Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čumenda před nákupem placky (Praha a okolí)

jardas33 (69)|29.4.2008 10:35
Myslím, že to bude zajímat hodně lidí, kteří se rozhodují pro novou placku.
Napište semka zkušenosti s předváděním placek a s možnostmi porvnávat různé typy vedle sebe v Praze a okolí. Můžete připsat i hodnocení obsluhy z hlediska ochoty a znalostí, popřípadě napište další postřehy, které pomohou nám, méně znalým při výběru té nej, nej placky.
pat01 (249)|29.4.2008 11:42
Já mohu doporučit jedno nejmenované specializované elektro v obci Nouzov(u Unhoště)cca 20km za Prahou.
Naprosto profesionální domácí přístup.Kde Ti pustí jakýkoliv zdroj signálu souběžně na vystavovaných panelech,včetně testovacích obrazců,analogového vysílání,DVB-T,sat příjem,CZ link,HDTV programy atd...Prodavač/majitel se zákazníkovi naprosto věnuje a pustí mu na co si pomyslí.V chodu jsou ještě asi 3 kusy CRT které taky běží a jedině tak si zákazník opravdu udělá obrázek.
Upřednostnovanou značkou je Pionner...Který pak je možno vidět v konfrontaci z Panasonicem.Loewe,Samsung,Philips....
Mohu tento kšeft jedině doporučit až tam si člověk udělá usudek o obrazových kvalitách panelů a výrobců.
Proti prodejnám typu DT,EW,OK atd...kde polospící prodavači zapnou do všech TV HD symčku a pak už jen čekají na konec pracovní doby je to tady opravdu o něčem jiném.
Respect (220)|29.4.2008 14:57
[QUOTE=pat01;175074]Já mohu doporučit jedno nejmenované specializované elektro v obci Nouzov(u Unhoště)cca 20km za Prahou.
Naprosto profesionální domácí přístup.Kde Ti pustí jakýkoliv zdroj signálu souběžně na vystavovaných panelech,včetně testovacích obrazců,analogového vysílání,DVB-T,sat příjem,CZ link,HDTV programy atd...Prodavač/majitel se zákazníkovi naprosto věnuje a pustí mu na co si pomyslí.V chodu jsou ještě asi 3 kusy CRT které taky běží a jedině tak si zákazník opravdu udělá obrázek.
Upřednostnovanou značkou je Pionner...Který pak je možno vidět v konfrontaci z Panasonicem.Loewe,Samsung,Philips....
Mohu tento kšeft jedině doporučit až tam si člověk udělá usudek o obrazových kvalitách panelů a výrobců.
Proti prodejnám typu DT,EW,OK atd...kde polospící prodavači zapnou do všech TV HD symčku a pak už jen čekají na konec pracovní doby je to tady opravdu o něčem jiném.[/QUOTE]


ti polospici prodavaci tu nejsou od toho, aby saskum jako ty hodinu predvadeli televizi a oni se jim pak jeste vysmali jaky maj ceny, ze si to bezi koupit na net...
pat01 (249)|29.4.2008 16:00
[QUOTE=Respect;175098]ti polospici prodavaci tu nejsou od toho, aby saskum jako ty hodinu predvadeli televizi a oni se jim pak jeste vysmali jaky maj ceny, ze si to bezi koupit na net...[/QUOTE]
U mě to jsou polospící prodavači a hotovo a Ty patříš rozumem a urovní mezi ně a vypadá to tak že tam i prodáváš podle reakce a dneska máš volno....Normálně tenhle ton nepoužívám ale urážet jsi začal Ty.
Ted se budou dávat zase nový občanské průkazy a každý tam bude mít u své fotografie vyznačené i hodnotu IQ.U tebe je jasný že tam bude IQ=0 ještě si dej autíčko vedle nicku..Ty prodavači podavači
jardas33 (69)|29.4.2008 16:05
pat01: díky, už jsem tam volal a pojedu se tam mrknout. Taky jsem chtěl reagovat na příspěvek před tebou, ale pak jsem si řekl, že to asi bude ironie a když ne, tak mi to za to nestojí.
pat01 (249)|29.4.2008 16:28
[QUOTE=jardas33;175112]pat01: díky, už jsem tam volal a pojedu se tam mrknout. Taky jsem chtěl reagovat na příspěvek před tebou, ale pak jsem si řekl, že to asi bude ironie a když ne, tak mi to za to nestojí.[/QUOTE]
JJ pak dej vědět jaksi dopadl.To není ironie to bude nějaký zoufalý prodavač s komplexem.Vždyt tam v tom DAT.ani nic vidět nejde.Natož porovnat..Co si mužeš porovnat když Ti tam běží 100 000 panelů a do všech běží HD smyčka.
Klidně koupím kdekoliv ale když jim tam řekneš aby Ti do TV A+B+C pustili normální signál tak Ti řeknou že to nejde.... Tak co v takovych takových kšeftech hledat.Prostě tam se maximálně muže člověk podívat jak ten panel vypadá víc nic...
