Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další zoufalec - kterou TV? (podrobné zadání)

impaler_bxl (197)|29.5.2008 10:07
Mnoho hodin načteno, jistoty pomálu, hlava brní...máte-li chuť, ocením stručný a poučený názor či zkušenost. Prosím neplkat od věci, děkuji. :)

1. Místa dost, předpokládám tedy, že velikost úhlopříčky omezuje pouze rozpočet.

2. Vzdálenost dnes 2,5-3 m, ovšem rád bych si nechal možnost přenést to do ložnice, jinak nakonfigurovat obývák apod. Jiné vzdálenosti budou zaručeně větší, toto je dnes nutnost a zároveň nejkratší.

3. Rozpočet do cca 1500 eur, psychologická hranice, WAF (wife-acceptance factor) atd. Tedy +/- desítky eur, dobré a levnější samozřejmě tím lépe.

4. Zobrazovaný obsah - pozor, zde netypické: žiju v zahraničí, mám přístup k BBC HD přes DVB-S a velkou chuť to sledovat (přesněji MythTV, již v provozu pro chytání, zatím slabý stroj na přehrávání, ale to si pořeším sám - info k HW vítáno). Jinak největší podíl bude mít CS Link a celý balík SD programů z Astry 2D na 28,2E. Čili pouze digitál, ovšem výrazná převaha SD. Sky kvůli HD nechystám, další družice taky moc ne, ale možná se to po ochutnávce z BBC HD změní. :)

5. S bodem 4 souvisí častý statický obraz HTPC. Rozvedu to, týká se i obecného používání a ochoty "pracovat" s televizí: ochota minimální! Hodlám si koupit televizi, kterou zapnu, pak ji klidně dvě hodiny zapomenu zapnutou, bude na ní svítit modrá obrazovka s nabídkou mediálního centra. Můžu si tam dát šetřič obrazovky, ale nehodlám na to myslet jako na zapnutou žehličku, hořící plynový sporák a podobně. Tedy dotaz k plazmě a vypalování obrazu. Šedé pruhy a jiné šetřicí technologie mi patrně nebudou vadit.

6. Absolutně nepřípustná je nutnost přemýšlet, co si do toho zrovna pouštím, a podle toho přepínat režimy vyhlazující kostičky a podobně. Jsem konzument, ne programátor. Chápu, že nic není zadarmo, ale kašlu na to, že bych měl přepínat mezi režimy film, sport, DVB-S vs. BD (někdy v budoucnu), co já vím. Chci telku, která to rozumně zvládne sama bez excesů kterýmkoli směrem. Naopak mě nezajímá cokoli z automatického převádění 4:3 na 16:9, to si budu poctivě klidně přepínat sám. Hodlám se dívat na cokoli tak, jak to bylo natočeno, a ne to nějak okrajovat, nebo, nedejbože, sledovat tlusťochy.

7. Spotřebu neřeším, zas tolik se nedíváme. Telka neběží jako kulisa, to spíš ten statický obraz. Taky si díky HTPC rádi živou telku zastavíme, dovedu si představit šetřič obrazovky i pro tuto situaci, ale ta netrvá nikdy déle než pár minut, to už to zas vypínám ručně, když nemůžu pokračovat (MythTV si samo pamatuje pozici).

8. Subjektivně v obchodech (spíš supermarkety a velké elektroshopy) se mi jeví jednoznačně hezčí obraz z plazmy. Tím myslím zpravidla HD smyčky, které do toho pouštějí.

9. Má to být nákup na řadu let, žádné honění posledních modelů (ale ne zbytečně staré a blbé, samozřejmě), žádné "za tři roky to stejně vyměním". Ani náhodou, je to spousta peněz, aniž by dosluhovala obyč CRT Thomson 82 cm. Nová bedna má za úkol zobrazit BBC HD, a ne aby byla horší než ta, co už máme, na to ostatní, protože ji chceme mít dlouho.

10. Kamera je relativně nová SD, nebyla levná, funguje skvěle (Panasonic GS-280), prostě ještě pár let bude muset. Pak nastoupí HD, samozřejmě.

11. Hry na tom hrát nebudu, nemám na čem a nemám zájem.

12. PC provoz patrně nebude potřeba, není před to kam dát židli a nechci, aby se mlátili uživatelé PC s uživateli TV, kdo co bude kdy dělat.

13. DVB-T neprovozuju a asi i v budoucnu by to stejně bylo přes HTPC. HTPC je tedy jediný zdroj signálu pro zobrazovač, patrně bude DVI>HDMI.

14. Fotbal, olympiáda ani sport obecně nás nezajímá, klidně si počkáme až po létě na snížení cen. :)

Dotazy:

A. Je mi jasné, že zastavování a svícení naprázdno hovoří v neprospěch plazmy. Ale - je to tak vážné? Televize běží večer tak dvě hodiny, později s dětmi asi víc.

B. BBC HD vysílá 1440x1080 - stojí to za FullHD model? Případné budoucí dostupné HD kanály (ITV např.) jedou taky full (1920x1080). Vím, že se tady radí pro ČR, že rozdíl ready vs. full není u 3 m už vidět, ale když je zdroj v plném, není škoda ho nemít a downscaleovat? Nebude to pak spíš horší? Sorry, jsem lama.

