Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde koupit Samsung LE46A656 ?

radekhulan (185)|14.5.2008 19:15
Umíte někdo dodat Samsung LE46A656? Už třetí obchod, co píše "skladem", mi volá, že skladem tedy ne... Hovada. To jsou ti taky-obchodníci co pro ně slovo "skladem" znamená "skladem u dodavatele, a to jen možná".

Alternativně i PHILIPS 47PFL7603D
ezechiel1917 (498)|14.5.2008 19:28
a ja myslel ze zasadne nakupujes v obchodech, ktery maji zbozi skutecne skladem a ne pouze virtualne :)
alza ma...
radekhulan (185)|14.5.2008 19:41
Uff, před hodinou ještě neměla. Objednáno, předáno k expedici. Díky! :)

// edit: tak už ji Alza také nemá. :)
radekhulan (185)|15.5.2008 16:40
Tak občas mám pocit, že žijeme v nějakém Absurdistánu. Objednaný monitor *SKLADEM* ve středu v 19:40 bude předán k expedici PPL až v *pátek*, tedy po skoro 48 hodinách. Úžasné. Takže PPL to doručí nejdříve v pondělí. Božínku, to je mi ale rychlost :( Docela by mě zajímalo, zda to Alza měla fakt skladem, protože "vyskladňovat" něco dva dny a teprve pak to (snad) předávat dopravci přece není normální...
ezechiel1917 (498)|15.5.2008 22:04
jo tak to je teda dost divny, to je snad poprvy co slysim o alze neco podobneho. on by si to clovek i odvez osobne klidne, ale odvoz 46" uz neni moc idealni.
radekhulan (185)|16.5.2008 08:59
[QUOTE=ezechiel1917;177491]odvez osobne klidne, ale odvoz 46" uz neni moc idealni.[/QUOTE]

Tak, zde se jedná i o případnou reklamaci a snadné vrácení do 14 dnů, v případě objednávky přes internet a dovozu PPL není pochyb, že na vrácení je nárok, pokud si pro to dojedu, někdo (i když ne Alza, ta má posledních pár let reklamace opravdu dobré) by mohl argumentovat (zvláště menší obchodníček), že jsem si to na místě prohlédl a objednal až tam...

V případě Alza problém není, ale stejně ... jistota je jistota :)
ezechiel1917 (498)|16.5.2008 10:24
tak nejak to u mensich obchodniku muze byt, ale s alzou sem pri osobnim odberu nemel problem po objednavce pres internet (zalezi jak je uzavrena kupni smlouva, pokud dalkove tak osobni odber uz je jen zpusob predani zbozi.)
ale rozumim ze jistota je jistota zvlaste u takoveto elektroniky, sam jsem to udelal stejne.
radekhulan (185)|16.5.2008 12:21
Tak TV je doma :-) Alza i PPL nakonec fungují dobře :)
panalu (10)|21.5.2008 21:39
zdar...

budu si kupovat 46" tv k playstationu 3, po pročítání problematiky plazem a lcd, jsem se rozhodl pro lcd a shodou náhod pro stejnou jako vy, tak by mě zajímalo jak jste spokojen.
radekhulan (185)|22.5.2008 08:53
Maximálně :-) A plazma opradu ne, dnešní LCD jsou (nej)lepší.

Já porovnával Panasonic PX70 (naprostá tragédie), PZ70 (tragédie), PZ80 plazmu (slušná, ale na 46A656 nemá), Sony (W3/4000 řadu), Toshibu LCD, LG LCD a plazmu (obě tragédie), Samsung plazmu (naprostá tragédie) a 100Hz Samsung LCD (naprostá špička), a A656 měla bezkonkurenčně nejlepší obraz .

Toto se Samsungu moc povedlo...

V ceně do 50.000 Kč bych ji viděl jako dnešní nejlepší koupi.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970&highlight=LE46A656
tuti (55)|22.5.2008 09:14
Zdravím, píšeš žes ji porovnával i se SONY W4000, to opravdu si ji viděl živě nebo dokonce vedle sebe ?
Včerejší recenze od Vincenta Teoha dopadla výborně, proto mě to zajímá. A co automatické přepínání formátů u Tvojí TV (stará bolest Samů), funguje dobře ? Jinak blahopřeji k dobré koupi, vypadá fakt skvěle.
radekhulan (185)|22.5.2008 09:27
Bohužel, neviděl jsem vše oproti sobě, bylo to v jeden den ve 3 pražských obchodech. Nicméně při srovnání KDL-46W4000 a LE46A656 jsem se více klonil k Samsungu, měl v PALu stabilnější obraz bez "jitteru" (ale jsou to drobné nuance).