A když my naposled na Zličíně utrápenej prodavač řekl že čím blíž budu k vysílači !! tím hezčí budu mít DVB-T obraz tak to byla opravdu konečná..
KOCOUR65 (653)|29.4.2008 16:31
take souhlasim ze saskove v obchode by se meli vice venovat zakaznikum - i kdyz tam nic nekoupi - jsou za to placeni tak maji pracovat a ne jen tak proflakat pracovni dobu - kdo nechce pracovat nemusi - at jde na socialku - prizivnictvi uz je zruseno
roman2277 (582)|29.4.2008 16:32
[QUOTE=pat01;175074]Já mohu doporučit jedno nejmenované specializované elektro v obci Nouzov(u Unhoště)cca 20km za Prahou.
Naprosto profesionální domácí přístup.Kde Ti pustí jakýkoliv zdroj signálu souběžně na vystavovaných panelech,včetně testovacích obrazců,analogového vysílání,DVB-T,sat příjem,CZ link,HDTV programy atd...Prodavač/majitel se zákazníkovi naprosto věnuje a pustí mu na co si pomyslí.V chodu jsou ještě asi 3 kusy CRT které taky běží a jedině tak si zákazník opravdu udělá obrázek.
Upřednostnovanou značkou je Pionner...Který pak je možno vidět v konfrontaci z Panasonicem.Loewe,Samsung,Philips....
Mohu tento kšeft jedině doporučit až tam si člověk udělá usudek o obrazových kvalitách panelů a výrobců.
Proti prodejnám typu DT,EW,OK atd...kde polospící prodavači zapnou do všech TV HD symčku a pak už jen čekají na konec pracovní doby je to tady opravdu o něčem jiném.[/QUOTE] Jo,jo pan Dvořák je solidní.Člověk by u něj stihnul při návštěvě vypít spoustu kafe za tu dobu co tam stráví.
Hmm (1739)|29.4.2008 16:32
Hm, tak že bych tam poslal brudra, který žije v Praze, na zvědy? On takový domácký/vstřícný přístup evokuje i to, že případná reklamace bude stejně pohodová a bezproblémová, ale to už tak být nemusí :-) ... anebo může. A co ceny? Nebylo to jak s malými prodejnami potravin, které aby se udržely ekonomicky, musí prodávat podstatně dráž než obchodní řetězce? I když zrovna Pioneer (co kdybys ho Pate01 přestal prznit?) si ceny maximálně hlídá a žádný cenový souboj prospěšný pro zákazníky se nekoná :-(
pat01 (249)|29.4.2008 16:49
[QUOTE=Hmm;175120]Hm, tak že bych tam poslal brudra, který žije v Praze, na zvědy? On takový domácký/vstřícný přístup evokuje i to, že případná reklamace bude stejně pohodová a bezproblémová, ale to už tak být nemusí :-) ... anebo může. A co ceny? Nebylo to jak s malými prodejnami potravin, které aby se udržely ekonomicky, musí prodávat podstatně dráž než obchodní řetězce? I když zrovna Pioneer (co kdybys ho Pate01 přestal prznit?) si ceny maximálně hlídá a žádný cenový souboj prospěšný pro zákazníky se nekoná :-([/QUOTE]
Já že przním Pionnera ???? naopak já už po něm skoro sahal díky prezentaci a srovnání v tom obchodě.
Ale pak jsem si nechal pustit SD fotbal na Pio,Sam,Panas...a tam to bylo naprosto stejná tragedie na všech!Naopak jsem doufal a chtěl aby ten fotbal byl na tom Pionneru lepší abych když dám o 20k navíc to stálo za to..bohužel fotbal=stejný.A jelikož koukám hlavně na fotbal tím pro mě Pionner padnul jediný důvod.
Ale pro toho kdo kouká na filmy,potrpí si na černou,detaily atd...Pionnera jen doporučím.
Jinač co se týče toho obchodu tak jak jsem psal tam uznávají pionnera takže většinou každej odchází s tím že je nejlepší.ale to uvidí sám.Muže si porovnat zda mu stojí za to dát víc nebo ne...Mě by to u fotbalu efekt nepřineslo.A jinač pionner má ceny doporučený a to si hlídá takže tam moc prostoru k manipulaci z cenou ani není.
ttm (80)|29.4.2008 17:04
[QUOTE=Respect;175098]ti polospici prodavaci tu nejsou od toho, aby saskum jako ty hodinu predvadeli televizi a oni se jim pak jeste vysmali jaky maj ceny, ze si to bezi koupit na net...[/QUOTE]

Nerad bych polemizoval, ale je to o přístupu k businessu. Buď mam prodavače trouby (šoupače bednama)a pak prodávám komoditu za nejnižší cenu ( a to se o těchto obchodech říct rozhodně nedá) a nebo mam zkušené prodavače/konzultanty, kteří prodávají taky svoje know-how a služby a mam tak i vyšší ceny. Tady je to to horší z každého a proto si od těchto šašků nic koupit nemíním. Proč bych to měl dělat?
ttm (80)|29.4.2008 17:08
[QUOTE=pat01;175130]Já že przním Pionnera ???? naopak já už po něm skoro sahal díky prezentaci a srovnání v tom obchodě.