C. Je tady k mání Samsung LE46F86 za 1 550 eur. Jak si stojí v porovnání s těmito dalšími, asi logickými kandidáty? TH42PX80 (kolem tisícovky), TH42PZ80 (1312 eur), 42PFL7403 (1383 eur) a podobně. Je to větší úhlopříčka, vyšší model z nedávné minulosti (nebo se pletu?)...sedmnáct a více stovek za 46-47 palců u těch zmíněných už se mi moc nechce dávat.

D. Ale: není lepší vzít padesátku plazmu Samsung (PS50Q91), co je zjevně nejaká výběhovka za 1 115 eur? Já ty úrovně černé ani detaily lupou zkoumat nebudu. Jsem ochotný dát několik peněz za to, že budu mít krásný zážitek z přírodopisných dokumentů na BBC HD. Ale hrozně nerad bych byl zklamaný, že to není ono, nebo že má Bohumil Klepetko rozmazaný obličej, když se podrbe na nose. :)

Díky všem a sorry za elaborát!
Aliens_II (380)|29.5.2008 12:52
Má rada jestli mohu - v Tvém případě rozhodně hledej FullHD, tím snížíš počet modelů.
Uhlopříčky jsi si vybral, takže rovno a více než 42 palců.
impaler_bxl (197)|29.5.2008 14:05
diky

jinak ted sem byl v MediaMarktu, meli tam ty Panasoniky, ovsem pouze se smyckou z BD, dobry (logicky).

Dal sem videl naky padesatky plazmy Samsung a vedle LCD Philips 7403 (42), Toshiba 3030, Pioneer plazma 42, cisla modelu po mne nechtejte. Ten pionýr kvůli srovnání, jestli je fakt o tolik lepší.

závěr - debilové do toho pouštěli nějaké hodně blbé SD, módní přehlídka, hodně blikání, nic stálého pro porovnání, rychlý střih, jasný záměr - vybírej podle tvaru podstavce a barvy okraje, my už ti něco nakukáme o tom obraze. Dost se lišily, řada z nich byla opravdu na blití, ale to je snad nestejným vstupním signálem, to by jinak nebylo možný.

I na těch fullhd smyčkách jsem měl dojem, že hodně zblízka (jinak to tam ani nejde, tak na metr a půl) spíš líp vypadá střední 42 než obr 65. Mají tam i stopalcovou nebo kolik, za 72 tisíc eur...

Co sem tak stihl svým necvičeným okem vidět, k Panasoniku bych neměl výhrady, to za plazmu, neurazil by mě asi ani Philips 7403 za LCD. Nějak se neorientuju v Sony, ale X platit nebudu a W nevím, kdyžtak poraďte, jestli je za stejné prachy stejně muziky.

No a taky některé ksichy byly roztažené do široka, přestože obrazu bylo vidět vždy stejně jako na neroztaženém exempláři. Tak by mě zajímalo, jestli to bylo 4:3, které ty neroztažené (Pioneer) nějak chytře ořízly. Logo stanice nebylo vidět. No nic, snad to nezobrazuje stejnou věc bez úprav jinak...a kdyby to bylo 16:9, tak bych tento jev nemohl pozorovat, ne...je fakt, že svislý černý pruhy tam člověk neuvidí, to se asi nesmí, aby neodradili zákazníky.
Aliens_II (380)|29.5.2008 15:52
Já bych v tvém případě asi říznul nějaké to LCD, i když sám mám plasmu. Nicméně.

Samsung umí ty obrazy roztahovat dle oka člověka, tak jak si sám nastaví. Což by ti vyhovovalo.

S těma značkama a jestli LCD či plasma to máš těžké, no. Ty HD dokumenty a kanály budou špičkově vidět na čemkoli. Zrovna stavím HTPC a budu ho vařit taky na plasmě a neobávám se nějakého toho vypalování, protože to stejně bude furt hrát, takže to by bylo i v pohodě, no.
impaler_bxl (197)|30.5.2008 08:47
[QUOTE=Aliens_II;179389]Samsung umí ty obrazy roztahovat dle oka člověka, tak jak si sám nastaví. Což by ti vyhovovalo.
[/QUOTE]

Tomu moc nerozumím? Já nechci nic roztahovat, chci svislé pruhy na 4:3 a jinak nic. Plus samozřejmě zoom při letterboxu 16:9.

Jinak ještě budu muset chvíli počkat, WAF je zatím dost nízko. :)
Aliens_II (380)|30.5.2008 09:06
[QUOTE=impaler_bxl;179461]Tomu moc nerozumím? Já nechci nic roztahovat, chci svislé pruhy na 4:3 a jinak nic. Plus samozřejmě zoom při letterboxu 16:9.

