Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vliv funkcí(rychloposuv,krok)na DVD mech

snehulak2006 (109)|15.5.2008 18:59
Rád bych se zeptal na životnost DVD mechaniky a na zařazené funkce,které ji zkracují. Které funkce nejvíce DVD mechaniku zatěžují ( např.rychloposuv vpřed nebo vzad, krokování po snímcích, pauza......). Na internetu jsem se dočetl, že než přehrávat celý dvouhodinový film přímo z mechaniky, tak je lépe jej zkopírovat do HDD a přehrávat z něj. O mechaniku v PC mi nejde, stojí pár Kč, ale jedná se mi o stolní rekordér, kde výměna není levnou záležitostí ve značkovém servisu.Jde mi o to,jestli některé výše uvedené činnosti(rychlo posuv 2x,4x,16x,32x vpřed nebo vzad,pauza,krokování po snímcích.....)mechaniku výrazně více neopotřebovávají než pouhé přehrávání.Našel jsem článek s testy DVD mechanik,tak myslím,že jsem se svým dotazem na správném místě.Přečetl jsem několik knih(Vypalujeme DVD,Velká kniha o vypalování atd....),ale nikde odpověď jsem nenašel.Díky za odpověď.
Pitomec (10211)|16.5.2008 15:39
Dneska je každý produkt určený na 2 roky provozu a po záruce si kup zákazníku produkt nový - to je strategie každého výrobce, tudíž i každý zákazník by měl s tímto při nákupu spotřební elektroniky počítat.
Pokud jde o přehrávání filmů, tak je jistě lepší to napřed hodit na HDD a rychloposuv dělat z něho (než namáhat mechaniku), ovšem je zase otázkou, jestli pak nenamáháš ten HDD, kde je cena za výměnu určitě vyšší než cena za mechaniku :-)
artam (1147)|16.5.2008 18:17
snehulak2006:
S tým namáhaním DVD mechaniky to nie je take tragické. To nie je ako videopáska, ktorá by šmirglovala hlavy :-). Ale ako napísal Pitomec, výrobca má záujem predať čo najväčší počet prístrojov, tak by bol sám proti sebe, keby ich vyrábal príliš trvanlivé :-D.

Pri zrýchlenom prehrávaní sa u stolných prehrávačov zrýchli väčšinou len pohyb hlavy medzi stopami a zobrazovanie sa kešuje cez vyrovnávací buffer, takže žiaden strach, aj pri 32x zrýchlení je to rádovo len milimetre/s. V prípade zrýchľovania otáčok DVD disku pri prehrávaní som nevidel, žeby sa u stolných prístrojov išlo cez 4x, čo životnosť nijako tragicky neznižuje.
Pri statickom zobrazení alebo spomalenom krokovani sa zobrazuje prevažne len z pamäte, takže mechaniku vlastne šetríš :-)
StD (8612)|18.5.2008 11:42
BTW: Jen doplním Pitomce - už jsem viděl nové vypalovací mechaniky (externí k noťasu) za 180 K bez daně... Přepočet na piva/cigarety a "kupní sílu" obyvatelstva je jednoznačný... :BB: