Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V čem stříhat video z HDD kamery JVC Everio

Marfyx (15)|2.5.2008 22:50
Koupil jsem si výše zmíněnou harddiskovou kameru,ale mám problém dostat video do střihacího programu.Kamera ukládá do formátu MOD.Ten nepřečetl ani žádný přehrávač.Tak jsem soubory přejmenoval na mpg a už jsou přehrávatelné v PC nicméně ze střihem je problém.Pinnacle 9 to po vložení na osu nepřehraje a Pinnacle 11 mi hlásí chyba audio souboru(kamera má Dolby Digital 2).Windows Movie Maker to načte ale opět po přetáhnutí na osu to nejede(zas chybí obraz).Jediný program který to pobere je Sony Vegas,ale ten je dost komplikovaný.Chtěl bych to upravovat v Pinnacle,tak jak jsem byl zvyklý.Nevíte jak na to?Nebo nezná někdo podobný střihový program s kterým by to fungovalo?
stayman (12393)|2.5.2008 22:52
Vegas v pohode..
Marfyx (15)|2.5.2008 22:57
Vegas mi moc nesedí,zbytečně složitý.Chtěl bych to stříhat v Pinnacle Studio.Mimochodem Vegas to pobral i s koncovkou MOD.Jenže není česky.Mám verzi 8.
stayman (12393)|3.5.2008 00:29
Ani nie je zlozity, dobry navod mas na slovenskej domene. Inak cestina sa asi da zohnat, len neviem, co do verzie 8.
Alf (888)|3.5.2008 18:51
Marfyx
MPEG Video Wizard od Womble by to měl zvládat.
michal_h (492)|3.5.2008 19:36
zkus adobe premiere elements 3, velmi jednoduchý a intuitivní program, na mody od everia funguje
Marfyx (15)|5.5.2008 18:15
Díky za tipy.Nakonec jsem to vyřešil trošku jinak.Video natáhnu z kamery programem Power Cinema dodaným s kamerou,pak v témže programu pokračuji na editaci,to se spustí Cyberlink Power Director,který už vypadá jako Pinnacle (bohužel v angličtině),tam video vyrendruji/uložím a to je již pak bez problémů čitelné v jakémkoliv střihovém programu.Takže můžu v klidu použít oblíbený Pinnacle Studio 11.
michal_h (492)|5.5.2008 20:53
[QUOTE=Marfyx;176005]Díky za tipy.Nakonec jsem to vyřešil trošku jinak.Video natáhnu z kamery programem Power Cinema dodaným s kamerou,pak v témže programu pokračuji na editaci,to se spustí Cyberlink Power Director,který už vypadá jako Pinnacle (bohužel v angličtině),tam video vyrendruji/uložím a to je již pak bez problémů čitelné v jakémkoliv střihovém programu.Takže můžu v klidu použít oblíbený Pinnacle Studio 11.[/QUOTE]
tak tohle bych neviděl jako ideální řešení, 2x to budeš rendrovat než získáš finální střih, hrozí zbytečná ztráta kvality
videoman (178)|27.7.2008 21:09
stačí MOD přejmenovat na MPG a je to, střihat se dá v čemkoli i v přemiéře.
bobescl (31)|18.8.2008 15:26
[QUOTE=Marfyx;175594]Koupil jsem si výše zmíněnou harddiskovou kameru,ale mám problém dostat video do střihacího programu.Kamera ukládá do formátu MOD.Ten nepřečetl ani žádný přehrávač.Tak jsem soubory přejmenoval na mpg a už jsou přehrávatelné v PC nicméně ze střihem je problém.Pinnacle 9 to po vložení na osu nepřehraje a Pinnacle 11 mi hlásí chyba audio souboru(kamera má Dolby Digital 2).Windows Movie Maker to načte ale opět po přetáhnutí na osu to nejede(zas chybí obraz).Jediný program který to pobere je Sony Vegas,ale ten je dost komplikovaný.Chtěl bych to upravovat v Pinnacle,tak jak jsem byl zvyklý.Nevíte jak na to?Nebo nezná někdo podobný střihový program s kterým by to fungovalo?[/QUOTE]

Ahoj, zkoušel jsem to na tomto: http://www.ulead.com/msp/runme.htm a bez problémů. Program je trochu složitější na ovládání, ale pokud si na něj zvykneš a zvládneš ho, pak je super. Více zkušeností mám ale se střihem z DV pásky. Předtím to byla verze 6 a teď 8. Osmička je rychlejší na ovládání a taky pro mě jednodušší a má více možností. Zkus ji v trialu , je plně funkční 21 dní.
Ještě k těm souborům MOD, jak dostáváš video z kamery do PC? Poprvé jsem to jen zkopíroval z HDD kamery na HDD PC a byl v tom chaos. Pak jsem použil přiložený soft a hned vše fungovalo. Ten soft je ale hrozně pomalej.