Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spolupráce Pioneer a Panasonic

Hmm (1739)|27.4.2008 21:55
Citace z hlavní stránky:
"Firmy Pioneer a Matsushita se dohodly na vzájemné spolupráci a vytvoření společné aliance ve vývoji a výrobě plasmových televizí a panelů. Celý vývojový tým Pioneeru přejde k firmě Matsushita a ta se pak stane zodpovědná za výrobu panelů pro oba dva výrobce, obě značky budou používat stále své vlastní logo.
Matsushita tak získá technologie Pioneeru, které budou zapracovány do jejích produktů, nejprve ale začne již v červnu vyrábět panely pro Pioneer, následně s novou technologií i pro sebe."

No váhal jsem mezi 46PZ85 a 4280XA a tahle zpráva mě zase dráždí.... co z toho plyne? Že se brzo (letos?) dočkáme Pioneerů s Panasonic obrazovkama, které si kvalitu podrží, ale budou levnější a tudíž zaplatitelnější? Že Panasonic bude mít za stejnou cenu kvalitnější plazmy, které se obrazem ještě významněji přiblíží Pioneerům? Nová řada Panáka letos asi nebude, ale mohl by snad do stávajících modelů montovat nové obrazovky s pionýrskými technologiemi... ale kdy? Pioneer má mít novou řadu na podzim, jak do toho ale zapadá informace ze StereaVidea, že přijde s 44´(!!!) fullHD televizí? To už neplatí? Nebo Panák zavede tuto nestandartní uhlopříčku do výroby? Tak už zas nevím, rozumně drahý Panasonic s vylepšením obrazu a-la Pioneer bych bral moc rád, ale muselo by to být ještě letos.
Uvítám názory těch, co se o tuto "problematiku" hlouběji zajímají.....
RomanP (147)|28.4.2008 10:58
Tak jak jsi to napsal to zní jako opsáno z jejich brožury. Když si to vydělíš dvěma, vyjde ti, že Pioneer neměl takový odbyt v segmentu levnějších TV jako by si představoval, tak do nich bude montovat panely od panáka, protože vývoj je drahej a musí se zaplatit. Problém je ale v tom, že jen minimální část trhu chce nekompromisní výrobky za nekompromisní ceny, trhem hýbe mainstream. To, že si celej Pioneerův team vezme židličky a přejede na nich k panákovi je taková pohádka. Já to vidím tak, že Pioneer končí, prodá technologie Panákovi a ten mu bude dávat panely. Tohoto modelového roku se to určitě netýká a do příštího května na nejistý výsledek čekat nebudu, alespoň já teda ne.
JM_ (353)|28.4.2008 11:16
[QUOTE=Hmm;174910]
No váhal jsem mezi 46PZ85 a 4280XA a tahle zpráva mě zase dráždí.... co z toho plyne? [/QUOTE]

Tady je původní zpráva: http://www.eetimes.com/rss/showArticle.jhtml?articleID=207402018&cid=RSSfeed

A co z toho plyne? IMHO:

a) Pioneer totálně končí s výrobou displej. komponent
b) TV ale budou dělat i nadále (viz Pioneer's executive officer, said, "We have our own image processing and video expertise for our TV receivers, which help us differentiate our products from those of Matsushita." ) = asi se chtějí profilovat jako druzí Loeve
c) Na 44" PDP zapomeň ("Kotani noted that depending on market trends, Pioneer may consider using LCD panels for 42-inch, 44-inch and 46-inch flat panel TVs, instead of PDPs.")

a konečně
d) Technologické novinky v PDP se dají očekávat až pro roky 2009/10 a později, a navíc nebudou řešit ani tak kvalitu obrazu, jako spíš spotřebu velkých full HD displejů
Man5on (661)|28.4.2008 11:35
Kdo si chce koupit novou plazmu v příštích měsících, tak ho tahle fúze či co nemusí vůbec zajímat, protože plody jejich spolupráce budou v příštích letech.
Hmm (1739)|28.4.2008 12:10
Taky si nedělám iluze o rychlosti, ale doufat bych chtěl. Nicméně pokud bych vyšel z oné česky převzaté zprávy ... panely pro Pioneer už v červnu - ale které, ještě čistě panasonické? A následně s novými technologiemi i pro sebe - kdy je to následně? Uspokojit v počtech Pioneer, který toho prodává desetinu toho co Panasonic by šlo za dva měsíce, i kdyby chtěl zvednout prodeje (třeba v důsledku konečně nižších cen?). Pokud bude Panasonic dodávat nevylepšené panely, půjde Pioneer s kvalitou dolů (leda by to bylo hlavně o střevech TV a zpracováni signálu). Pokud bude Panasonic dělat vylepšené panely ještě letos, proč by je škudlil na příští rok? Ostatně do minulé řady PX70 už také začal někdy v polovině jejího trvání montovat nové obrazovky s tou výdrží 100.000 hodin, ne?
Man5on (661)|28.4.2008 12:15
[QUOTE=Hmm;174950]Ostatně do minulé řady PX70 už také začal někdy v polovině jejího trvání montovat nové obrazovky s tou výdrží 100.000 hodin, ne?[/QUOTE]

