Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD v Pinnacle 11 a Premiere Elements 4

Krnavski (17)|3.5.2008 10:30
Prosím o radu zkušené:
1.Kvůli přechodu na AVCHD jsem si po Adobe Premiera pořídil Pinnacle 11, ale nyní při pokusech s editací je obraz silně trhaný, někdy i stojí, pouze zvuk běží jak má /procesor u toho jede téměř na 90-100%/. My pc je pentium 3Gb a 2x1Gb RAM. Myslím, že by to mělo stačit na to AVCHD. Předem vám děkuji za radu, zda je možno to nějak zprovoznit, pokud ne jakou konfiguraci PC mi doporučujete, aby to bylo bez trablí. díky.
2. je nějaká verze Adobe Premiery vhodná na AVCHD a méně náročná na CPU+RAM jak Pinacle 11?. díky.
Pitomec (10211)|3.5.2008 10:35
Core 2 Duo na 3GHz stačit bude :-) Jinak si stiskni CTRL+ALT+DEL a podívej se na vytížení CPU - jestli valí na 100%, tak je to jasná věc.
Pave1 (4279)|3.5.2008 20:05
Zkusil bych Premiere Elements 4, ten program schroupe opravdu lecos, na C2D (2GB RAM) je velmi pohodlný. AVC dle specifikace podporuje.

(případně někam vystav 10 - 20sec videa s pohybem z kamery, zkusím, co to v té premče dělá).
michal_h (492)|3.5.2008 20:27
[QUOTE=Pave1;175743]Zkusil bych Premiere Elements 4, ten program schroupe opravdu lecos, na C2D (2GB RAM) je velmi pohodlný. AVC dle specifikace podporuje.

(případně někam vystav 10 - 20sec videa s pohybem z kamery, zkusím, co to v té premče dělá).[/QUOTE]
tak tento program bohužel s avchd nepohne - vůbec to nenačte
Pave1 (4279)|4.5.2008 01:22
AVC podporuje, opravdu jsi zkusil APE4?

Nebyla to PremierePro?
michal_h (492)|4.5.2008 07:30
[QUOTE=Pave1;175776]AVC podporuje, opravdu jsi zkusil APE4?

Nebyla to PremierePro?[/QUOTE]
jj bylo to APE4, sosni si odsud https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=175767#post175767 nějakou ukázkou a zkus sám...
Pave1 (4279)|4.5.2008 21:07
No, podpora "novinek" výrobců (a jejich formátů) neznamená, že premiere nepodporuje AVC. Znamená to jen, že se nedomluví s konkrétní kamerou, která do toho cpe něco "svýho". AVC (mpeg4 AVC) je ale standard, který přehraješ a zpracuješ, pokud je respektován.

Ne všechny AVC z různých kamer načtou různé sw. Tohle je problém výrobců, aby včas poskytli podklady, aby podpora kamer (různých střihových sw) fungovala pro co nejvíc výrobků. U AVC bohužel nic nového (tak dva roky bude trvat, než se to vše trochu usadí).
michal_h (492)|5.5.2008 08:35
[QUOTE=Pave1;175880]No, podpora "novinek" výrobců (a jejich formátů) neznamená, že premiere nepodporuje AVC. Znamená to jen, že se nedomluví s konkrétní kamerou, která do toho cpe něco "svýho". AVC (mpeg4 AVC) je ale standard, který přehraješ a zpracuješ, pokud je respektován.

Ne všechny AVC z různých kamer načtou různé sw. Tohle je problém výrobců, aby včas poskytli podklady, aby podpora kamer (různých střihových sw) fungovala pro co nejvíc výrobků. U AVC bohužel nic nového (tak dva roky bude trvat, než se to vše trochu usadí).[/QUOTE]
no co jsem zjistil z diskusí, tak adobe vůbec nepodporuje avchd, potvrzují to i na svém fóru, jinak je to řekl bych ostuda od adobe, že už dva roky je na trhu avchd a žádná podpora...doufám, že na tom usilovně dělaj a brzy vyjede novinka, která bude MNOHEM méně náročná na hw než konkurence
peteb (53)|5.5.2008 10:20
AVCHD pouziva pokud se nepletu H.264 codec pro video, coz pri encodovani/decodovani jsou z meho pohledu nejnarocnejsi ulohy, kterou dnesni pocitace mohou resit.

