není nic od Pinnacle a v podstatě ani v home-sféře tyto střižny nenajdeš - dneska jde v domácích podmínkách všechno cestou výkonného PC, což bych osobně řešil nákupem nového.
bardo (13)|31.5.2008 18:40
dikec.to jsem potreboval vedet,ze to nejde nejak obejit nejakym cenove prijatelnejsim zpusobem.tak hold musim setrit na novej komp.
zatim cus