Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

offtopic z Nové LCD TV Philips 2008

jiri.jezek@dajbych.cz (76)|2.5.2008 11:55
Tak jsem se asi konečně po dlouhé rozhodování mezi Philipsem, Sony, Sharpem a Toshibou rozhodl, že si koupím po napsaných zkušeností koupím v kase.cz Toshibu 46ZF355DG za 55 400,-Kč. Nebo další alternativou je ta nejlevnější, a to taková, že budu čučet na 29" CRT Sony dál a čekat až budou velký placky na fotbal a hokej.
stani (1647)|2.5.2008 11:59
[QUOTE=jiri.jezek@dajbych.cz;175499]Tak jsem se asi konečně po dlouhé rozhodování mezi Philipsem, Sony, Sharpem a Toshibou rozhodl, že si koupím po napsaných zkušeností koupím v kase.cz Toshibu 46ZF355DG za 55 400,-Kč. Nebo další alternativou je ta nejlevnější, a to taková, že budu čučet na 29" CRT Sony dál a čekat až budou velký placky na fotbal a hokej.[/QUOTE]

Nějaké Toshiby jsem také v obchodech prohlížel. Patří mezi nejlepší LCD TV, ale asi je Philips o něco lepší(můj subjektivní názor).
FFMAN (167)|2.5.2008 12:23
Obdobná situace jako [email]jiri.jezek@dajbych.cz[/email]. Prodal jsem před nedávnem SONY KDL 40V3000 (výhra v soutěži) a nyní netrpělivě čekám na SONY 46/52 W4000,nebo PHILIPS 47PFL9703, zvažuji SAMSUNG 46/52 A656, jako zálohu mám TOSHIBU 46ZF355DG-má krásný design, krátké recenze jí také pochválili ale nevím,nevím.Nové LCD TV 2008 (PHILIPS,SONY,SAMSUNG....) mají lepší odezvu až 2ms u PHILIPSE (Ostatní kolem 5 ms) z běžných 8 ms, až 4 x HDMI (které využiji: PS3,HTPC,SAT Reciever,DVD player).....prostě nové LCD TV 2008 nabízí větší a lepší výbavu vč.technických parametrů a za nižší ceny než stávající modely 2007..........Obávám se ale že dostupnost nových modelů o které bych měl hlavně zájem PHILIPS, SONY bude až po 2 důležitých událostech MS hokej, ME fotbal........ :-(
petar (16)|2.5.2008 14:03
[QUOTE=FFMAN;175506]Obdobná situace jako [email]jiri.jezek@dajbych.cz[/email]. Prodal jsem před nedávnem SONY KDL 40V3000 (výhra v soutěži) a nyní netrpělivě čekám na SONY 46/52 W4000,nebo PHILIPS 47PFL9703, zvažuji SAMSUNG 46/52 A656, jako zálohu mám TOSHIBU 46ZF355DG-má krásný design, krátké recenze jí také pochválili ale nevím,nevím.Nové LCD TV 2008 (PHILIPS,SONY,SAMSUNG....) mají lepší odezvu až 2ms u PHILIPSE (Ostatní kolem 5 ms) z běžných 8 ms, až 4 x HDMI (které využiji: PS3,HTPC,SAT Reciever,DVD player).....prostě nové LCD TV 2008 nabízí větší a lepší výbavu vč.technických parametrů a za nižší ceny než stávající modely 2007..........Obávám se ale že dostupnost nových modelů o které bych měl hlavně zájem PHILIPS, SONY bude až po 2 důležitých událostech MS hokej, ME fotbal........ :-([/QUOTE]