O tom sem teda neslyšel. Pokud vím, tak 100tis.h. mají až panely G11 u nové řady PX80.
Man5on (661)|28.4.2008 12:18
[QUOTE=Hmm;174950]Pokud bude Panasonic dělat vylepšené panely ještě letos, proč by je škudlil na příští rok?[/QUOTE]

To je podle mě trochu najivní představa, Panasonic potřebuje prodat svoje nákladně vyvýjené plazmy (PX80, PZ80 atd.) a pak teprve přijde s něčím novým.
mura (8)|28.4.2008 18:27
[QUOTE]panely pro Pioneer už v červnu - ale které, ještě čistě panasonické?[/QUOTE]
Jistě, vývoj každé generace panelů trvá několik let, takže v tomhle ohledu nelze čekat žádnou skokovou změnu. Panely, které se například začnou sériově vyrábět příští rok už teď musí mít funkční prototyp, musí se udělat design TV, vyrobit vzorky na testy, takže to není hned.
[QUOTE]Ostatně do minulé řady PX70 už také začal někdy v polovině jejího trvání montovat nové obrazovky s tou výdrží 100.000 hodin, ne?[/QUOTE]
Ne, do PX70 se až na naprosté výjimky dával jen jeden typ panelů. Ostatně ta delší životnost letošních modelů - asi si dokážete představit, jakým způsobem se k těmto krásným kulatým číslům výrobce dopočítává.
Hmm (1739)|28.4.2008 18:39
Těma obrazovkama si nejsem jist, ale myslím, že jsem to četl. Prostě proč nepoužít novou a lepší obrazovku, bude-li už k mání, a vyrábět starou a překonanou? A ztrácet technologický náskok... Zvlášť pokud nebude výroba nějak výrazně dražší a zvýšení kvality bude vidtelné.... Protože i kdyby Panák zdražil TV s novými po pionýrovsku vyráběnými panely, stále by měl patrně daleko do současných cen originálních Pioneerů. A o to by mi šlo, zda je šance ještě letos koupit vylepšené Panasonicy s výrazně lepším obrazem a nevýrazně vyšší cenou. Ale pokud budou chtít souběžně vylepšovat i tu nižší spotřebu plánovanou na příští rok, tak to asi letos nebude. No uvidím, do srpna to stejně řešit nebudu a do října až listopadu bych počkat asi taky dokázal....
Hmm (1739)|28.4.2008 18:55
[QUOTE=mura;174986]Jistě, vývoj každé generace panelů trvá několik let, takže v tomhle ohledu nelze čekat žádnou skokovou změnu. Panely, které se například začnou sériově vyrábět příští rok už teď musí mít funkční prototyp, musí se udělat design TV, vyrobit vzorky na testy, takže to není hned.[/QUOTE]
No tos začal dost rezolutně.... tak především Panasonic nebude nic vyvíjet, ale implementovat již vyvinuté. Samozřejmě je otázka, jak rychle to půjde, a zda budou ke svým panelům a výrobním postupům jen přidávat pionýrské vychytávky, případně zda přebere kompletní pioneerův výrobní postup a bude mu stačit jen přenastavit stroje a linky, nebo je modernizovat začleňováním nových strojů s novými funkcemi pro vyšší kvalitu atd... Bojím se, že to letos nebude, ale z té tiskové zprávy jakoby vyplývalo, že to bude máček...
roman2277 (582)|28.4.2008 19:35
No víceméně se tato informace tajila pod pokličkou už déle,ale rozhodně bude zajímavé tuhle "spolupráci" sledovat.Jsem velmi zvědav ,jak to dopadne.Ale mám zato,že je to jen labuťí píseň Pioneeru.
mura (8)|28.4.2008 19:50
[QUOTE=Hmm;174991]tak především Panasonic nebude nic vyvíjet, ale implementovat již vyvinuté [/QUOTE]
Hm, takže do panasoniku přiběhne maník z pioneeru a řekne: hele, tady máte specifikace na ty naše úžasný panely, výroba bude jenom o pár tisíc dražší. Jé, tak to je super, hned zejtra je začneme vyrábět.

