Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký SW přehrávač používáte?

vlada (3470)|17.11.2004 12:18
Zajímalo by mě, jaký SW přehrávač používá většina národa:-) Napíšu Vám, co je mojí preferencí:
1) Přehrávání většiny formátů (real, quicktime, matroška, OGM, DVD atd.)
2) Možnost doplnění obrazu o černé pruhy na 4:3 (kvůli titulkům) nebo spolupráce s titulkovým filtrem VSFilter (VobSub).
3) Titulky do overlaye.
4) Možnost předvolit si konkrétní filtry k formátům.
5) Freeware
Já používám tyhle tři přehrávače: ViPlay, MV2Player a MPC.
V poslední době se bohužel rozmohla móda, kdy je přehrávání DVD pouze u placených verzí (TCMP, ZoomPlayer, BSPlayer). To se mi vůbec nelíbí.
Pokud máte nějaký tip na dobrý přehrávač, který splňuje maximum toho, co chci, dejte mi prosím vědět.
Vláďa
mirekv (7169)|17.11.2004 12:23
vlada: v tomto tě absolutně zklamu, já preferuju pouze a jedině stolní přehrávače!
stayman (12393)|17.11.2004 13:41
Tak tak, ale aspon co za to stoja, takze zhrniem.

1. PowerDVD6 DeLuxe a WMP10 (tie vymenovane filtre inac nepotrebujem, ale nou problem :))
2. DivXG400
3. DivXG400 + ovladace grafiky na TV
4. GSpot (ale naco :))
5. Freware je WMP10 a trialware PowerDVD6

HW deinterlacia a aj SW a to uplne nova v PowerDVD6 :-)
vlada (3470)|17.11.2004 15:06
WMP pokud vim nezvládne ani real ani quicktime. O nějaké podpoře matrošky a OGM (kapitoly, titulky atd.) se ani nedá uvažovat. Zobrazení a možnost úpravy používanych filtrů sem taky nenašel. Na titulky mam radši VobSub, kterej umí korektně i titulky v Matrošce, to DivXG400 neumí. PowerDVD6 zkusim, ale očekávam, že u mě dopadne podobně jako WMP10 a PowerDVD5, který sem pustil asi jenom pětkrát a většinou omylem :-)
Já spíš hledam nějakej lightweight přehrávač, kterej se pokud možno nemusí ani instalovat. Zatim mi vychází nejlíp MPC, ale i ten má svoje mouchy.
Vláďa
stayman (12393)|17.11.2004 16:09
[quote=vlada]WMP pokud vim nezvládne ani real ani quicktime. O nějaké podpoře matrošky a OGM (kapitoly, titulky atd.) se ani nedá uvažovat. Zobrazení a možnost úpravy používanych filtrů sem taky nenašel. Na titulky mam radši VobSub, kterej umí korektně i titulky v Matrošce, to DivXG400 neumí. PowerDVD6 zkusim, ale očekávam, že u mě dopadne podobně jako WMP10 a PowerDVD5, který sem pustil asi jenom pětkrát a většinou omylem :-)
Já spíš hledam nějakej lightweight přehrávač, kterej se pokud možno nemusí ani instalovat. Zatim mi vychází nejlíp MPC, ale i ten má svoje mouchy.
Vláďa[/quote]