Pri prehravani se da vypomoci HW akceleraci, pokud je dostupna a prehravac ji umi vyuzit. Osobne mam Intel QX6700@3,2GHz a i ten dostava pri ciste SW prehravani hodne zabrat. Pri prehravani videa (1080p bitrate 40Mbps, h.264) se zapojenim akcelerace GPU je zatez CPU pouhych 4-6%.

Pokud puvodni tazatel ma pouze Intel P4 (Prescot) na 3GHz coz vykonnostne odpovida dnesnim cca 2,2GHz Intel Core, tak to pro vetsi bitove toky muze byt pri ciste SW prehravani problem. Muzete zkusit zda pri snizeni bitrate (nizsi kvalita) zda se zatez nedostane ke 100%.
Krnavski (17)|5.5.2008 18:47
Děkuji všem za postřehy a za rady.
Dnes jsem si zavolal na Adobe a bylo mi sděleno, že momentálně skutečně žádný SW neumí AVCHD, ale již se na tom pracuje a v cca horizontu prázdnin ba měl být k dispozici uprg. na Adobe Premiere Pro 3, který tento soft "oživí" o tento formát...
Modena (1706)|5.5.2008 19:16
"Oživeno" pro AVCHD je Adobe Premiere Pro CS3 již nějakou chvíli, ale pouze tímto bazmekem za mrzký peníz . . .
http://www.mainconcept.com/site/prosumer-products-4/mpeg-pro-hd-3-7850/information-7862.html
michal_h (492)|5.5.2008 20:52
[QUOTE=Modena;176009]"Oživeno" pro AVCHD je Adobe Premiere Pro CS3 již nějakou chvíli, ale pouze tímto bazmekem za mrzký peníz . . .
http://www.mainconcept.com/site/prosumer-products-4/mpeg-pro-hd-3-7850/information-7862.html[/QUOTE]
tak tomu říkám řešení
:-(
Pave1 (4279)|5.5.2008 21:28
Musíš rozeznávat Adobe Premiere Pro a Adobe Elements (první AVC nepodporuje, druhá ano).

Nejsou to stejné programy.
H-J (53)|5.5.2008 22:40
Z oficiálního Datasheetu k APE4:

Adobe Premiere Elements supported import/export formats include:
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264, DV, AVI, Windows Media,® QuickTime, JVC Everio MOD (import only), 3GP, ASF (import only), WAV, WMA (import only), Dolby® Digital Stereo, PSD (import only), JPEG, PNG (import only), DVD, Blu-ray Disc (export only)

Import/export of some formats, including DVD, Blu-ray, MPEG2, MPEG-4, H.264, and Dolby Digital Stereo, may require activation via an Internet connection. Activation is fast, easy, and free. Import/export of .3GP, .3GP2, and .MPEG4 requires QuickTime software.
stayman (12393)|5.5.2008 22:50
Adobe tak nanajvys na DV a aj to s rozumom a primerene.
michal_h (492)|6.5.2008 11:55
[QUOTE=Pave1;176028]Musíš rozeznávat Adobe Premiere Pro a Adobe Elements (první AVC nepodporuje, druhá ano)[/QUOTE]
jedna věc je tam mít něco napsaného a druhá to opravdu podporovat:
http://www.simplydv.co.uk/simplyBB/viewtopic.php?f=32&t=19708

myslím, že je zde diskuze hlavně o podpoře AVCHD!!! A nějaké programy, které ti to před nahrátím do PE4 upraví jsou na dvě věci...

jinak já osobně v PE4 dělám s oblibou, ale při nepodpoře avchd budu asi muset přejít na jiný program :-(
Pave1 (4279)|8.5.2008 14:47
Z odkazu není zcela jasné, jaký druh problémů APE4 s AVC (mpeg4 AVC) má, ale dík za něj, každé info je dobré.

