Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

film nahrany v mjpeg a jeho dalsi uprava

imported_alda (36)|18.11.2004 11:32
Ahoj, chtel jsem se zeptat na nasledujici. Z tv karty ( tv wonder ve ) jsem nahral film. Video je mjpeg 768x576 a audio PCM 44,1Khz, 16bit mono.
Ted by me zajimalo, jak s toho udelat treba klasicky mpeg2 film na 4,5GB. Za prve nevim, jak to zmensit, kdyz dvd ma mit 720x576 ( to to mam oriznout ? ) a pak kdyz to vlozim do nejakeho softu ( adobe ) tak se mi rozjde zvuk a obraz.
Dale jsem zkousel vystrihnout ve virtual dubu reklamy a chtel jsem to nechat ulozit v puvodnim formatu - tj. direct stream copy. Kdyt to takhle udelam a ulozim, tak mi nejde skakat ve filmu - zmizi audio.

Prosim jaky pouzivate postup ?

Dik
Alda
imported_Lister (405)|18.11.2004 15:08
To že ti zmizí zvuk je nějaké divné. Já teda grabuju do mpeg4 ale postup v VDM by měl být stejný. Otevřu video a prostě ho sestříhám jak potřebuju. Pak v záložce Streams-stream list dám uložit zvukovou stopu jako wav. Tu pak zpracuju v BeSweet. Pak na ni dvakrát klikneš a tím ji zakážeš a dále pracuješ už jen z videem. Pro tu změnu rozlišení v žádném připadě ořez, ale resize filtry(Video-filtrs-add a přidáš resize filtr nastavíš rozlišení jaké chceš a metodu resize, nejlepší je lancros). Lepší bude ale zachytávat přímo rozlišení, které potřebuješ, ušetříš si práci. Pak už jen potřebuješ MPEG2 kodek pomocí kterého to zkomprimuješ. Tady už ti ale musí poradit jiní, protože o tohle sem se nikdy nezajímal.
Patom spojit výsledné video a audio. Určitě ale existují softy ve kterých to uděláš celé v jednom kuse, jen jsem chtěl zareagovat na ten VDM