Ale pak jsem si nechal pustit SD fotbal na Pio,Sam,Panas...a tam to bylo naprosto stejná tragedie na všech!Naopak jsem doufal a chtěl aby ten fotbal byl na tom Pionneru lepší abych když dám o 20k navíc to stálo za to..bohužel fotbal=stejný.A jelikož koukám hlavně na fotbal tím pro mě Pionner padnul jediný důvod.
Ale pro toho kdo kouká na filmy,potrpí si na černou,detaily atd...Pionnera jen doporučím.
Jinač co se týče toho obchodu tak jak jsem psal tam uznávají pionnera takže většinou každej odchází s tím že je nejlepší.ale to uvidí sám.Muže si porovnat zda mu stojí za to dát víc nebo ne...Mě by to u fotbalu efekt nepřineslo.A jinač pionner má ceny doporučený a to si hlídá takže tam moc prostoru k manipulaci z cenou ani není.[/QUOTE]

Jenom taková poznámka - není "hlídání" maloobchodní ceny v rozporu s našimi naprosto perfektními zákony? Zrovna tady by se dodržovat tyto výplody našich piiiip (poslanců) hodilo.. :-)
pat01 (249)|29.4.2008 17:19
[QUOTE=roman2277;175119]Jo,jo pan Dvořák je solidní.Člověk by u něj stihnul při návštěvě vypít spoustu kafe za tu dobu co tam stráví.[/QUOTE]
JJ to je ten kšeft.Máš dobrý zkušenosti???Sice je to obchod spíš pro horních 10 000(tam nepatřím) ale vubec nikomu to tam není dáváno najevo....Ale myslím že kdo to má kousek klidně se muže podívat jak to hraje,jak to má hrát,jak to hraje vedle sebe a jak se dělá něco pořádně...
Hmm (1739)|29.4.2008 17:40
[QUOTE=pat01;175130]Já že przním Pionnera ???? [/QUOTE]
Samozřejmě, przníš Pioneera Pionnerem.. :-) Ale to snad musíš dělat schválně....
Já teda pořád váhám, zda nejít do 4280XA, ale těch skoro dvacet papírů navíc proti velmi dobré "horší" plazmě mě fakt dere.... ale nakonec asi stejně dostane přednost vyšší uhlopříčka 46PZ85 (padesátku už nenacpu) a bohužel i o 200W vyšší spotřeba...
pat01 (249)|29.4.2008 17:56
[QUOTE=Hmm;175142]Samozřejmě, przníš Pioneera Pionnerem.. :-) Ale to snad musíš dělat schválně....
Já teda pořád váhám, zda nejít do 4280XA, ale těch skoro dvacet papírů navíc proti velmi dobré "horší" plazmě mě fakt dere.... ale nakonec asi stejně dostane přednost vyšší uhlopříčka 46PZ85 (padesátku už nenacpu) a bohužel i o 200W vyšší spotřeba...[/QUOTE]

jj už rozumím...Tak to se omlouvám to je fakt.Já nad tím vubec nepřemýšlím jen vím že tam má něco být 2x hihihi..
roman2277 (582)|30.4.2008 08:04
[QUOTE=pat01;175136]JJ to je ten kšeft.Máš dobrý zkušenosti???Sice je to obchod spíš pro horních 10 000(tam nepatřím) ale vubec nikomu to tam není dáváno najevo....Ale myslím že kdo to má kousek klidně se muže podívat jak to hraje,jak to má hrát,jak to hraje vedle sebe a jak se dělá něco pořádně...[/QUOTE] Zkušenosti mám jen ty nejlepší.Ale asi 5 let jsem už u něj nebyl.Naposled jsem tam koupil pár kvalitních kousků a ty pracují dodnes jak švýcarské hodinky.
jardas33 (69)|30.4.2008 08:15
To fakt v Praze a okolí je jen ten Dvořák ? Neříkejte že není možné někde vidět, jak co hraje. Přece je to nákup za ne málo kaček a já bych tu placku rád viděl v provozu než ji koupím. Je mi jasné, že s letošními modely to bude problém, ale jde mi alespoň o základní porovnání mezi různými modely, nebo LCD vs. Plasma atd.
roman2277 (582)|30.4.2008 08:26
[QUOTE=jardas33;175212]To fakt v Praze a okolí je jen ten Dvořák ? Neříkejte že není možné někde vidět, jak co hraje. Přece je to nákup za ne málo kaček a já bych tu placku rád viděl v provozu než ji koupím. Je mi jasné, že s letošními modely to bude problém, ale jde mi alespoň o základní porovnání mezi různými modely, nebo LCD vs. Plasma atd.[/QUOTE]V Praze a okolí je to na TV fakt slabota.Na Hi-Fi je to jiné kafe.Ale hodně TV můžeš vidět jen v Datartech apod.Ale tam si asi nic nevyzkoušíš.Bohužel.