Jinak ještě budu muset chvíli počkat, WAF je zatím dost nízko. :)[/QUOTE]

Jo aháá, :D , to jsem tě asi blbě pochopil. OK, tak Samsung raději neber.
impaler_bxl (197)|30.5.2008 09:12
No počkej, chceš mi tvrdit, že Samsung neumí zobrazit 4:3 v nedeformované podobě? To snad ne...
michal_h (492)|30.5.2008 09:14
[QUOTE=impaler_bxl;179461]WAF je zatím dost nízko. :)[/QUOTE]
to bývá problém, tomu rozumím, na tvém místě bych asi šel do plazmy, ale jak jsi psal, že bys tam běžně nechával 2 hodiny statický obraz, tak z toho bych měl asi trochu strach, jinak já zatím na plazmě nic vypáleného nemám a nechovám se k ní nijak v rukavičkách, je to prostě spotřební zboží :-)
Aliens_II (380)|30.5.2008 09:18
[QUOTE=impaler_bxl;179466]No počkej, chceš mi tvrdit, že Samsung neumí zobrazit 4:3 v nedeformované podobě? To snad ne...[/QUOTE]

Umí, umí. Ale ne automaticky. Všechno to je problém firmwarů, ale jako zákazním bys to prostě neměl řešit. Prostě si musíme přiznat, stojí to za hovno, ta jejich podpora i ty firmwary. Musíš si to volit sám, což asi problém není, ale už z principu by se to mělo dělat automaticky. A testovat, který firmware to umí, který model to umí a jestli jsem v Británii či ČR je podle mě jedno.
impaler_bxl (197)|30.5.2008 10:26
díky, takže jsem rád, že plazma zůstává ve hře. statický obraz bych asi řešil šetřičem obrazovky, ale co ty časté svislé pruhy? Nahrávám si třeba 13. komnatu, Krásný ztráty a tak, to je furt 4:3. Bude ten integrovaný šetřič (šedé pruhy) stačit? Nebude to i tak časem průser?

No a k těm firmwarům atd. - tady speciálně děkuji, to je přesně to, na co se ptám. Abych nebyl zklamanej, že to není domyšlený. Proto např. vynechávám LG jako firmu, která mě těší jenom u vypalovaček. Jinak co sem kde měl v ruce, je to nedomyšlené úplně na vraždu. Otci třeba neumí kombo DVD-VHS převíjet rychle obyčejné DVD. Prostě to nejde, testováno zevrubně na mnoha nosičích. Nebo jsem vybíral spotřební mikrověž a jinak hezký přístroj v roce 2007 neuměl zobrazit mp3 ve složkách, sesypal to do sebe jak ty první v dřevních dobách. No děs. Telky můžou být na tom líp, ale obraz se mi moc nelíbí, a to sem trouba neznalá, plus tyhle zkušenosti, nebrat.

Mno, takže současný CRT Thomson sice umí roztáhnout na 16:9, ale jaksi už to neumí vrátit zpět, takže jsem zvyklý si to přepínat růčo. No ale u bedny za 40 klacků sakra ne. No neni to sranda.
stani (1647)|30.5.2008 10:32
[QUOTE=Aliens_II;179469]Umí, umí. Ale ne automaticky. Všechno to je problém firmwarů, ale jako zákazním bys to prostě neměl řešit. Prostě si musíme přiznat, stojí to za hovno, ta jejich podpora i ty firmwary. Musíš si to volit sám, což asi problém není, ale už z principu by se to mělo dělat automaticky. A testovat, který firmware to umí, který model to umí a jestli jsem v Británii či ČR je podle mě jedno.[/QUOTE]

Tak tohle umí docela velmi dobře nové Philipsy, až jsem se sám divil. Nikomu ovšem Philips nevnucuji, každý se musí rozhodnout sám.
Aliens_II (380)|30.5.2008 11:17
[QUOTE=stani;179487]Tak tohle umí docela velmi dobře nové Philipsy, až jsem se sám divil. Nikomu ovšem Philips nevnucuji, každý se musí rozhodnout sám.[/QUOTE]

No já bych mu ho rád vnutil, ale nemám ho, takže mu nemůžu poradit, no.
teplitz (251)|30.5.2008 14:58
[QUOTE=impaler_bxl;179466]No počkej, chceš mi tvrdit, že Samsung neumí zobrazit 4:3 v nedeformované podobě? To snad ne...[/QUOTE]
Umí, jen trochu ořízne strany - alespoň můj typ. Sorry, nepřečetl jsem si další příspěvky.
Karel129 (503)|30.5.2008 20:58
Ja mam Sama(viz.dole)a pri vysilani 4:3 vubec nepouzivam zobrazeni ,kdy je na stranach bila plocha,ale zvetseny obraz,kterej je orizlej nahore a dole(jak si ho posunu).Sam ho zvetsi celej ,narozdil od Panaka, kde je jen stred a zbytek deformovanej.Nevim ,ale me vyhovuje vic to zvetseni,ty pruhy i kdyby byly cerne ,tak se mi to zda vic rusive.Automaticke prepinani formatu ja osobne vubec neresim,proste si ho prepnu sam.Vic me vadi pomala reakce pri zmene programu,ale to delaj vsechny placky, narozdil od myho CRT Nokia, v tom ma CRT velky + :-E
radekhulan (185)|30.5.2008 21:13
Samsung LE46A656 - nejlepší současná televize v této cenové relaci. FullHD, 10bit panel, luxusní kontrast, pár W spotřeba, nevypaluje se, na SD i HD výrazně lepší obraz než cenově podobná plazma, špičková úroveň černé.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970 (je tam i hodně příspěvků jako ji v UK koupit levně)
http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/detail.do?group=television&type=television&subtype=tftlcd&model_cd=LE46A656A1FXXU