Na druhé místo bych dal Panasonic 46PZ80 (v tmavé místnosti), ale plazma je IMHO dnes pasé, jen pro filmy má televizi už málokdo (nehledě na vyšší spotřebu). Starší PZ/PX70 jsou obrazový odpad, LG jsou hrozné, starší Samsung plazmy jsou tragické (nekontrastní, mizerné barevní podání).

Ale ber to s rezervou, většina majitelů chválí to, co si nakonec koupí (proto si to vybrala) ;) Na druhou stranu fakt, že si to vybrala, o něčem také svědčí... Nicméně objektivně se dá říci, že kombinace 46" + 100Hz + 1080p + 24p + 10bit panel + 4 HDMI 1.3 vstupy + (dyn) kontrast až 50 000:1 + parádní design, to v ceně do 50t Kč nabízí jen LE46A656.

Btw, podání černé je u tohoto LCD lepší než u plazmy. (já vím, teď bude spousta majitelů Panáků co to neviděla křičet, že to není možné, ale je)

Automatické přepínání formátu funguje dobře, výhradu mám jen jednu - chtěl bych tak 5-10 uživatelských profilů, které by ukládali veškerá nastavení televize, Samsung má jen 3 profily, a navíc neobsahují veškerá nastavení. Ale to není kritické.
FFMAN (167)|22.5.2008 09:34
A porovnání s PHILIPSEM 7xxx nebo 9xxx......... Je to pro mne těžké rozetnout SONY/SAMSUNG/PHILIPS, pravdou je že SAMSUNGA 40" 656 mají v Electroworldu a Datartu v OV, a obraz na nich byl výborný. Také u Vás na 46" dochází k různým pazvukům (lupání/praskání podsvětlovacích trubic....).?
jirkaskra (139)|22.5.2008 09:37
radekhulan: Můžeš mi zdělit v které prodejně jsi viděl SONY 46W4000 ??????????? Díky
tuti (55)|22.5.2008 09:46
[QUOTE=radekhulan;178272]Bohužel, neviděl jsem vše oproti sobě, bylo to v jeden den ve 3 pražských obchodech. Nicméně při srovnání KDL-46W4000 a LE46A656 jsem se více klonil k Samsungu, měl v PALu stabilnější obraz bez "jitteru" (ale jsou to drobné nuance).

Na druhé místo bych dal Panasonic 46PZ80 (v tmavé místnosti), ale plazma je IMHO dnes pasé, jen pro filmy má televizi už málokdo (nehledě na vyšší spotřebu). Starší PZ/PX70 jsou obrazový odpad, LG jsou hrozné, starší Samsung plazmy jsou tragické (nekontrastní, mizerné barevní podání).

Ale ber to s rezervou, většina majitelů chválí to, co si nakonec koupí (proto si to vybrala) ;) Na druhou stranu fakt, že si to vybrala, o něčem také svědčí... Nicméně objektivně se dá říci, že kombinace 46" + 100Hz + 1080p + 24p + 10bit panel + 4 HDMI 1.3 vstupy + (dyn) kontrast až 50 000:1 + parádní design, to v ceně do 50t Kč nabízí jen LE46A656.

Btw, podání černé je u tohoto LCD lepší než u plazmy. (já vím, teď bude spousta majitelů Panáků co to neviděla křičet, že to není možné, ale je)

Automatické přepínání formátu funguje dobře, výhradu mám jen jednu - chtěl bych tak 5-10 uživatelských profilů, které by ukládali veškerá nastavení televize, Samsung má jen 3 profily, a navíc neobsahují veškerá nastavení. Ale to není kritické.[/QUOTE]