Radoo (1302)|2.5.2008 09:50
Dnes musí být prodavač schopen na zákazníkovi poznat, jestli chce koupit u něj a nebo přišel pro rozumy a pak jde na e-shop. S takovým chytrákem nemá cenu se dlouho zabývat na úkor těch, kteří si chtějí opravdu u něj něco koupit. Buzny, který přijdou na kaměňák prohánět lidi s tím, že pak jdou na e-shop bych nakopal ... Ať si informace najdou na fórech a netu když tam nakupujou a do krámu ať ani nelezou.
Já na netu kupuju všechno a taky si tam najdu informace. Připadal bych si jako idiot, kdybych šel buznit na krám a pak vítězoslavně šel na e-shop. Do krámu se jen třeba mrknu, pokud prodavač chce, tak mu dám nějakou specializovanou informaci, ale nic víc když tam nenakupuju :D
jardas33 (69)|2.5.2008 10:33
Radoo: nevim, nevim, ale mluvíš trochu z cesty. Příklad: ještě nejsem rozhodnutej co chci, protože tomu nerozum tolik jako ty, když budu hledat na internetu, tak z tolika názorů jsem během půldne tak zblblej, že se vyrazím podívat na vlastní bulvy do kamenýho obchodu. Přijdu, koukám a některá placka se mi líbí, ale jede v ní jen nějaké BR demo, prostě bomba, pak prodavače slušně požádám o předvedení TV vysílání ať už analog, nebo DVB-T a jsem poslán do háje s tím, že to nejde. Vedle ve vzdálenosti cca 3m jedou placky na DVB-T. Asi prodavač dle tebe usoudil, že u něj nic nekoupím, tak na mě hodil bobek. Ty by jsi si u takový trubky koupil placku za cca 50k ?
oroszlan (44)|2.5.2008 11:41
Radoo a jardas: řekl bych, že oba máte trochu pravdu. Chápu rozhořčení prodavače, kterému někdo předloží seznam požadavků/dotazů a po čtyřiceti minutách výslechu ho vyfakuje s tím, že to má předražené. A taky mi přijde přirozené, že přestože plánuju koupi přes net, bude součástí souhrnu informací, které si před nákupem opatřím, i ta vizuální, prostě kukačka na "živý" televizor.

Stejně je to nakonec vždycky jen o lidech, respektive o tom člověku, na kterého natrefíte. Je jedno jestli v Datartu nebo high-end studiu.
Radoo, mám otázku: to ses před nákupem opravdu nebyl ani jednou podívat na ten televizor (ty televizory) do nějakého obchodu? Jenom podívat, bez asistence prodavačů.

Ještě rada pro všechny pražáky, kdo jsou ve fázi rozhodování před nákupem. Nevím jak jsou na tom ostatní značky, ale Samsung má bezva showroom v BBCentru kousek od Budějovické. Tam můžete klidně strávit celý den, a obsluha nebude naštvaná, že jste nic nekoupili, protože je to showroom a nic se tam neprodává :-)
Hmm (1739)|2.5.2008 12:10
Koukám, že Radoo má buď psychický problém s lidmi, nebo je (byl) sám prodavač, nebo aspoň někdo s rodiny. No a je jasné, že v obchodech, kde se provači chovají jak by se choval(-á?) Radoo, nakupují jen ťulpasové nebo osoby s kachním žaloudkem. Na druhou stranu ani zákazník by se neměl chovat jak hovado, které si nechá všechno ukázat a pak odejde s poznámkou, že bude nakupovat levněji na netu. Má aspoň ponechat prodavače v nadějí, že po výplatě, že si si to ještě rozmyslí atd... :-) A pak koupit, kde je to nejvýhodnější. Prodavač musí dřít, přesvědčit zákazníka, že má koupit právě u nich, mimo jiné i vstřícností a příjemným vystupováním. Zdaleka u všech si to jistě nepovede, zvlášť pokud je kvelb výrazně dražší (a pak musí lákat i na "něco navíc", např. dopravu, servis, dočasný náhradní přístroj atd.). Ale tipovat si zákazníky, kdo asi nekoupí a na toho pak kašlat....
Radoo (1302)|2.5.2008 12:16
[QUOTE=oroszlan;175498]Radoo, mám otázku: to ses před nákupem opravdu nebyl ani jednou podívat na ten televizor (ty televizory) do nějakého obchodu? Jenom podívat, bez asistence prodavačů.