To si vedla jak ta jedla, WMP10 je pisany aj pre DS, teda vyuziva DirectX, aj ActiveX a vsetky mozne varianty kodekov, musia byt akurat spravne zaregistrovane, co poznas \/ :-E , navyse ked instalujes Real a QT Alternative (to su ciste DSfiltre), tak uz pi instalacii sa ta pyta, ci chces prehravat s WMP :-E
Ostatne nejdem ani komentovat, ale najvacsi omyl si asi ty, pretoze akotak citam tie tvoje sprasene vylevy o kodekoch, obaliek a pod a este ako si z toho nadseny, tak sa mi chce akurat toto :-k . Urcite nemas 15, tam by som to este pochopil, alebo na druhej strane ak si stary cap, tak by si mohol pochopit, ze su to iba alternativy, aby si mal nieco ine, ako ostatní, nic viac, nijake ohromne zlepsenia to neprinasa navyse ked je uz doba vysokokapacitnych medii, vysokej a stale mensej integracie chipov, nastup zaznamu a moznosti zobrazovania videa (a aj audia) s vysokym rozlisenim a v neposlednej rade aj toho, ze kazdy ma pravo za ten svoj kratky cas v tomto posranom zivote plneho sebaklamu, zavisti, zloby... mat nieco lepsie, spiatocniku :-)

PS: jediny dobry ciste DS player je RadLight, aj ako EXE.
vlada (3470)|17.11.2004 21:35
Stayman: Patnáct mi bylo fakt už dávno a za starýho se taky nepovažuju. Jenom chci mít to nejlepší co můžu a zaplatit za to pokud možno co nejmíň. Proto nepoužívam WMP, WMA, ani WMV. Děkuji nechci, jsou tu alternetivy a jsou lepší. Používam naopak technicky nejdokonalejší a nejpokročilejší programy, kodeky a kontajnery. Nespokojim se se zastarlejma MP3, VQF nebo AC3, nestojim o MPEG-1 i MPEG-2 už ztrácí pevnou půdu pod nohama. Jdu radši do Vorbisu, MPC, MPEG-4, případně i s rozšířenim h.264, AAC s SBR atd. Starý a několikrát překopaný kontajner AVI neni taky nic pro mě, MP4, OGM nebo MKV nabízí daleko víc možností. Akorát to chce nebejt línej, něco si vyzkoušet a potom šířit moudra. Samozřejmě nastane i plno problémů, protože moderní technologi nejsou tak odzkoušený jako starý formáty.
A kdo je potom tady zpátečník :-)

P.S. S Radlightem jsem kdysi začínal, pak se přestal vyvíjet a ostatní přehrávače ho předběhly. Poslední prebeta verze jsou zase dost nestabilní.
ohm (398)|18.11.2004 20:56
PowerDVD
BS Player
...WMP10
dochtor (45)|19.11.2004 09:18
wmp10 nie je zly (bezstratove wma), ale najcastejsie pouzivam mpc, napr koli dts
stayman (12393)|19.11.2004 12:49
[quote=dochtor]wmp10 nie je zly (bezstratove wma), ale najcastejsie pouzivam mpc, napr koli dts[/quote]

Ak si nainstalujes aj DTS filter, bude ti prehravat aj DTS, alebo PowerDVD.
KamilS (52)|1.6.2005 21:52
MP3 jako hudební formát je super. Starý nebo nový kodeky?
No ty nové vyzkoušené nemám, ani nemám důvod pač MP3 je standartizován.
DVD vs. MPEG4 DivX- používám oba, jsou to také standarty a kvalitní pokavaď nejsou přehrávány na neschopném DVD přehrávači. :BB:
Důvod? Nestíhám jít s dobou :-D
Ivo Mašek (10205)|8.6.2005 20:24
PowerDVD_5 (mám Win_98, tudíž "šestka" je zbytečná). Co se týče kodeků, pouze ty, co si přinesla tv karta + PowerDVD + samostatný DivX_5.2.x
Kodeky typu "všechny v jednom" u mě nenajdete. Pro zvuková CD/DVD + inet rádio, apod. WinAmp.
Žádné "přeplácání" všeho možného, vše jednoduché, účelné, funkční.
miskol (39)|8.6.2005 23:34
pre WIN jedine
VIDEOLAN
http://www.videolan.org
pre notebook nic lepsie neni (nenarocny)
Bullback (352)|16.6.2005 13:52
Používám svůj přehrávač, umí vše co kodeky (základ je vždy v kodecích) a co sem udělal a u jiných není je výběr videa či muziky ze složek které je možné uložit i jako struktůru disku a lze v ní hledat (i bez připojeného média), takže pak stačí jen připojit médium a může se hrát ...
Tilk (295)|11.12.2005 19:21
vlada
Čo tak VLC, nespĺňa všetky tvoje požiadavky? Jedine sa musí inštalovať.
Inak u mňa WMP10 práve kôli úplnej závyslosti na DS filtroch. Keď je v nich nejaký problém tak sa to okamžite prejaví. A filtrami mu pridám podporu čoho si len zaumienim.
Pears (1027)|11.12.2005 20:16
Tilk
VLC se nemusi instalovat \/ . Staci prekopirovat soubory jinam, spustit EXE a frcis.
Bullback
[quote]Používám svůj přehrávač, umí vše co kodeky....[/quote]
A to je jako kterej?.... TVUJ prehravac :OO
Tilk (295)|11.12.2005 21:54
Pears
Tak v tom prípade je dokonalý, nie je?
Bullback (352)|12.12.2005 13:40
Pears