Hmm.., díky za postřehy, pokud budou další postřehy tak sem s nimi. Tak zase mi vrtá o jeden červíček v hlavě víc. Také chci 46" a rozhoduji se mzi 46W4000 LE46A656 a plazmou 46PZ85/80, tak uvidíme. Je fakt, že SAMSUNG má nej design, např. design PHILIPSU mi nesedí, i když dělá asi taky skvělé TV.
radekhulan (185)|22.5.2008 09:49
[QUOTE=FFMAN;178275]A porovnání s PHILIPSEM 7xxx nebo 9xxx......... Je to pro mne těžké rozetnout SONY/SAMSUNG/PHILIPS, pravdou je že SAMSUNGA 40" 656 mají v Electroworldu a Datartu v OV, a obraz na nich byl výborný. Také u Vás na 46" dochází k různým pazvukům (lupání/praskání podsvětlovacích trubic....).?[/QUOTE]

Nic nepraská.

Jak jsem psal, s LE46A656 jsem opravdu spokojen, ale myslím si, že bych byl i se Sony či PHILIPS 47PFL7603D. Nakonec v tom Soňákovi bude stejně nový 10bitový Samsung S-PVA panel, případně nová generace LG-Philips.
radekhulan (185)|22.5.2008 09:57
Tak s bleskem namířeným do stropu vypadá ta fotka výrazně lépe, už je reálnější.
IceDive1 (223)|22.5.2008 10:04
Ešte by som si rád pozrel nejaké fotky z nočného pozerania tejto TV. Mám totiž v obývačke dosť veľa rôznych svetiel dotvárajúcich atmosféru ktoré by som nerád videl pri pozeraní TV na obrazovke ale nerád by som ich mal zhasnuté keďže vytvárajú akurát príjemnú hladinu osvetlenia na pozeranie TV.
FFMAN (167)|22.5.2008 10:13
[QUOTE=radekhulan;178280]Nic nepraská.

Jak jsem psal, s LE46A656 jsem opravdu spokojen, ale myslím si, že bych byl i se Sony či PHILIPS 47PFL7603D. Nakonec v tom Soňákovi bude stejně nový 10bitový Samsung S-PVA panel, případně nová generace LG-Philips.[/QUOTE]
Neřeší nový firmware možnost individuálního nastavení pro každý vstup?
Má tato TV i funkci automatické hlasitosti (stejná úroveň zvuku při film/reklama)?Děkuji.
radekhulan (185)|22.5.2008 10:27
Každý vstup *má* individuální nastavení (jas, kontrast, dynamický kontrast, barevné podání, podání černé, teplota barev, atd.), nicméně to co zůstává a nemění se je nastavení 100Hz a DNR, tyto dvě volby se prostě nepřepínají, asi bug ve firmware (i v 1007.2).