Proč až po MS a ME? Dyť PHILIPS 47PFL9703 se dá sehnat už i teď.
mik77 (7)|2.5.2008 15:13
>FFMAN: mohl bych poprosit o nazor na SONY KDL 40V3000,mam moznost ji ted koupit,ale vaham.klidne na pm,dekuji.
FFMAN (167)|2.5.2008 19:26
[QUOTE=mik77;175524]>FFMAN: mohl bych poprosit o nazor na SONY KDL 40V3000,mam moznost ji ted koupit,ale vaham.klidne na pm,dekuji.[/QUOTE]
Jednoduché to asi nebude Ti odpovědět, pokusím se...., přesto že jsem dle mého uvážení náročný a kvalitní obraz od nekvalitního se dá lépe identifikovat širší populaci (narozdíl od zvuku, alespoň u mne kde jsem v minulosti kupoval i kdejaký high end, přesto že jsem netopýři uši nějak nedostal do vínku), určitě většina zde přítomných odborníku nebude se mnou souhlasit. Já se řídím subjektivními pocity, a postupně jsem na uvedeném LCD SONY KDL 40V3000 (základní model v řadě full HD !!!) pouštěl mimo jiné i různý HD materiál (zdroj PS3,HTPC,SAT Reciever s HD signálem) po menším doladění a laborování s nastavením (černé, bíle, šumu MPEG, podsvícení, senzoru osvětlení, gama,............opravdu bohatá nabídka všeho co můžete v obraze nastavit) LCD TV doladil k obrazu svému, a překvapivě jsem docílil i toho že obraz byl černý i v tmavých scénach. Nevím jak u jiných značek ale možnosti nastavení jsou zde až moc široké, jedná se skoro o kalibraci zobrazovače, takže každý ladič by si měl přijít na své a až po několika dnech dělat závěry ......To si osud se mnou pohrál, asi 14 měsícůjsem vybíral to správné LCD, a když jsem byl pevně rozhodnutý mezi SHARP 52 HD1E a nebo SAMSUNG 52 F9 a čekal až budou k mání (11/2007) tak jsem vyhrál SONY 40 V3000, nechtěl jsem jí – čára přes rozpočet (již zakoupený stolek, nábytek a repro připravené na větší placku, neboť jsem požadoval 52“, protože se mi jí nepodařilo udat, ponechal jsem si jí jako každodenní zobrazovadlo- „přenosku“ (tak jako CRT) a pro „sváteční emoční zážitky“ – jsem zvolil opakovaně koupi projektoru + panelu 80“ nyní ve full HD, bohužel mne dispozice místnosti nepustí přes viditelnou uhlopříčku 210 cm, a to vše z pozorovací vzdálenosti od 2m – do 3,5 m. Všichni Ti kteří měli možnost slyšet diskuse o full HD p.Pavla Borowiece nebo p.Luboše Horčice, tak ví o čem tady píšu a co chci sdělit…..“Je to o velikosti, kvalitě a pak emocích….“ Signál přijímám i analogově a to v této kvalitě ČT1 = 5 piv a 4 rumy, ČT2 = 2 piva 10°, NOVA = 2 piva 12°, přesto při sledování z cca 3 m jsem na SONY KDL 40 V3000 nepozoroval že by byl signál horší jako na CRT TV Thomson 82 cm, kterou jsem předtím cca 3 roky vlastnil,nic víc nic míň.Protože LCD TV full HD byl jen první krok, předcházely tomu další, a nebo pokračovaly = nákupem PS3, HTPC, SAT Reciever HD, mám k dispozici i různé testovací BR a HD DVD ripy pro full HD 1080p.....LCD TV SONY KDL 40V3000 jsem prodal (po cca 6 měsících kdy jsem ho získal jako 1.cenu v soutěži) a to proto že když jsem se dočetl o nových LCD TV pro rok 2008 (např.SONY KDL W4000, PHILIPS 9703, SAMSUNG A656,.......) a jejich výbavě a k tomu navíc stanoveným cenám (více než příznivým např. SONY KDL 52 W4000 za MOC 64 990,-), řekl jsem si že to bude krok dále a neodolal jsem, hlavně ve velikosti denního zobrazovadla. O SONY jsem neměl již několik let dobré mínění, ale 40 KDL V3000 mne trochu víc překvapilo, vše bezvadně fungovalo, včetně logicky a ergonomicky udělaného dálkového ovladače (a to jich mám asi 12 pod stolem…..ONKYEM počínaje a ovl. rolet konče), proto mé úvahy byly jednoznačně jdu opět do SONY KDL 52 W 4000, no jak jsem ale začal sledovat zde přítomné diskuse (SONY, SAMSUNG, PHILIPS) tak jsem opět na začátku dlouhé a trnité cesty. Buďto k tomu budu přistupovat „vědecky“ a nebo se budu řídit pocitově.Jinak to neumím nazvat, když už objevím nějakou zajímavou funkci u nové LCD, tak se zase dočtu že uvedená funkce tam je, ale nějak nefunguje (viz SAMSUNG)……. SONY panely jsou asi z Galanty, ale je tam úplně jiná elektronika.Osobně se mi nejvíce libí design TOSHIBY 46 FX355DG, odzkoušená kvalita SONY a novátorství PHILIPS (nové chipy …..).Co si pořídím nyní také sám nevím…….
denisek (260)|2.5.2008 20:41
[QUOTE=jiri.jezek@dajbych.cz;175499]Tak jsem se asi konečně po dlouhé rozhodování mezi Philipsem, Sony, Sharpem a Toshibou rozhodl, že si koupím po napsaných zkušeností koupím v kase.cz Toshibu 46ZF355DG za 55 400,-Kč. Nebo další alternativou je ta nejlevnější, a to taková, že budu čučet na 29" CRT Sony dál a čekat až budou velký placky na fotbal a hokej.[/QUOTE]