KOCOUR65 (653)|30.5.2008 21:20
uz jdi do prdele
radekhulan (185)|30.5.2008 21:21
@kocour65 - ty jsi retardovaný? Já mám s těmito lidmi soucit, nemohou za to, každý se nějak narodí...
roman2277 (582)|30.5.2008 21:37
[QUOTE=radekhulan;179577]Samsung LE46A656 - nejlepší současná televize v této cenové relaci. FullHD, 10bit panel, luxusní kontrast, pár W spotřeba, nevypaluje se, na SD i HD výrazně lepší obraz než cenově podobná plazma, špičková úroveň černé.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970 (je tam i hodně příspěvků jako ji v UK koupit levně)
http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/detail.do?group=television&type=television&subtype=tftlcd&model_cd=LE46A656A1FXXU

[/QUOTE]Hm...nesmysly---Na SD lepší obraz než na Plazmě?!,špičková černá barva?!,Pár Wattů spotřeba?!......kam na to chodíš?
kruch (24)|30.5.2008 23:25
Skutečně pěkný - leskne se v tom snad i to,co v pokoji není.
paett (32)|31.5.2008 11:20
Co se týče automatického roztahování obrazu, nelepší se mi zdají Philipsy. Umí 4:3 lehce roztáhnout a oříznout tak, že je obraz přes celou obrazovku a ksichty nejsou příliš tlusté. Panasonic automaticky roztahuje obraz správně, ale ksichty jsou tlusté hodně. A Samsung... ten měnit obraz automaticky k mé spokojenosti prostě neuměl. Jestli je to otázka firmware, to nevím.
stani (1647)|31.5.2008 11:26
[QUOTE=paett;179615]Co se týče automatického roztahování obrazu, nelepší se mi zdají Philipsy. Umí 4:3 lehce roztáhnout a oříznout tak, že je obraz přes celou obrazovku a ksichty nejsou příliš tlusté. Panasonic automaticky roztahuje obraz správně, ale ksichty jsou tlusté hodně. A Samsung... ten měnit obraz automaticky k mé spokojenosti prostě neuměl. Jestli je to otázka firmware, to nevím.[/QUOTE]

Navíc nové Philipsy(2008) mají zcela nový automatický formát, lepší než ostatní TV a lepší i než-li starší řady Philips. Jedná se o Auto-zoom a Auto-fill. Více o tom debatujeme zde.
f (117)|31.5.2008 12:07
[QUOTE=Aliens_II;179469]Umí, umí. Ale ne automaticky. Všechno to je problém firmwarů, ale jako zákazním bys to prostě neměl řešit. Prostě si musíme přiznat, stojí to za hovno, ta jejich podpora i ty firmwary. Musíš si to volit sám, což asi problém není, ale už z principu by se to mělo dělat automaticky. A testovat, který firmware to umí, který model to umí a jestli jsem v Británii či ČR je podle mě jedno.[/QUOTE]

Konkretizujme tedy modely příp. firmware, namísto silných závěrů :)

Mám Samsung PS50A557 a samozřejmě přepíná automaticky.
Aliens_II (380)|31.5.2008 12:16
[QUOTE=f;179618]Konkretizujme tedy modely příp. firmware, namísto silných závěrů :)

Mám Samsung PS50A557 a samozřejmě přepíná automaticky.[/QUOTE]

PS42C96HD a ani náhodou, kolega v práci má LCD 37 a ani náhodou, jeden borec v hospodě plasmu PS42xxxx a ani náhodou. To že máš nový model a je tam firmware nový a funguje ti to, tak buď rád. Jde o tom jak ti funguje, ale o tom tady bylo napsáno mraky a mraky + EPG v češtině + teletext. Takže mi tady netvrď, že v tomto nemá Samsung potíže, nebo spíš na to z vysoka ... A tak velkou TV do servisu nepovezu, na to ať zapomenou.
roman2277 (582)|31.5.2008 19:32
Hm...nejlépe mi vyhovoval mód u CRT Philipsů a mód "Střed" u nových Plazem od Panasoniku.
Hmm (1739)|31.5.2008 20:07
[QUOTE=radekhulan;179577]Samsung LE46A656 - nejlepší současná televize v této cenové relaci. FullHD, 10bit panel, luxusní kontrast, pár W spotřeba, nevypaluje se, na SD i HD výrazně lepší obraz než cenově podobná plazma, špičková úroveň černé.[/QUOTE]
Jasně, co si koupí Hulán je přece vždycky nejlepší. Včetně té krásné modré "černé" při pohledu trochu ze strany (už tady žongluje jen tou prakticky kolmou fotkou)
Tady je příspěvek uživatele Jardas33 k jeho LE40a656
"Takže dnešní fotbal na tomto LCD, to byla teda tragédie. Jelikož i při běžné hlasitosti a zhruba na 3m slyším ventilátor, tak přemýšlím o vrácení. Majitelé této řady, jak je to u vás s hlučností ventilátoru ?"
radekhulan (185)|31.5.2008 22:02
Ventilátor? Asi vadný kus, já si myslím, že tam není ventilátor žádný (nebo se aspoň nezapíná), absolutně tiché - 46" model (v plazmých jich bývá 6-8, ty řvou jako kráva). Také záleží jak je TV umístěná, pokud to má obklopené nábytkem, možná mu to nevětrá, moje je ve volném prostoru (a žádný větrák se prostě nezapne).