Každopádně je třeba mít na paměti několik základních (obecných) souvisejících věcí:

1. Novinky vždy potřebují jistý čas (průměrně dva roky) na "usazení" a vyřešení různých problémůs kompaktibilitou (viz např. podpora 720/50p u profesionální střižny AVID, podpora XDCAM 35mbps režimu, podpora AVC u "poloprofi střižen" atd)

2. To, co z kamer vystupuje, není často jen ona komprese (mpeg4 AVC) ve své "obecné specifikaci", ale ve streamu jsou někdy další informace (z kamery), často nesedí "tvar hlaviček", způsob uložení souborů na disku atd. Tím často vzniká nekompaktibilita kamer, byť ty deklarují, že nahrávají do AVC.
Střihový program tak musí zvládnout podporu konkrétních kamer (což u HDV už není problém, ale u AVC především "na kartách atd. zatím je).

3. Pokud výrobce udělá "bug" (chybu v programu) u zpracování, jako zákazník to můžeš někde zachytit na diskuzních fórech, což je fajn. Obecně ale platí specifikace programů a je-li v ní uvedeno, že PE4 AVC podporuje, pak AVC podporuje (samozřejmě je výrobce povinen odstranit chybu, která se ale nemusí týkat všech druhů AVC souborů ).

---


Shrnu to.

PremierePro dle specifikace mpeg4 AVC (zatím) nepodporuje, PE4 dle specifikace výrobce ano. Pokud je v programu chyba, je na výrobci, aby ji co nejdřív odstranil. Pokud existují nové typy kamer, nemusí je program podporující AVC podporovat, dokud výrobce kamery a výrobce střihového programu spolupráci "neodladí" (neodstraní problémy).
U HDV problémy už nejsou, u AVC jsou problémy zpracování bohužel častým jevem a ještě chvíli dle mého budou. Takže díky za info o problémech v APE4 s AVC, to se vždy cení. Je to ale závislé i na konkrétním typu kamery a dalších souvislostech (zpracování AVC se v různých sw dosud zjevně "dolaďuje", což je bohužel běžný jev).

Osobně vždy radši kupuju prověřené systémy, již "usazené či odladěné", pozice člověka s kamerou se záznamem, který je složité někde zpracovat, je jistě problematická, takže se jí osobně vyhybám. PE4 ve své specifikaci zpracování mpeg4 AVC podporuje, je otázka v jakých druzích souborů vznikají nějaké problémy (to vlákno v odkazu je skoro rok staré, navíc se týkalo "beta verze" programu)


// koncovku "mts" ve výčtu specifikace PE4 nevidím - viz odkazy níž, takže je to opravdu i o tom, v čem je to AVC "zabalené", APE4 tento typ souborů nepodporuje. Jiné typy mpeg4 AVC ale ano, víc z toho prostě nevydupeš; musí přidat podporu pro nové typy souborů, to je běžná věc, např. 720/50p trvalo profi avidu tři roky, bohužel //
michal_h (492)|9.5.2008 19:58
[QUOTE=Pave1;176478]Z odkazu není zcela jasné, jaký druh problémů APE4 s AVC (mpeg4 AVC) má, ale dík za něj, každé info je dobré.[/QUOTE]
ale jó, já vím, že vše chce nějaký čas na vývoj, ale bral jsem, že adobe patří v oboru k firmám určující trendy a o tom, že neotevře AVCHD je na fórech plno témat (nemyšleno pouze AVCHD z kamery zmíněné níže, ale také od Paňáků a Soňáků)...

mě se nyní konkrétně jedná o AVCHD z kamery Canon HF10/100. AP4 prostě hlásí nepodporovaný typ souboru, ostatní výrobci s tím ale nemají vůbec probém (Vegas, Ulead, Pinnacle, atd)
Pave1 (4279)|10.5.2008 01:24
Jo, chápu .-) .

Ale zdá se, že čím větší firma, tím delší čas "akceptace" nových technologií.