[QUOTE=Hmm;174991]případně zda přebere kompletní pioneerův výrobní postup a bude mu stačit jen přenastavit stroje a linky, nebo je modernizovat začleňováním nových strojů s novými funkcemi pro vyšší kvalitu atd... [/QUOTE]
To by pak dopadnul stejně jako pioneer, prodal by h*vno. Kdyby se panasoniku ta moc libily pioneer panely, tak už je od nich dávno kupuje. Ta tisková zpráva ale říká pravý opak, pioneer bude kupovat současné panasonik panely. To ostatní o sloučení vývoje je jenom marketingová omáčka.
jarino1978 (8045)|28.4.2008 19:54
týto výrobcovia sa po čase začnú venovať drahším a luxusným modelom z logických dôvodov ako je predaj PDP / LCD.
a už obidvaja poškulujú po OLED, takže tam pôjde pravdepodobne ich ďaľší vývoj a spolupráca...
JM_ (353)|28.4.2008 19:54
[QUOTE=roman2277;174996]No víceméně se tato informace tajila pod pokličkou už déle,ale rozhodně bude zajímavé tuhle "spolupráci" sledovat.Jsem velmi zvědav ,jak to dopadne.Ale mám zato,že je to jen labuťí píseň Pioneeru.[/QUOTE]

Taky bych řekl.

A možná by stálo začit tipovat, kdy ho bude následovat obdobně předražený a obdobně ztrátový Philips: http://www.twice.com/article/CA6553188.html?industryid=23097
Hmm (1739)|28.4.2008 20:49
[QUOTE=mura;174997]Hm, takže do panasoniku přiběhne maník z pioneeru a řekne: hele, tady máte specifikace na ty naše úžasný panely, výroba bude jenom o pár tisíc dražší. Jé, tak to je super, hned zejtra je začneme vyrábět.
To by pak dopadnul stejně jako pioneer, prodal by h*vno. Kdyby se panasoniku ta moc libily pioneer panely, tak už je od nich dávno kupuje. Ta tisková zpráva ale říká pravý opak, pioneer bude kupovat současné panasonik panely. To ostatní o sloučení vývoje je jenom marketingová omáčka.[/QUOTE]
Bla bla. Vycházím ze zprávy, nečiním si nárok na to tvrdit, že vím, jak je to doopravdy. Pokud je lepší pionýří obraz včetně kuročerné výsledkem nějakých hardwarových udělátek v konstrukci panelu (implementace filtru třeba?, nerozumím tomu, nevím zda je součástí panelu nebo před ním), jistě by to tak nějak mohlo být a Pioneer by měl zájem, aby to Panák zapracoval do výroby, včetně třeba pionýřích výrobních sublinek, pokud jsou kompatibilní.... Protože Panák vyrábí 10x více a zdaleka ne jen v Japonsku, tak mu nehrozí prodražování výroby, na které dojel Pioneer, včetně jeho ulítlých cen. Pokud je kvalita obrazu současných Pioneerů, lepší barvy, vyšší ostrost, dána hlavně elektronikou, pak Pioneeru stačí současné panasonicpanely. Ty to jistě víš, já jen vyjadřuji svůj názor a protože o tom vím vcelku prd (vím jen, že chci co nejlepší zaplatitelný obraz), tak aspoň nedělám ramena...
JM_ (353)|28.4.2008 21:15
[QUOTE=Hmm;175010]Bla bla. Vycházím ze zprávy, ...[/QUOTE]

... a ve zprávě se říká, že první nové PDP pro TV Pioneer půjdou do TV na podzim 2009, a do TV Panasonik ještě později ("Matsushita will then supply the new panels and modules to Pioneer in time for Pioneer's own branded new PDP products—scheduled for launch in the fall of 2009. Matsushita will then integrate the same technologies in their own TV receivers for later release.")