@Hmm - fakt mám rád lidi, kteří mají doma 30" CRT, ale furt do všeho fanaticky kecají. Přečti si http://www.avsforum.com/ - dle tisíců lidí je řada A656 současnou nejlepší televizí vůbec.
impaler_bxl (197)|31.5.2008 22:31
Diky za dalsi tip, rad bych ukoncil debatu o roztahovani ksichu apod. Opakuji, ze nic takoveho me nezajima, a to absolutne. Takze kdyby snad naka televize neumela 4:3 tak, jak ma byt (= se svislymi pruhy po stranach), tak to bych ji rozkopal (teda vratil :) ).

Nikomu nic neberu a nevnucuju, ale divat se budu tak, jak to reziser a kameraman chteli, nebo mohli udelat. Delam to tak dnes na CRT 16:9, vyhovuje mi to.

Ad hluk: ne ze by me tesilo nejake vrceni vetraku, to ne, ale A. telka bude volne na stolku, B. soucasne HTPC neni extra tiche, ale snasime to. Je to tak, ze je slyset, pokud nic nesleduju, jakmile si neco pustim, nerusi me to. Audiofil nejsem, nekamenovat, vetraky v teleivzi budou patrne pro me unosne.

Jak rikam, chci si jednou denne, ale spis jednou dvakrat tydne pustit skvely dokument z BBC v plne parade. A pak chci, aby se mi nechtelo blejt z toho, co si poustim dnes na CRT, cili CS Link, a to predevsim Ceska televize. Nova temer ne, Prima vubec, placene taky ne (mel jsem CS Film na pul roku, stacilo).
Lark (365)|1.6.2008 10:44
[QUOTE=radekhulan;179672]Ventilátor? Asi vadný kus, já si myslím, že tam není ventilátor žádný (nebo se aspoň nezapíná), absolutně tiché - 46" model (v plazmých jich bývá 6-8, ty řvou jako kráva). Také záleží jak je TV umístěná, pokud to má obklopené nábytkem, možná mu to nevětrá, moje je ve volném prostoru (a žádný větrák se prostě nezapne).[/QUOTE]

Kdes to vzal, o těch plazmách? Ty jsi je měl rozebrané, že tady "házíš" počtem větráků? Z venku na mé 42PX70EA není žádný vidět. Mám jí vraženou do stěny, po stranách s fousama (vůle 1cm), nahoře 8cm a NIKDY jsem žádný větrák neslišel ani s ksichtem přímo u TV. Můžu poslat fotku. Dokonce ani při teplotě v místnosti 28stupňů :-E Tak by mě zajímalo jak jsi na to přišel?
radekhulan (185)|1.6.2008 10:55
Většina FullHD plazem má vzady větráky. 50" FullHD LCD má typickou spotřebu 200W, zatímco plazma 500-600W, a to je potřeba uchladit:



Aliens_II (380)|1.6.2008 10:56
[QUOTE=Lark;179697]Kdes to vzal, o těch plazmách? Ty jsi je měl rozebrané, že tady "házíš" počtem větráků? Z venku na mé 42PX70EA není žádný vidět. Mám jí vraženou do stěny, po stranách s fousama (vůle 1cm), nahoře 8cm a NIKDY jsem žádný větrák neslišel ani s ksichtem přímo u TV. Můžu poslat fotku. Dokonce ani při teplotě v místnosti 28stupňů :-E Tak by mě zajímalo jak jsi na to přišel?[/QUOTE]


Vůbec si toho nevšímej, nemá to cenu. Četl jsem mnoho diskusí, kde tento člověk něco plácá a neskutečně ho tam stírají a neberou ho. TAkže to asi nebude problém náš, ale někoho jiného. Jinak Plasma PS46C96HD také nemá žádný ventilátor, takže přítel je úplně mimo.
radekhulan (185)|1.6.2008 11:02
Plazma je dnes mrtvá. Po všech stránkách je maximálně stejná či výrazně horší než LCD. Ale to nezabraňuje lidem, co mají plazmu 2-3 roky, vypálenou a s ušmudlanými barvami, ji neustále obhajovat.

Osobně jsem před týdnem porovnával řadu televizí, PZ70 například byl mimořádný odpad. Nakloněn jsem byl (před projitím toho, co nabízí trh) spíše pro plazmu, ale jak jsem prozkoumal fakta a kvalitu obrazu, plazma prostě nikdy do mého domu nesmí. "Plazma" zní lépe než "LCD", ale technologicky je plazma zastaralý odpad, když to člověk prozkoumá.