Každopádně AVC adobe PE4 podporuje, s omezením podporovaných druhů souborů.
michal_h (492)|10.5.2008 10:06
[QUOTE=Pave1;176632]Každopádně AVC adobe PE4 podporuje, s omezením podporovaných druhů souborů.[/QUOTE]
nijak jsem to nikde nehledal, ale není to tebou zmiňované AVC pouze SD rozlišení?
Pave1 (4279)|10.5.2008 17:16
Není to otázka rozlišení, opravdu jde "jen" o podporované typy souborů (pokud tedy budeme věřit specifikaci výrobce, já dělám především s HDV, ale obecně vím dobře, co technické specifikace výrobce, což je "normovaný dokument", znamenají - popisné texty mohou fabulovat a přehánět, technické specifikace ale lhát opravdu nemohou).

Jinak kodér v premče el4 umí např. i export do H264 (mpeg4 avc)

Jasně ale souhlas, je lepší rovnou používat program (Vegas Platinum?), který už je i pro "novinky" aktualizovaný a odladěný (podporuje tvou kamerou vytvořené soubory). On je také rozdíl, v čem to "interně" program počítá (v čem pracuje s triky, titulky, atd). HDV je v tomto směru už široce podporované, u AVC to chvilku potrvá (přesto je možné importovat ty AVC soubory i do "HD" projektů, u domácího videa si myslím stejně výrazná degradace nehrozí, je to většinou už "dostatečně" limitované kvalitou snímání kamery, nedostatky ve zpracování jsou tak tím už zamaskované a "nevylezou" tolik, ale to je jen můj názor .-) )
michal_h (492)|11.5.2008 17:06
tak podle těchto stránek se můžu těšit na podporu AVCHD od Adobe, doufám že brzy vyjede nová verze jejich softu :-)
http://www.avchd-info.org/
Pave1 (4279)|11.5.2008 20:39
Dík za info, ale opět - nevztahuje se ke konkrétním produktům.

premča elements mp4 soubory v pohodě načte (pracuju s nima v HDV projektu).
Je dobré a korektní uvádět (vždy) přesně, jaký produkt bude podporu AVC zavádět, jinak vznikají opravdu zbytečné dohady.

Aby tedy bylo jasno (pokud vím, dle specifikace):

- Adobe PremierPro AVC nezpracuje (jen s pluginem "třetích" výrobců)
- Adobe Premiere Elements4 načte a zpracuje podporované typy souborů AVC (mp4 např. ano, mts např. ne), umí export do H264 (tenhle program mám a ověřil jsem si to).

Je ti to už jasné? AVC je příliš široký pojem, "totální" vyjádření se hodí opravdu jen k produktům, které ho vůbec nezpracují.

Ahoj :-) .

P.S. Já rozumím tomu, že tvé soubory "mts" Premča nezpracuje, to ale opravdu neznamená, že neumí zpracovat jiné (mpeg4 avc) soubory. Ber to zlehka a už prosím nečiň další nepřesná (zavádějící) vyjádření, zbytečně to mate další lidičky (vše podstatné již bylo řečeno). JInak k tvému odkazu - blikající značky NEW označují společnosti, které začaly AVC podporovat až nyní, Adobe se to ale rozhodně netýká...
michal_h (492)|12.5.2008 08:56
tak nevím, já se celou dobu bavím o podpoře (přímé načítání) souborů z kamer, které jsou označeny jako AVCHD. Soubory, které tyto kamery tvoří Adobe Premiere Elements 4 NENAČTE. Toto celou dobu tvrdím a je to zřejmé i z diskuzí. V mnou citované diskuzi v příspěvku č. 16 je to myslím jasně popsané, je tam i napsáno, že AVCHD podpora bude až u další verze APE (info z května 2008). Kdyby ti ten popis nestačil, tak zde jsou další:

-http://computershopper.com/reviews/adobe-premiere-elements-4-review : "...Cons: Organizer is very slow; no support for AVCHD import..."

- http://www.digitalcamcordernews.com/2007/09/adobe-premiere-elements-4-announced : "...One surprising omission from the new software package is that there appears to be no support for the AVCHD format. Since the majority of new HD camcorder use this format, it is interesting to see that there is no mention of it, I will try to ascertain whether or not Adobe has included or is going to include support for AVCHD in this version. UPDATE: Adobe has informed me that they are working on support for AVCHD in Premiere Elements 4 and plan to include it in a future update. No ETA at the moment, but you can rest assured that you will get AVCHD support at some point...."