http://www.eetimes.com/news/latest/showArticle.jhtml?articleID=207402018
mura (8)|28.4.2008 22:18
[QUOTE=Hmm;175010]Bla bla. Vycházím ze zprávy, nečiním si nárok na to tvrdit, že vím, jak je to doopravdy. Pokud je lepší pionýří obraz včetně kuročerné výsledkem nějakých hardwarových udělátek v konstrukci panelu (implementace filtru třeba?, nerozumím tomu, nevím zda je součástí panelu nebo před ním), jistě by to tak nějak mohlo být a Pioneer by měl zájem, aby to Panák zapracoval do výroby, včetně třeba pionýřích výrobních sublinek, pokud jsou kompatibilní.... Protože Panák vyrábí 10x více a zdaleka ne jen v Japonsku, tak mu nehrozí prodražování výroby, na které dojel Pioneer, včetně jeho ulítlých cen. Pokud je kvalita obrazu současných Pioneerů, lepší barvy, vyšší ostrost, dána hlavně elektronikou, pak Pioneeru stačí současné panasonicpanely. Ty to jistě víš, já jen vyjadřuji svůj názor a protože o tom vím vcelku prd (vím jen, že chci co nejlepší zaplatitelný obraz), tak aspoň nedělám ramena...[/QUOTE]

Hmm, tak určitě máš pravdu, že panasonicu tohle know-how jako "kuro černá" přijde vhod, byť třeba nějaký výsledek se neprojeví dřív než za dva roky, takže na nějakou hurá akci ještě letos bych tedy nespoléhal. Ale zato se můžeme těšit na "one inch thin PDP" a 50% spotřebu proti současným modelům, to je paráda ne? A pak že plazma je mrtvá technologie, ani náhodou.
Hmm (1739)|28.4.2008 22:47
[QUOTE=JM_;175014]... a ve zprávě se říká, že první nové PDP pro TV Pioneer půjdou do TV na podzim 2009, a do TV Panasonik ještě později.[/QUOTE]
Samozřejmě jsem myslel počeštěnou "zprávu", která toho mnoho neřekla a jako neangličtinář jsem ani nehledal nějaké oficiální prohlášení, které bych si stejně nepřeložil. Takže díky za info, to je pěkně v perdeli, déle jak rok čekat nebudu, jen jsem zvědav jak mě bude srát ta nesnížená spotřeba, obzvláště pokud buchnu do to toho 46´fullHD.
JM_ (353)|28.4.2008 23:11
[QUOTE=Hmm;175038]Samozřejmě jsem myslel počeštěnou "zprávu", která toho mnoho neřekla [/QUOTE]

Můžu se zeptat, kde o tom v češtině psali? Já viděl jen pár "zpráviček" na 1-2 řádky ...
Hmm (1739)|29.4.2008 18:01
JM nechytej mě za slovo. Vycházel jsem ze "zprávy" z hlavní stránky TVfreaku (s mizernou informační hodnotou), kterou jsem zkopíroval na začátek tématu, a o které jsem nevěděl zda to není překlad nějakého oficiálního krátkého mlhavého prohlášení. Ano jsou to ty zmíněné "dva řádky", a já jsem kolem toho jen spekuloval a ptal se na názory a podrobnější zjištění znalých, nic jsem netvrdil. Teď už je mi teda jasný, že bych se letos ničeho nedočkal a že stejně něco budu muset koupit i s nesníženou spotřebou. Mimochodem co bys koupil za placku do 50 tisíc Ty?
JM_ (353)|30.4.2008 01:11
[QUOTE=Hmm;175149] Mimochodem co bys koupil za placku do 50 tisíc Ty?[/QUOTE]

V této cenové relaci jsem radil před cca měsícem kamarádovi - a to Panasonik 50PX70 (místo té by dnes šel nejspíš 50PX8) a za zbytek disponibilních peněz HDMI zdroj DVB-S signálu (koupil si nějaký Topfield).