Nakonec jsem se rozhodoval mezi:

* Samsung LE46A656 - 48.500 Kč
* PANASONIC TH-46PZ80E - 47.500 Kč

A přímé porovnání bylo jasné. LCD nabízelo ve všech směrech lepší obraz, vyšší životnost, lepší saturaci barev, nižší spotřebu, nevypaluje se. Tak jsem za ně moc rád utratil o 1.000 Kč navíc.

Dnes prostě pro plazmu už není místo, ve všem je v praxi horší či maximálně stejná jako LCD.

Obecně je tento Samsung považován za dnešní absolutně nejlepší volbu v TV:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970
KOCOUR65 (653)|1.6.2008 11:06
tak uz si zalez ke svemu nejlepsimu tv na svete zapni si k tomu ten tvuj vysranej x box a ty svy chytry keci si nechej pro sve deti - jestli jsi se vubec na nejake zmohl kdyz porad cumis na tv
Aliens_II (380)|1.6.2008 11:07
Nemohu si pomoci, ale to je už vážně na Bohnice. Dneska to ještě stihneš, mají tam otevřené dveře Mezi Ploty. Jestli chceš, rád tě tam doprovodím.
Pitomec (10211)|1.6.2008 11:07
Na TV vysílání je Plazma jasná jednička, to už jsem díky své profesi viděl hodně LCD a hodně Plazem připojených na různé druhy signálů (satelit, DVB-T, kabelovka), takže můžu srovnávat. LCD jedině k PC (tam OK), jinak je to nepoužitelná mazanice.
radekhulan (185)|1.6.2008 11:12
@Pitomec - pitomé kecy si nech na koledu :) PAL (SD) na tomto LCD vypadá prostě božsky. Kam se hrabe plazma.... :)

Tady v ČR tu TV moc lidí nemá, ale všichni do toho kecají, protože mají doma starý vypálený HD Ready plazmošrot. Hehe :)

Zde je pár tisíc vlastníků, co ji diskutují:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970

Samsung LE46A656 (či 40/52" modely) jsou dnešní nejlepší TV. Plazmošroty jsou jen pro ty co stále chtějí kupovat zaostalejší technologii a každý druhý rok ji měnit pro vypálené a mdlé barvy...
Lark (365)|1.6.2008 11:16
[QUOTE=radekhulan;179703]Plazma je dnes mrtvá. Po všech stránkách je maximálně stejná či výrazně horší než LCD. Ale to nezabraňuje lidem, co mají plazmu 2-3 roky, vypálenou a s ušmudlanými barvami, ji neustále obhajovat. [/QUOTE]

Tak to je výrok měsíce. :-E Nemám slov.
Pitomec (10211)|1.6.2008 11:23
[quote=radekhulan;179709]@Pitomec - pitomé kecy si nech na koledu :) PAL (SD) na tomto LCD vypadá prostě božsky. Kam se hrabe plazma.... :)

Tady v ČR tu TV moc lidí nemá, ale všichni do toho kecají, protože mají doma starý vypálený HD Ready plazmošrot. Hehe :)

Zde je pár tisíc vlastníků, co ji diskutují:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970

Samsung LE46A656 (či 40/52" modely) jsou dnešní nejlepší TV. Plazmošroty jsou jen pro ty co stále chtějí kupovat zaostalejší technologii a každý druhý rok ji měnit pro vypálené a mdlé barvy...[/quote]
To mně aspoň utvrdilo v tom, že dané problematice rozumíš jak koza petrželi, a žes v životě neviděl nic jinýho než to, co sis za těžce vydřený penízky koupil (nebo ti to koupili rodiče?) 9-) Každopádně když seš spokojen, tak proti gustu... 8-)
jarino1978 (8045)|1.6.2008 11:43
[QUOTE=Pitomec;179708]Na TV vysílání je Plazma jasná jednička, to už jsem díky své profesi viděl hodně LCD a hodně Plazem připojených na různé druhy signálů (satelit, DVB-T, kabelovka), takže můžu srovnávat. LCD jedině k PC (tam OK), jinak je to nepoužitelná mazanice.[/QUOTE]

Nazdar pitomec, už som si myslel, že Ťa tu už nestretnem ...LCD = mazanice mi pripomína to tvoje najslávnejšie : HDV = mazanice.

Ešte tu tak dostať Stayman-a a sme zasa v tom...
Modena (1706)|1.6.2008 17:53
[QUOTE=radekhulan;179709]@Pitomec - pitomé kecy si nech na koledu :) PAL (SD) na tomto LCD vypadá prostě božsky. Kam se hrabe plazma.... :)

Tady v ČR tu TV moc lidí nemá, ale všichni do toho kecají, protože mají doma starý vypálený HD Ready plazmošrot. Hehe :)

Zde je pár tisíc vlastníků, co ji diskutují:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970

Samsung LE46A656 (či 40/52" modely) jsou dnešní nejlepší TV. Plazmošroty jsou jen pro ty co stále chtějí kupovat zaostalejší technologii a každý druhý rok ji měnit pro vypálené a mdlé barvy...[/QUOTE]
Hulan Hulane, už to nehul . . .
To jsou teda squosty, ty tvoje žvásty ! Achjóó, dneska holt má internet každej debil . . .
pat01 (249)|1.6.2008 19:40
[QUOTE=radekhulan;179709]@Pitomec - pitomé kecy si nech na koledu :) PAL (SD) na tomto LCD vypadá prostě božsky. Kam se hrabe plazma.... :)