Osobně bych ale chtěl i více profilů na jeden vstup, například přehrávání DVD přes HDMI (upscale na 1080p) u XBoxu chce jiné nastavení než ten samý vstup při hraní her.
IceDive1 (223)|22.5.2008 10:40
Myslíš, že xbox360 zvláda upscale DVD lepšie ako obvody v TV? Myslím si, že modely 2008 si s tým už poradia lepšie ako upscale z nejakých lacných DVD prehrávačov resp. z xboxu ktorého kvalita obrazu pri prehrávaní DVD je veľmi slabá.
radekhulan (185)|22.5.2008 11:12
XBox 360 nemá špatný DVD výstup přes HDMI, právě naopak. Ono se to totiž pořád zlepšuje, tříjádrové CPU a k tomu GPU má výrazně vyšší výpočetní sílu než nějaký šváb v televizi.. Stačí to použít (což se konečně děje).
IceDive1 (223)|22.5.2008 11:23
Poviem ti, že môj 4 roky starý DVD prehrávač Pioneer DV-668AV mal na mojej súčasnej 32"LCD lepší obraz ako Xbox. Ten je síce cez RGB kábel pripojený ale vysielal HD ready obraz narozdiel od DVD prehrávača, ktorý nemá upscale a signál bol len PAL.
radekhulan (185)|22.5.2008 11:28
XBox 360 je počítač, neustále se mění (k lepšímu). Závěr starý třeba 1 rok (nebo klidně jeden den), a dokonce na RGB, neříká naprosto nic o dnešním XBoxu Elite s HDMI. Firmware se aktualizuje velice často a 100% ovlivňuje to, jak DVD vypadá. Kdybych nebyl spokojen, koupím si za pár tisíc Kč Denon DVD, ale není to nutné.
IceDive1 (223)|22.5.2008 11:44
No uvidíme. Zajtra si idem pre svoju 52" 656 tak si to otestujem. Na väčšej ploche budú rozdiely viac vidieť.
FFMAN (167)|22.5.2008 14:52
Blahopřeji k rozetnutí výběru, pak prosím o sdílení informací nabytých při zkoumání a laborování.
IceDive1 (223)|22.5.2008 15:36
Dík. Dúfam že si nebudem búchať cez víkend hlavu o stenu. :-) Rozhodoval som sa totiž dlho medzi plazmami Panasonic a LCD Philips, Sharp.
Idem dnes k tomu kúpiť Sony PlayStation 3 Entertainment Pack nech to mám hneď aj s BD prehrávačom.
Hmm (1739)|23.5.2008 08:58
[QUOTE=radekhulan;178272]Na druhé místo bych dal Panasonic 46PZ80 (v tmavé místnosti), ale plazma je IMHO dnes pasé, jen pro filmy má televizi už málokdo (nehledě na vyšší spotřebu). Starší PZ/PX70 jsou obrazový odpad, LG jsou hrozné, starší Samsung plazmy jsou tragické (nekontrastní, mizerné barevní podání).[/QUOTE]
Tady si zase někdo nepamatuje co psal v jiné hulánovině v jiném tématu. Ale proč si opakovaně neprotiřečit "magistře", že?
"Jen pro info, dnes jsem se byl podívat na nové 42PZ80 a 46PZ80 plazmy, v obchodě byly i starší PZ70 modely, a je to "nebe-a-dudy". Zatímco PZ70 bych nechtěl ani zadarmo, PZ80 měla výrazně lepší jas, kontrast, podání barev. Možná to byla vada kusu, ale ten rozdíl byl obrovský. Obraz na 46PZ80 byl krásný, a kdyby plazma netrpěla vypalováním (takže na ní hrát desítky hodin jednu hru moc nejde), mám ji doma místo LCD. Dokonce i běžný PAL z DVB-T na té plazmě (PZ80) vypadal fantasticky."

[QUOTE=radekhulan;178272]Btw, podání černé je u tohoto LCD lepší než u plazmy. (já vím, teď bude spousta majitelů Panáků co to neviděla křičet, že to není možné, ale je)[/QUOTE]
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
A teď tu o Červené Karkulce!!!!
No možná za specifických podmínek silně přesvíceného bytu a-la obchod. Tak jsou ty brýle na egoobrázku dioptrické nebo ne?
Jinak ta rezolutní hodnocení (a-la výroky antiAMD na IT forech) o obrazovém odpadu a tragickosti rok starých plazem (výborně hodnocených a v testech se na špici umísťujících při hodnocení těmi, kteří tomu opravdu rozumí) jsou směšná. "Nejchytřejší člověk na českém internetu" má zkrátka své křížové proLCD tažení.... A takhle jedou huláni, to jsou nějací páni.... Huláne vpřed, za LCD!!!
radekhulan (185)|23.5.2008 09:25
@Hmm - stačilo napsat "koupil jsem si plazmu, a tvoje chvála LCD mě přivádí k nepříčetnosti, cítím se pak malý a bezvýznamný"

Takto mimochodem vypadá černá (je to fotka televize bez jakýchkoliv úprav), já myslím, že je jako bota :-)

MomoBrut (205)|23.5.2008 16:10
Psat nekde, ze HD LCD je proste nejlepsi, muze psat jen "trochu" easy clovek ... HD LCD a jeste v takove uhlopricce pro sledovani soucasneho TV signalu (soucasneho jeste hodne dlouho) je proste mimonstvi ...
radekhulan (185)|23.5.2008 17:01
Fakt? Já myslel, že je především škoda kupovat si vůbec televizi, pokud člověk čučí jen na NOVA, PRIMA, ČT. To už snad ale nikdo nedělá, nebo ano? ;)

