Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Částečně nefunkční DVB-T

Encore1106 (85)|5.5.2008 17:26
Zdravím, mam problém se signálem u TV v přízemí v baráku...

Problém spočívá v tom, že v průběhu minulého týdne (nevim přesně kdy, spíš ke konci //Edit: žeby to mělo spojitost s tímhle?) přestala v přízemí fungovat TV Prima a Óčko (možná i další televize, nejspíš z multiplexu B - Praha). Ostatní stanice (chytané z MX A) fungují. Trochu jsem se vrtal v konektoru a zjistil, že pokud odstraním z konektoru ty plíšky (které doléhají na stínění kabelu - viz obrázek) a do zásuvky zapojím pouze ten prostřední měděný drát, tak fungují všechny stanice...

Nevím, jestli to stínění má i nějakou další funkci, každopádně v tuto chvíli to mam zapojené provizorně - bez plíšků (obr. 1), ale nevim, jestli to nemůže set-top box nějak poškodit...

BTW: Na stejnou anténu mam v podkroví připojen další set-top box, tam Prima i Óčko funguje bez problému. V přístavbě mam televizi s digitálním tunerem, připojenou k pokojové anténě, taky vše funguje.

Chybu set-top boxu jsem taky vyloučil, tu pokojovou anténu jsem vzal k set-top boxu v přízemí a Primu s Óčkem jsem naladil. Pak jsem vzal set-top box z přízemí a připojil u sebe v podkroví místo Radixe, taky se včechno naladilo.

Nevíte, jestli to normálně nejede kvůli tomu výpadku (viz link výše), nebo mam hledat chybu někde jinde? To provizorní řešení můžu vklidu chvíli nechat, nebo to radši rozpojit, aby se něco nepoškodilo?

Dík za pomoc..
P1020429.JPG P1020432.JPG
Pitomec (10211)|6.5.2008 16:07
V té účastnické zásuvce nemáš vůbec signál DVB-T muxu B, takže nejlíp když budeš kontaktovat nějakého správce STA, aby zjednal nápravu. Odpojením stínění jenom dosáhneš toho, že signál chytáš pouze na kabel mezi zásuvkou a STB, což zrovna ideálka není (ani ne kvůli poškození - to nehrozí, ale při změně příjmových podmínek může vypadávat signál).
Encore1106 (85)|6.5.2008 18:09
Bydlím v rodinném baráku, ta zásuvka tam je hoodně dlouho, je napojená na anténu na střeše... Ze stejného rozvodu chytám u sebe v podkroví digitál na set-top box i TV kartu, o patro níž chytaj rodiče analog, a určitě ještě před 14 dny v přízemí babička digitál - všechny programy... Zkusim se ještě podívat, kudy ty kabely k babičce vedou, jestli náhodou nejsou poškozený, ale prej to začalo z ničeho nic, tak jsem z toho dost confused :confused: ...

Edit: Bydlíme v Praze 4 Krči, kdyby to k něčemu bylo :o)
Pitomec (10211)|7.5.2008 17:40
Zajisti si příjem všech dostupných muxů, pošli to do rozvodu a pojede to. Pokud máš příjem "jakoby náhodou", tak při každém výpadku nějakého vysílače nebo při horších příjmových podmínkách budeš mít problémy.
PK500 (1)|7.5.2008 23:56
A nemas treba v baraku nejake starsi kabely? My museli v panelaku kabely menit. Ty stare velmi tlumity prave multipex na 46 a vyse. Treba se Ti o neco zhorsil signal a kleslo to pod pouzitelnou hranici.