Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Komponentní kontra kompozitní

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Na propojení LCD s DVD (bez HDMI) jsem zakoupil komponentní kabely (3 cinche) + 2 cinche na zvuk. Doma jsem zjistil, že mi prodavač prodal na přenos videa kompozitní kabely (žlutý, bílý, červený). Zavolal jsem do prodejny a tam mi sdělil, že to nevadí, že na přenos videa komponentními kabely lze použít i kabely kompozitní, které je akorát dobře zapojit. Zapojil jsem je, jak mi bylo řečeno a opravdu vše funguje. Nemůže však obraz přenášený kompozitními kabely zapojenými do komponentních konektorů být méně kvalitní????
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no jde to, kvalita muze jit dolu podle technicky kvality zpracovani toho kabelu, respektive pouzityho materialu vodice a kvality stineni a konektoru....

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

hlavne na to audio (biely a cerveny) casto byva dost tenky kabel . na video by bol vhodnejsi hrubsi .. Ale ak to nemas na dlhu vzdialenost (trebars 1.5-2metre) , tak to nejaky zasadny vliv na kvalitu mat nebude .. ak to tahas 20m , tak tam uz to rozdiel asi bude ..

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

jo taky podstatnej faktor, kdyz to budes mit natazeny v nakym nezarusenym prostredi tak to muze bejt v pohode, jestli je okolo dvacet jinejch kabelu tak to nebude zadna slava...

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Ono ani v zarušenom prostredí to nemusí byť také zlé, keď púšťaš video cez audio kábel tak zhruba do 10 cm ;-).

Basquiat: Never tomu predavačovi. 2 z 3 káblov u kompozitnej sady sú určené pre audio. Hlavne na dlhších, hlavne lacnejších, audio kábloch sa môže na vyšších frekvenciách prejaviť vyšší útlm a vyššia parazitná kapacita, čo má za následok okrem vyššieho šumu v obraze aj úbytok ostrosti, tj. viac zamlžený obraz

Ale v jednom mal ten predavač pravdu, že u lacných kompozitných a komponentných káblov za 100,- je to skutočne jedno, sú všetky rovnako zlé.

Podobná témata

1. Scart nebo komponentní propojení?
    Od kubicek326 v sekci Bastlení
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 01-02-2012, 18:44
  2. Kompozitní vstup - proužky při pohyblivém obrazu
    Od ondra-banov v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 27-01-2011, 01:04
  3. Kompozitni video kabel
    Od festr v sekci Bastlení