Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitní software pro střih videa

davelo (2)|5.5.2008 22:14
Mám MiniDV kameru Panasonic NV-GS250 a moje zkušenosti končí u programu Pinnacle STUDIO 9. Jen bych se rád poradil, jestli tento program stačí, či lze z mé kamery vymáčknout ještě kvalitnější obraz. U softwaru nehodnotím ovládání ale hlavně obrazovou kvalitu.
stayman (12393)|5.5.2008 22:34
U DV je jedno, co pouzijes, za prve vsetky nezmenene casti sa iba KOPIRUJU (bez rekompresie) a za druhe, DV kodeky sa moc nelisia.
starous (9)|15.5.2008 21:42
Podle mě tě vždycky bude limitovat kvalita kamery (hlavně optiky). Žádný software už to nezachrání.
Alf (888)|16.5.2008 20:49
davelo
Špatně položená otázka... Z kamery vždycky jen kopíruješ už nahraná data (Pokud to tedy nepřetahuješ přes kompozit nebo S-video). Něco jiného je pak vlastní práce s progamem a hlavně kvalita renderingu.

Kdysi jsem na jednom webu četl dotaz: "Který střihový software je lepší než Pinnacle? "
Odpověď: "Každý."

Osobně to posoudit neumím - nedělám v něm...
stayman (12393)|17.5.2008 02:14
Akuratze dost pochybujem, ze si pusta DV, myslim, ze Mpeg2 teda z DVD a tam uz rozdiely su a markantne. 9-)
ondra.vesely (15)|26.8.2008 16:35
Čau. Já ososbně bych třeba doporučil avid liquid 7, nebo sony vegas 8, ale ten mi nesedl, zaleži co ti vyhovuje více a co stříháš, na domácí paradičky stačí i ten pinnacle.(PS: když si sskončil v 9 a ni se ti nedivím , že hledáš něco jiného, 9 hodně padala)