A pokud jsi na DVB-C, zvažoval bych teď (resp. budou-li dobré testy a ceny ;-) i Bravii 46W4000 + avizovaný UPC HTDV CI modul.
Hmm (1739)|30.4.2008 14:52
Pincek má letos přijít s 46“ LCD TV. To jsem zvědav od koho bude mít panel a kolik za to bude chtít, když černá už nebude KURO. A vzhledem k technologii ani být srovnatelná s kuroplazmovou nemůže.
ezechiel1917 (498)|30.4.2008 17:52
[quote=Hmm;175267]Pincek má letos přijít s 46“ LCD TV. To jsem zvědav od koho bude mít panel a kolik za to bude chtít, když černá už nebude KURO. A vzhledem k technologii ani být srovnatelná s kuroplazmovou nemůže.[/quote]

s nejvetsi pravdepodobnosti od sharpu
JM_ (353)|30.4.2008 20:03
[QUOTE=ezechiel1917;175288]s nejvetsi pravdepodobnosti od sharpu[/QUOTE]

Ve výše citovaném článku http://www.eetimes.com/news/latest/showArticle.jhtml?articleID=207402018 o tom taky píší:

"Pioneer will offer two separate flat panel product lines. One is LCD screens using LCD panels supplied by Sharp Corp., while the other is PDP screens based on PDP panels produced by Matsushita."

Ostatně není to žádné překvapení - Sharp přece už loni Pioneery finančně zachraňoval...
Stratos15 (1)|11.5.2009 11:32
Nerad Vám kazím radost, ale kdo si nekoupí Pioneer letos, má smůlu, další nebude a tečka.
Pokud by chtěl Panasonic dosáhnout stejné obrazové kvality, musel by se vrátit pět let zpět a vydat se trochu jinudy, výsledná obrazová kvalita Pioneer-u je odvislá od KOMBINACE vlastností displaye a elektroniky, nejde jí tedy dosáhnout ani jednou z cest samostatně, navíc míra pečlivosti a kontroly při výrobě je nesrovnatelná(nechci se nikoho dotknout, ale představte si srovnání výkonu dělníka japonského v Japonsku a mongolského v ČR ,viz Panasonic Plzeň).
Názor na neprodělečnost Panasonicu je bláhová, jsou rádi že prodávají a aspoň za to, za co se to vyrobilo.
Cenově byl Pioneer vždy někde jinde a vždy se prodával, jako Rolls Royce! Jeho cena také není úměrná nákladům a přece se všechny prodají.....
Rozdíly v konstrukci jsou velké, byť principielně to funguje stejně, hloubka buňky s plasmou je větší, nevyzařuje tedy rozptýleně, mezery mezi jednotlivými buńkami jsou menší, aktivní plocha panelu je tedy větší při stejném počtu pixelů, antireflexní filtr 1.zabraňuje odrazům, 2.optimalizuje vlastnosti světla procházejícího z panelu, ale je SOUČÁSTÍ panelu, je napařen přímo na jeho povrch, nedochází tedy ke zdvojení obrazu při pohledu z boku(někdy stačí 20-30st., mezi panelem a filtrem je cca 2cm mezera)
Navíc je možné díky menším světelným přeslechům mezi buňkami jemněji regulovat jas a docílit více stupňú gradace...viz.obr.
Ale abych jen nechválil, také tu na rozdíl od Panas. prděli na čechy a ČR obecně, diakritika a EPG občas chtějí dost trpělivosti a i v jiných funkcích jsou mouchy, nebo si je výrobce vymyslel jen pro jednu značku...
konstrukce PDP.JPG
Hmm (1739)|11.5.2009 12:21
[QUOTE=Stratos15;226152]
Názor na neprodělečnost Panasonicu je bláhová, jsou rádi že prodávají a aspoň za to, za co se to vyrobilo.
Cenově byl Pioneer vždy někde jinde a vždy se prodával, jako Rolls Royce! Jeho cena také není úměrná nákladům a přece se všechny prodají.....[/QUOTE]
No vytáhls na světlo přes rok staré téma.... nicméně pozor na ta tvrzení, ničím to nedokládáš a nějaký obrázek principu neříká nic o porovnání mezer a hloubek či co. Navíc o tom docela pochybuji, když Pioneer nedokázal vyrobil 42´fullHD. Panák má navíc v současnosti takové ceny, že si pěkně musí mastit kapsy, pokud má tedy očekávané prodeje. Televizím Pioneer vlastní výroby budiž země lehká, evidentně se za ty ceny neprodávaly dost dobře, jinak by nešla výroba do kytek. TV inženýři od Pioneerů snad přešli k Panákům, takže si počkejme na obrazovou kvalitu řady V10. Navíc už dřív představení obři VX-100 se dle recenzí KUROům zcela vyrovnali. Takže asi tak.