- http://www.pcpro.co.uk/reviews/128846/adobe-premiere-elements-4.html : "...we have to say the lack of AVCHD support is disappointing. If you have an AVCHD camcorder, you'll have to turn to an editor such as Ulead VideoStudio 11 Plus instead..."

- přehledný výčet progamů, které podporují AVCHD: http://crave.cnet.com/8301-1_105-9746777-1.html : "...Adobe Premiere Pro CS3 and Premiere Elements 4 don't yet support AVCHD editing...". Tyto informace jsou aktuální.

- http://www.digitalcamcordernews.com/2008/02/adobe-premiere-elements-4-review : "...Cons: No AVCHD support, yet...My only real problem with Adobe Premiere Elements 4 is the lack of AVCHD compatibility. As we enter the year with the majority of HD camcorders using AVCHD, it is hard to imagine that a company such as Adobe would not feature support for this format..."

- formát AVCHD produkují Sony, Sanyo, Panasonic, Canon (možná i další) a z této diskuze je vidět, že APE4 jejich formáty nezpracuje: http://www.adobeforums.com/webx/.3c05878b?@259.jN07iO8QNnZ@, není to pouze otázka nejnovějších typů kamer...

Neboj se já to beru zlehka (prostě přejdu na jiný soft), rozhodně ale nečiním žádná "další nepřesná (zavádějící) vyjádření" nebo "totální vyjádření". Já myslím, že k diskuzi o podpoře AVCHD programem APE4 se již nemá cenu rozepisovat, neboť z výše uvedených citací je snad už všem jasné o čem je řeč...


P.S.: to, že u Adobe nesvítí New (http://www.avchd-info.org/)je jen příslibem, že další veze Premiery bude již podporovat AVCHD. Asi je jasné o které produkty musí u Adobe jít, když je řeč o AVCHD
Pave1 (4279)|12.5.2008 19:19
No, dík :-) .

Specifikace výrobce (firma Adobe není začátečník) a moje osobní zkušenost je, že mpeg4 AVC ve formátu např. mp4 Premča elements načte a zpracuje. Soubory typu MTS ne.
Věř, nebo nevěř, osobně jsem to zkusil .-) .

Ale můžem tady tatařit donekonečna, že jo :D

(dám ti sem pak znovu odkaz specifikace výrobce o podpoře souborů a screen, ve kterém je mp4 klip aneb avc vloženo do Premiere Elements4, ta premča s tím normálně pracuje v HD(V) projektu. Tvé odkazy jsou rok staré, týkají se jiných verzí programů, nepodporovaných typů spouborů atd. Nechci tu flamovat, ale ani tu nechci nechat v tomhle nějaké nejasnosti - zbytečně to sem opakovaně dáváš, opravdu jsem mp4 např. vyzkoušel a funguje to, u podporovaných typů Premča El 4 fachčí).
michal_h (492)|13.5.2008 07:52
[QUOTE=Pave1;176997]dám ti sem pak znovu odkaz specifikace výrobce o podpoře souborů a screen, ve kterém je mp4 klip aneb avc vloženo do Premiere Elements4, ta premča s tím normálně pracuje v HD(V) projektu[/QUOTE]
to, že to otevře mp4 klip s tebou nepolemizuju, mě jde od začátku o podporu AVCHD, to je tak těžké pochopit??? Vím, že jsi velký zastánce "premči", ale zas tak se za ten program bít nemusíš, když je zřejmé jak to s podporou AVCHD je. Není problém na netu sehnat surový vzorek záznamu z jakékoli AVCHD kamery a zkus ho v APE4


