Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Samsung LE32A436 a poměr stran: co s tím?

Nováček Avatar uživatele Petr_67
    Registrace
    Nov 2004

Koupil jsem si televizi 16:9 a myslel jsem si, že TV pořady, které jsou vysílány v tomto poměru stran, budou přes celou obrazovku, bez pruhů. Ale jsem zklamaný, i když jde pořad 16:9, stále mám nahoře a dole pruhy, jako na staré televizi! Nevíte proč a co s tím? Jediný způsob, jak docílit obraz přes celou obrazovku, je tlačítko zoom na DO. Jak sledujete širokoúhlé pořady na LCD? Máte neustále zapnutý zoom? A navíc, i když jsou nahoře a dole pruhy, stále se mi zdá obraz roztažený do stran (míč je šišatý). A pořady, které jsou ve 4:3, mám roztažené přes celou obrazovku, ale obraz je samozřejmě deformovaný Proč TV sama nepřepne na 4:3 s postranními pruhy? Prostě jsem z toho zmatený a prosím uživatele TV Samsung, aby mi tuto záležitost objasnili.
    1/ Jak docílit, aby pořady 16:9 byly přes celou obrazovku? A obraz nebyl deformovaný?
    2/ Proč pořady, které jsou ve 4:3, jsou roztažené přes celou obrazovku, ( a deformované), místo aby TV sama přepla na 4:3?
    3/ I obraz z DVD je zobrazován s pruhy nahoře a dole, i když je v 16:9, stejně jako televize >
    Díky za každou radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Doporučuji kontaktovat http://www.lce.cz/ a informovat se jestli existuje firmware který toto řeší. Samsung je neautomatickým přepínáním formátu u TV vysílání bohužel proslulý.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Petr_67 Zobrazit příspěvek
    Koupil jsem si televizi 16:9 a myslel jsem si, že TV pořady, které jsou vysílány v tomto poměru stran, budou přes celou obrazovku, bez pruhů. Ale jsem zklamaný, i když jde pořad 16:9, stále mám nahoře a dole pruhy, jako na staré televizi! Nevíte proč a co s tím? Jediný způsob, jak docílit obraz přes celou obrazovku, je tlačítko zoom na DO. Jak sledujete širokoúhlé pořady na LCD? Máte neustále zapnutý zoom? A navíc, i když jsou nahoře a dole pruhy, stále se mi zdá obraz roztažený do stran (míč je šišatý). A pořady, které jsou ve 4:3, mám roztažené přes celou obrazovku, ale obraz je samozřejmě deformovaný Proč TV sama nepřepne na 4:3 s postranními pruhy? Prostě jsem z toho zmatený a prosím uživatele TV Samsung, aby mi tuto záležitost objasnili.
    1/ Jak docílit, aby pořady 16:9 byly přes celou obrazovku? A obraz nebyl deformovaný?
    2/ Proč pořady, které jsou ve 4:3, jsou roztažené přes celou obrazovku, ( a deformované), místo aby TV sama přepla na 4:3?
    3/ I obraz z DVD je zobrazován s pruhy nahoře a dole, i když je v 16:9, stejně jako televize >
    Díky za každou radu.
    Zřejmě máš kabelovku od UPC, ta sice vysílá 16:9 ale bohužel s pruhy.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Díky za každou radu.
    Zřejmě máš kabelovku od UPC, ta sice vysílá 16:9, ale bohužel s pruhy. Doplňuji: analog je také vysílán s pruhy. U DVD je plno originálních filmů též ořezaných.
    Naposledy upraveno uživatelem teplitz: 23-05-2008 v 10:04

Registrace
    Nov 2004

Nemám kabelovku, ale obyčejné analogové vysílání z antény. Všechny pořady v 16:9 a to i z DVD, jsou s pruhy

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Nemám kabelovku, ale obyčejné analogové vysílání z antény. Všechny pořady v 16:9 a to i z DVD, jsou s pruhy
    U analogu se nediv, tam se vysílá 16:9 většinou ve formátu s ořezanými pruhy. Ale u toho DVD je to divné. Máš nastanevo u DVD přehrávače formát 16:9? A v TV taky? A film na který se díváš je 16:9? Blbé dotazy, ale všechno je možné, no. Zrovna teď jede finále LM a na analogu to je 16:9 bez pruhů, to by ti mělo jít.