PS: jinak na tomto 100Hz 46" Samsungu vypadá výborně i PAL přes DVB-T. A FullHD je povinnost pokud člověk chce trošku více než onen český pozemní brak.
Hmm (1739)|23.5.2008 20:53
[QUOTE=radekhulan;178430]@Hmm - stačilo napsat "koupil jsem si plazmu, a tvoje chvála LCD mě přivádí k nepříčetnosti, cítím se pak malý a bezvýznamný"[/QUOTE]
Ne ne, ještě jsem si plazmu nekoupil, bude to asi Panák 46PZ85. Pravda, nejsem znám jako netový fanatický magor, jsem tedy bezvýznamý :-)
Ano, ta černá vypadá velmi slušně, ale už z technického principu nemá neLED LCD lepší černou než kvalitní plazma s prakticky nežhavící plazmovou buňkou v černé části obrazu. Ale to by se ukázalo až při přímém srovnání v tmavé místnosti a po pořádném nastavení. Dojmy přenesené domů z přesvětlených prodejen jsou prakticky bezcenné. Jinak fotky černé u PZ85 jsou tady na fóru taky a vypadají (samozřejmě) ještě černěji.
Jinak ten Samsung vypadá designově velmi dobře. Jak maže opravdu rychlé pohyby?
radekhulan (185)|23.5.2008 21:37
46PZ85 je to samé (obrazově) co 46PZ80, a ta je horší než uvedený Samsung. Plus další nevýhody plazmy (spotřeba, životnost, vypalování)... Ale jsou to tvoje peníze :)
pat01 (249)|24.5.2008 13:50
A už tu zase máme pohádky na dobrou noc...spotřeba, vypalování, životnost ach joooooo on tu životnost nikdo ještě ani nestačil porovnat za tu dobu co se placky vyrábí ale někteří už to vědí......
Tak chcdeš koukat na televizi nebo šetřit elektriku a radši jí nevybalovat aby co nejedéle vydžela...???to je potřeba si před koupí ujasnit......
Potom chod pěšky/benzin je drahej/...,v létě chod bez bot ušetříš za obuv....anebo si kup TV bez dálkovýho ovládání ušetříš za baterky....
kadell (212)|24.5.2008 13:58
Chlapi, me to pripada od vas jako zavist, proste ma novou telku, je nadsenej a treba fakt je dobra nebo on to tak aspon vidi. Ja to reknu rovnou, na telku za 50tis nemam, tak jsem si koupil, podle radka, "siditko" PX70 v 50". Televize mi vyhovuje, obraz je pro me dostacujici a o to jde, ne? Faktem je, ze vypalovanim ta televize trpi, ale pokazde to zatim bylo vratne a pozorovat se to da jen z male vzdalenosti a jeste na cernem podkladu.
Hmm (1739)|24.5.2008 19:42
[QUOTE=radekhulan;178526]46PZ85 je to samé (obrazově) co 46PZ80, a ta je horší než uvedený Samsung. Plus další nevýhody plazmy (spotřeba, životnost, vypalování)... Ale jsou to tvoje peníze :)[/QUOTE]

No na hraní mi stačí 24" monitor, vzhledem k vzdálenosti vyplní lépe zorné pole než velké LCD/plazma ze 2-3 metrů a navíc má těch 1200 horizontálních řádků. Nekonzoluji, takže mi chvilkové prakticky neviditelné pseudovypálení na TV vadit nebude. Spotřeba fullHD plazem mi trochu vadí, ale nezruinuje mě a 100.000 hodin provozu nevyberu ani z půlky a kdoví zda ze čtvrtiny. Přecejen za nějaký roček budou snad i komerčně dostupné OLEDy a pak nebude o co se z hlediska kvality hádat. Užívej si své nové mazající LCD, pro tvé účely je lepší než plazma, veleb ho, to, že je lepší než špičková plazma uznám, až si to přečtu ve srovnávacím testu renomovaného elektročasopisu, příp. e-sajty (třeba na HDTVtest.co.uk)....
radekhulan (185)|24.5.2008 21:41
[QUOTE=Hmm;178589] Užívej si své nové mazající LCD, pro tvé účely je lepší než plazma, veleb ho[/QUOTE]


Nevelebím jej jenom já, ale prakticky každý uživatel, který zkoumal situaci na trhu. Na avsforum.com je už 1500 příspěvků k této TV, a jediný není negativní vzhledem ke kvalitě obrazu.