[QUOTE=Pave1;176997]Tvé odkazy jsou rok staré, týkají se jiných verzí programů, nepodporovaných typů spouborů atd. Nechci tu flamovat, ale ani tu nechci nechat v tomhle nějaké nejasnosti - zbytečně to sem opakovaně dáváš, opravdu jsem mp4 např. vyzkoušel a funguje to, u podporovaných typů Premča El 4 fachčí).[/QUOTE]
recenze jsou staršího data, protože i samotný program APE4 je taktéž cca rok starý, to dá rozum (!), od té doby nevyšel žádný patch nebo upgrade, kterým by byla implementována podpora AVCHD! Odkaz ze serveru crave.cnet.com/ je AKTUALIZOVANÝ a je tam jasně napsáno, že ADOBE NEPODPORUJE AVCHD


[QUOTE=Pave1;176997]Nechci tu flamovat, ale ani tu nechci nechat v tomhle nějaké nejasnosti - zbytečně to sem opakovaně dáváš, opravdu jsem mp4 např. vyzkoušel a funguje to, u podporovaných typů Premča El 4 fachčí).[/QUOTE]
já bych to sem už nedával, ale ty to pořád ne a ne pochopit. Nezlob se na mě, ale buď si ze mě děláš pr...., že to pořád nechápeš nebo už fakt nevím jak ti to jednodušeji popsat. Přece nechceš tvrdit, že všude na těch stránkách lžou??? Já osobně (a vím i o dalších diskutérech na tomto webu) jsme vyzkoušeli jak to s podporou AVCHD programem APE4 je: vše souhlasí s tím co je všude na webu psáno.
Pave1 (4279)|13.5.2008 19:38
Vše už bylo řečeno, není nic víc "k pochopení". Ty odkazy nemůžu komentovat, na diskuzích je vždy mnoho nejasností.

Dle specifikace výrobce (adobe) i dle mých osobních zkušeností ale PE4 mp4 soubory (např, což je mpeg4 AVC což se zkráceně označuje jako "AVC") a další podporované typy souborů zpracuje, tedy je možné tyto podporované typy souborů vložit a zpracovat na timeline.

Víc k tomu já nemůžu říct, mpeg4 AVC je druh komprese, která může být "všelijak zabalená". Široká podpora všech různých nově používaných typů souborů ale prostě chvilku trvá. PE4 všechny typy AVC nepodporuje (např. MTS nebo M2TS), jiné ale ano (viz specifikace). PE4 mám a používám jí, tak si troufnu říct že vím, o čem mluvím (i když je to vždy risk :D ).
Pavel07 (70)|20.8.2008 21:40
Specifikace AVCHD je zcela jasná, jedná se o h.264 codec part 10, level 4.0 nebo 4.1,profile High, bitrate až 24 Mbit/s, rozlišení až 1920x1080, DD AC3 až 640 kbit, nebo Linear PCM do 1.5 Mbit, ale co je nejdůležitější, streamy jsou uloženy v Mpeg2 transport Stream, at už TS se 188 byte pakety nebo M2TS se 192 byte pakety. Pokud je H.264 stream uložen např. v MP4 nebo v MKV, neodpovídá to specifikaci AVCHD, alespon zatím ne, a v blízké budoucnosti tomu nebude jinak. Kdo nevěří, může si to ověřit např. na stránkách http://www.avchd-info.org/format/index.html Co se týče editace AVCHD, zatím není žádný videoeditor, který by splnil mé představy. Zatím používám hlavně Adobe Premiere CS3 s pluginem od Mainconceptu HD 3 a Ulead video studio 11.5, protože jako jediný videoeditor má Smart rendering, i když ne vždy 100% funkční. Doufám, že příští rok už bude využívat nějaký videoeditor při enkodování a jiných procesech, či efektů konečně GPU(HD4870, NVIDIA GeForce GTX 280), výrazně by to ulechčilo práci, protože Q6600 na 3,2 Ghz není optimální. Podporu GPU processing zatím přislíbila firma Cyberlink v budoucí verzi Power Director a firma Adobe v PremiereCS4, tak uvidíme jak to dopadne. Já jsem zatím vyzkoušel Ulead VS11.5, Pinnacle Studio 12 Ultimate, Sony Vegas Pro 8, Adobe CS3, ale žádný z těchto programů mě nepřesvědčil, největší problém AVC editace je vysoká náročnost na CPU. Bohužel jsem vyzkoušel novou beta verzi Adobe CS4 a situace je stejná jako u CS3, bez pluginu třetích stran AVCHD nenaimportuje, natož aby se něco počítalo přes GPU :) Doufejme, že ve finální verzi bude Adobe Premiere TS,M2TS konečně podporovat, vždyt slavný adobe media encoder v CS3 používá knihovny Mainconceptu:)
stayman (12393)|20.8.2008 21:58
VegasMovieStudio Platinium ma priamu podporu AVCHD,ale neviem,ci aj smart rendering.
mmetlick@adobe.com (1)|26.8.2008 23:14
Adobe dnes ohlásilo Adobe Premiere Elements 7, které má mimo jiné přímou podporu AVCHD. Program bude dostupný koncem září.
Pokusím se v následujících dnech otestovat, jak je podpora realizována a výsledky dám k sobě na blog. Musím pouze nejdřív sehnat AVCHD kameru nebo data.