Je tu občas Avatar uživatele comm
    Registrace
    May 2008

Tak muzu potvrdit, tento model jsem se chystal koupit (ne pro me), takze ho ted zkousim a NEPREPINA u DVB signalu automaticky pomer stran. Moje stara Skova rada bez problemu... Navic EPG neumi cestinu.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

A neni to DVD ve formatu 2,40:1? Taky jsem tim byl zaskocenej, ale je to tak. Pokud je to ve formatu 2,40:1, tak tam pruhy budou

Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od Aliens_II Zobrazit příspěvek
    U analogu se nediv, tam se vysílá 16:9 většinou ve formátu s ořezanými pruhy. Ale u toho DVD je to divné. Máš nastanevo u DVD přehrávače formát 16:9? A v TV taky? A film na který se díváš je 16:9? Blbé dotazy, ale všechno je možné, no. Zrovna teď jede finále LM a na analogu to je 16:9 bez pruhů, to by ti mělo jít.
    S 16:9 na rekordéru je problém. když nastavím na DVD 16:9, obraz začne rychle přeskakovat z širokého na normální a zpět, zrušit se to dá jedině vypnutím televize Je to podobný jev, jako by se na počítači něco zacyklilo a skákalo to tam a zpět. No a při posledním pokusu mi to už nešlo vůbec. Černá obrazovka a musel jsem pracně zkoušením nastavit na DVD zpět 4:3 letterbox.
    Myslíte si, že by tomu pomohla výměna scartu za HDMI? Vůbec se v tom nevyznám, ale tato možnost tady je..
    Jinak na finále LM jsem se díval a bylo to samozřejmě s pruhy
    U DVD budu asi muset používat funkci zoom, pokud se mi nepovede to nastavit na 16:9. Nemáte tušení, proč to blbne? Když je nastaven na DVD rekordéru poměr 4:3 letterbox, vše jede v pořádku, až na ty pruhy u DVD..

Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od kadell Zobrazit příspěvek
    A neni to DVD ve formatu 2,40:1? Taky jsem tim byl zaskocenej, ale je to tak. Pokud je to ve formatu 2,40:1, tak tam pruhy budou
    Není, je to klasický 16:9 (napsané na krabičce) a pruhy tam jsou.
    Zkoušel jsem i film 2,35:1 a tam ty pruhy byly ještě širší a ani zoom to neroztáhl přes celou obrazovku.

Registrace
    May 2008

Tu TV vrat, to co dela neni standardni, na co mit takovy smejd? EPG ti jde s diaktrikou?

Registrace
    Nov 2004

EPG mi nejde vůbec, protože mám analog. Tobě to u Tvé televize nedělá? Můžeš na DVD nastavit 16:9 a jede to? A co když pak přepneš na TV na 4:3 nebo zvětšení, co to dělá? A nemůže to být kabelem? Co to HDMI?

Registrace
    May 2008

EPG mi nejde vůbec, protože mám analog. Tobě to u Tvé televize nedělá? Můžeš na DVD nastavit 16:9 a jede to? A co když pak přepneš na TV na 4:3 nebo zvětšení, co to dělá? A nemůže to být kabelem? Co to HDMI?
    Zkousel jsem ji 10 minut, cetl jsem tvuj prispevek vcera, takze me zajimal pomer stran. Naladil jsem digital a hned jsem zjistil ze televize sama neprepne 4:3/16:9 pri automatickem nastaveni (obraz je porad roztazeny). Pustil jsem EPG a diaktrika rozhozena. Takze tim pro me skoncila, zabalil jsem a je pryc... Nic vic jsem bohuzel nezkousel. Kazdopadne mam od Samsungu Skovou televizi (LE32S86BD) a tam zadne takove trable jako popisujes nemam. Normalne vse funguje jak ma.

Tak ted nevim co misto LE32A436 levneho poridit v kratsim casovem horizontu

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

U analago mám nastaveno automatický formát a režim obrazu na rozšířený.

A chová se to tak, že pokud je něco ve 4:3 tak je obraz rozšířený na plnou orbazovku a pokud je něco v 19:9 je to plná obrazovka. Ještě zkus toto.

Jinak bych to viděl na totálně po... firmware a jako poslední věc bych ho nechal zkusit updatovat a jestli i to nepomůže, tak to je vázně na vrácení.

Registrace
    Nov 2004

A jak se prosím aktualizuje firmware u TV? Nepříjdu tím o záruku, nebo o možnost vrácení?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. pomer stran v AVI
    Od fik_tvf v sekci Editace videa
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 01-10-2007, 08:38
  2. DVB-T do Xvid a pomer stran
    Od inseminator2004 v sekci Kodeky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-01-2007, 08:08
  3. Pomer stran