Jinak 5ms označovat za "mazací" může jen fanatik. Pokud někdo chce vyhodit peníze za plazmu, která prostě má spoustu známých problémů, tak je to jeho věc, ale pomlouvat neustále cosi, co NEVIDĚL, to je hloupé.

Já 42PZ80 a 46PZ80 viděl a dost podrobně zkoumal ;) Je to jasně horší volba než LE46A656. Opravdu ti doporučuji nenaslouchat reklamám, či nezamilovat se do slova PLAZMA (ano, také jsem chtěl plazmu, protože LCD mám doma hromadu), a podívat se na to. Z 90% jsem byl nakloněn plazmě, "protože plazma zní lépe než LCD" a "všichni chtějí plazmu", ale bylo by to hloupé rozhodnutí "z lásky ke slovu", a ne díky porovnání (ne)kvalit. Tak ještě jednou - LE46A656 je po všech stránkách lepší než 46PZ80.

Také dospěješ k tomu, jako hromada jiných, že LE46A656 v ceně do 50t nemá konkurenci.
marcellom (103)|25.5.2008 09:00
pánové klídek, jde jen o názor - a každý rozumný člověk se stejně rozhodne podle svého. A ani LCD-ista ani Plaz-mista nepřesvědčí toho druhého..tak to neřešte.Prostě vyjádřete své pocity k dané placce a poslechněte si ty ostatní-když o to budete stát..ostatní nechte plavat..
Karel129 (503)|25.5.2008 18:03
[COLOR=Black]radekhulan:Asi ziju nekde jinde,ale vsude prave slysim, ze vsichni chteji LCD a plasma je mrtva.:-)[/COLOR]
jarino1978 (8045)|25.5.2008 19:31
[QUOTE=Hmm;178523]Ne ne, ještě jsem si plazmu nekoupil, bude to asi Panák 46PZ85. Pravda, nejsem znám jako netový fanatický magor, jsem tedy bezvýznamý :-)
Ano, ta černá vypadá velmi slušně, ale už z technického principu nemá neLED LCD lepší černou než kvalitní plazma s prakticky nežhavící plazmovou buňkou v černé části obrazu. Ale to by se ukázalo až při přímém srovnání v tmavé místnosti a po pořádném nastavení. Dojmy přenesené domů z přesvětlených prodejen jsou prakticky bezcenné. Jinak fotky černé u PZ85 jsou tady na fóru taky a vypadají (samozřejmě) ještě černěji.
Jinak ten Samsung vypadá designově velmi dobře. Jak maže opravdu rychlé pohyby?[/QUOTE]

nehnevaj sa, ale si len obyčajný klamárik...Určite si nevidel čiernu na tom plazmošrote PZ85. Vieš , ja áno, ale tie tvoje technologické drísty si nechaj pre odborníkov typu Vomic a spol...Zlez konečne už zo stromu a venuj sa radšej niečomu inému, lebo tejto problematike skutočne nerozumieš.Videl som aj dnes A model, a je skutočne veľmi dobrý, v porovnaní s mojim M-kom je viditeľne vidieť kontrast, čierne farby sú zrovnateľné.Pri pohlade na plazmu , vyzerá tá plazma ako chudobný príbuzný. A ešte jeden poznatok, počas denného sledovania plazma vyzerá ako vyblednutý foto papier, v noci za úplnej tmy je na tom LCD stále lepšie ( ale už menej ), ako plazma. Nebavím sa však o modeloch HD ready s cenou za 15 litov...
KOCOUR65 (653)|25.5.2008 19:51
a dalsi zblblej z videoher
denisek (260)|25.5.2008 20:00
Takže k nadpisu kde koupit.Tady je za 43290,- http://www.sporilek.cz/televizory/lcd/samsung-le46a656
jarino1978 (8045)|25.5.2008 20:07
[QUOTE=Hmm;178589]No na hraní mi stačí 24" monitor, vzhledem k vzdálenosti vyplní lépe zorné pole než velké LCD/plazma ze 2-3 metrů a navíc má těch 1200 horizontálních řádků. Nekonzoluji, takže mi chvilkové prakticky neviditelné pseudovypálení na TV vadit nebude. Spotřeba fullHD plazem mi trochu vadí, ale nezruinuje mě a 100.000 hodin provozu nevyberu ani z půlky a kdoví zda ze čtvrtiny. Přecejen za nějaký roček budou snad i komerčně dostupné OLEDy a pak nebude o co se z hlediska kvality hádat. Užívej si své nové mazající LCD, pro tvé účely je lepší než plazma, veleb ho, to, že je lepší než špičková plazma uznám, až si to přečtu ve srovnávacím testu renomovaného elektročasopisu, příp. e-sajty (třeba na HDTVtest.co.uk)....[/QUOTE]

