Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Trhaný a zpomalený obraz (prosím pomozte)

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý den,

koupil jsem si novou kameru SONY DCR-HC62E a mám problém s obrazem. Při pohybu kamerou ze strany na stranu (v místnosti) dochází k takovému divnému "zpomalování" obrazu, jako by mezi jednotlivými snímky byla krátká pauza, takže obraz je takový "trhaný". Nedělá to pořád: když "přejíždím" kamerou po stěně s obrazy, tak posun obrazu v hledáčku i LCD je plynulý. Pokud však pohybuji kamerou po místnosti s nábytkem, tak k tomu trhání obrazu dochází. Řekl bych, že to má něco společného se zaostřováním - při trochu rychlejším pohybu to nestíhá "přeostřit" a jako by tam na chvíli zůstal ten předchozí snímek. Obraz je prostě hrozný, nedá se na to koukat.

Mám všechno nastaveno na automatiku. Moje stará kamera to nedělala, při takovém pohybu byl ten obraz samozřejmě trochu rozmazanější, ale byl plynulý a dalo se na to koukat. Zkoušel jsem vypnout stabilizátor obrazu SteadyShot, ale nepomohlo to. Pak jsem zkusil nastavit typ scény "sport" (pro snímání rychlých pohybů) a tam k tomu trhání obrazu nedochází, jenže celý obraz najednou nějak ztmavnul (řekl bych, že se snížila doba expozice, takže tam vniká asi méně světla).

Prosím poraďte mi, jak to odstranit. Je to na reklamaci? Nebo něco dělám špatně já?

Díky za každou radu,
    Ivo
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Stabilizator? Maly cas? ...

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od stayman Zobrazit příspěvek
    Stabilizator? Maly cas? ...
    Díky za odpověď. Stabilizátor jsem zkoušel vypnout, ale nemělo to na ten problém žádný vliv. Jaký malý čas máte na mysli? Závěrku? Prošel jsem všechna nastavení v menu, ale žádný čas tam měnit nejde.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

nad 1/50, teda 1/25 a viac. Myslel som dlhy cas, pardon

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od stayman Zobrazit příspěvek
    nad 1/50, teda 1/25 a viac. Myslel som dlhy cas, pardon
    Já tomu moc nerozumím. Kde ten čas zjistím? A jak ho změním na tu hodnotu 1/25?

Dík,
    Ivo

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Praveze na tu hodnotu ho nemas menit. 1/50 a menej, teda 1/50.. 1/100 ..1/125.... to su dobre casy.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Problém vyřešen změnou nastavení kamery. Konkrétně se jednalo o automatickou pomocnou závěrku, po jejím vypnutí je obraz pěkně plynulý a vypadá dokonce lépe, než z mé staré kamery.

Díky za pomoc, staymane.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

jj, to mam tiez vypnute a ma to prave vplyv na ten cas, kamera si robi potom co chce, mrcha.

Podobná témata

1. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-03-2008, 06:58
  2. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-02-2006, 11:08
  3. Trhaný obraz
    Od xdavidx v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 10-08-2005, 18:33
  4. VHS-DVD trhaný obraz
    Od vladino v sekci Mastering