Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPC-HC s DXVA

centos (26)|13.5.2008 23:25
http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/
Zkoušeli jste někdo tuhle verzi MPC s podporou hardwarové akcelerace u AVC v MKV? Funguje, nefunguje?
Testoval jsem to dlouho, měnil buildy, nastavení, všechno možné a ani jedno HD video jsem takhle nezprovoznil. Jaké s tím máte zkušenosti?
artam (1147)|14.5.2008 09:24
Akceleracia AVC (predpokladam , ze mas na mysli x264) je zalezitost spoluprace kodeku a ovladaca grafickej karty. Kodek v MPC pochadza z ffdshow a ten zatial zrejme akceleraciu nepodporuje. Vypni interny kodek pre h264 v MPC a pouzi taky, ktory akceleraciu dokaze, napr. z cybelink powerdvd, mozno aj niektore dalsie...
centos (26)|14.5.2008 14:50
Tady jde ale právě o to, že interní filtry v MPC-HC (ne MPC) to umí. Viz ta diskuze v druhém odkazu a taky na http://forum.doom9.org/showthread.php?t=123537
Jedná se o první freeware, který to zvládá..
Krayzie (325)|30.5.2008 09:32
Ja som to bez problemov rozbehal :-) Nedavno som pre znameho skladal PC (AMD Phenom 9550, Chipset 780G - ATI HD3200, 2GB RAM) a DXVA fungovalo na vsetkych (8) 720p mkv ripoch co som skusal.
Vytazenie CPU pri prehravani cez MPC HC bolo 2-5%, kdezto cez KMPlayer bolo 25-30%.

OS - Vista 32bit
Video rendering - EVR Custom

Na titulky nesmie byt nainstalovany ziadny soft, na titulky treba pouzivat MPC HC (aspon tak to pise autor MPC HC, ja som titulky neskusal lebo ich nepotrebujem a ten znamy tiez nie, lebo pochadza z Noveho Zealandu).

Sam si idem v priebehu mesiaca poskladat nove HTPC (case OrigenAE S16T, AMD Phenom 8650, 780G chipset s ATI HD3200 a Vista 32 alebo 64 bit - este som sa nerozhodol). Takze potom budem este mudrejsi :-). Kazdopadne, budem tam chciet rozbehat aj MediaPortal s DXVA akceleraciou (MPC HC kodeky sa daju stiahnut aj samostatne).

EDIT: Aby DXVA fungovalo (aspon tak je to deklarovane), musia byt vsetky H.264 filmy zakodovane profilom L4.1. Ale nechce sa mi verit, ze vsetky tie mnou skusane ripy boli DXVA kompatibilne :-)
peteb (53)|30.5.2008 17:51
Zdravim Centose,
zminovane reseni MPC HC je funkcni na HD38x0. Kolegove (na zminovanem foru) s nVidia GPU uz tak uspesni nebyli (ruzne verze ovladacu). ATI z hlediska podpory akcelerace prehravani HD obsahu je na tom v tomto case lepe (muj nazor).

Je skoda, ze autori neuvadeji "success story" (pro kombinaci nvidia: OS+ovladace+GPU), nepredpokladam, ze by si funkcnost akcelerace na nvidii vymysleli.
Krayzie (325)|30.5.2008 19:56
To mozem zatial iba potvrdit, aj ked, ako som uz spominal, MPC HC funguje aj s ATI HD3200, takze by som to 38XX premenoval minimalne na 3XXX.
Kamarat ma GT8800 (G92), ale na jeho kompe sa mi DXVA este nepodarilo rozbehat.
centos (26)|31.5.2008 20:07
Ahoj, problém je, že mezitím jsem vyzkoušel i trial Cyberlink H.264 dekodéru a nefunguje mi to ani s ním, takže chyba bude nejspíš někde jinde. No, nefunguje, interní filtry MPC jsem vypnul, do externích strčil ten Cyberlink a při přehrávání mám stejně ve filtrech aktivní MPC (low merit), tak nevím ;)
Možná s tím bude mít co dočinění ta mobilní grafárna..
peteb (53)|2.6.2008 00:11
Doplnil jsem HW o nvidia 8500GT a zaznamenal jsem uspech s akceleraci pri prehravani HD obsahu (H.264) v prostredi XP.