kamoško, ak budeš mať záujem, pošlem ti blue ray demonstration disc, je to síce v JPN, ale DTS-HD, PCM 7.1, ale sú tam obrazové testy na kompletnú operáciu telky. prever si tú tvoju plazmošrotku, koľko riadkov ti dáva pri pohybe. M-ko, čo mám ja , dáva pri pohybe 840 riadkov, plazmošrotka Panáč dáva 770 riadkov. Počítam, že A-čko bude na tom o dosť lepšie, ako moje M-ko.
Mazanice si nechaj pre seba, lebo je jasné, že Ťa serie to, že si sa odrbal...
jarino1978 (8045)|25.5.2008 20:09
[QUOTE=Karel129;178713][COLOR=Black]radekhulan:Asi ziju nekde jinde,ale vsude prave slysim, ze vsichni chteji LCD a plasma je mrtva.:-)[/COLOR][/QUOTE]

tak to máš teda pravdu, od budúceho roka plazmu vyrába len panáč a samsung...A od roku 2010 už pravdepodobne už nikto, je to predsa už mrtva technológia, ktorá už na seba nemá čím zarobiť...
Sedvo (194)|25.5.2008 20:50
Nevím, ale největším výrobcem panelů je LG. A dále Pan, Sam a Hitachi pořád plazmové panely vyrábí.
jarino1978 (8045)|25.5.2008 21:35
A to si kde vyčítal ?
Hmm (1739)|26.5.2008 07:40
[QUOTE=jarino1978;178724]nehnevaj sa, ale si len obyčajný klamárik...Určite si nevidel čiernu na tom plazmošrote PZ85. Vieš , ja áno, ale tie tvoje technologické drísty si nechaj pre odborníkov typu Vomic a spol...Zlez konečne už zo stromu a venuj sa radšej niečomu inému, lebo tejto problematike skutočne nerozumieš.Videl som aj dnes A model, a je skutočne veľmi dobrý, v porovnaní s mojim M-kom je viditeľne vidieť kontrast, čierne farby sú zrovnateľné.Pri pohlade na plazmu , vyzerá tá plazma ako chudobný príbuzný. A ešte jeden poznatok, počas denného sledovania plazma vyzerá ako vyblednutý foto papier, v noci za úplnej tmy je na tom LCD stále lepšie ( ale už menej ), ako plazma. Nebavím sa však o modeloch HD ready s cenou za 15 litov...[/QUOTE]
Ty slovenskej LCDmagore, nejdřív si nasaď brýle, ať pořádně vidíš, a pak si přečti třeba tenhle test odborníka co na rozdíl od tebe televizím opravdu rozumí.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-th42pz85-review-20080414104.htm
Nejdřív bys to musel mít doma, abys to mohl srovnat se svým LCDšrotem a pak blbě pindat.
Je známá věc, že přesvětlené LCD přebíjí denní světlo lépe. Od toho jsou okenice nebo sledování TV večer, obzvláště pokud to má být domácí kino.
Takže svoje kydy si nech na koledu !!! :-)
Hmm (1739)|26.5.2008 07:46
[QUOTE=jarino1978;178730]prever si tú tvoju plazmošrotku, koľko riadkov ti dáva pri pohybe. M-ko, čo mám ja , dáva pri pohybe 840 riadkov, plazmošrotka Panáč dáva 770 riadkov. Počítam, že A-čko bude na tom o dosť lepšie, ako moje M-ko. Mazanice si nechaj pre seba, lebo je jasné, že Ťa serie to, že si sa odrbal...[/QUOTE]
Užij si krásný LCDfotbálek na ME a pak tady vykládej o nemazání LCD :-) :-) :-)
No ještě žes ty řádky při pohybu zvládl spočítat!! :-) :-)
Neboj, zatím jsem nekoupil a tudíž neodrbal, a tak jako ty se svým LCD určitě neodrbu..... :-)
radekhulan (185)|26.5.2008 09:10
@Hmm - zjevně jsi se rozhodnul, no nic, potkáme se za rok u LCD, na které přejdeš z plazmošrotu :-) A ještě jednou - nepiš o tom, co jsi neviděl, "mazání" LCD v případě 5ms neexistuje. Smiř se s tím, že LCD dnes nemá žádnou vážnou chybu, zatímco plazma hromadu - spotřeba, vypalování, spolehlivost, životnost, rapidně se zhoršující obraz. Plazma je zastaralá a mrtvá technologie, kterou i Pioneer, její "vůdce", opustil...