Tady v ČR tu TV moc lidí nemá, ale všichni do toho kecají, protože mají doma starý vypálený HD Ready plazmošrot. Hehe :)

Zde je pár tisíc vlastníků, co ji diskutují:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970

Samsung LE46A656 (či 40/52" modely) jsou dnešní nejlepší TV. Plazmošroty jsou jen pro ty co stále chtějí kupovat zaostalejší technologii a každý druhý rok ji měnit pro vypálené a mdlé barvy...[/QUOTE]

Teda HULANE sleduju Tvoje blitky už dlouho ale Tvuj dnešní výrok " PAL NA TOM TO LCD VYPADÁ PROSTĚ BOŽSKY"..Je už vrchol.Už opravdu brzdi ze začátku nikdo nevěděl odku jsi přiletěl ale ted je jasný že máš v hlavě dobrou gulášovku.ale chápu vyhodit 50 tisíc za pruměrnou TV mazanici každej snáší jinak ty to řešíš vykřikováním do světa že obraz je boží.
ale když jsi měl doposud černobílý TV bez dálkového ovládání tak se to dá i pochopit ten šok z leknutí..
Aka (94)|1.6.2008 20:03
nojo hulan tejden vybiral tv a ted je z nej expert
ale to nema cenu flejmovat kdo tohohle sasu ceskyho netu zna ten se musi smat :)
Hmm (1739)|1.6.2008 20:43
[QUOTE=radekhulan;179672]@Hmm - fakt mám rád lidi, kteří mají doma 30" CRT, ale furt do všeho fanaticky kecají. Přečti si http://www.avsforum.com/ - dle tisíců lidí je řada A656 současnou nejlepší televizí vůbec.[/QUOTE]
Fakt mám rád lidi co si něco koupí a pak melou, že je to nejlepší na světě jen proto, že to mají doma. :-)
Nalinkuj taky ty diskuze o tom fialovém či modrém podsvícení jako typické vadě série a656. A ty dvě fotky (před tou černou focenou kolmo ve dne a s černooptimalizací) s tym flekatým ve tmě domodra svítícím podsvícením místo černé, to mi fakt stačilo. Nejlepší televize vůbec :-) :-) :-)
Fandik (35)|1.6.2008 21:38
[QUOTE=radekhulan;179703]Plazma je dnes mrtvá. Po všech stránkách je maximálně stejná či výrazně horší než LCD. Ale to nezabraňuje lidem, co mají plazmu 2-3 roky, vypálenou a s ušmudlanými barvami, ji neustále obhajovat.

Osobně jsem před týdnem porovnával řadu televizí, PZ70 například byl mimořádný odpad. Nakloněn jsem byl (před projitím toho, co nabízí trh) spíše pro plazmu, ale jak jsem prozkoumal fakta a kvalitu obrazu, plazma prostě nikdy do mého domu nesmí. "Plazma" zní lépe než "LCD", ale technologicky je plazma zastaralý odpad, když to člověk prozkoumá.

Nakonec jsem se rozhodoval mezi:

* Samsung LE46A656 - 48.500 Kč
* PANASONIC TH-46PZ80E - 47.500 Kč

A přímé porovnání bylo jasné. LCD nabízelo ve všech směrech lepší obraz, vyšší životnost, lepší saturaci barev, nižší spotřebu, nevypaluje se. Tak jsem za ně moc rád utratil o 1.000 Kč navíc.

Dnes prostě pro plazmu už není místo, ve všem je v praxi horší či maximálně stejná jako LCD.

Obecně je tento Samsung považován za dnešní absolutně nejlepší volbu v TV:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970[/QUOTE]

Když je podle tebe plazma mrtvá a odpad, tak mi vysvětli, proč tvoje konečné rozhodování bylo mezi plazmou a LCD? Proč si je vůbec přímo porovnával? Stačilo přeci vybírat mezi LCD ne?

Myslím, že tvoje konečné rozhodování padlo na slušné modely, ale pouze z jedné poloviny :) Měls to vzít podle abecedy...
impaler_bxl (197)|2.6.2008 00:06
Ale ale, pánové...

Tak jsem si myslel, že když napíšu román o tom, co jsem četl a co mě (ne)zajímá, že se vyhneme flamu Losny proti Mažňákovi...a ono ne. Já ještě schválně uvádím modely z obou stran, u kterých u mého budgetu všichni stejně končí (se mi zdá), a stejně je to jedno.

Víte co, toho jsem čet dost jinde. Mnohem radši bych byl, kdyby mi někdo napsal něco jako "plazma panák pro tebe jak dělaná, ale smiř se s rizikem kazového kusu" nebo "lcd pro tebe jasné, protože jinak se ti to fakt vypálí, když jsi líny to vypnout", nebo hd ready fakt nebrat, když máš BBC HD, nebo naopak kašli na to, on ti downscaluje líp než cokoli jiného upscaleuje a od dvou a půl metru to stejně neuvidíš.