Jukni se tady, mají tam tu Toshibu za 51600,- http://www.toshiba-shop.cz/frontoff/
jirkaskra (139)|2.5.2008 21:28
[QUOTE=denisek;175563]Jukni se tady, mají tam tu Toshibu za 51600,- http://www.toshiba-shop.cz/frontoff/[/QUOTE]

Ja jen , že ta ZF tam , za žádných 51 600,- není a na kasa.cz 46" ZF není vůbec. Tak nevím kam koukáte.
denisek (260)|2.5.2008 21:33
[QUOTE=jirkaskra;175570]Ja jen , že ta ZF tam , za žádných 51 600,- není a na kasa.cz 46" ZF není vůbec. Tak nevím kam koukáte.[/QUOTE]

Omlouvám se, ZF za 63500,- beru zpět,spletl jsem to z XF
stani (1647)|2.5.2008 21:33
Pánové.... :rolleyes:

Toto je vlákno o nových Philips a ne o tom kde koupit nějakou Toshibu nebo Sony... to si řešte jinde....
ezechiel1917 (498)|3.5.2008 00:54
Ja muzu Toshibu ZF jen a jen doporucit, prepocet a post processing SD obrazu je na skvele urovni a je to prvni LCD u ktery nemam problem sledovat digitalni tuner uz z 1 metru (takova vzdalenost je nejen nemyslitelna pro vetsinu LCD TV ale i pro klasicke CRT televize daleko nizsich uhlopricek!) Proslo mi rukama nekolik LCD televizoru za posledni rok a u vsech byla pro akceptovatelnou kvalitu a vyruseni neduhu prepoctu nutna pozorovaci vzdalenost pres 2,5m na stejny material, 100Hz nema pro bezne sledovani absolutne zadne artefakty (= zaregistroval jsem pouze 1 artefakt pri urcite scene za cely mesic) 46" je bohuzel znacne drazsi nez 40" coz je vcelku neprijemne.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|3.5.2008 11:24
To Stani: Omlováme se za alternativu k Philipsům. Všichni co jsme tady, tak uvažujeme o nové řadě Philipsů, nejlépe 9-tkové řadě, ale po tvých zkušenostech se poohlížíme po jiné alternativě, a to je právě Toshiba 46ZF355DG, kterou jsem na kase.cz nenašel, ale po dotazu na ni, mi sdělili, že do týdne na 55 400,-není žádný problém.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|3.5.2008 11:30
Navíc jsem se ptal na novou řadu Philips 42PFL 9603 na kase.cz a hned jí dali do nabídky za 45 tis. Takže nemusíme je vozit za pofiderních záručních podmínek ze zahraničí. Já mám osobní zkušenost z kasou.cz a reklamace vždy bez problémů, ať to byla lednice pomačkaná, nebo nefungující Combo VHS+HDD+DVD rekorder. Buď dali slevu, nebo vyměnili přístroj. Nyní seženou i LCD TV , o který se zajímáme. Omlouvám se za tapetu. Nechci dělat někomu reklamu.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|3.5.2008 11:35
Acdo třetice příspěvek.Chci se zeptat, jestli mi bude nová řada LCD TV jako monitor schopna zobrazit program šířený DVB-S2 MPEG4, nebo musím vybírat mezi LCD TV, který mají DVB-T MPEG4 a ta bude umět i externí DVBS-2 MPEG4. Ptal jsem se i na jiném vláknu, ale zatím žádná odpověď, tak se omlouvám.