Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhání obrazu ve Win MCE

prokyno (3)|20.4.2008 15:09
Mám menší problém s TV kartou Hauppage hvr1300 pod Win MCE,pri spustení MCE TV analog se trhá obraz dela to i pri DVB-t prijmu. Vjakékoli jiné aplikaci jako treba WinTV nebo Mediaportal obraz v pohode v případě nahrávání je¨záznam se stejným trháním obrazu, ale když tento záznam přehraji v jinem přehrávači (powerDVD,WMplayer)tak je nahrávka v pořádku. Nemá někdo prosím zkušenosti s touto kartou pod MCE.Moje PC (asusM2A-VM HDMI,Athlon64 X2 4000+,1024Mb DDR2 A-Data800,HDD Samsung 160GbATA,zdroj Fortron 350W,Hauppage hvr1300) Děkuji za radu
syberius (21)|22.4.2008 19:10
Problém nebude u karty, ale v MC.Mě to u karty Leadtek 3100H taky dělalo a pak jsem v programu co mám ke kartě nastavil v zobrazování místo VMR , Overlay Mixer a už se to netrhá.Bohužel mám jinej problém.Nejde mi zvuk v MC.
prokyno (3)|22.4.2008 20:36
mozna blbej dotaz mas zapojenej audiokablik z karty do desky,leadtek to tak ma ze bez nej nejede zvuk. pokud to je problem MCE tak bych zkusil novy kodeky a projet znovu kompletni nastaveni MCEa navic mam dojem ze leadtek potrebuje jeste nejakej plugin primo pro MCE aby jel korektne.jinak dikec za radu nicmene se u me nechyta tak ted testuju Vistu a zatim bez cuknuti.
syberius (21)|22.4.2008 21:47
Jasný zapojený to mám do zvukovky.V PVR2 to jede normálně, ale v MC to prostě zvuk nenaladí.
syberius (21)|22.4.2008 21:48
O žádným pluginu do MC nevím.Máš nějakej odkaz, kde se o tom něco píše?
prokyno (3)|22.4.2008 23:45
omlouvam se tento plugin je nutny pro pinnacle karty sorry. sem za poslednich par dni vymenil trochu vicero karet nez sem nasel fungujici pod mce. nicmene zvuk nejede na analogu nebo Dvb-t. co sem se nejak docetl tak ta karta ma nekdy problem priradit spravnou normu pri ladeni PAL D,G,B a podobne zkusit ji prej ladit na jiny zeme polsko rakousko slovensko a tak. jo a taky se podivat jekej je nastavenej zvukovej vystup na zvukovce primo ve Win.obcas se sami prehodej.
syberius (21)|23.4.2008 20:24
zvuk nejede na analogu.Mám UPC kabelovku analog.S tou normou nevím, ale v PVR2( to je soft k tý kartě) jede zvuk normálně.V MCE žádný nastavování norem není, nebo o něm aspoň nevím.Když nastavím v MCE jinou zemi, tak je zas problém s programem televize, ale zkoušel jsem slovensko, nějakej zvuk tam byl, ale s divným echem a obraz jak nedoladěnej a trhal se.Zvukovka bude v pohodě, protože jak říkám v tom jejich softu zvuk jde.Jo a navíc se zvuk objeví u programů, co jsou nedoladěný, což je teda hodně divný.Fakt tomu nerozumím.Když to má špatnej obraz, tak jde zvuk a když je obraz dobrej, tak zvuk nejde.
Ivo Mašek (10205)|24.4.2008 09:49
[quote]
Jo a navíc se zvuk objeví u programů, co jsou nedoladěný, což je teda hodně divný
[/quote]
Příznak špatné PAL normy - rozhozený zvuk od obrazu. (celkem je mi divný, že v Media Center nejde někde nastavit správná norma - tedy PAL_BG, nebo PAL_DK)
syberius (21)|24.4.2008 20:55
nastavuje se tam jen oblast(česká republika), ale nastavení normy jsem nikde neobjevil
syberius (21)|24.4.2008 23:32
Tak už jsem to vyřešil.Snad to vydrží.Jak jsem našel na netu, stejný problém má vícero lidí a našel jsem i řešení, které spočívá v úpravě registrů, kde je potřeba nastavit region SK, ale až po nastavení Media centra.Poté už jen spustit samostaně ladění programů, bez přenastavování MCE, jinak se vše vrátí zpět.Pak fuguje obraz i zvuk při zachování funkčnosti proramu televize.Ovšem pozor, alespoň já jsem musel odpojit kabel vedoucí do zvukovky, protože se mi zvuk zdvojoval.Teď sice nejde zvuk v PVR, ale v MCE ano.Ale k čemu používat obojí.Toto řešení není zcela "košér", ale zatím jediné funkční.