Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zjištění KeyFrames

Edas (16)|29.5.2008 14:20
Zdravím ve spolek, měl bych prosbu ohledně umisťování kapitol. Bohužel jejich vkládání je vázané na klíčové snímky. Chci mít tyto kapitoly vázané na titulky tak aby se s nástupem kapitoly titulek aktivoval. Pokud ovšem není kapitola přesně na Keyframes, DVD lab ji prostě posune na nejbližší KF a tím se může stát, že tento čas už bude po začátku titulku a ten se prostě nespustí.
Marně ovšem hledám SW, který mi zjistí z MPEGu všechny Keyframes a uloží je třeba do texťáku abych je mohl použít třeba v Aegisub pro editaci. Nevíte někdo o něčem takovém? Děkuji za radu
StD (8612)|29.5.2008 14:29
Womble Mpeg Video Wizard: Jednoduše si otevřu zdroják, přetáhnu ho do okna Preview (vlevo) a pustím si filmeček se zvolenou rychlostí po Keyframes (zapíná se to myslím druhým nebo třetím tlačítkem zleva pod oknem) a hledám si vhodná místa pro umístění kapitol... Zvolené časy si poznamenám a použiju při mastrování (u mne ve Scenaristu).

Jo a BTW: Titulky je dobré mít načasované na celé frames, tj. v násobcích 0,040 sek. (=1 frame) na konci.

BTW2: Všechny Keyframes bys' zjistil v GSpotu (posledních verzí), který ti ukáže graficky celou strukturu streamu.
artam (1147)|29.5.2008 18:30
Ono je ale celkom dobre dat zaciatok kapitoly o niekolko GOPov pred konkretnym strihom. Osvedcilo sa cca 1 az 2 (t.j. cca 0,5 - 1 s).

Pozor, su to vseobecne zname veci dane psychikou vnimania. Divakovi po vybere kapitoly z menu trva urcity cas, aby sa prisposobil na novu scenu a v pripade presneho zaciatku kapitoly moze vdaka tomu mat pocit, ze nieco nestihol, hlavne si nestihne precitat titulky, ktore zacnu hned po skoku na kapitolu.
stayman (12393)|29.5.2008 20:07
DVDArchitect taktiez vie umiestnovat kapoztoly na keyframe.
StD (8612)|30.5.2008 06:37
Mno a jako poslední bych ještě dodal, že ideální stav je umisťovat začátky kapitol do stmívaček 2 sek. Tam se pak v pohodě ztratí i LayerBreak.
Edas (16)|2.6.2008 09:43
Skvělá rada, děkuji, nový GSpot vypadá opravdu zajímavě. Dost mi to pomůže. Bohužel umisťování kapitol v mém projektu je trochu problematické, není to jako v běžném filmu, kde si najdu celou scénu a po 5-ti minutách další a tam nasázím kapitoly. Tady se jedná o rozsekání téměř po větách a mělo by to sloužit pro výuku jazyků.
Je zajímavé, že A. Premiere je spolu s kodekem od Canopusu schopna dodržet stále konstantní GOP po 15-ti snímcích a Edius s Procoderem délku tabulky mění podle střihu. Měl jsem za to, že podle specifikace by měl být pravidlem druhý případ.
Ještě jednou děkuji za rady ;-)