[/QUOTE]
NE, Kupoval jsem ji jako jeden z prvních v ČR a v krámech ještě dlouho potom nebyla k vidění, až za půl roku v těch velkých.
Recenze, návod, informace, cena a vědomí, že ji můžeš do 14 dnů vrátit bez důvodu myslím celkem postačují ;)
Radoo (1302)|2.5.2008 23:47
[QUOTE=Hmm;175502]Koukám, že Radoo má buď psychický problém s lidmi, nebo je (byl) sám prodavač, nebo aspoň někdo s rodiny. No a je jasné, že v obchodech, kde se provači chovají jak by se choval(-á?) Radoo, nakupují jen ťulpasové nebo osoby s kachním žaloudkem. Na druhou stranu ani zákazník by se neměl chovat jak hovado, které si nechá všechno ukázat a pak odejde s poznámkou, že bude nakupovat levněji na netu. Má aspoň ponechat prodavače v nadějí, že po výplatě, že si si to ještě rozmyslí atd... :-) A pak koupit, kde je to nejvýhodnější. Prodavač musí dřít, přesvědčit zákazníka, že má koupit právě u nich, mimo jiné i vstřícností a příjemným vystupováním. Zdaleka u všech si to jistě nepovede, zvlášť pokud je kvelb výrazně dražší (a pak musí lákat i na "něco navíc", např. dopravu, servis, dočasný náhradní přístroj atd.). Ale tipovat si zákazníky, kdo asi nekoupí a na toho pak kašlat....[/QUOTE]

Tebe bych Hmm měl odhadnutýho hned a rovnou bych tě katapultoval ze dveří ! :)
Máš štěstí, že nejsem prodavač :D
Zkus si založit prodejnu s pořádným nájmem, narvi ji zbožím a můžeš dělat poradenství zdarma !
Pak si popovídáme. :rolleyes:
Radoo (1302)|2.5.2008 23:58
Ještě k tomu tématu dodám.
A)Kamenný obchody jsou pro lidi, co nechtějí a neumějí najít informace, neřeší ceny, nemají čas, rádi si osahají, preferují os. jednání a doporučení, nevyžadují vyložené novinky, berou i vyšlé a zlevněné typy zboží
B)e-shopy jsou pro lidi, co jdou po ceně a vědí co mají chtít, najdou si informace a ceny, chtějí i novinky, chtějí pohodlí dodání do domu.
Každá kategorie lidí by se měla pohybovat ve svém ranku,
jinak se může stát, že narazí a nebudou spokojeni ...

Lidi by si měli uvědomit, že kameňák je dražší, protože nakupujou s přidanou hodnotou, jako je možnost srovnání, odborná rada, osobní jednání apod.
Radoo (1302)|3.5.2008 07:54
[QUOTE=jardas33;175492]Radoo: nevim, nevim, ale mluvíš trochu z cesty. Příklad: ještě nejsem rozhodnutej co chci, protože tomu nerozum tolik jako ty, když budu hledat na internetu, tak z tolika názorů jsem během půldne tak zblblej, že se vyrazím podívat na vlastní bulvy do kamenýho obchodu. Přijdu, koukám a některá placka se mi líbí, ale jede v ní jen nějaké BR demo, prostě bomba, pak prodavače slušně požádám o předvedení TV vysílání ať už analog, nebo DVB-T a jsem poslán do háje s tím, že to nejde. Vedle ve vzdálenosti cca 3m jedou placky na DVB-T. Asi prodavač dle tebe usoudil, že u něj nic nekoupím, tak na mě hodil bobek. Ty by jsi si u takový trubky koupil placku za cca 50k ?[/QUOTE]
Odhadl tě dobře, ty budeš kupovat stejně na netu !
Nebo snad budeš kupovat dráž v kameňáku, když o tom medituješ na foru ?
Respect (220)|3.5.2008 08:49
mam pocit ze vsichni krome radaa jsou celkem mimo. Prodavac si musi hlavne vydelat a penize ma za to co proda a ne za to kolik vysiracu obslouzi k jejich spokojenosti...
pat01 (249)|3.5.2008 08:55
[QUOTE=Respect;175649]mam pocit ze vsichni krome radaa jsou celkem mimo. Prodavac si musi hlavne vydelat a penize ma za to co proda a ne za to kolik vysiracu obslouzi k jejich spokojenosti...[/QUOTE]
Ano podle toho to inteligentního názoru to právě v DATARTU vypadá tak jak to vypadá !!!
A proto to tam taky zeje prázdnotou a otupělí prodavači tam klábosí v rohu a baví se kam vyrazí večer na disco...
pat01 (249)|3.5.2008 09:01
Nevím co si mám myslet o kupujícím který si kupuje tv tím zpusobem že si na netu přečte tisíce recenzí a názorů porovná ruzný blbiny a chytáky prodejců a pak kline myší a objedná na netu ani by jí viděl hrát...Tohle mužu dělat když kupuju ,,mlejnek na maso" nebo ,,sekačku na trávu"...Ale u TV kde jí potřebuju bezpodmínečně vidět???