Michal Metlička
Adobe Systems
http://www.adobe.cz
Blog: http://michalmetlicka.wordpress.com
Pave1 (4279)|26.8.2008 23:40
michal_h (492)|27.8.2008 11:27
to [email]mmetlick@adobe.com[/email]:
dík za zprávu, už se těším na novou verzi - jsem rád, že už je koněčně podporován přímý export/import AVCHD, btw avchd data můžeš najít v tomto vlákně od Michpo:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15560&page=3
kdybys to testoval, tak dej vědět jak to rychle běhá a na jaké mašině jsi to testoval...

netušíš proč se přeskočila číselná řada z "4" rovnou na "7"?

to Pave1:
možná, že Michal Metlička ti vysvětlí lépe než já, že předchozí verze APE byly pro avchd kamery nanic...
:-)
Pave1 (4279)|27.8.2008 14:48
No, ono těch "na nic programů" je prostě v začátcích nových záznamových formátů Michale vždy víc.
Proto je rozumné prostě s novou technologií trochu počkat, je to vždy stejné - cca do roka je podpora u běžných sw doplněná.

(PE4 podporuje kompresi mpeg4 AVC, o tom šla tady řeč, dokáže naimportovat soubory mp4 atd.) Byl v té diskuzi tady i kus nedorozumění, s MTS, jak už to u nových formátů specielně spotřebních kamer bývá. AVCHD prostě není totéž, co mpeg4 AVC. To, že premča konkrétní formát nepodporovala hned, je naprosto normální průběh.

Lámat kvůli tomu nad tímto sw hůl je zbytečné (a předčasné). Co by měli povídat např. majitelé JVC GY-HD200 kamer, které točily do PAL 720/50p. Avid podporu PAL verze 720/50p zaváděl tři roky .-) .
stayman (12393)|27.8.2008 16:31
[QUOTE=Pave1;189530]No, ono těch "na nic programů" je prostě v začátcích nových záznamových formátů Michale vždy víc.
Proto je rozumné prostě s novou technologií trochu počkat, je to vždy stejné - cca do roka je podpora u běžných sw doplněná.

(PE4 podporuje kompresi mpeg4 AVC, o tom šla tady řeč, dokáže naimportovat soubory mp4 atd.) Byl v té diskuzi tady i kus nedorozumění, s MTS, jak už to u nových formátů specielně spotřebních kamer bývá. AVCHD prostě není totéž, co mpeg4 AVC. To, že premča konkrétní formát nepodporovala hned, je naprosto normální průběh.

Lámat kvůli tomu nad tímto sw hůl je zbytečné (a předčasné). Co by měli povídat např. majitelé JVC GY-HD200 kamer, které točily do PAL 720/50p. Avid podporu PAL verze 720/50p zaváděl tři roky .-) .[/QUOTE]

Vegas ho mal davno.
michal_h (492)|28.8.2008 09:48
[QUOTE=stayman;189564]Vegas ho mal davno.[/QUOTE]
mají už to snad všechny softy kromě adobe
:D
michal_h (492)|29.8.2008 12:04
tak nějaké další info k APE7