Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV + Satelitne programy v PC

richardus3 (1)|23.4.2008 13:58
ahoj. som absolutny laik a vygugloval som toto forum aby som ziskal nejake info.zaujimalo by ma ci je mozne sledovat TV aj satelitne programy v pc a co vsetko k tomu potrebujem.Mam celkom vykonny PC(athlon 2100+,3gb ram,200 gb hdd), graficku kartu leadtek a250 ultra-128 mb, a planujem si kupit aj tv kartu leadtek win fast 2000.otec ma v podkrovi satelitny tanier a prijmac homecast.zaujimalo by ma ci sa to da nejako prepojit alebo potrebujem nejaku pc kartu zvlast na prijem satelitneho signalu.(napr sky star) alebo si mozem jednoducho do TV karty priviest kabel z paraboly pripadne nejakou rozdvojkou z otcovho receiveru a pomocou nejakeho softu to ovladat.dakujem za akekolvek info ktore mi vnesie trochu svetla do problematiky.
richard
paveljr (34)|5.5.2008 14:50
Bohuzel pocitac moc vykony neni,ale SD programy by snad prijatelne prehravat mohl...Propojit pc se satelitnim receiverem jde,pokud ma pristroj krome vstupu na sat. antenu i vystup.Ale potom by se mohlo stat,ze pokud bude Homecastu zaply a naladeny na nejakou frekvenci,satelitni karta v pc nebude schopna naladit vsechny kanaly - na uplne proskenovani satelitu pomoci pc by musel byt Homecast vyply.Samozrejme ale musi byt v PC satelitni karta,nejlepe podle me Skystar HD2 - pomoci ni se daji rozkodovat i placene programy,napr cely balik Premiere,vcetne HD kanalu....