Argument že to je pohodlný a lze to pak vrátit neberu....tam už je po pohodlnosti.
Radoo (1302)|3.5.2008 10:41
[QUOTE=pat01;175651]Nevím co si mám myslet o kupujícím který si kupuje tv tím zpusobem že si na netu přečte tisíce recenzí a názorů porovná ruzný blbiny a chytáky prodejců a pak kline myší a objedná na netu ani by jí viděl hrát...Tohle mužu dělat když kupuju ,,mlejnek na maso" nebo ,,sekačku na trávu"...Ale u TV kde jí potřebuju bezpodmínečně vidět???
Argument že to je pohodlný a lze to pak vrátit neberu....tam už je po pohodlnosti.[/QUOTE]
Toť otázka, v pračce tě taky nenechaj vyprat, když ji kupuješ kdekoli.
Tv taky nevyzkoušíš se svým zdrojem ve svém pokoji a osvětlení a umístění.
Buď dáš na nějaký testy a názory zkušených uživatelů a pak to prostě riskneš a pokud by to bylo nakonec hrozný, tak to vrátíš.
Já kupuju na netu vše od nábytku až po TV apod a vrátil jsem zatím jen jednu kameru, se kterou jsem o víkendu udělal pár testů.
Tohleto ti nedovolí žádný prodejce v kaměňáku.
Mě to tedy vyhovuje moc a net je pro mě úžasná věc.
Hmm (1739)|3.5.2008 11:57
[QUOTE=Radoo;175614]Lidi by si měli uvědomit, že kameňák je dražší, protože nakupujou s přidanou hodnotou, jako je možnost srovnání, odborná rada, osobní jednání apod.[/QUOTE]
No a to je přesně to, co ty bys nakupujícím jako přidanou hodnotu neposkytnul. Protože bys koukl svým okem neomylným a vyhodnotil zákazníka jako prudiče co nekoupí už dopředu. :-) viz tvé geniální příspěvky. Když nejsi prodavač, tak doufám, že ani majitel obchodu, protože bys ho brzy přivedl zu grunt. To se tady hezky dělá ramena, že nás bys jako "správný prodavač" vyhodil rovnou, protože víš, že nekoupíme. To víš proto, že jsme na netu, a hledáme zde rozumy lepší než od odborně nezdatných prodavačů a lepší cenu. Ale pokud vkročíme do prodejny, tak nevíš kdo a jsme a nemáš jistotu, že koupíme, ani že nekoupíme. a přeukrutně by ses měl snažit, abysme koupili. Takže asi tak pane podnikateli.
Radoo (1302)|3.5.2008 13:14
Hmm: jak říkám, zkus to když myslíš.
Založ krámek a zkus to a můžeš se přeukrutně snažit abysme koupili ! :D
Takový teoretiky přímo zbožňuju.
Tady mi přímo mluví Respect z duše
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=175649&postcount=27
Hmm (1739)|3.5.2008 13:33
No Radoo myslím, že ty seš velký teoretik arogantního prodeje v kamenných obchodech. Jde taky o to, cos už v životě dokázal, že vynášíš takové rezolutní soudy. Pokud nemáš obchod, kam ti zákazníci chodí i přes chlívácké chování prodavačů co tady propaguješ, tak raději mlč. Doba, kdy byl prodavač pán už je pryč. Myslím, že každý rozumný zákazník očekává od prodavače vlídné a vstřícné a úslužné chování (obzvlášť, když jde o prodej drahých výrobků), a pokud se mu ho nedostane, tak jde jinam. A to platí i pro ty, co nehoní rozumy a ceny na netu. Kapišto? :-)
pat01 (249)|3.5.2008 14:20
Chlapy každý máte z části pravdu.
Jsou tři druhy zákazníků
1.Ty co koukají jen na peníze tzv.držgrešle a budou řešit cenu 35 999 a 35 998......
Pro ty je internet prodej rájem a jsou schopný proklikat celý den kvuli koruně a dělá jim dobře jak se virtuálně přenášejí z obchodu do obchodu..a pak je opojení z uštřených peněz.
2.pak je střední vrstva a starší lidi nemají pc,internet,neduvera nákupu z netu..těch je nejvíc z těch zatím ještě kamenné obchody prosperují,stále jejich dost proto se mohou prodavači zatím chovat jak se chovají a říct že zákazníka klidně vyhodí ze dveří....zatím...ale bude hůř pro kamenáky a nebude dlouho trvat kdy se zase budou prodavači zákazníkovi držet dveře a uklánět se...je jedno či koupí nebo ne.
3.pak je tu bohatá vrstva.Ta chodí jen pro značkových speciálkách přijdou naporoučí si co chtějí včetně odvozu,mmontáže,nastavení,zapojení vysází peníze bez problému na prkno.Tyhle speciálky tady určitě zustanou.Většinou to jsou malé rodiné soukromé obchody majitelé se snaží a bohatým dělá dobře že se kolem nich skáče..