Citace uživatelů plazem od Panáka:

Mám Vierku, cca jeden rok starou, a trpí tzv. paměťovým efektem. Dívám se cca půl hodiny denně na zpravodajské kanály a mám "vypálený" při tmavých scánách viditelný dolní pruh. Asi půjdu do fullhd LCD (pokud pokročí lasertv nebo oled, budu jen rád), pokud u nás budou snad vysílat v HDTV.

mám dva roky panáka plazmu a mám tam logo novy a vyblitej obraz,už nechci plazmu ani zadarmo,s lcd philips od souseda se nemůže rovnat,ještě ji nechám přes zimu doma protože dobře hřeje a pak jde z domu

Do 50.000 Kč neexistuje dnes lepší TV než Samsung LE46A656. Howgh. Snad jen pokud chceš domácí topení a 6 větráků hučících vzadu na TV, pak plazma ano. Ale to se dá pořídit jinde levněji, i k té LCD, externě.. ;)
Hmm (1739)|26.5.2008 09:45
Nikoli Huláne, ještě jsem se nerozhodnul, půjdu do toho až na podzim (nejdřív nové repro Canton Chrono series od hifi-reglera.de), ale točí mě tohle shazování nových plazem, které v testech skutečných odborníků (kterým prošlo dost TV rukama /plazem i LCD/, a oni testovali včetně kalibrace obrazu a jeho hodnocení za domácích sledovacích podmínek) dosáhly velmi dobrého hodnocení, většinou minimálně stejného jako konkurenční LCD. Ale je fakt, že test na tvůj Samsung jsem ještě neviděl, tak jsem zvědav na potvrzení toho "zázraku". Tyto testy včetně měření jsou pro mě směrodatnější než naše žabomyší války, kdy v přesvětlených obchodech vyhrává LCD, ale doma při podmínkách reálného sledování měl obě technologie k přímému srovnání málokdo, pokud vůbec někdo z diskutujících (nemyslím levnou plazmu HD ready kontra LCD fullHD). Pěješ ódy na dynamický kontrast svého LCD 50.000:1, ale plazma má milion, reakční dobu v rádech nižší a životnost 100.000 hodin je ti malá, že to stále uvádíš jako nedostatek plazem? Vytáhnout reakce několika uživatelů, kteří s TV kdovíco dělali je hezké, ale mnozí další tvrdí, že žádné vypalování není viditelné ani při dlouhodobém sledování stejného kanálu atd. Taky bych tady mohl žonglovat příspěvkem z vlákna o LCD Sony W4000 něco o sekajícím se obrazu, patrně ta skvělá LCD odezva... Zkrátka plazma není zdaleka mrtvá, ale že se LCD velmi dotáhlo a má mnohé výhody nebudu zpochybňovat. Spotřeba fullHD plazem mě sere, a je možné, že mě od plazem ještě odežene. Ale kdo koukne chvíli v obchodě a na základě toho prohlásí v testech /tvrzení o úplatnosti testerů nechme stranou/ velmi dobře hodnocenou plazmu za šrot, to je prostě idiot.
Ještě bych dodal, že Pioneer s plazmama nekončí, když bude kooperovat s Panákem, který je bude vyrábět pro něj levněji s údajnou implementací pionýřích technologií. Doufám, že nechceš tvrdit, že tvá LCDčerná je víc jak KURO a má lepší obraz než Pioneer? No nedivil bych se. V zájmu objektivity dodávám, že na podzim má Pioneer nabídnout 46" LCD, tak jsem zvědav na cenu a kvalitu.