Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Profesionální vzhled

mrkew (7)|22.4.2008 08:56
Nazdar, chtěl bych se zeptat, jak bych docílil sadou nějakých filtrů (nebo prostě nějak v počítači) co nejlepšího výsledku, co se vzhledu videa týče. Chtěl bych film připodobnit Hollywoodským filmům.
Přemýšlel jsem nad nějakou kombinací sepie a duchů. Co by jste doporučili a s čím máte nejlepší výsledky. Díky moc
jibarr (792)|22.4.2008 09:23
Doporučuji koupit v trafice za 49 Kč film HItlerova elita. Je tam v bonusech průběh natáčení. Je to velmi poučné. Hlavně ukázky z nácviku a ukázka z filmu.
Film je film. Na magnetu to vypadá jak televizní seriály. Hodně se dá zlepšit použitím nějakého film looku.
Pokud sem chodí ještě clee, tak ten by mohl poradit z praxe.
BOBA (590)|22.4.2008 10:03
mrkew: nevím v čem stříháš, ale jestli mě paměť neklame, tak na grafice.cz byl návod pro Premieru, kde pomocí integrovaných filtrů šlo něco udělat ve stylu filmlook.
Pave1 (4279)|22.4.2008 18:09
Co se ("profi") vzhledu videa týče, lze samozřejmě hodně věcí udělat v postprodukci, ale má to háček - chce to poměrně kvalitní zdroj (záběry).

Čím horší je kvalita originálních záběrů (prokreslenost, kvalita barev, úroveň šumu, přepaly atd), tím horší je i výsledek jakýchkoliv úprav v postprodukci (čím je zdroj méně kvalitní, tím menší úpravy je vhodné dělat, jinak se obrázek "rozemele" na šumící směs nevýrazných barev).

"Profi (film)look" je otázkou názoru, já např. víc upozorňuju na fakt, že např. kvalitní zvuk, příprava záběru a alespoň částečné nasvícení udělají často (pro divákův komfort) víc, než dvacet filmlook plugin, které mohou obraz sice také zjemnit, ale zásadně natočenou kvalitu změnit nedokážou.

Takže jedna cesta "filmlooku" je ta v postprodukci, ale druhá (dle mého důležitější) je ta při natáčení "první kvality" - záběrů na place. V ideální kombinaci obou postupů je tak možné lecos dosáhnout, ale "software" úpravy nejsou samospasitelné, na to tě chci "výrazně" upozornit .-) .