Sedvo (194)|3.5.2008 15:16
A nakonec to dopadne tak, že buď kamenné obchody rozjedou e-shopy a potom i na prodejně budou mít stejné ceny a nebo obráceně, e-shopy si udělají své kamenné obchody.

např. co znám tak je tivis.cz, ten má jak kamenný obchod, tak i e-shop a bral jsem u nic už několik věcí (ceny byly +- srovnatelné - většinou měli akci, takže to bylo v pohodě)
KOCOUR65 (653)|3.5.2008 16:06
ja nakupuji v kamennych obchodech za ceny jak na internetu - svalne to zkuste - kdyz uz mate vybrano tak jdete do elektry a domluvte s majitelem vasi cenu - vzdy vam zbozi objedna protoze ma zisk - lepsi nejaky jak zadny- opravdu to funguje jen si o to rici- samozrejme ze ne datart elektrowolrd atd. ale male soukrome elektry
Radoo (1302)|3.5.2008 19:17
[QUOTE=Hmm;175694]No Radoo myslím, že ty seš velký teoretik arogantního prodeje v kamenných obchodech. Jde taky o to, cos už v životě dokázal, že vynášíš takové rezolutní soudy. Pokud nemáš obchod, kam ti zákazníci chodí i přes chlívácké chování prodavačů co tady propaguješ, tak raději mlč. Doba, kdy byl prodavač pán už je pryč. Myslím, že každý rozumný zákazník očekává od prodavače vlídné a vstřícné a úslužné chování (obzvlášť, když jde o prodej drahých výrobků), a pokud se mu ho nedostane, tak jde jinam. A to platí i pro ty, co nehoní rozumy a ceny na netu. Kapišto? :-)[/QUOTE]
Pozor, to jsme si nerozuměli, nepropaguju chlívácké chování prodavačů, ty by se měli k POTENCIONÁLNÍM zákazníkum chovat max. profesionálně, ale propaguju potírání chlíváckého chování některých zákazníků, kteří jdou tzv. "na čumendu", ještě si vyskakujou a buzerujou a pak šmejdí po e-shopech! :)
A jinak neboj, ohledně toho co jsem dokázal se stydět nemusím, ale o tom není tohle forum ne ?! ;)
Dost tedy přestřelek, asi každý chápe co jsem chtěl říci.
jardas33 (69)|3.5.2008 19:37
Jestli narážíš na mě, tak se prosím zklidni, jestli ne, tak jsi měl použít jiný výraz ve svém příspěvku než " na čumendu" . Nechci být vztahovačnej, ale ten výraz jsem použil já a proto mi připadá, že narážíš na mě.
jardas33 (69)|9.5.2008 22:14
Tak jsem se při výběru placky dostal až k Sharpu-LC42XL2E . Je to už ale pěkná pálka, proto snad chápete moje obavy, aby za ty peníze bylo i TV vysílání co nejvíce koukatelné. Přijímám analog i DVB-T a pokud to bude potřeba, půjdu do Cs linku. A teď co mě napadlo a potřebuju poradit.
Mám Topfielda TF5000PVRt a pokud bych nahrál několik ukázek TV vysílání a potom vytvořil DVD, které bych pustil do toho Sharpu, můžu se takto snažit porovnávat obraz ? Nebo je to blbost ? Jestli to není úplně zcestný, tak uvítám připomínky. Jestli je to blbost, tak mě nekamenujte. Jde mi o to, že pokud někde vidím placku a chtěl bych, aby mi do ní pustili TV vysílání, tak to prý většinou nejde ( proč asi ?) , ale pokud budu mít DVDčko, tak to snad nebude takovej problém.
pat01 (249)|9.5.2008 22:47
[QUOTE=jardas33;176619]Tak jsem se při výběru placky dostal až k Sharpu-LC42XL2E . Je to už ale pěkná pálka, proto snad chápete moje obavy, aby za ty peníze bylo i TV vysílání co nejvíce koukatelné. Přijímám analog i DVB-T a pokud to bude potřeba, půjdu do Cs linku. A teď co mě napadlo a potřebuju poradit.
Mám Topfielda TF5000PVRt a pokud bych nahrál několik ukázek TV vysílání a potom vytvořil DVD, které bych pustil do toho Sharpu, můžu se takto snažit porovnávat obraz ? Nebo je to blbost ? Jestli to není úplně zcestný, tak uvítám připomínky. Jestli je to blbost, tak mě nekamenujte. Jde mi o to, že pokud někde vidím placku a chtěl bych, aby mi do ní pustili TV vysílání, tak to prý většinou nejde ( proč asi ?) , ale pokud budu mít DVDčko, tak to snad nebude takovej problém.[/QUOTE]
Není to ,,blbej" nápad naopak vybornej a jedině tak si uděláš obrázek normální.Je to 100X lepší než se nechat oblbovat těma jejich HD smyčkama nebo 100X rozbočeným TV signálem.Taky sem to praktikoval s DVdčkama přesně jak píšeš ale co si budem povídat to vytvořený DVD už není ,,originální" kopie a ztrácí na kvalitě.Navíc jednou mají takový DVD přehrávač a podruhý makový..