Bohužel už žádnej, na síť sem ho memohl dát protože nebylo kam bezproblémově umístit 13Mb, takže nic ...

Jinak přehrávač je zapracován do Combo plánovače, výhodou oproti jiným je výběr ze složek, dále kromě herních listů i předvolby se smíšených médií, to co v tomto smyslu umí "ten můj" neumí žádný, proto sem si ho (a né jen pro mě) vytvořil a dotvářím stále.
A ještě spolupracuje s HW decoderem DXR-3.
clee (6592)|12.12.2005 13:51
ze neni kam umistit? tak to zipni a hod na rapidshare \/
Bullback (352)|12.12.2005 13:55
clee

Zatím nemám dosti času, později snad ... A jak dlouho to tam vydrží ???
Doom (2331)|12.12.2005 15:13
vydrží tam měsíc od posledního stažení.
jinak webzdarma umí až 50 mb prostoru

já používám PowerDVD 6 (dostal jsem ho s vypalovačkou) na DVD, BSPlayer nebo MPC na video a Winamp na Audio a jako univerzální dekodér mám FFDShow. a spokojenost.
:-k :-k :-k WMP :-k :-k :-k v jakékoliv verzi mi nesmí do PC (jeho nutnost pro TC listera na mediálních souborech jsem vyřešil instalací FFDSHOW)
SS2CZ (874)|12.12.2005 16:56
Já používám:
-PowerDVD-luxusní verze TDi. 8-)
-MPC 6.4.8.4.CZ :OO
:-E
Pears (1027)|12.12.2005 20:32
Bullback
no taaak...nedelej Dasu. Treba Ti s nim tady nekdo pomuze a bude to nej prehravac na svete.
Bullback player v 0.01 :-)
clee (6592)|12.12.2005 20:51
jestli to ma jen 13mb tak to hodim klidne k sobe nafurt...
freezeJCavi (199)|12.12.2005 21:24
užívám KISS (xvid, divx, mp3, ogg, ac3, mpg(1-2), wav, jpg, gif, kodak pic)

jinak v pc VLC a bsplayer s MPC
vlada (3470)|13.12.2005 15:32
SS2CZ
Máš PowerDVD f metle, f kombíku a f DéTéeSku?
Doporučuju upgrade MPC na 6.4.8.7. Největší novinkou je podpora MP4, lepší podpora MKV a výběr způsobu přehrávání různých formátů (Real, QuickTime, DirectShow).
Dreamer (459)|15.6.2006 17:51
Media Player Classic + ffdshow (freeware), inak MV2 Player je asi najlepsi, skoda ze nova verzia nevysla uz niekolko rokov.
Fantas! (3016)|15.6.2006 19:29
[quote=Tilk]Čo tak VLC, nespĺňa všetky tvoje požiadavky?[/quote]
Nedokazal jsem ho rozjet s HW deinterlace. Jinak jako prehravac nema moc konkurentu...