Pánové, ještě jednou: skladbu zdrojů signálu máte, tak mi řekněte, co za jaké peníze v limitu dostanu, kde nemá cenu připlácet, a kde jo. A nechte si ty kecy, že plazma nebo LCD je lepší, na to máte jiné pískoviště. Mně se plazma jednoznačně líbí víc na první pohled (myslím obraz v obchodě), ale nechám se ukecat na lcd, budou-li rozumné argumenty. Nikoho z vás za vaše názory neplatím, naopak o ně zadara škemrám, to jo. Ale knoflíkovou válku mi z toho nedělejte, to už sem čet.
Aliens_II (380)|2.6.2008 07:56
Jsem ti to psal.

FullHD - o tom není pochyb, máš na to zdroje, takže to ber.

Uhlopříčku máš taky jasnou >42 palců

No a co se týče strojů, tak tam už je to v pravdě jedno, kvalita je více než srovnaná.

Já bych se rozhodoval mezi Panasonicem plasmou + nějaký ten PSxx od Samsungu, vzhledem k výborným cenám a pak bych do hledáčku jako protistranu mrknul na Philipse.
Karel129 (503)|2.6.2008 08:16
Nahraj si DVD se signalem co budes nejvice sledovat a nech si ho pustit na vsech plackach co se ti libi.Pokud to teda neudelas jako ja a nevemes si je primo domu proklepnout.Podstatne je jen jedno a to umisteni a sledovani TV.Na den je lepsi LCD na noc plasma.Plasme dela dobre noc a obraz je vic podobny CRT TV.Lcd je jakoby namalovany.Pokud budes sledovat jen Tv programy,tak Full-HD je vyhazovani penez.Tuhle zazivnou diskusi sice sleduju,ale panove vubec nerozlisuji rozdil mezi plackama HD---Full-HD.At uz co se tyka vetracku ,nebo sledovani SD signalu atd.Protoze sledovani nekval.SD na HD maze ,ne tak na Full-HD.Uprimne ale rikam ,ze tu novou LE46A656 jsem v realu nevidel,ale pochybuju ze to bude takovej zazrak na obycejny Tv vysilani.
jarino1978 (8045)|2.6.2008 08:54
[QUOTE=Karel129;179804]Uprimne ale rikam ,ze tu novou LE46A656 jsem v realu nevidel,ale pochybuju ze to bude takovej zazrak na obycejny Tv vysilani.[/QUOTE]

Nevidel si, ale už robíš závery...

ako si spokojný s SD na tvojej plazme ?
Aliens_II (380)|2.6.2008 09:16
[QUOTE=Karel129;179804]Nahraj si DVD se signalem co budes nejvice sledovat a nech si ho pustit na vsech plackach co se ti libi.Pokud to teda neudelas jako ja a nevemes si je primo domu proklepnout.Podstatne je jen jedno a to umisteni a sledovani TV.Na den je lepsi LCD na noc plasma.Plasme dela dobre noc a obraz je vic podobny CRT TV.Lcd je jakoby namalovany.Pokud budes sledovat jen Tv programy,tak Full-HD je vyhazovani penez.Tuhle zazivnou diskusi sice sleduju,ale panove vubec nerozlisuji rozdil mezi plackama HD---Full-HD.At uz co se tyka vetracku ,nebo sledovani SD signalu atd.Protoze sledovani nekval.SD na HD maze ,ne tak na Full-HD.Uprimne ale rikam ,ze tu novou LE46A656 jsem v realu nevidel,ale pochybuju ze to bude takovej zazrak na obycejny Tv vysilani.[/QUOTE]

Měl jsi si pořádně přečíst jeho zadání, sice bude sledovat TV, ale je v jiné zemi a bude mít celkem slušně zastoupené HD zdroje a to nejen v 720p, ale i 1080i, takže pro něj jedině FullHD, protože těch kanálů u něj bude víc a víc.
Karel129 (503)|2.6.2008 09:20
Jarino1978:Zavery nedelam,jen konstatuji ze "pochybuju".Zatim kazda Full-HD placka co jsem videl ,mela horsi SD obraz a proto to me "pochybuju".Jinak spokojenej nejsem ,ale pred pul rokem to podle me byla nejlepsi volba.
Aliens II:Mas pravdu,uz jsem se v tech utocich ztratil.Ale to plati jen pro typ Full-HD.Narazel jsem i na ostatni.
Aka (94)|2.6.2008 09:43
btw ja byl taky rozhodnutej pouze a jedine pro fullhd ale co jsem potom mel moznost srovnavat na vlastni oci
zdroj bluray disk a jak si s tim poradila panny plasma posledni generace(hdready)? obraz na prvni pohled lepsi jak vetsina lonskych FullHD modelu LCD - 42 palcu a vzdalenost cca 1,5m

a co z toho plyne? pokud se ti bude libit nejaky model a nebude FullHD o nic nejde s plnym hd to neni tak zhavy rozdil poznas jen z par cm - s pribyvajicim poctem palcu je ten rozdil znatelnejsi, 47-50 a dal bych uz opravdu sel jen do FullHD