Takže já mám sat.přijímač s HDD kde je nahrávka naprosto stejná jako dané vysílání nahrál jsem si spoustu věcí s CZ linku,UPC digi,ruzný fotbaly s placených kanálu i volných a běhal jsem po prodejnách s tím Sat.přijímačem a záznamy na HDD.Jedině tak si uděláš závěr.Třeba v prodejně Pionner na Smíchově ze mě byli nadšený.Libilo se jim že vím co chci a mám představu která musí být zplněna a nenechám se odbýt slovy prodavču ,,doma Vám to bude hrát mnohem lépe"...Takže takhle si oběhnu a zkouknu co potřebuju....a vím na čem jsem.Ted už nějak neběhám zatím...začalo pěkný počasí,sekám trávu na zahradě,koukám po holkách přes plot atd....
No a muj závěr placku jsem si stále ještě nekoupil protože my žádná po těch ,,obíhačkách" na SD signál a fotbal neuspokojila...Takže stále ještě polomrtvé CRT a i ME ve fotbale odkoukám asi na něm pořád lepší než mazaninu..
jardas33 (69)|9.5.2008 23:01
Díky za reakci. Ten můj Topfield je taky s HDD, ale jen DVB-T. V neděli bude víc času, tak vytvořím DVD a pak budu střídavě do stávajícího CRTčka pouštět origo nahrávku z HDD a DVD a pokusím se porovnat. Pak uvidím co dál.
milosh01 (18)|14.5.2008 11:39
Nevíte náhodou, kde v okolí Prahy popř. jižních či východných Čechách jsou k shlédnutí televize Philips, Panasonic popř. Sharp? Teď mi nejde o řetězce typu EW či D*TART, ale spíše nějakou analogii k hifi shopům, kde si člověk můžou soustavu poslechnout.

Jinak ještě k tématu kamenný obchod x eshop (a čumilům): Televize v kamenných obchodech jsou v drtivé většíně dražší. Za to samozřejmě očekávám nějakou přidanou hodnotu: že si budu moci prohlédnout více modelů a vyzkoušet některé jejich funkce, že prodavač bude dostatečně znalý problematiky a popř. poradí, že mi televizi zdarma odvezou domů atd. Pokud tato přidaná hodnota existuje, není pro mě problém nakoupit v prodejně. Jestliže však prodavač ani pořádně neví, jestli má televize digitální tuner, ani nemá snahu to zjistit a zákazníka odbyde nebo maximálně řekně, že to je na objednávku, tak to už je lepší ten eshop. Bohužel prodejny se tak trochu stávají showroomy eshopů právě kvůli čumilům, kteří už předem ví, že si to tam nikdy nekoupí :(
radekhulan (185)|14.5.2008 19:03
[QUOTE=KOCOUR65;175713]ja nakupuji v kamennych obchodech za ceny jak na internetu - svalne to zkuste - kdyz uz mate vybrano tak jdete do elektry a domluvte s majitelem vasi cenu - vzdy vam zbozi objedna protoze ma zisk - lepsi nejaky jak zadny- opravdu to funguje jen si o to rici- samozrejme ze ne datart elektrowolrd atd. ale male soukrome elektry[/QUOTE]

Zrovna Datart dělá 100% "price matching". Jdu se podívat na zboží do Datartu, poté spustím na mobilu Operu Mini a tam Zbozi.cz, zadám tam kód produktu, najdu skladovou cenu většího obchodu (ne malé krámky na druhé straně republiky, ale také Praha), a okamžitě dostanu to samou cenu. Jen si musí zavolat manažera, běžný prodávající poskok to udělat nemůže.

Běžná úspora tvoří 20%.. I když, dnes už ty ceny má i Datart dobré, navíc mají hodně výprodejů, a ty nemají na internetu, ale v prodejně ano. Půl roku staré věci běžně -10% pod nejlevnější eshop na internetu...
roman2277 (582)|14.5.2008 20:33
Hm...je pravda,že na vystavené kusy mají v Datartu velmi zajímavé slevy.Třeba teď na smíchově mají Full HD Plazmu(42palců) za cenu přes 20000kč.
radekhulan (185)|14.5.2008 20:34
Je to tak, půl roku až rok staré modely mají za ceny nižší než cokoliv na internetu. Škoda, že tyto výprodeje nejsou na internetu, ale člověk musí fyzicky na prodejny... Sám jsem hodně zvažoval jeden 46" Sharp LCD (FullHD) za 30.000 Kč, ale nakonec jsem se rozhodl pro nový (Samsung).