Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Komponentní kontra kompozitní

Basquiat (17)|1.5.2008 20:09
Na propojení LCD s DVD (bez HDMI) jsem zakoupil komponentní kabely (3 cinche) + 2 cinche na zvuk. Doma jsem zjistil, že mi prodavač prodal na přenos videa kompozitní kabely (žlutý, bílý, červený). Zavolal jsem do prodejny a tam mi sdělil, že to nevadí, že na přenos videa komponentními kabely lze použít i kabely kompozitní, které je akorát dobře zapojit. Zapojil jsem je, jak mi bylo řečeno a opravdu vše funguje. Nemůže však obraz přenášený kompozitními kabely zapojenými do komponentních konektorů být méně kvalitní????
clee (6592)|1.5.2008 20:39
no jde to, kvalita muze jit dolu podle technicky kvality zpracovani toho kabelu, respektive pouzityho materialu vodice a kvality stineni a konektoru....
Pytkin (7947)|1.5.2008 22:48
hlavne na to audio (biely a cerveny) casto byva dost tenky kabel . na video by bol vhodnejsi hrubsi .. Ale ak to nemas na dlhu vzdialenost (trebars 1.5-2metre) , tak to nejaky zasadny vliv na kvalitu mat nebude .. ak to tahas 20m , tak tam uz to rozdiel asi bude ..
clee (6592)|2.5.2008 12:22
jo taky podstatnej faktor, kdyz to budes mit natazeny v nakym nezarusenym prostredi tak to muze bejt v pohode, jestli je okolo dvacet jinejch kabelu tak to nebude zadna slava...
artam (1147)|2.5.2008 15:34
Ono ani v zarušenom prostredí to nemusí byť také zlé, keď púšťaš video cez audio kábel tak zhruba do 10 cm ;-).

Basquiat: Never tomu predavačovi. 2 z 3 káblov u kompozitnej sady sú určené pre audio. Hlavne na dlhších, hlavne lacnejších, audio kábloch sa môže na vyšších frekvenciách prejaviť vyšší útlm a vyššia parazitná kapacita, čo má za následok okrem vyššieho šumu v obraze aj úbytok ostrosti, tj. viac zamlžený obraz

Ale v jednom mal ten predavač pravdu, že u lacných kompozitných a komponentných káblov za 100,- je to skutočne jedno, sú všetky rovnako zlé.